Skocz do zawartości

Polskie Radio


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Frazes - proszę bardzo

http://stream3.polskieradio.pl:8916/ - znalazłem stream mp3 dla Polskie Radio Dzieciom

http://stream3.polskieradio.pl:8080/ - Polskie Radio 24

 

Dzięki WIELKIE ! :D .

 

Właśnie sobie wprowadziłem Twój link do Polskiego Radia Dzieciom do "IPTV Playera" w moim "Xpeed LX2" i chodzi jak złoto :D!

 

Link do Polskiego Radia 24 już w międzyczasie znalazłem w tej wyszukiwarce. Podaję jej adres, bo może komuś się przyda w poszukiwaniach innych stacji :D .

 

http://www.radiosure.com/stations

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Muszę pochwalić radiową ''Jedynkę'' za ostatnią niedzielną ''Muzykę nocą'' którą prowadziła Pani Małgorzata Raducha - wspaniałe Polskie piosenki poetyckie, wspaniali artyści tacy jak Jan Kaczmarek, Wanda Warska, Artur Andrus, Maciej Zembaty i do tego można było też zadzwonić do audycji. Szkoda, że w takich audycjach jak ''Cztery Pory Roku'', ''Muzyczna Jedynka'' czy ''Popołudnie z Radiową Jedynką'' nie można dzwonić - prowadzący najczęściej proszą o wysyłanie SMS-ów i pisanie Facebookowych komentarzy.

 

Także w niedzielę po godz. 5:00 pojawiła się dawno nieobecna na antenie radiowej ''Jedynki'' Anna Will, która prezentowała na antenie muzykę bałkańską w wykonaniu polskich artystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś czas temu "Dwójka" też dorobiła się nowego studia.

 

Jest jedno "ale" w tym wszystkim...

 

Po co PR wyrzuca tyle pieniędzy na sprzęt studyjny, skoro sygnał nim trafi do uszu słuchaczy jest wielokrotnie mielony przez różnego rodzaju sprzęt, który degraduje sygnał przed wysłaniem go w eter z nadajników naziemnych. Dosył do nadajników UKF to zaledwie 192 kbps AAC, a jakość DAB+ to już w ogóle masakra.

 

Co z tego, że nowy sprzęt w studiu zapenia najwyższą jakość, ale ta jakość zostaje bezpowrotnie utracona?

 

Gdzie są te czasy, kiedy był analog i radiolinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od 21 września pojawi się jesienna ramówka radiowej ''Jedynki'':

http://www.press.pl/newsy/radio/pokaz/4 ... ej-Jedynki

 

Najbardziej ciekawymi nowościami wg. mnie jest m.in. ''Wieczorek przy mikrofonie'' - audycja z muzyką retro i radiowy talk-show Tomasza Kina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Polskie Radio 24 znowu nie ma szefa :facepalm:

 

Anna Godzwon, ostatnio zastępca dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, prawdopodobnie wróci do Polskiego Radia. Według nieoficjalnych informacji ”Presserwisu” Godzwon ma zostać szefową informacyjnego Polskiego Radia 24. Polskie Radio szuka szefa anteny, ponieważ jej redaktor naczelny Radomir Czarnecki poszedł na bezpłatny urlop. Jego miejsce miałaby zająć Anna Godzwon, wieloletnia dziennikarka Informacyjnej Agencji Radiowej (w IAR pracowała od czerwca 2003 do stycznia 2008 roku). W 2008 roku trafiła do biura prasowego Kancelarii Sejmu RP, a w 2011 roku – do Kancelarii Prezydenta RP. – Nie ma decyzji w sprawie powołania Anny Godzwon na stanowisko szefa Polskiego Radia 24 – mówi Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia. Jednak – jak ustaliliśmy – Godzwon jest najpoważniejszym z kandydatów. – Na dziś pozostaję pracownikiem Kancelarii Prezydenta RP w okresie wypowiedzenia, bez obowiązku świadczenia pracy – stwierdza Anna Godzwon. Pytana, czy po zakończeniu wypowiedzenia zacznie pracę w Polskim Radiu, odpowiada: – Jeśli podejmę jakiekolwiek decyzje dotyczące mojego przyszłego życia zawodowego, będę o tym informować. Polskie Radio 24 nadaje w Internecie i za pośrednictwem multipleksu radia cyfrowego w technologii DAB+. (http://www.press.pl)
 

Ogólnie jestem stacją bardzo rozczarowany zapowiadała się nieźle tymczasem mamy takiego koszmarka z nieznośnymi dżinglami jak w najgorszych stacjach komerycyjnych o podkładzie w serwisach informacyjnych co jest [beep]stwem totalnym nie wspominając.Nie znalazłem żadnego europejskiego odpowiednika PR 24,który by nadawał wiadomości z podkładem muzycznym.Można przecież wzorować się na sprawdzonych formatach np.France Info czy BBC World tymczasem mamy takie byle co. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie Radio 24 znowu nie ma szefa :facepalm:

 

Ogólnie jestem stacją bardzo rozczarowany zapowiadała się nieźle tymczasem mamy takiego koszmarka z nieznośnymi dżinglami jak w najgorszych stacjach komerycyjnych o podkładzie w serwisach informacyjnych co jest [beep]stwem totalnym nie wspominając

Tutaj zupełnie się nie zgadzam. Stacja spełnia swoją rolę. Jingle mogą być, choć pierwsze były o wiele lepsze. W tej sprawie trochę przesadzono. Jeśli natomiast chodzi o podkład, nie jest on całą dobę. W "Informacjach dnia" (od 10 do 18) nie jest nadawany. Trochę i mnie denerwuje, ale czego wymagać... Konkurencja robi to samo.

 

 

Nie znalazłem żadnego europejskiego odpowiednika PR 24,który by nadawał wiadomości z podkładem muzycznym.

Chyba BNR ma podkład. A przynajmniej kiedyś miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko,że konkurencja to stacja komercyjna która rządzi się swoimi prawami.A chodzi o to by to nadawca publiczny wyznaczał standardy a nie powielał te złe od komercji.Do zawartości merytorycznej oczywiście nie można się przyczepić ale właśnie zła,agresywna oprawa potrafi naprawdę skutecznie zniechęcić do słuchania stacji ta pierwsza była w porządku i podkreślała informacyjny charakter stacji a nie to co teraz jakeś koszmarki rodem

z Eski.

A na marginesie to 5 października pojawi się zmodyfikowana ramówka.

Edytowane przez 1982misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą nowością będzie weekendowe pasmo sportowe "Sport na żywo" od 20:15 do 23:00 więc nie będzie już nawet magazynu "Polska do 23" ani niedzielnego Świata w powiększeniu.To kolejna zmiana na gorsze,nie wiem dla kogo oni to radio robią. :crazy:

Edytowane przez 1982misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...