Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem jesteś dumny że oglądasz za darmo w internecie mnie takie transmisje nie interesują. A tak na sam koniec bo ta dyskusja jest z tobą bez sensu Mecz Samdoria-Juventus transmisja była w NC+widział znawca?Jak widział i były pełne trybuny i nie było wielu pustych miejsc to proszę umówić wizytę u okulisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carpi FC w przyszłym sezonie po raz pierwszy zagra w Serie A. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pewien fakt. Zespół z miasta liczącego trochę pond 70 tys. mieszkańców gra na stadionie mogącym pomieścić 4 tys.widzów, który w dodatku rzadko się zapełnia. Bardzo prawdopodobne, że nie zostanie nawet dopuszczony do użytku w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeszcze sześc lat temu Carpi pałętało się po czwartej lidze, a już od sierpnia zespół Fabrizio Castoriego (również debiutant na tym szczeblu) czekają mecze z Juventusem, Romą i Napoli...

 

Niesamowite... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carpi FC w przyszłym sezonie po raz pierwszy zagra w Serie A. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pewien fakt. Zespół z miasta liczącego trochę pond 70 tys. mieszkańców gra na stadionie mogącym pomieścić 4 tys.widzów, który w dodatku rzadko się zapełnia. Bardzo prawdopodobne, że nie zostanie nawet dopuszczony do użytku w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeszcze sześc lat temu Carpi pałętało się po czwartej lidze, a już od sierpnia zespół Fabrizio Castoriego (również debiutant na tym szczeblu) czekają mecze z Juventusem, Romą i Napoli...

 

Niesamowite... :)

 

To nie takie niesamowite u nas to mogłobyć już dawno tak samo mam na myśli Termalicę która kilkanaście razy [beep]sko odpuszczała awans a ich miasteczko jest zdecydowanie mniejsze bo to tylko 700 mieszkańców i stadion o pojemności 2 tyś chociaż mają bardzo dobre finanse ale to już decyzja prezesów. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie niesamowite u nas to mogłobyć już dawno tak samo mam na myśli Termalicę która kilkanaście razy [beep] odpuszczała awans a ich miasteczko jest zdecydowanie mniejsze bo to tylko 700 mieszkańców i stadion o pojemności 2 tyś chociaż mają bardzo dobre finanse ale to już decyzja prezesów. :/

Różnica polega na tym, że po Termalice można byłoby się takiego awansu spodziewać. Ma duży budżet, dobrych piłkarzy, porządnego sponsora i od kilku sezonów puka do bram T-Mobile Ekstraklasy. Co innego Carpi... od tej drużyny chyba nikt nie oczekiwał awansu do Serie A. Myślę, że przed sezonem Carpi nawet nie było wymieniane w szerokim gronie faworytów do zajęcia miejsc 1-8.

 

Tymczasem klub z regionu Emilia-Romania uzyskał bezpośredni awans niemalże w tym samym czasie co Juventus sięgnął po Scudetto. Dokonał tego na cztery kolejki przed końcem. Historyczny beniaminek Serie A sezonu 2015/2016 zakończy obecny sezon włoskiej drugiej ligi z najlepszą defensywą w lidze (niewykluczone, że również z najlepszym atakiem).

 

Awans w pełni zasłużony. Niebywałe, gdyż przed sezonem jednym z murowanych faworytów do awansu była Bologna. Według włoskich mediów - klub skazany na grę w Serie A. Z nowymi właścicielami rodem z USA (powiązanymi z tymi, którzy przejęli AS Romę), z ambicjami na grę w europejskich pucharach, ze świeżo położonymi fundamentami pod budowę nowego stadionu, z wytransferowanymi piłkarzami z Serie A oraz wieloma gwiazdkami dzisiejszej Serie B.

 

Można tak było przed sezonem (oraz w jego trakcie) słodzić Bologni w nieskończoność, a boisko i tak wszystko zweryfikowało. Carpi mistrz Serie B, Frosinone (o krok) wicemistrz. Na dzień dzisiejszy jedyną furtką przez którą bolończycy są w stanie jeszcze awansować są play-offy.

 

Co oznacza awans Carpi dla Serie A? Mniej więcej tyle ile awans Eibaru do Primera Division czy Paderbornu do 1.Bundesligi. Są to kluby bez większych perspektyw. Kluby właściwie skazane na grę w niższych ligach, bez jakiegoś większego zaplecza kibicowskiego, bez majętnego sponsora, pozbawione marki. We Włoszech jakiś czas temu zawrzało po tym jak Claudio Lotito, bliski przyjaciel prezydenta Włoskiej Federacji Piłkarskiej (oraz jej członek), a także właściciel Lazio i Salernitany w wydawałoby się "niewinnej" i "potajemnej" rozmowie która wyszła na światło dzienne, w ostrych słowach skrytykował potencjalny awans Carpi do Serie A twierdząc, że przez takie kluby jak Carpi akcje Serie A na rynku praw telewizyjnych mogą niedługo drastycznie spaść na łeb na szyje.

 

Na szczęście wraz z awansem Carpi wygrał futbol, wygrał zdrowy sport. Układy, układziki poszły się bujać i to najważniejsze w dobie tych wszystkich problemów jakie do niedawna zżerały calcio.

 

Problem może stanowić niewątpliwie Stadio Sandro Cabassi, który na pewno nie zostanie dopuszczony z powodów licencyjnych (według moich danych w Serie A dopuszcza się stadiony powyżej 10 tysięcy miejsc). Co oznacza, że Carpi będzie musiało coś sobie wynająć.

 

Niestety słowa Lotito nie są odosobnionym przypadkiem. Włosi od wczoraj żyją skandalicznym zachowaniem piłkarzy Napoli. Nie chcę mi się już rozpisywać więc tylko podrzucę linka do ciekawej dyskusji na ten temat:

http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... &start=480

 

Kończąc wątek rewelacyjnego beniaminka dodam jeszcze, że o ile Serie A z marketingowego punktu widzenia może w jakiś sposób ucierpieć po awansie Carpi o tyle reprezentacja Włoch może tylko zyskać bowiem klub taki jak Carpi zapewne będzie stawiał na wielu włoskich piłkarzy, dzięki którym w dużej mierze uzyskał tenże historyczny awans. Pamiętam jak kilka lat temu do Serie A awansowała Cesena, która walnie przyczyniła się do tego, że tacy piłkarze jak Giaccherini, Parolo czy Candreva znaleźli się później w reprezentacji. Z Carpi może być bardzo podobnie.

 

 

@Nitros

 

A tak BTW to z tym "kilkanaście razy" to się lekko zagalopowałeś ;)

 

//

 

 

42 gole strzelone w 10 meczach Serie A :!::!::!:

 

Kapitalna kolejka za nami. Kapitalna od strony napastników oraz graczy ofensywnych.

 

Wyobraźcie sobie, że zabrakło zaledwie jednego gola do wyrównania rekordu liczby bramek z drugiej serii gier sezonu 2013/2014. Wtedy to padło aż 43 gole w 10 meczach. Zdaje mi się, że to rekord wszech czasów Serie A, choć 100% pewności nie mam.

 

Szkoda, że Juventus zagrał rezerwą, bo pewnie dziś cieszylibyśmy się z pobicia strzeleckiego rekordu... eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma polskie, jeszcze nie zdecydował gdzie będzie grać. Dybala to akurat jednosezonowiec. Ja jestem wobec niego sceptycznie nastawiony.

Żenada w wykonaniu śmieciarzy. Mnie cieszy postawa Parmy, mimo dramatycznej sytuacji, mogli dokończyć sezon i pokazali swoim kibicom nie noszą tylko koszulek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Dybalę będzie 28 mln euro +8 bonusu + 4 w postaci juniorów czyli w sumie 40 mln... Dziwi mnie taka rozrzutność ale to się szybko zwróci zwłaszcza że zarobki Dybali to tylko 2,2 mln. Teraz Juve stać.Będzie większa kasa z LM, swoje dorzuci też Adidas i Fiat.Kiedyś Juve odpuściło Alexisa Sancheza jak grał w Udinese , teraz nie odpuszczą Dybali.

 

Z kolei Inter szykuje też transferowy hit - Yaya Toure ,który już zgodził się na sporą obniżkę wynagrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.polsatsport.pl/Wiadomosc/tu/ ... index.html

 

I jeszcze ten tytuł pod zdjęciem: Alvaro Morata zaczarował obrońców Realu Madryt. Czy zrobi to samo z rzymianami?

 

:lol2::lol2::lol2:

 

Odpowiadam Panie Marcinie: NIE K... :censored: - NIE ZROBI :!: ZARAZ WYJAŚNIĘ DLACZEGO I O CO MI SIĘ ROZCHODZI...

 

Z powodu linka aboutreki oraz zaspokojenia własnej ciekawości wbiłem na ulubioną stronę Wesołego Romka i zrobiło mi się przykro :( , nie tyle w związku z newsem dot. korupcji w niższych klasach rozgrywkowych co z powodu artykułu Marcina Lepy, który ostrzy sobie zęby na jutrzejszy występ Moraty i Marchisio. Kłopot w tym, że ta dwójka będzie jutro pauzować za kartki facepalm1.gif

 

Pan Marcin jako miłośnik, ekspert od calcio powinien takie rzeczy wiedzieć. Nie może być tak, że jakiś pierwszy lepszy Project_ALF, miłośnik-amator włoskiej piłki ma takie informacje w głowie, a Lepie nie chcę się po nie sięgnąć do internetu. To nie mi za to płacą, tylko jemu. Co to w ogóle za organizacja pracy się pytam? Jak można pisać artykuł bez ogarnięcia tego całego tła meczowego, bez sprawdzenia choćby przewidywalnych jedenastek na jutrzejszy mecz. Przecież takich informacji w internecie jest od groma, wczoraj na przewidywalną jedenastkę Juve natknąłem się nawet we włoskiej telegazecie Rai. Podstawy kochani...

 

Wiem, że się czepiam, ale naprawdę irytuje mnie to całe wesołe polsatowskie towarzystwo z Kowalskim, Kołtoniem, Lepą i Kowalem na czele.

 

Kowal (nowy ekspert od calcio? - BEKA), który jeszcze kilka miesięcy temu ględził na antenie, że Juventus jest lepszy od Napoli tylko dlatego bo sędziowie mu pomagają ( :woot: ) nagle dziś w Polsacie Sport News został poproszony o komentarz do jutrzejszego meczu :lol: Parodia Panowie, chyba jednak się zreflektuje z tą Serie A w Polsacie. Niech już sobie będzie w tym nc+. Niestety w naszym polskim piekiełku to jak wybór pomiędzy Dudą, a Komorowskim. Trzeba wybrać mniejsze zło. Trzeba wybrać między płaczem, a smutną miną. Wybieram smutną minę.

 

Co do artykułu Pana Marcina to wypadałoby go edytować, ponownie zredagować lub po prostu skasować, bo wstyd jak hŁolera... ja na jego miejscu spaliłbym się ze wstydu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biura Mediaset i Sky Italia we Włoszech zostały przeszukane przez policję w związku z zakupem w zeszłym roku praw do włoskiej ligi piłkarskiej Serie A. Dochodzenie rozpoczęto równolegle z aresztowaniem 50 osób, w tym piłkarzy i prezesów klubów, pod zarzutem utworzenia kartelu przy zakupie praw do pokazywania 28 meczów.
https://satkurier.pl/news/115666/policja-przeszukala-biura-sky-italia-i-mediaset.html

Pilkarskiego syfu we Wloszech ciag dalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to chyba jakaś duża afera. Włoskie media mało poświęcają jej uwagi.

 

Swoją drogą ja bym się nie obraził gdyby funkcjonariusze państwowi wbili do biur polskiego oddziału Canal+, w związku z po pierwsze monopolem trwającym przeszło 20 lat oraz po drugie: tym słynnym kontraktem wszech czasów, o którym krąży tyle zbieżnych opinii i legend.

 

Pewnie tam nie jeden trup z szafy by wypadł.

 

//

 

ZjcNytQeqh_1506824_987794737912101_8215053854629679260_n.jpg

 

Podczas ostatniego meczu Sassuolo - Milan, na trybunach stadionu w Reggio Emilia zasiedli również członkowie Milan Club Polonia, którzy przy stanie 2-0 wywiesili transparent wyrażający frustrację spowodowaną słabymi wynikami, a w szczególności brakiem zaangażowania piłkarzy Milanu w wielu meczach tego sezonu.

Transparent z napisem: "Noi: Viaggio dalla Polonia 30 ore. Voi: Neanche 90 minuti con il cuore" (tłum: "My: Podróz z Polski 30 godzin. Wy: Nie zagracie nawet 90 minut z sercem") odbił się szerokim echem we włoskich mediach, a także zebrał owację spośród obecnych na sektorze kibiców Milanu, którzy bili nam brawa i krzyczeli "Grande Polonia".

 

Źródło: FORZA MILAN CLUB POLONIA

:brawo:

 

//

 

Kolejny Polski akcent to ta Korona Kielce, którą poważnie zainteresowana jest AS Roma chcąca uczynić z niej swoją drużynę satelicką. Warunkiem zakupu 100% akcji "złocisto-krwistych" jest utrzymanie zespołu w T-Mobile Ekstraklasie. Nie jest to we Włoszech odosobniony przypadek. Znamy przykład rodziny Pozzo do której należy Udinese, Watford i Granada. Wspominałem też, że Juventus rozważa zakup portugalskiej Boavisty. Te ruchy spowodowane są tym, że w warunkach włoskich nie istnieje liga tzw. rezerw. Nie mówiąc już o tym, że topowe kluby nie mają swoich drużyn rezerwowych wzorem Hiszpanii i Niemiec w niższych klasach rozgrywkowych.

 

//

 

Na koniec jeszcze przyjemny kłopot środowiska Juventusu. Od środy wieczór, w związku ze zdobytą doppiettą - kibice, media, właściciele zastanawiają się gdzie pomieścić te wszystkie symbole zwycięstwa na jednej koszulce w sezonie 2015/2016:

 

YN6rczb.jpg

 

Dzisiejsze wydanie La Stampa poświęca trochę miejsca na wizualizację nowej koszulki Juventusu z umieszczonymi na niej symbolami zdobytych już w tym sezonie trofeów. Trykoty będą wyprodukowane przez firmę Adidas.

 

Na koszulce oprócz logo klubu oraz trzech złotych gwiazdek znalazła się oczywiście tarcza scudetto, natomiast tzw. rozeta symbolizująca sukces w Pucharze Włoch wraz z pierwszą w historii włoskiej ligi srebrną gwiazdką zostały umieszczone nad logo Adidasa. Nie ulega wątpliwości, że współpraca producenta koszulek z Juventusem zaczyna się w niezwykle przyjemnych okolicznościach.

 

Źródła: JuvePoland.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serie A najbardziej bramkostrzelną ligą w Europie*

 

Serie A: 1024 gole

La Liga: 1009 goli

Premier League: 975 goli

Ligue 1: 947 goli

Bundesliga: 843 gole

Primeira Liga: 763 gole

 

*biorąc pod uwagę oczywiście te topowe ligi na Starym Kontynencie...

 

 

 

 

...ale to nie koniec :jupi:

 

W ostatniej, 38. kolejce włoskiej Serie A sezonu 2014/2015 padło aż... 47 goli :!::!::!: To absolutny rekord tych rozgrywek :brawo: Czy jest to też rekord pięciu najlepszych lig europejskich? :wink:

 

PS. Aha warto też wspomnieć, że tych goli mogło być jeszcze więcej, bo aż trzy rzuty karne zostały niewykorzystane (mylili się: Tevez, Higuain i Zaza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serie A najbardziej bramkostrzelną ligą w Europie*

Serie A: 1024 gole

La Liga: 1009 goli

Premier League: 975 goli

Ligue 1: 947 goli

Bundesliga: 843 gole

Primeira Liga: 763 gole

*biorąc pod uwagę oczywiście te topowe ligi na Starym Kontynencie...

 

 

Warto w tym miejscu przytoczyc twoj post z poczatku kwietnia czyli niespelna sprzed dwoch miesiecy

 

RANKING NAJBARDZIEJ BRAMKOSTRZELNYCH LIG W EUROPIE:

 

1. Eredivisie (Holandia) - 3,06

2. Bundesliga (Austria) - 2,93

3. Prva HNL (Chorwacja) - 2,86

4. Bundesliga (Niemcy) – 2,8

5. Jupiler League (Belgia) – 2,78

6. Super Lig (Turcja) – 2,78

7. Super League (Szwajcaria) – 2,77

8. T-Mobile Ekstraklasa (Polska) - 2,66

9. Gambrinus Liga (Czechy) – 2,59

10. Scottish Premier League (Szkocja) – 2,59

(…)

12. Primera Division (Hiszpania) – 2,57

13. Serie A (Włochy) – 2,56

14. Premier Legue (Anglia) – 2,55

(…)

21. Ligue 1 (Francja) – 2,41

 

 

To oczywiście nie jest przypadek, że Primera Division, Serie A, Premier League trzymają się obok siebie, a

"radosny produkt z Niemiec
" obok takich lig jak: austriacka i chorwacka.

 

http://ekstraklasa.net/europa/w-ktorej- ... f35fd8079e

 

Stosujac twoja logike mozna napisac ze Serie A to radosny produkt z Wloch. Jak widac u Ciebie punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

 

To jak to Project_ALF w koncu jest? Duza liczba bramek swiadczy o slabosci czy sile ligi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujac twoja logike mozna napisac ze Serie A to radosny produkt z Wloch. Jak widac u Ciebie punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

To była ironia w kierunku polskich mediów sportowych, które zapewne tego wyczynu Serie A nawet nie zauważą. Nie odnotują.

 

Co innego gdyby taki event przydarzył się w Bundeslidze, La Lidze lub Premier League. Oj wtedy to dopiero mainstreamowcy mieliby używanie :lol2:

 

 

To jak to Project_ALF w koncu jest? Duza liczba bramek swiadczy o slabosci czy sile ligi?

Naturalnie, że słabości. Patrz: Bundesliga, Eredivisie.

 

W przypadku Serie A trudno w tym momencie pokusić się o daleko idące wnioski, gdyż to dopiero pierwsza taka "jaskółka" :wink: Jeśli taki trend utrzyma się na dłużej wtedy będzie można oceniać. Na razie nie widzę takich powodów.

 

Można to traktować jako swego rodzaju czynnik nieobliczalności, nieprzewidywalności. Ot, kolejny prztyczek w nos malkontentów opierających swe urojenia na stereotypach typu: "defensywna Serie A", "nudna Serie A" itp.

 

Serie A z powodu globalizacji (i nie tylko) ewoluuje jak większość lig europejskich. Zmienia się w wielu obszarach. Paradoks jest taki, że w tym momencie spełnia ona (prawie) wszystkie kryteria mainstreamowych mediów działających na terenie RP, a mimo to dalej jest opluwana stereotypami i obelgami. Zjawisko iście socjologiczne. Z drugiej strony jakoś mnie to nie dziwi... przecież jesteśmy w Polsce. Mieliśmy ostatnio do czynienia z wyborami prezydenckimi. Mieliśmy doskonały ogląd jakie standardy medialne w tym kraju panują. Skoro więc wydawałoby się poważne media odwalają taką tragifarsę jak inaczej mieliby się zachowywać ich koledzy po fachu reprezentujący najniższy poziom sztuki dziennikarskiej za jaką uznaje się powszechnie dziennikarstwo sportowe?

 

Dziwi mnie to bardzo, bo liga włoska w drugiej dekadzie XXI wieku jest naprawdę pasjonująca. Usłana rekordami, historycznymi wydarzeniami, epokowymi piłkarzami oraz innymi osobliwościami jakich kolejne pokolenia kibiców już zapewne nie zobaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serie A najbardziej bramkostrzelną ligą w Europie*

Serie A: 1024 gole

La Liga: 1009 goli

Premier League: 975 goli

Ligue 1: 947 goli

Bundesliga: 843 gole

Primeira Liga: 763 gole

*biorąc pod uwagę oczywiście te topowe ligi na Starym Kontynencie...

Zapomniałeś, że w Serie A i La Liga jest więcej meczów w sezonie niż np. w Bundeslidze. Lepiej wyciągnąć średnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem.

 

Wyraziłem się chyba dość jasno: Najbardziej bramkostrzelną, czyli taką w której padło najwięcej bramek w jednym sezonie.

 

Wiem, że Bundesliga ma 34 kolejki oraz wyższą średnią bramek na mecz co nie zmienia faktu, że kibice na niemieckich stadionach widzieli o 210 goli mniej niż ich vis-a-vis z Włoch.

 

 

//

 

Szukają lub prawdopodobnie będą szukać (nowej) pracy:

Eusebio Di Francesco

Roberto Di Matteo

Roberto Donadoni

Unai Emery

Filippo Inzaghi

Walter Mazzarri

Siniša Mihajlović

Vincenzo Montella

Alejandro Sabella

Maurizio Sarri

Paulo Sousa

Luciano Spalletti

Andrea Stramaccioni

Zdeněk Zeman

Walter Zenga

 

 

Szukają lub prawdopodobnie będą szukać nowych trenerów:

Empoli FC

ACF Fiorentina

AC Milan

SSC Napoli

UC Sampdoria

Sassuolo Calcio

Udinese Calcio

 

 

Nie wiem co będzie w okresie ogórkowym ciekawsze: karuzela trenerska czy karuzela transferowa? Nawet Antonio Conte jest z nią łączony. Jeśli Włochom powinie się noga w eliminacyjnym meczu z Chorwacją te doniesienia tylko się nasilą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Bundesliga ma 34 kolejki oraz wyższą średnią bramek na mecz co nie zmienia faktu, że kibice na niemieckich stadionach widzieli o 210 goli mniej niż ich vis-a-vis z Włoch.

Jakby Bundesliga miała tyle meczów w sezonie co Serie A i Serie A tyle co Bundesliga to było by może odwrtonie. Więc dla mnie dane Serie A można porównać do Premier League albo do La Liga, a nie do ligi niemieckiej czy rosyjskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to Project_ALF w koncu jest? Duza liczba bramek swiadczy o slabosci czy sile ligi?

Naturalnie, że słabości. Patrz: Bundesliga, Eredivisie.

 

W przypadku Serie A trudno w tym momencie pokusić się o daleko idące wnioski, gdyż to dopiero pierwsza taka "jaskółka" :wink: Jeśli taki trend utrzyma się na dłużej wtedy będzie można oceniać. Na razie nie widzę takich powodów.

Srednia bramek w 5 ostatnich sezonach LM: 2.77; 2.69; 2.94; 2.90; 2.88 - zostal jeszcze 1 mecz do rozegrania

Srednia bramek w 5 ostatnich sezonach Bundesligi: 2.92; 2.86; 2.93; 3.13, 2.66

Idac twoim tokiem rozumowania to LM jest slaba.

Pierwsza jaskolka? W sezonie 14/15 w Serie A strzelono 1024 gole. Kolega przypomni ile strzelono w poprzednim sezonie 13/14?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak narazie Juve królem mercato.W nowym sezonie będą mogli wystawić dwie mocne jedenastki na poziomie walki o scudetto.

 

Buffon-Lichtsteiner Bonucci Chiellini Evra -Vidal Marchisio Pogba - Dybala Mandzukic Morata

 

Neto - Caceres Barzagli Rugani Asamoah -Pereyra Khedira Sturaro - Jovetic Zaza Coman

 

Szkoda mi Milanu.Wszyacy się z nich śmieją.Inter podebrał Kondogbie a Martinez się rozmyślił i wybrał Atletico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień letniego mercato 2015 uważam za otwarty!

 

No właśnie, oficjalne otwarcie okna transferowego nastąpiło dopiero dziś co wcale nie znaczy, że w czerwcu agenci, dyrektorzy sportowi i prezydenci klubów Serie A czekali na 1 lipca z założonymi rękami. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem mercato włoskie kluby dokonały kilku ciekawych i spektakularnych ruchów i transakcji...

 

http://www.goal.com/it/news/7/calciomer ... OP_TN_QL_4

 

...do najciekawszych zaliczyć można transfery:

 

Paulo Dybala (US Palermo) -----> JUVENTUS FC (32 mln euro)

Geoffrey Kondogbia (AS Monaco) -----> FC INTERNAZIONALE (30 mln euro)

Andrea Bertolacci (AS Roma) -----> AC MILAN (20 mln euro)

Mario Mandžukić (Club Atlético de Madrid) -----> JUVENTUS FC (19 mln euro)

Radja Nainggolan (Cagliari Calcio) -----> AS ROMA (15 mln euro za 50% praw do zawodnika)

Miranda (Club Atlético de Madrid) -----> FC INTERNAZIONALE (12 mln euro)

Domenico Berardi (Juventus FC) -----> US SASSUOLO (10 mln euro za 50% praw do zawodnika)

Andrea Bertolacci (Genoa CFC) -----> AS ROMA (8,5 mln euro za 50% praw do zawodnika)

Jeison Murillo (Granada FC) -----> FC INTERNAZIONALE (8 mln euro)

Iago Falque (Genoa CFC) -----> AS ROMA (wypożyczenie z prawem pierwokupu na łączną sumę 8 mln euro)

Mirko Valdifiori (Empoli FC) -----> SSC NAPOLI (5,5 mln euro)

Jorginho (Hellas Verona) -----> SSC NAPOLI (4,5 mln euro za 50% praw do zawodnika)

Afriyie Acquah (TSG Hoffenheim) -----> TORINO FC (2,8 mln euro)

Danilo Avelar (Cagliari Calcio) -----> TORINO FC (2,5 mln euro)

Lorenzo De Silvestri (ACF Fiorentina) -----> UC SAMPDORIA (2,35 mln euro za 50% do zawodnika)

Pepe Reina (Bayern München) -----> SSC NAPOLI (2 mln euro)

Birkir Bjarnason (Pescara Calcio) -----> TORINO FC (1,5 mln euro)

Aleksandar Trajkovski (SV Zulte Waregem) -----> US PALERMO (900 tys. euro)

Sami Khedira (Real Madrid) -----> JUVENTUS FC (wolny transfer)

Wesley Hoedt (AZ Alkmaar) -----> SS LAZIO (wolny transfer)

Darko Lazovic (Crvena Zvezda Belgrad) -----> GENOA CFC (wolny transfer)

Goran Pandev (Galatasaray SK) -----> GENOA CFC (wolny transfer)

Rodrigo Ely (AS Avellino) -----> AC MILAN (wony transfer)

Niklas Moisander (Ajax Amsterdam) -----> UC SAMPDORIA (wolny transfer)

Ravel Morrison (West Ham United) -----> SS LAZIO (wolny transfer)

Édgar Barreto (US Palermo) -----> UC SAMPDORIA (wolny transfer)

Daniele Rugani (Empoli FC) -----> JUVENTUS FC (powrót z wypożyczenia)

Alessio Romagnoli (UC Sampdoria) -----> AS ROMA (powrót z wypożyczenia)

Łukasz Skorupski (AS Roma) -----> EMPOLI FC (wypożyczenie)

 

 

Odeszli:

 

Pedro Obiang (UC Sampdoria) -----> WEST HAM UNITED (6 mln euro)

Carlos Tévez (Juventus FC) -----> BOCA JUNIORS (5 mln euro)

Zdravko Kuzmanovic (FC Internazionale) -----> FC BASEL (2 mln euro)

Samuel Eto'o (UC Sampdoria) -----> ANTALYASPOR (???)

 

 

Źródło: Transfermarkt

 

*do podanych kwot nie zostały dodane bonusy.

 

 

I pomyśleć, że przed nami jeszcze 2 miesiące zakupów i sprzedaży 8):woot:

 

 

Breaking Newsy z dnia dzisiejszego:

 

Król strzelców T-Mobile Ekstraklasy nowym piłkarzem beniaminka Serie A :!:

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/ek ... -fc/4zlmzf

 

 

Oficjalnie: Juventus odrzuca 80 milionów euro za Paula Pogbę!!! :!:

http://www.juvepoland.com/news.php?id=32107

 

 

Idac twoim tokiem rozumowania to LM jest slaba.

A jednak są to zupełnie inne rozgrywki, gdzie obowiązują inne zasady, formuła, uczestniczące zespoły prezentują różne style gry.

Pierwsza jaskolka? W sezonie 14/15 w Serie A strzelono 1024 gole. Kolega przypomni ile strzelono w poprzednim sezonie 13/14?

Bardziej chodziło mi o bycie tą pierwszą, najbardziej bramkostrzelną ligą, ale okey właściwie to masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze oficjalki:

 

IN:

 

Caros Bacca (Sevilla FC) -----> AC MILAN (30 milionów euro)

Luiz Adriano (Szachtar Donieck) -----> AC MILAN (8 milionów euro)

Martín Montoya (FC Barcelona) -----> FC INTERNAZIONALE (2-letnie wypożyczenie będzie kosztować 1,5 mln euro. Transfer definitywny około 7-8 mln euro)

Joel Obi (FC Internazionale) -----> TORINO FC (2,3 mln euro)

 

 

 

OUT:

 

José Holebas (AS Roma) -----> WATFORD FC (2,5 mln euro)

 

 

Milan Channel podał nam numery z jakimi występować będą Carlos Bacca i Luiz Adriano. Kolumbijczyk przywdzieje koszulkę z 70 na plecach, a Brazylijczyk wybrał 9.

wicekról strzelców UEFA Champions League & wicekról strzelców UEFA Europa League, całkiem niezłe transfery. Obaj mniej więcej kosztowali tyle co jeden Jackson Martinez.

 

Teraz czas na powrót Ibrahimovicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...