Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Dwa poważne trzęsienia ziemi na lotnisku Fiumicino w Rzymie...

 

 

http://www.dailymotion.com/video/x22bzp ... roma_sport

 

//

 

https://www.youtube.com/watch?v=9EK9IiMiwtI

 

 

 

...czyli jeden z miliarda powodów dlaczego kocham włoską piłkę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Materazzi nominuje...

 

 

...Zidane'a :)

 

//

 

http://www.gazetawroclawska.pl/plebiscy ... ,id,t.html

 

1. AC Milan

2. Real Madryt

3. Manchester United

4. Juventus FC

5. Chelsea FC

 

8)

 

Uszczypnijcie mnie, ale januszowy Dortmund gdzie się podział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stary dobry "Totò" :brawo:

 

//

 

 

Tymczasem w innym spotkaniu w ramach Coppa Italia nowe nabytki Lazio strzelają aż miło... :)

 

7 goli w jednej połowie. Taki wyczyn doda na pewno pewności chłopakom przed meczem na San Siro.

 

I believe in Stefano Pioli 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pvr hd - już wyjaśniam:

 

a) bo niezmiernie lubię ten zwrot (szczególnie w języku angielskim) i pewnie jeszcze nie raz go na tym forum użyję;

B) bo włoscy dziennikarze co rusz korzystają z różnych zapożyczeń językowych, szczególnie z języka angielskiego. Spotykam się z tym na co dzień. Nawet przeglądając telegazetę;

c) może napisałem w języku angielskim też dlatego, bo dosłownie przed wysłaniem tego posta dotarł do mnie oficjalny komunikat z Anfield Road o transferze Mario Balotelliego do Liverpoolu. Swoją drogą nie wiem czy gratulować "Czerwonym" czy im współczuć. Berlusconi na kilka może kilkanaście dni przed transferem "Super Mario" do Milanu nazwał reprezentanta Włoch zgniłym jabłkiem, które potrafi zatruć nie jedną szatnię. Ja zwykłem mawiać o nim >>>tykająca bomba<<< Tak czy owak jednego możemy być pewni na Wyspach znowu będzie wesoło :lol2:

 

Po co w kolejnym roku ściągać go jeszcze raz?

Real też dopiero co był w Polsce, a w głosowaniu ostał się na drugim miejscu... ale okey, zostawmy już to. Wiadomo, że tego typu głosowania bywają w prosty sposób fałszowane/manipulowane. Wystarczy tylko podpiąć się pod sieć TOR i wygospodarować sobie trochę wolnego czasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrzucam dla odmiany skrót meczu Serie B: Pescara 2-3 Bologna

 

 

http://www.livesports.pl/mecz/2yL79wXr/#szczegoly-meczu

 

Trzeba przyznać, że dość sporo znanych nazwisk^^ na czele z Matuzalemem i Robertem Acquafrescą.

 

Mecz z perspektywy reprezentanta Polski, Bartosza Salamona wyglądał więc następująco...

 

+

+ debiut Salamona

+ gol Salamona

 

- defensywa Pescary w pierwszej połowa straciła aż trzy bramki

- czerwona kartka dla Salamona

- porażka drużyny Salamona

 

...więcej w nim niestety negatywów niż pozytywów :?

 

//

 

Bonus jeszcze taki ode mnie:

Oficjalna prezentacja Bartosza w Pescarze^^

 

Świetna włoszczyzna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Juventus TV (dawniej Juventus Channel) zatrudnił nową dziennikarkę:

http://sport.fakt.pl/pilka-nozna/juventus-turyn-podpisal-kontrakt-z-seksowna-modelka-laura-barriales,artykuly,496062.html

 

Jest na czym zawiesić oko :oops:

 

Ciekawe co z Cristiną Chiabotto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Niestety derby Mediolanu zawiodły, a gra Torresa to jakieś nieporozumienie. To już kolejny mecz ligi włoskiej, który nie zachwycił mnie poziomem.

Patrząc przez pryzmat choćby derbów Mediolanu z sezonu 2011/2012...

...to mecz zawiódł na pewno - i to bardzo.

 

Jednakże jeśli spojrzymy na te derby przez pryzmat meczu pomiędzy siódmą i dziewiątą drużyną trwającego sezonu Serie A to każdy powinien być ukontentowany. W sezonie 2011/2012 obie ekipy miały na koszulkach okrągłą i prostokątną tarczę za Puchar Włoch i Scudetto. Dziś oba kluby to mentalne średniaki.

 

Nie czarujmy się, fakty są takie, że w zeszłym sezonie na czoło włoskich pojedynków derbowych wysunęły się derby Turynu - bądź co bądź jest to na dzień dzisiejszy jedyne miasto w Italii, którego przedstawiciele grają w europejskich pucharach.

 

W obecnych rozgrywkach kluby z Mediolanu zostały zepchnięte na sportowy margines przez drużyny z Rzymu i Genui. Wystarczy zerknąć na tabelę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety derby Mediolanu zawiodły, a gra Torresa to jakieś nieporozumienie. To już kolejny mecz ligi włoskiej, który nie zachwycił mnie poziomem.

No rzeczywiście to nie był zbyt ciekawy mecz. Co do Torresa to jego ostatnie lata są bardzo dziwne - już po odejściu z Liverpoolu praktycznie przestał istnieć, przecież pamiętamy jak w Chelsea był wyśmiewany, aż dziwne, że taki Milan go chciał. Ale nie tylko on zawodzi na całej linii, ale także napastnik właśnie tego drugiego zespołu, Interu Mediolan - Rodrigo Palacio, który w tamtym sezonie strzelił przecież aż 19 bramek, a w tym w 13 rozegranych meczach strzelił ich jak na razie... 0, dramat.

Wiadomo, że derby Mediolanu to już obecnie po prostu nie może być to samo, co kiedyś - pozycje, które zajmują w tabeli oba kluby z Mediolanu są adekwatne do ich gry, to są po prostu średniaki ze środka tabeli. A pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno te zespoły regularnie grały w Lidze Mistrzów...

Jako ciekawostkę warto zauważyć, że w tych ostatnich derbach Mediolanu jeśli chodzi o podstawowe składy obu drużyn to wyszło w nich łącznie tylko... 4 Włochów :D Mattia De Sciglio, Stephan El Shaarawy i Giacomo Bonaventura w Milanie; Andrea Ranocchia w Interze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...