Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Liga Mistrzów też nie jest wolna od wad. Rośnie przepaść między najbogatszymi, a resztą Europy. Niby jakieś tam niespodzianki się zdarzają, ale generalnie od ćwierćfinału w górę, wszystko rozgrywa się ciągle między tymi samymi kilkunastoma największymi klubami. Już nawet czasami rok w rok powtarzają się te same pary. Mnie to na przykład nudzi trochę. Dlatego wolę LE. Generalnie fajnie, że piłka rozwija się jako gra - jest szybsza, efektowniejsza i w ogóle. Ale jestem oldskulowym wrogiem dzisiejszej komercyjnej i kosmopolitycznej otoczki. Dlatego trzeba podziwiać takie kluby jak np. Athletic Bilbao, że mają swoje zasady. Jak można kibicować drużynie, gdzie nie gra nikt z kraju, który ta drużyna reprezentuje? Z kim tu się identyfikować? Zresztą Liga Mistrzów rozrosła się za bardzo i niewiele ma już wspólnego ze swoją nazwą. Wiadomo - więcej meczów=większa kasa. Od tego nie ma już chyba odwrotu. Ale Liga Mistrzów powinna być generalnie dla mistrzów i co najwyżej wicemistrzów kilku najlepszych federacji. Jakakolwiek by nie była przepaść między ligą polską, a na przykład Premier League, to jednak według mnie patologią jest, że Anglia ma 4 drużyny w Champions League (z czego 3 automatycznie grają w fazie grupowej), a mistrz Polski musi ograć trzech rywali, żeby w tej fazie grupowej zagrać. Też za dużo jest przywilejów dla najlepszych (czytaj "najbogatszych"). Zresztą Hiszpania dzięki zwycięstwu Sevilli w LE, może mieć w Lidze Mistrzów nawet 5 drużyn. Niemniej trzeba życzyć powodzenie Lechowi :)

 

Nie rozumiem za bardzo tej klasyfikacji fair play, dzięki której można mieć dodatkową drużynę w pucharach. Na czym ona dokładnie polega, że co roku Anglia ma taką dodatkową drużynę? Bodajże dwie inne federacje też, ale Anglia - tak jak napisałem - co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo tej klasyfikacji fair play, dzięki której można mieć dodatkową drużynę w pucharach. Na czym ona dokładnie polega, że co roku Anglia ma taką dodatkową drużynę? Bodajże dwie inne federacje też, ale Anglia - tak jak napisałem - co roku.

Coś Ci się pomyliło z tą Anglią co roku. :)

Pod linkiem szerzej masz opisane za co przyznaje się te miejsca w klasyikacji fair play i kto je zdobywał w w poprzednich latach:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ranking_R ... _Play_UEFA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz NK Celje - WKS Śląsk Wrocław będzie można obejrzeć za pośrednictwem laola1.tv, zresztą podobnie jak spotkanie FK Kruoja Pakruojis - Jagiellonia Białystok. Odnośnik do transmisji: http://www.laola1.tv/en-int/live/nk-sampion-celje-wks-slask-wroclaw/352627.html.

 

EDIT: Mecz Celje - Śląsk będzie pokazywany z wyjątkiem Polski oraz Słowenii. Jagiellonia będzie dostępna wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok... Zobaczymy, czy Twoje przewidywania się sprawdzą. Ja jak zawsze naiwnie liczę na optymistyczny wariant, na to, że nasze drużyny zabrną jak najdalej. Wszak pamiętam jeszcze niezbyt odległe czasy, kiedy to nasze eksportowe ekipy przynajmniej w tych wczesnych rundach rozprawiały się z rywalami aż miło.

 

Swoją drogą ostatnie niezbyt udane sezony są dość wymowne. Kiedy Ekstraklasa finiszuje to ci, którzy maja szanse na awans do europejskich pucharów podkreślają jak jest to dla nich ważne, by na mecie sezonu zająć miejsce premiowane awansem. Potem przychodzą te mecze w Europie i często nie widać żadnego zaangażowania w grze naszych pucharowiczów, jak się mają przy tym te wszystkie szumne deklaracje związane z tą nobilitacją i szansą jaką to niby jest rywalizacja w Europie. Niektórzy sprawiają wrażenie, że chcą jak najszybciej pozbyć się ciężaru jakim jest dla nich walka w eliminacjach. Oby w tym roku grali na całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/li ... gii/nrhvy6

Te informacje, o których pisał Przegląd Sportowy potwierdziły się. TVP interesuje się się tylko Lechem i Legią, a mam wrażenie że gdyby Legia grała w el. LM to nawet mecze Lecha nie byłyby transmitowane. No cóż, ale nie ma się czemu dziwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Mecz Celje - Śląsk będzie pokazywany z wyjątkiem Polski oraz Słowenii. Jagiellonia będzie dostępna wszędzie.

 

Dlaczego tak będzie? Nie dziwiłoby mnie to, gdyby jakaś telewizja w Polsce transmitowała ten mecz i chciałaby mieć wyłączność. Ale przecież tak nie jest, więc dlaczego akurat w krajach zaangażowanych w ten mecz, nie będzie można go zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruoja Pokroje 0-1 Jagiellonia Białystok

Świderski 90+3

Słaby mecz Jagi, ale szczęśliwie zakończony. Najważniejsze jest zwycięstwo, ale trener Probierz musi wyciągnąć wnioski z tego spotkania. Litwini grali bardzo defensywnie, tworząc swoje najlepsze okazje po kontratakach. Jaga chyba mogę tak powiedzieć miała więcej szczęścia niż rozumu. I może taka gra wystarczy na Kruoję, ale w następnych rundach to będzie zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...