Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim zaczniecie bardziej ujadać przypomnę tylko, że rok temu w eliminacjach do fazy grupowej UEFA Europa League przepadły:

 

Real Sociedad (SPA) ---> wyeliminowany przez Krasnodar w IV rundzie el.

Hull City (ENG) ---> wyeliminowany przez Lokeren w IV rundzie el.

FSV Mainz 05 (GER) ---> wyeliminowane przez Asteras w III rundzie el.

Nacional (POR) ---> wyeliminowany przez Dinamo Mińsk w IV rundzie el.

Olympique Lyon (FRA) ---> wyeliminowany przez Astrę w IV rundzie el.

Lokomotiv Moskwa (RUS) ---> wyeliminowany przez Apollon w IV rundzie el.

Rostov (RUS) ---> wyeliminowany przez Trabzonspor w IV rundzie el.

Twente (NED) ---> wyeliminowane przez Karabach w IV rundzie el.

Zwolle (NED) ---> wyeliminowane przez Spartę Praga w IV rundzie el.

 

 

Mialem to tu napisac, ale dalem w w temacie z Eleven - niestety uznano ze Sampdoria nie ma nic z wspolnego z Serie A a co za tym idzie z Eleven i post usunieto :D

Beka z Seria A to juz trwa i trwa, zespoly ciagle odpadaly w przedbiegach (wyjatkowo tylko zeszly rok im wyszedl jakos niesamowicie) :lol2:

Łap wyniki ekip z Bundeskopanki na ochłonięcie:

 

W sezonach 2013/2014 i 2014/2015 kluby niemieckie wielokrotnie kompromitowały się w europejskich pucharach. Oto osiem wybranych dwumeczów zakończonych minimum czterema bramkami różnicy:

 

Chelsea FC 6:0 Schalke04

Manchester United 9:2 Bayer Leverkusen

Real Madryt 9:2 Schalke04

PSG 6:1 Bayer Leverkusen

Real Madryt 5:0 Bayern Monachium

Chelsea FC 6:1 Schalke04

Everton FC 6:1 VFL Wolfsburg

Juventus FC 5:1 Borussia Dortmund

 

Niemieckie mięso armatnie :lol:

 

Byłoby tego rzecz jasna więcej, ale w zeszłym sezonie zarówno Napoli jak i Barcelona zlitowały się w meczach rewanżowych :wink:

 

Znowu sie zaczyna ... Mam dla Ciebie jeden powazny argument - Vojvodina TO NIE zespol pokroju Chelsea itd. z rozgrywek LM - co Ty mi tu dajesz do porownania? Tylko pokazales jak beznadziejnie i smiesznie zaprezentowala sie wczoraj Sampa ...

Jest to co bylo do przewidzenia - Serie A wrocila na swoj poziom z poprzednich lat - poprzedni sezon to byl taki jednorazowy wystrzal :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to byl sparing to OK - ze im sie nie chce grac - tylko, ze to jest Liga Europy - Wlosi i fani ligi wloskiej beda po tym sezonie plakac jak bobry, bo "UEFA klamie i ten caly ranking to jedno wielkie klamstwo" ... przeciez wiadomo ze liga wloska powinna byc w TOP 3 :D

Juz pisalem - jak im sie nie chce to niech nie graja - ich miejsce jest tam gdzie sa teraz, dopoki nie zmienia podejscia.

Niemcom zalezy dlatego sa na 2. miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniecie bardziej ujadać przypomnę tylko, że rok temu w eliminacjach do fazy grupowej UEFA Europa League przepadły:

Musiałem, ale nie chciałbym, żeby to było nazywane ujadaniem. Taka wyjątkowa sytuacja, przecież takie wyniki nie zdarzają się często, chyba nawet rzadziej niż od Święta. Jak tak solidny włoski zespół jak Sampdoria Genua mógł przegrać u siebie (a właściwie w Turynie) aż 0:4 z jakimś serbskim zespołem, i to z Vojvodiną Nowy Sad, no jak? :lol2: Przecież to nie Partizan Belgrad ani nawet Crvena zvezda Belgrad, no coś niesamowitego. Już sam ranking UEFA jest bezlitosny - UC Sampdoria jest na 105 miejscu, a FK Vojvodina jest na... 230 miejscu, niebywałe. Wiadomo, że prawie każdemu może się zdarzyć u siebie jakaś wpadka, np. pechowe 0:1 czy coś, ale bez przesady - pogrom 0:4? A w zespole gospodarzy przecież grały takie gwiazdy jak np. Emiliano Viviano, Mattia Cassani, Angelo Palombo, Luis Muriel, Éder, czy Paweł Wszołek, a nie wiadomo czy ktoś w ogóle kojarzy choć jedno nazwisko z Vojvodiny. Bartosz Salamon pewnie jednak się cieszy, że w ogóle nie grał i nie przyczynił się do ośmieszenia się Sampdorii, choć z drugiej strony gdyby grał od początku to może byłby taką ostoją defensywy, że żadna akcja rywala nie miałaby prawa zakończyć się strzałem w kierunku bramki :mrgreen: Cóż za potężna kompromitacja, piłkarski świat chyba już dawno nie widział podobnego rozstrzygnięcia, no i najlepsze podsumowanie: "Bóg zesłał nam Vojvodinę, byśmy mogli wygrać 4:0" :lol:

 

@Project_ALF, Większość tych wyników eliminacji LE co podałeś to chyba niezbyt trafne porównanie. Ok - to też kompromitacje, ale przecież ligi: rosyjska, belgijska, turecka, czy grecka jeszcze prezentują jakiś poziom, a liga serbska to co to w ogóle ma być? Zresztą nie wiem, czy choć jeden z tych zespołów przegrał wtedy u siebie podobnie różnicą aż 4 bramek :wink:

A z tymi dwumeczami przegranymi przez niemieckie zespoły różnicą co najmniej 4 bramek to bez komentarza. Przecież jeszcze inne kompromitacje włoskich zespołów też można by wyciągnąć. A tutaj nawet nie chodzi specjalnie o rozmiary porażki tylko już o sam fakt przegranej z tragicznym (w porównaniu do Sampdorii) serbskim zespołem. A przecież to był dopiero pierwszy mecz, więc po rewanżu łączny wynik dwumeczu może wzrosnąć do jeszcze bardziej okazałych rozmiarów :mrgreen:

 

Inne wpadki z czwartku to chyba tylko:

FK Rabotnicki - Trabzonspor AŞ 1:0,

SCR Altach - Vitória SC Guimarães 2:1,

R. Charleroi SC - FC Zorya Luhansk 0:2,

West Ham United FC - FC Astra Giurgiu 2:2,

Apollon Limassol FC - Qäbälä FK 1:1,

więc na razie Sampdoria "rządzi" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniecie bardziej ujadać przypomnę tylko, że rok temu w eliminacjach do fazy grupowej UEFA Europa League przepadły:

Musiałem, ale nie chciałbym, żeby to było nazywane ujadaniem. Taka wyjątkowa sytuacja, przecież takie wyniki nie zdarzają się często, chyba nawet rzadziej niż od Święta. Jak tak solidny włoski zespół jak Sampdoria Genua mógł przegrać u siebie (a właściwie w Turynie) aż 0:4 z jakimś serbskim zespołem, i to z Vojvodiną Nowy Sad, no jak? :lol2:

Solidny zespół powiadasz. Kiedy więc ten solidny zespół grał ostatnio w europejskich pucharach?

 

...i jakim sposobem ten solidny zespół dostał się do europejskich pucharów w tym roku?

 

 

Przecież to nie Partizan Belgrad ani nawet Crvena zvezda Belgrad, no coś niesamowitego. Już sam ranking UEFA jest bezlitosny - UC Sampdoria jest na 105 miejscu, a FK Vojvodina jest na... 230 miejscu, niebywałe.

Według tego rankingu FC Basel > Manchester United, Sevilla FC...

 

 

Wiadomo, że prawie każdemu może się zdarzyć u siebie jakaś wpadka, np. pechowe 0:1 czy coś, ale bez przesady - pogrom 0:4? A w zespole gospodarzy przecież grały takie gwiazdy jak np. Emiliano Viviano, Mattia Cassani, Angelo Palombo, Luis Muriel, Éder, czy Paweł Wszołek,

Wszołek? Piszesz serio?

 

Tamci, może poza Ederem to nie są żadne gwiazdy.

 

Powody porażki to:

- nowy słabszy trener;

- możliwe, że nieudane transfery (choć zdecydowanie za wcześnie na takie sądy);

- gra na obcym stadionie. Sampdoria to jeden z tych zespołów, którego największym atutem jest gra na własnym Stadio Luigi Ferraris, gdzie panuje niepowtarzalna atmosfera;

- zlekceważenie przeciwnika (to zapewne główny powód);

- nienajlepsze przygotowanie do meczu. Bardzo możliwe, że ma to związek z tym, że Serie A od meczu z Vojvodiną startowałaby dopiero za trzy i pół tygodnia (według starego kalendarza byłoby to nawet cztery i pół tygodnia). To stary problem włoskich klubów, które na początku rozgrywek nigdy nie są najlepiej przygotowane do europejskich pucharów. Stąd te częste wpadki innych drużyn w przeszłości;

- no i tak jak wspomniałem - awans kuchennymi drzwiami kosztem Genoi, która powinna być pełnoprawnym reprezentantem Serie A w Europie. Niestety zielony stolik znowu zadecydował...

 

 

a nie wiadomo czy ktoś w ogóle kojarzy choć jedno nazwisko z Vojvodiny.

Zdaje się, że kilku z nich sięgnęło po Mistrzostwo Świata do lat 20 kilka tygodni temu...

 

 

Bartosz Salamon pewnie jednak się cieszy, że w ogóle nie grał i nie przyczynił się do ośmieszenia się Sampdorii, choć z drugiej strony gdyby grał od początku to może byłby taką ostoją defensywy, że żadna akcja rywala nie miałaby prawa zakończyć się strzałem w kierunku bramki :mrgreen: Cóż za potężna kompromitacja, piłkarski świat chyba już dawno nie widział podobnego rozstrzygnięcia, no i najlepsze podsumowanie: "Bóg zesłał nam Vojvodinę, byśmy mogli wygrać 4:0" :lol:

Wiesz, nie szarżuj tak... siłę Vojvodiny zweryfikują następne mecze.

 

 

@Project_ALF, Większość tych wyników eliminacji LE co podałeś to chyba niezbyt trafne porównanie. Ok - to też kompromitacje, ale przecież ligi: rosyjska, belgijska, turecka, czy grecka jeszcze prezentują jakiś poziom, a liga serbska to co to w ogóle ma być? Zresztą nie wiem, czy choć jeden z tych zespołów przegrał wtedy u siebie podobnie różnicą aż 4 bramek :wink:

Odkąd żyję na tym świecie jeszcze nigdy nie przyszło mi przez myśl żeby drwić z Serbów. W sportach zespołowych to jedna z najzdolniejszych nacji na tej ziemi, a ci którzy co roku wytykają ją palcami przez pryzmat jakiegoś pseudo rankingu powinni się zastanowić skąd co roku wypływa duża fala gwiazd największych klubów w Europie.

 

Jestem w stanie uwierzyć, że raz na jakiś czas "piłkarscy potomkowie" Suboticiów, Kolarovów, Ivanoviciów, Maticiów i innych są w stanie zrobić jakiś pojedynczy duży wynik. Tym bardziej jeśli ktoś ich zlekceważy.

 

 

A z tymi dwumeczami przegranymi przez niemieckie zespoły różnicą co najmniej 4 bramek to bez komentarza. Przecież jeszcze inne kompromitacje włoskich zespołów też można by wyciągnąć.

...więc je wyciągnij.

 

Mam nadzieję, że posłużysz się takimi samymi kryteriami co ja.

 

 

A tutaj nawet nie chodzi specjalnie o rozmiary porażki tylko już o sam fakt przegranej z tragicznym (w porównaniu do Sampdorii) serbskim zespołem. A przecież to był dopiero pierwszy mecz, więc po rewanżu łączny wynik dwumeczu może wzrosnąć do jeszcze bardziej okazałych rozmiarów :mrgreen:

 

Inne wpadki z czwartku to chyba tylko:

FK Rabotnicki - Trabzonspor AŞ 1:0,

SCR Altach - Vitória SC Guimarães 2:1,

R. Charleroi SC - FC Zorya Luhansk 0:2,

West Ham United FC - FC Astra Giurgiu 2:2,

Apollon Limassol FC - Qäbälä FK 1:1,

więc na razie Sampdoria "rządzi" :D

Czemu piszesz, że Vojvodina to tragiczny zespół w porównaniu do Sampdorii? Przecież Sampa jeszcze dwa-trzy lata temu była beniaminkiem Serie A.

 

//

 

@Project Alf jak zwykle w formie - kręcić bekę można z wszystkich lig świata, tylko nie z najwspanialszej Serie A. :)

Jeśli Pan Obiektywny kręcił, kręci lub będzie kiedyś kręcić bekę z niemieckiej Bundesligi to prosiłbym o linka na PW.

 

Porobię pamiątkowe zdjęcia ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard w wykonaniu Alfa i fanow Serie A - tlumaczenie porazki wszystkim czym sie da (6 powodow naliczylem, z czego wiekszosc to absurd) ... Nie potrafia po prostu napisac, ze liga wloska jest slaba ...

Zespoly z drugiej polowki Serie A teoretycznie powinny wciagac jakies serbskie zespoly nosem. Przeciez zespoly z Ekstraklasy by mogly sobie poradzic z Vojvodina u Siebie a na pewno zaprezentowalyby sie lepiej niz Sampa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard w wykonaniu Alfa i fanow Serie A - tlumaczenie porazki wszystkim czym sie da (6 powodow naliczylem, z czego wiekszosc to absurd) ...

@przemekp tak się naprodukował, że nie wypadało go zignorować.

 

A naprodukował się zapewne nie bez powodu. Chciał poznać powody porażki więc mu je wyłożyłem.

 

@Umkwatata - dlaczego uważasz te powody za absurdalne?

 

 

Nie potrafia po prostu napisac, ze liga wloska jest slaba ...

Tak słaba, że piąta drużyna Serie A - Napoli zgwałciła na wyjeździe kilka miesięcy temu wczorajszego zdobywcę Superpucharu Niemiec.

 

 

Zespoly z drugiej polowki Serie A teoretycznie powinny wciagac jakies serbskie zespoly nosem. Przeciez zespoly z Ekstraklasy by mogly sobie poradzic z Vojvodina u Siebie a na pewno zaprezentowalyby sie lepiej niz Sampa :D

Oglądałeś sparing Lechii z Juventusem?

 

Jeśli tak to w takim razie już wiesz jak na tym etapie wyglądają włoskie kluby (które na start rozgrywek ligowych czekają do przedostatniego tygodnia sierpnia w przeciwieństwie do klubów z Polski za którymi już dwie kolejki Ekstraklasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dobra juz sie uspokojmy.

Niemcy w 4 z ostatnich 5 sezonow (czyli te co licza sie do rankingu zawsze) byli lepsi od Wlochow - nie ma o czym dyskutowac. To nie jest przypadek.

Ogladajmy LM i sie nia cieszmy - kompromitacji bedzie pewnie sporo (przypuszczam, ze z tych lepszych lig to m.in. Wlochow, no ale zobaczymy).

 

Nie wiem czy zauwazyliscie - po zakonczeniu poprzedniego sezonu Hiszpania miala 99.999 pkt :D Czy dadza rade przebic setke? Mysle, ze dadza i to juz moze nawet po tym sezonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dobra juz sie uspokojmy.

Niemcy w 4 z ostatnich 5 sezonow (czyli te co licza sie do rankingu zawsze) byli lepsi od Wlochow - nie ma o czym dyskutowac. To nie jest przypadek.

Niemieckie kluby nigdy też nie zdobyły tylu punktów w jednym sezonie co kluby z Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przeciez ranking na tym polega wlasnie ... Ze trzeba byc regularnym.

 

Te rankingi sie niczym nie roznia kolego :D SA IDENTYCZNE.

Na stronie UEFY ten ktory widzisz bez wchodzenia w szczegoly jest rankingiem z pkt za obecny sezon - dlatego wspolczynniki federacji sa tak niskie. Ja napisalem o punktach Hiszpanii po ostatnim pelnym/zakonczonym sezonie 2014/15 - zajrzyj tu -> http://www.uefa.com/memberassociations/ ... index.html

 

Ten sezon (2015/16) jest jeszcze w trakcie, wiec nic nie jest ostatecznie wiazace.

Hiszpania w sezonie 2016/17 (2 letnie opoznienie, tak sobie UEFA wymyslila) bedzie na 1. miejscu z 99.999 pkt :D

Tu masz kolejne potwierdzenie tego faktu: https://en.wikipedia.org/wiki/2016%E2%8 ... ons_League

 

Widze, ze musisz sie jeszcze sporo nauczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dobra juz sie uspokojmy.

Niemcy w 4 z ostatnich 5 sezonow (czyli te co licza sie do rankingu zawsze) byli lepsi od Wlochow - nie ma o czym dyskutowac. To nie jest przypadek.

Niemieckie kluby nigdy też nie zdobyły tylu punktów w jednym sezonie co kluby z Włoch.

 

Zaśmieciłeś swoimi wywodami już temat Seria A teraz śmiecisz kolejny. Czy ty masz jakieś kompleksy w związku z kibicowanie ligi włoskiej? Zawsze tworzysz teorie nie wiadomego pochodzenia a nie wiadomo jakie tematy. Samdoria w mojej opinii jest lepszym zespołem niż Genoa. Teorie iż Sampa nie jest najlepszym kandydatem do gry w Europie to też smiech na sali. Zakwalifikowali się to będą uczestnikami LE. Augsburg też teoretycznie wydaje się słabsze od Hoffenhaim a jakoś nikt nie tworzy teorii ze nie zasługują na grę w Europie. Ranking klubowy jest najlepszym wyznacznikiem europejskich pucharów i suma z 5 lat decyduje o klasyfikacji federacji a ty po jednym sezonie próbujesz komuś wmówi ze Serie A jest najlepsza. Mnie nudzą dyskusje z tobą i obstawiam że nie tylko mnie to powoli irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dobra juz sie uspokojmy.

Niemcy w 4 z ostatnich 5 sezonow (czyli te co licza sie do rankingu zawsze) byli lepsi od Wlochow - nie ma o czym dyskutowac. To nie jest przypadek.

Niemieckie kluby nigdy też nie zdobyły tylu punktów w jednym sezonie co kluby z Włoch.

To zaden argument bo prowadzi do absurdalnych stwierdzen. Angielskie czy niemieckie kluby nigdy nie zdobyly tylu punktow w jednym sezonie co kluby z Portugalii. Ba, nie liczac ostatniego sezonu to wloskie kluby nie zdobyly tylu punktow w jednym sezonie co kluby z Ukrainy czy.... z Rumunii :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaśmieciłeś swoimi wywodami już temat Seria A teraz śmiecisz kolejny.

Naucz się najpierw pisać poprawnie nazwę ligi zanim zaczniesz kogoś krytykować lub zwracać komuś uwagę.

 

 

Czy ty masz jakieś kompleksy w związku z kibicowanie ligi włoskiej?

Gdybym miał kompleksy w związku z kibicowaniem to bym się z tym krył.

 

 

Zawsze tworzysz teorie nie wiadomego pochodzenia a nie wiadomo jakie tematy. Samdoria w mojej opinii jest lepszym zespołem niż Genoa. Teorie iż Sampa nie jest najlepszym kandydatem do gry w Europie to też smiech na sali. Zakwalifikowali się to będą uczestnikami LE. Augsburg też teoretycznie wydaje się słabsze od Hoffenhaim a jakoś nikt nie tworzy teorii ze nie zasługują na grę w Europie.

Opinie opiniami, ale boisko zweryfikowało kto był lepszy i kto powinien reprezentować Italię na arenie europejskiej:

https://en.wikipedia.org/wiki/2014%E2%8 ... ague_table

 

 

Ranking klubowy jest najlepszym wyznacznikiem europejskich pucharów i suma z 5 lat decyduje o klasyfikacji federacji

Podsumowanie 2006-2011:

Triumfator LM - 2 włoskie kluby

Finał LM - 1 niemiecki klub

Półfinał LM - 1 niemiecki klub

Ćwierćfinał LM - 3 włoskie kluby / 3 niemieckie kluby

1/8 - 10 klubów włoskich / 2 kluby niemieckie

 

Przedstawiciele Serie A - 15 razy w fazie pucharowej LM

Przedstawiciele Bundesligi - 7 razy w fazie pucharowej LM

 

W ten oto sposób Bundesliga przeskoczyła w rankingu UEFA włoską Serie A.

 

Jeśli nie widzisz tu błędu systemowego czyt. pewnego braku logiki to nie mamy o czym rozmawiać.

 

Niestety ale rankingi UEFA i FIFA mają mnóstwo wad. Dlatego przy okazji ostatniego losowania eliminacji MŚ mogliśmy podziwiać w pierwszym koszyku takie ekipy jak Walia czy Rumunia.

 

 

a ty po jednym sezonie próbujesz komuś wmówi ze Serie A jest najlepsza. Mnie nudzą dyskusje z tobą i obstawiam że nie tylko mnie to powoli irytuje.

Jako sympatyk Serie A chciałem się tylko pochwalić, że reprezentanci ligi włoskiej w sezonie 2014/2015 nabili tyle punktów ile Niemcom czy Anglikom nie udało się nigdy przedtem.

 

 

OK dobra juz sie uspokojmy.

Niemcy w 4 z ostatnich 5 sezonow (czyli te co licza sie do rankingu zawsze) byli lepsi od Wlochow - nie ma o czym dyskutowac. To nie jest przypadek.

Niemieckie kluby nigdy też nie zdobyły tylu punktów w jednym sezonie co kluby z Włoch.

To zaden argument bo prowadzi do absurdalnych stwierdzen. Angielskie czy niemieckie kluby nigdy nie zdobyly tylu punktow w jednym sezonie co kluby z Portugalii. Ba, nie liczac ostatniego sezonu to wloskie kluby nie zdobyly tylu punktow w jednym sezonie co kluby z Ukrainy czy.... z Rumunii :lol2:

Powodem takich anomalii jest ambiwalentny stosunek UEFY do rozgrywek UEFA Europa League.

 

Z jednej strony Liga Europy jest ubogą krewną Ligi Mistrzów, której to ustępuje niemalże pod każdym względem:

- finansowym

- sportowym

- marketingowym

 

...i nie mówimy tu o różnicach minimalnych tylko kolosalnych na korzyść UEFA Champions League.

 

 

Z drugiej strony mamy ranking UEFA, który niesamowicie promuje kluby, które osiągają dobre wyniki w Lidze Europy. Pytam się gdzie tu jest logika? Jak rozgrywki nazywane przez jednych "g.ó.w.n.i.a.n.y.m.i", a przez drugich rozgrywkami pocieszenia mogą mieć tak ogromny wpływ na to co dzieje w piłkarskim raju (Champions League).

 

Mamy tu ewidentny błąd systemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Wszystkiemu winna jest niewłaściwy system liczący punkty federacją krajowym.

Teraz płaczesz po klęsce Sampy iż niewłaściwie się zakwalifikowali do LE a rok temu identyczna sytuacja była z Torino? Oni wskoczyli z tego co pamiętam w miejsce innej drużyny( mniejsza z tym jaki bo nie pamiętam, strzelał bym na Parme).

Ewidentnie widac u Ciebie kompleksy Bundesligi. Przytaczasz jakieś statystyki z sezonu 2006-2011.

Na dziś pod względem infrastruktury sportowej jest na poziomie Ukrainy i nie mając normalnych obiektów szybko nie przeskoczą pewnego poziomu.

Ogólnie koniec dyskusji bo do niczego ona nie zmierza. Tym bardziej że za chwile zaczniesz przytaczac statystyki z początku lat 00 gdzie finał LM był włoski(osobna kwestia iż najsłabszy finał dekady)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze, juz nie wytrzymuje - czy z Nim wszystko w porzadku? Liczy sie kazdy mecz w europejskich pucharach - tak dziala ranking - Niemcy mieli lepsze wyniki (wiecej zwyciestw / remisow) niz Wlosi - dlatego sa wyzej - lub inaczej - mieli mniej wtop.

Jak Ja mam to bardziej przejrzyscie wytlumaczyc? Nie ma punktow do rankingu krajowego za to, ze iles tam zespolow prezentuje federacje w fazach grupowych czy innych fazach - niby dlaczego mialy by byc? Mecz to mecz ...

Cos takiego jest tylko w rankingu klubowym - czy tak trudno to pojac?

 

Tutaj odnosnie meczu Sampa vs Vojvodina: http://weszlo.com/2015/07/31/mial-byc-d ... robattito/

Ten cytat dobitnie pokazuje co mam na mysli odnosnie Wlochow (brak cojones):

"Jedni tylko w trwającym okienku transferowym na zakupy wydali blisko 25 milionów euro. Drudzy takiej kwoty nie wyłożyli przez ponad sto lat istnienia klubu. Sampdoria była tak pewna siebie. Tak dziękowała niebiosom, że te obróciły się przeciwko niej i zamiast złotego na Stadio Olimpico w Turynie spadł kwaśny deszcz"

 

Nie dziwota, ze nikt nie chce tej ligi - nudy, malo goli, zakompleksione i gburowate kluby typu Napoli, wszechobecny faszym i rasizm na trybunach, masakryczna korupcja (niby mowia, ze nie juz ma - ale Wlosi lubia dawac w lape - dalej daja rowno na lewo i prawo).

http://weszlo.com/2015/06/03/stracili-m ... d-stu-lat/

http://weszlo.com/2015/05/01/wlosi-robi ... nie-idzie/

http://weszlo.com/2015/05/19/w-italii-z ... ch-ligach/

http://weszlo.com/2015/06/29/chrapek-wy ... h-meczach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Wszystkiemu winna jest niewłaściwy system liczący punkty federacją krajowym.

Teraz płaczesz po klęsce Sampy iż niewłaściwie się zakwalifikowali do LE a rok temu identyczna sytuacja była z Torino? Oni wskoczyli z tego co pamiętam w miejsce innej drużyny( mniejsza z tym jaki bo nie pamiętam, strzelał bym na Parme).

Wtedy również nie pochwalałem awansu Torino kuchennymi drzwiami.

 

 

Ewidentnie widac u Ciebie kompleksy Bundesligi.

Tiaaa... kompleksy na punkcie dwóch Borussii, Schalke, Bayeru, Wolfsburga, które wszystkie razem wzięte do jednego wora nie mają nawet ćwierć tego w gablocie co przykładowo Inter Mediolan.

 

 

Przytaczasz jakieś statystyki z sezonu 2006-2011.

Przytaczam mocno kontrowersyjną roszadę w rankingu UEFA...

 

 

Na dziś pod względem infrastruktury sportowej jest na poziomie Ukrainy i nie mając normalnych obiektów szybko nie przeskoczą pewnego poziomu.

Stadiony nie grają.

 

 

Boze, juz nie wytrzymuje - czy z Nim wszystko w porzadku? Liczy sie kazdy mecz w europejskich pucharach - tak dziala ranking - Niemcy mieli lepsze wyniki (wiecej zwyciestw / remisow) niz Wlosi - dlatego sa wyzej - lub inaczej - mieli mniej wtop.

Ranking UEFA wspiera przeciętniactwo.

 

Nie pojmuję jak Niemcy, którzy w latach 2002-2012 nie wygrali na arenie europejskiej niczego mogli wyprzedzić Włochów, którzy w tym czasie:

 

Trzy razy wygrywali Ligę Mistrzów (Milan 2003, Milan 2007, Inter 2010)

Dwa razy meldowali się w finale Ligi Mistrzów (Juventus 2003, Milan 2005)

Dwa razy meldowali się w półfinale LM (Inter 2003, Milan 2006)

 

 

Nie dziwota, ze nikt nie chce tej ligi - nudy, malo goli,

Mało goli? Aha...

Serie A najbardziej bramkostrzelną ligą w Europie*

 

Serie A: 1024 gole

La Liga: 1009 goli

Premier League: 975 goli

Ligue 1: 947 goli

Bundesliga: 843 gole

Primeira Liga: 763 gole

 

*biorąc pod uwagę oczywiście te topowe ligi na Starym Kontynencie...

 

 

 

 

...ale to nie koniec :jupi:

 

W ostatniej, 38. kolejce włoskiej Serie A sezonu 2014/2015 padło aż... 47 goli :!::!::!: To absolutny rekord tych rozgrywek :brawo: Czy jest to też rekord pięciu najlepszych lig europejskich? :wink:

 

PS. Aha warto też wspomnieć, że tych goli mogło być jeszcze więcej, bo aż trzy rzuty karne zostały niewykorzystane (mylili się: Tevez, Higuain i Zaza).

 

 

Nikt nie chce tej ligi oglądać? W takim razie kto wyłożył na nią taką kasę:

Serie A druga liga pod wzgledem wysokosci zarobkow ze sprzedazy praw w Europie. Liderem oczywiscieliga angielska

http://forzaitalianfootball.com/2015/06 ... hts-value/

...i to kolejny przetarg z rzędu.

 

 

zakompleksione i gburowate kluby typu Napoli,

Szefowie Borussii Dortmund nie mają kompleksu Buyernu?

 

Gburowate kluby... rozumiem, że chodzi tu o konkretnych ludzi? W takim razie Aurelio De Laurentiis może spokojnie podać sobie rękę z Karlem-Heinzem Rummenigge.

 

 

wszechobecny faszym i rasizm na trybunach, masakryczna korupcja (niby mowia, ze nie juz ma - ale Wlosi lubia dawac w lape - dalej daja rowno na lewo i prawo).

Nie wszechobecny tylko zdarzający się od święta na stadionie Lazio.

 

Rasizm na trybunach. Zdarza się.

 

Korupcja? Również się zdarza, najczęściej w niższych ligach.

 

BTW.

 

Kiedy ćwierć Włoch kupowało mecze, druga połówka Niemiec...

http://www.dw.com/pl/doping-w-nrd-histo ... /a-3930491

https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... %20w%20nrd

...zmieniała płeć poniżając nie tylko piłkę nożną, ale ogólnie sport jako taki.

 

A jeśli chodzi o tagi: KORUPCJA = BUNDESLIGA to łap, najpierw lata 70. XX wieku:

 

XXI wiek (na rok przed Calciopoli)

http://en.wikipedia.org/wiki/Bundesliga_scandal_(2005)

http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... o-korupcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

Nie pojmuję jak Niemcy, którzy w latach 2002-2012 nie wygrali na arenie europejskiej niczego mogli wyprzedzić Włochów, którzy w tym czasie:

 

Trzy razy wygrywali Ligę Mistrzów (Milan 2003, Milan 2007, Inter 2010)

Dwa razy meldowali się w finale Ligi Mistrzów (Juventus 2003, Milan 2005)

Dwa razy meldowali się w półfinale LM (Inter 2003, Milan 2006)

 

 

 

 

Jak skrzętnie ominąłeś rok 2001 i 2013 kiedy to Bayern zdobył LM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Wszystkiemu winna jest niewłaściwy system liczący punkty federacją krajowym.

Teraz płaczesz po klęsce Sampy iż niewłaściwie się zakwalifikowali do LE a rok temu identyczna sytuacja była z Torino? Oni wskoczyli z tego co pamiętam w miejsce innej drużyny( mniejsza z tym jaki bo nie pamiętam, strzelał bym na Parme).

Wtedy również nie pochwalałem awansu Torino kuchennymi drzwiami.

 

 

Ewidentnie widac u Ciebie kompleksy Bundesligi.

Tiaaa... kompleksy na punkcie dwóch Borussii, Schalke, Bayeru, Wolfsburga, które wszystkie razem wzięte do jednego wora nie mają nawet ćwierć tego w gablocie co przykładowo Inter Mediolan.

 

 

Przytaczasz jakieś statystyki z sezonu 2006-2011.

Przytaczam mocno kontrowersyjną roszadę w rankingu UEFA...

 

 

Na dziś pod względem infrastruktury sportowej jest na poziomie Ukrainy i nie mając normalnych obiektów szybko nie przeskoczą pewnego poziomu.

Stadiony nie grają.

 

 

Boze, juz nie wytrzymuje - czy z Nim wszystko w porzadku? Liczy sie kazdy mecz w europejskich pucharach - tak dziala ranking - Niemcy mieli lepsze wyniki (wiecej zwyciestw / remisow) niz Wlosi - dlatego sa wyzej - lub inaczej - mieli mniej wtop.

Ranking UEFA wspiera przeciętniactwo.

 

Nie pojmuję jak Niemcy, którzy w latach 2002-2012 nie wygrali na arenie europejskiej niczego mogli wyprzedzić Włochów, którzy w tym czasie:

 

Trzy razy wygrywali Ligę Mistrzów (Milan 2003, Milan 2007, Inter 2010)

Dwa razy meldowali się w finale Ligi Mistrzów (Juventus 2003, Milan 2005)

Dwa razy meldowali się w półfinale LM (Inter 2003, Milan 2006)

 

 

Nie dziwota, ze nikt nie chce tej ligi - nudy, malo goli,

Mało goli? Aha...

Serie A najbardziej bramkostrzelną ligą w Europie*

 

Serie A: 1024 gole

La Liga: 1009 goli

Premier League: 975 goli

Ligue 1: 947 goli

Bundesliga: 843 gole

Primeira Liga: 763 gole

 

*biorąc pod uwagę oczywiście te topowe ligi na Starym Kontynencie...

 

 

 

 

...ale to nie koniec :jupi:

 

W ostatniej, 38. kolejce włoskiej Serie A sezonu 2014/2015 padło aż... 47 goli :!::!::!: To absolutny rekord tych rozgrywek :brawo: Czy jest to też rekord pięciu najlepszych lig europejskich? :wink:

 

PS. Aha warto też wspomnieć, że tych goli mogło być jeszcze więcej, bo aż trzy rzuty karne zostały niewykorzystane (mylili się: Tevez, Higuain i Zaza).

 

 

Nikt nie chce tej ligi oglądać? W takim razie kto wyłożył na nią taką kasę:

Serie A druga liga pod wzgledem wysokosci zarobkow ze sprzedazy praw w Europie. Liderem oczywiscieliga angielska

http://forzaitalianfootball.com/2015/06 ... hts-value/

...i to kolejny przetarg z rzędu.

 

 

zakompleksione i gburowate kluby typu Napoli,

Szefowie Borussii Dortmund nie mają kompleksu Buyernu?

 

Gburowate kluby... rozumiem, że chodzi tu o konkretnych ludzi? W takim razie Aurelio De Laurentiis może spokojnie podać sobie rękę z Karlem-Heinzem Rummenigge.

 

 

wszechobecny faszym i rasizm na trybunach, masakryczna korupcja (niby mowia, ze nie juz ma - ale Wlosi lubia dawac w lape - dalej daja rowno na lewo i prawo).

Nie wszechobecny tylko zdarzający się od święta na stadionie Lazio.

 

Rasizm na trybunach. Zdarza się.

 

Korupcja? Również się zdarza, najczęściej w niższych ligach.

 

BTW.

 

Kiedy ćwierć Włoch kupowało mecze, druga połówka Niemiec...

http://www.dw.com/pl/doping-w-nrd-histo ... /a-3930491

https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... %20w%20nrd

...zmieniała płeć poniżając nie tylko piłkę nożną, ale ogólnie sport jako taki.

 

A jeśli chodzi o tagi: KORUPCJA = BUNDESLIGA to łap, najpierw lata 70. XX wieku:

 

XXI wiek (na rok przed Calciopoli)

http://en.wikipedia.org/wiki/Bundesliga_scandal_(2005)

http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... o-korupcji

 

 

1. Przepraszam, ale czy Ty jestes powazny?! Liga niemiecka najlepsza z czolowych lig europejskich pod wzgledem średniej strzelonych goli na mecz!

Bundesliga - 2.75

Serie A - 2.69

Primera Division - 2.66

Premier League - 2.57

Ligue 1 - 2.49

Primeira Liga - 2.49

 

To co Ty wkleiles absolutnie nie obrazuje o co chodzi - jezeli jakas liga gra prawie 100 meczow wiecej, to trudno zeby te ligi mialy podobna ilosc goli :crazy: ...

 

2. Naucz sie matematyki i sobie wszystko policz - wyjdzie Ci, ze federacja niemiecka jest bardziej regularna niz liga wloska w Europucharach. Matematyki nie oszukasz!

Poza tym czego Ty bys chcial? Za co rozdawac te punkty? Za osiagniecie jakiejs fazy? Za zdobycie pucharu? Jesli tak sadzisz, to chyba sobie za przeproszeniem - jaja robisz.

Przeciez oczywiste, ze powinien sie liczyc kazdy mecz - chcesz byc najlepszy to musisz wygrywac ze wszystkimi i jak najwiecej. To jest wlasnie zdrowe podejscie.

 

3. Co to mial byc ten wpis odnosnie zainteresowania liga wloska? Po co dajesz info o tym ,co sie dzieje w innych krajach? Wazne jest to co u nas - a u Nas nikt tego nie chcial, bo nikt tego nie oglada i sie nie oplaca - tylko Eleven wzielo bo nie maja pojecia co robia - tej smiesznej stacji nawet nie bedzie jak odbierac przez dobre kilka tygodni po ludzku :brawo:

Oczywiscie powodzenia, jezeli jestes jednym z tych ktorzy wierza, ze beda transmitowac po 5 meczow na kolejke - glupota i naiwnosc ludzka nie zna granic :crazy: Oni sobie nie potrafia poradzic z uruchomieniem kanalu jednego tak jak nalezy :lol2:

 

4. Twierdzisz, ze rasizm na trybunach to normalka? No tak, normalka - WE WLOSZECH - praktycznie za kazdym razem gdy ogladalem Serie A to "trybuny" sie pluly do jakiegos czarnoskorego pilkarza albo czyms w takiego zawodnika rzucali, spiewali przyspiewki itp. - zalosny widok. W innych ligach owszem - zdarza sie czasami, ale we Wloszech to jest na porzadku dziennym i nikt tam nic z tym nie robi.

 

5. Nigdy nie slyszalem, zeby niemiecki klub ani zaden inny klub w ogole mowil, iz nalezy im sie zwyciestwo "bo tak". Tylko we Wloszech dochodzi do akcji, ze jakis klub "krzyczy" do rywali: "Nie powinniscie w ogole wychodzic na boisko, bo i tak juz spadliscie! Jak w ogole śmialiście walczyc na boisku i zabrać Nam te punkty?!"

 

6. Co Ty mi wyskakujesz z czasami dopingu w NRD? To nawet nie byly jeszcze obecnie polaczone Niemcy, wiec o czym my mowimy? Ilez to czasu temu bylo? (Ba, mnie i czesci uzytkownikow forum jeszcze na Świecie nie bylo). I predko potem to sie skonczylo. We Wloszech caly czas daja w lape - to juz taka narodowa tradycja. To spora roznica - przestan dawac jakies marne przyklady i przestan zyc historia.

 

7. Ten gosc z St. Pauli to byla jakas plotka, w dodatku uzalezniony od hazardu. No i oczywiscie to byl pojedynczy przypadek - we Wloszech cale druzyny biora w tej zabawie udzial rokrocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...