Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

karny dla Legii kontrowersyjny. Jestem przekonany, że wielu sędziów podyktowałoby karnego, bo ręka była.

 

Lepiej jakbyś sam zgłosił ten post, bo obniża jakość forum. Karny kontrowersyjny, to śmiech na sali. Skoro Sławek S. był zaskoczony i od razu mówił że nie było ręki, skoro cała Polska prócz Warszawy widziała to inaczej. Tylko sędziowie niskich lotów by podyktowali karnego.

Ręka była to jest śmiech na sali. Na strzelić rękę to jest bardzo proste, a nikt nie dyktuje karnego bo była ręka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon, karnego być nie powinno i dobrze o tym wiesz. Sędzia Gil i jego asystent, który nawet nie zdał testów fizycznych, zostali zawieszeni. Czy Twoim zdaniem jakby identyczna ręka była w drugim polu karnym, to Gil by zagwizdał karnego przeciwko Legii? Jakoś wydaje mi się to nierealne. ;) Nie jestem żadnym sympatykiem Lecha, ani tym bardziej przeciwnikiem Legii, staram się to widzieć obiektywnie. We wczorajszy wieczór oglądając końcówkę tego meczu rzeczywiście czułem, że ,,futbol nie wygrał''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się z Tobą zgadzam, też uważam że karny nie powinien być podyktowany. Jak jednak napisałem we wcześniejszym poście nie ma obiektywnych przesłanek kiedy ręka w polu karnym jest intencjonalna, a kiedy nie. Dużo zależy od interpretacji sędziego i stąd moja uwaga o kontrowersyjności. Jeszcze raz przypominam rękę Dossy Juniora w meczu ze Śląskiem i kontrowersje z nią związane oraz różnice zdań między Stempniewskim i Przesmyckim. Nie podoba mi się tylko robienie z tej sytuacji drugiego Smoleńska jak napisał Smokowski na twitterze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko pokazuje, że sędzia Gil nie ogarnia przepisów z ręką w polu karnym. Zwyczajnie się w tym gubi. Nie powinien prowadzić spotkań w ekstraklasie, ale czy powinien gdzie indziej? Degradacja do 1,2 ligi to z kolei wypaczanie wyników w tamtych ligach.

Szkolenia i 8 liga mistrzów na start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań się kompromitować i brnąć w coraz większe bzdury. Przecież napisałem już, że ja karnego nie widziałem. To co Boniek i kilka innych osób też się kompromituje :)? Napiszę jeszcze raz wyraźnie, żebyś nawet Ty zrozumiał- dopóki przepisy będą tak niejasne i będą mówiły o intencjonalności(czyli celowości) zagrania ręką przez obrońcę, dopóty będzie wiele takich kontrowersyjnych karnych. Kończ Waść ten denny spór, wstydu sobie oszczędź i nie mów o jakichś bzdurnych komisjach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnej kontrowersji, a ta grupa sędziów która Twoim zdaniem by to odgwizdała, jest do ''odstrzału''. I nie ważne dla kogo ten karny padł, piętnować należy każdy taki błąd sędziego.

Wydawało mi się że Sławek S. wyjaśnił zagadnienie pod tytułem ''karny po zagraniu ręką''.

Ale też prawda że tak jak w prawie, interpretacja zależy od sytuacji i sędziego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że Pogoń w tej grupie mistrzowskiej średnio daje radę, zasłużona wygrana Legii. Jedyny minus dla Legii, to pauza za kartki Orlando Sa, który dzisiaj potrafił zrobić różnicę. Jutro mecz Lechia - Lech i myślę, że Lech tego meczu nie wygra.

 

Spodziewam się, że Wisła i Lechia mogą rozdać karty w rywalizacji o mistrzostwo między Legią, a Lechem, bo obaj faworyci mają jeszcze ich na rozkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl gry Legii fajnie określił jej prezes pisząc na twitterze "człapiemy dalej" :). Co do Dudy jest to bardzo młody zawodnik i wahania formy są czymś oczywistym. Mam nadzieję, że jest rozsądnym człowiekiem i jeszcze jakiś czas zostanie w Legii, bo inaczej może skończyć podobnie jak Furman czy Wolski. Liczę też na rozsądek kierownictwa i pozostawienie w drużynie Sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia po wczorajszym zwycięstwie w Wisłą Kraków praktycznie może już się przygotowywać do eliminacji Ligi Europejskiej. :) Za chwilę duży krok w stronę pucharów może zrobić Lechia. :)

 

Edit: Lech wygrał w Gdańsku 2:1 i jeśli nie zdobędzie mistrzostwa, będzie to [beep]stwem z uwagi na kalendarz:

 

Lech:

 

- Pogoń (d)

- Górnik (w)

- Wisła (d)

 

Legia:

 

- Wisła (d)

- Lechia (w)

- Górnik (d)

 

Myślę, że Legia z tym co dzisiaj gra może się potknął zarówno w następnym meczu z Wisłą, jak i w Gdańsku. Lech natomiast gra teraz dwa mecze z drużynami najsłabszymi w grupie, jeśli się nie potknie, mecz z Wisłą u siebie może być już meczem o nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...