Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bezsensowny system, promujący na siłę słabsze zespoły. I jakoś nie trafia do mnie argument o atrakcyjności rozgrywek, jakoś w najlepszych ligach nikt nie dzieli punktów i nie narzeka, że taka Chelsea, Bayern czy Juventus mają taką przewagę, że już teraz mogą świętować mistrzostwo. Albo niech powiększą Ekstraklasę do 18 drużyn, albo niech zostawią 10 najlepszych i rozgrywają po 4 rundy, bez dodatkowych spotkań, dzielenia punktów i tym podobnych głupot. Atrakcyjność rozgrywek= wyższy poziom drużyn, a nie zmiany w systemie rozgrywek.

Z mocniejszych lig to tylko belgijska dzieli punkty i robi jeszcze większe niż w Polsce podziały (aż na 4 grupy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom sportowy nie widać, żeby się podnosił, a karuzela trenerska jeszcze bardziej się rozkręca. Jak patrze na to co prezentują Legia i Lech, to najlepiej mistrzostwa bym nikomu nie przyznawał.

 

Przynajmniej w najbliższych kolejkach zapowiada się kilka ciekawych meczów z drużynami balansującymi między grupą mistrzowską i spadkową, a po podziale punktów w grupie spadkowej będzie tak ciasno, że każdy będzie miał przed oczami widmo spadku. Chociaż piłkarskich widowisk z udziałem Cracovii, Piasta, Bełchatowa, czy Łęcznej nie ma co się spodziewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, jeśli trener Rumak utrzyma Zawiszę to nagroda dla najlepszego trenera będzie obowiązkiem. :-D

Moim zdaniem spadną Cracovia i GKS Bełchatów. ;-)

Odnośnie Mistrzostwa z takim wyścigiem ślimaków to możemy już odkładać marzenia awansu do ligi mistrzów na kolejne sezony. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy żółte kartki po 30-tej kolejce Ekstraklasy są anulowane i zawodnicy zaczynają z kontem zerowym kolejne mecze ?

Wydaje mi się, że kartki przechodzą dalej. W końcu to dalszy etap rozgrywek, więc ich anulowanie byłoby nonsensem.

 

Jeśli chodzi o poziom rozgrywek, to jest on faktycznie przerażająco słaby. W zeszłym sezonie Legia miała w swojej grze to "coś", a w obecnej kampanii - nie tyle, że Lech jest jakoś rewelacyjnie lepszy względem ubiegłego sezonu, tylko warszawianie wyraźnie obniżyli loty. Wystarczy spojrzeć chociażby na ilość porażek, których zespół z Poznania mimo wszystko często unika, remisując z zespołami zajmującymi dalsze lokaty w tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wiele meczów jest emocjonujących, może poziom nie jest najwyższy, ale ja lubię polską ligę. Nawet ostatni mecz Legii z Ruchem mimo wyniku bezbramkowego był niezłym widowiskiem. Ja już wolę oglądać polską Ekstraklasę niż zazwyczaj strasznie nudne mecze mistrza Anglii Chelsea, to jest dopiero żenada :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię oglądam Ekstraklasę ale znas już się połowa Europy śmieje, który klub w lidze europejskiej grał przy pustych trybunach?

Już nie wspomnę o 18 lat bez drużyny w lidze mistrzów a byłoby jeszcze gorzej ale dzięki pieniądzą z Canal+ który te ligę promował infrastruktura jest na dobrym poziomie ale za zasługi w polskiej piłce c+ powinien bez dyskusyjnie dalej w całości pokazywać ligę, jak na razie wszyscy nie chcą do tego dopuścić. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie śmieszna jest też dyspozycja angielskich klubów w europejskich pucharach. Oby MU wrócił do LM, gdyż mogą tam trochę namieszać.

 

Jeżeli chodzi o kary nakładane na Legię, to są one zbyt rygorystyczne, patrząc na przykład włoskich klubów, gdzie pirotechnika i jakieś "lekkie" przepychanki pomiędzy kibicami są niemalże na porządku dziennym, a UEFA stara się przymykać na to oko, wyrażając swoją dezaprobatę jedynie w przypadku jakiś poważniejszych incydentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem zwolennikiem naszej ligi,być może jestem dziwny ale wolę taką piłkę i tyle.Zachód zrobił się od kilkunastu lat nudny i przewidywalny.

Pewnie wczoraj przewidziałeś np.zwycięstwo Torino nad Juventusem :lol2: Dla mnie wybór jest prosty i oczywisty Ekstraklasa jest praktycznie na samym końcu jeśli chodzi o wybór meczu do obejrzenia.Jak dla ciebie np Liga angielska jest nudna a polska ciekawa to ja nie wiem ale może dostaje inne transmisje.Choć od czasu do czasu zobaczę jakieś hitowe spotkania ale to max kilka przez sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla postronnego fana piłki nożnej, który nie kibicuje żadnej z ekstraklasowych drużyn ta liga faktycznie może być niezbyt wartościowa. Ekstraklasa świetnie prezentuje się w obrazkach, bardzo ładne stadiony, transmisje realizowane na wysokim poziomie, poza tym kibicowsko też jest nieźle. Mecze miewają świetne momenty, naprawdę błyskotliwe akcje i piękne bramki, temu zaprzeczyć nie sposób. Ale całościowo już nie wygląda to zbyt dobrze. Czasem zerkam na mecze Ekstraklasy, ale ciężko to się ogląda, tempo bywa bardzo wolne, mnóstwo niecelnych podań, piłka co chwile gdzieś fruwa lub wychodzi na aut, a czasem bywa jeszcze gorzej i mamy taki mecz jak w ostatniej kolejce w Bełchatowie. Odczuwam sympatię do naszych rozgrywek, ale najchętniej oglądam je tylko w skrótach, tyle mi w zupełności wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej reforma został utrzymana, byłem pewien że Bońka nikt nie przegłosuje i tak było.

Jak słyszę że docelowo ma być 18 zespołów to mnie coś trafia nie ma przecież predyspozycji na taką liczbę drużyn poziom 1 ligi jest przecież jeszcze gorszy.

Więc obecne rozwiązanie jest najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najbardziej sprawiedliwy i odpowiedni dla Polski byłby taki, że liga liczyłaby 10 zespołów, które rozgrywają 4 rundy, ale na to nie ma szans.

 

 

Według mnie byłoby to najgorsze rozwiązanie , nie każdy jest zainteresowany oglądanie aż 4 meczy np Legia-Lech w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwą ligę czas zacząć :)! W końcu gra będzie się toczyć o 3 punkty. Na początek hit Legia- Lech. Bardzo prawdopodobne, że po powrocie Dudy trener Berg zagra w swoim ulubionym ustawieniu bez napastnika. Giulherme i Duda mogą stworzyć bardzo kreatywny duet.

Są już pierwsze reperkusje http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ek ... 12449.html

Co najmniej dziwna decyzja, byłem przekonany że to trener stworzony dla tej drużyny walczaków. Na jego następcę typuję Wdowczyka, podobny typ szkoleniowca. Może następca spowoduje, że grę tej drużyny da się oglądać, bo do tej pory oprócz waleczności, to tam nie było widać jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...