Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odbył się pierwszy konkurs tegorocznego Pucharu Świata w Kuusamo. Nasi jak zwykle kaszana - tylko Piotr Żyła w drugiej serii z naszych (zajął 17 miejsce), reszta daleko z tyłu. Zwyciężył Simon Ammann, który dzięki zwycięstwu został samodzielnym liderem Pucharu Świata. Drugie miejsce na podium zajął Daiki Ito, a trzeci był Noriaki Kasai.

Oj, dopóki Kamil Stoch nie wróci, to nasi będą słabo skakać (nie liczę Piotra Żyły, który dobrze skacze, może jeszcze ktoś z naszych odpali). Finowie spisali się przyzwoicie - najlepszy z Finów Lauri Asikainen zajął 8 miejsce, Ville Larinto - 21 miejsce, a Janne Ahonen - 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zdarzy się cud i Kamil powróci i wygra prawie wszystkie konkursy PŚ od TCS ( tak jak Małysz w 2001 r tylko Adam startował od TCS bo wcześniejsze konkursy odwołali ) Nie wiem czy ktoś pamięta ale dziś urodziny Starego Wielkiego Mistrza Adama Małysza !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie że ta kontuzja to ściema :) Stoch tak jak reszta kadry nie jest w formie. Gdyby zaczął skakać fatalnie, nie kwalifikować się to 38 mln. ekspertów zaczęłoby się wypowiadać na jego temat, żądać odwołania Kruczka. W przypadku słabych wyników sponsorzy mogliby nie płacić czy nawet się wycofać. Nie skacze, nie ma problemu z brakiem formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Mi sie tak wydaje, bo po okresie letnim nie można było zdecydowanie stwierdzić czy miał formę czy nie, bo mało startował i dobre skoki przeplatał słabszymi, nie wiem po co miałby symulować uraz i to już przed pierwszym konkursem, dla Mnie i tak już jest wielkim i wspaniałym zawodnikiem, nawet jakby już do końca kariery skakał słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co. Bo to Polska. Tutaj nawet mistrz może być nikim. Mamy taki deficyt sukcesów sportowych że jak ktoś coś wygra to już są oczekiwania że będzie wygrywał wszystko. Kowalczyk zajęła 4 miejsce na starcie sezonu i panowie z TVP powiedzieli że to tylko 4 miejsce :) To co by było gdyby Stoch zajął dwa razy miejsce 4 czy co bardziej prawdopodobne niższe? Do tego Żyła coś tam zdobywa a reszta ma problemy z zakwalifikowaniem się do drugiej serii. Już by się zaczęło narzekanie że za dużo pieniędzy. dostają, że zły system, trener do wymiany. Tak było i z naszymi kopaczami. Euforia po wygranej z Niemcami a po remisie ze Szkocją można było w necie i mediach wyczuć jakiś grymas niezadowolenia. Także taka kontuzja byłaby bardzo na rękę i Stochowi, jeśli nie był w formie, i całemu sztabowi trenerskiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie że ta kontuzja to ściema :) Stoch tak jak reszta kadry nie jest w formie. Gdyby zaczął skakać fatalnie, nie kwalifikować się to 38 mln. ekspertów zaczęłoby się wypowiadać na jego temat, żądać odwołania Kruczka. W przypadku słabych wyników sponsorzy mogliby nie płacić czy nawet się wycofać. Nie skacze, nie ma problemu z brakiem formy.

 

Co to za głupoty! :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny szalony konkurs, tym razem w Lillehammer, tym razem karty rozdawał wiatr i beznadziejni sędziowie, wygrał oczywiście Gregor Schlierenzauer chociaż jak dla Mnie prawdziwym zwycięzcą jest Anders Fannemel no bo Norweg w pierwszej serii skacze aż o 5 metrów dalej od Austriaka a mimo to z nim przegrywa w drugiej o metr i tak ma gorszą notę, w pierwsze serii było niesamowite zamieszanie z belkami w zasadzie nie wiadomo ile zawodnicy mieli odejmowane za podwyższony rozbieg, mogło się tak zdarzyć, że Schlierenzauer skakał z wyższej belki a punkty miał odjęte za start z niższej bo Ja innej przyczyny tak wysokiej noty w pierwszej serii nie widzę. Najlepszy z Polaków Jan Ziobro ósmy po pierwszej serii, w drugiej zaprezentował się słabiej i spadł na 19 miejsce, Klemens Murańka 21 a Olek Zniszczoł 29, Piotr Żyła tym razem nie zdobył punktów bo był 32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy sędziowie tak nisko oceniają Kasai'ego? W locie nienaganny. Przy lądowaniu czasem mu odjedzie narta. Jak skoczy z 10 m dalej niż wcześniejszy skoczek to dadzą mu te 18-19 inaczej dostaje 17-18. Taki Amman regularnie markuje telemark i regularnie dostaje 18. Nie dość że punkty za wiatr sprawiają wrażenie przyznawanych losowo to jeszcze sędziowie cudują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzisiaj cyrk z zawodami PŚ w Niżnym Tagile, nie wiadomo dlaczego przerwali druga serię, gdy zostało do końca konkursu tylko 10 skoczków. :evil: Były trudne warunki, ale bez przesady. Mogli poczekać kilka minut pomiędzy skoczkami i dokończyć serię. Na pomiarze było wskazane, że wiatr w momenice ogłaszania anualowania 2 serii nie przekraczał 1,5 m/s, więc spokojnie mogli skakać, a tak jury znowu ustala swoją kolejność, jak chce, tydzień temu też oficjalnie nie bylo 2 serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Engelbergu jakiegoś wielkiego przełomu nie było, Jan Ziobro zajał 20 miejsce, Piotr Żyła 24 a Dawid Kubacki 28, wygrać dość niespodziewanie Richard Freitag, nadal w wysokiej formie jest Roman Koudelka który zajął 2 miejsce, Michael Hayboeck i Jernej Damjan na trzecim miejscu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...