Skocz do zawartości

Przetarg na Ligę Mistrzów - lata 2012-2015


kibic229
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem założyć temat, gdyż przetarg na Champions League ruszył już w niektórych krajach Europy. We Włoszech i i Hiszpanii poznaliśmy już zwycięskie stacje. Czyt ktoś z Was, ma już informacje temat przetargu w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem czy nie za szybko na takie dywagacje ale akurat dla mnie dobrze by było gdyby Polsat miał całą LM u siebie. Na pewno ważne jest to kto rozstrzygnie na swoją korzyść przetarg na Ekstraklasę. Jeśli n-ka jednak będzie pokazywać naszą ligę to wtedy wielce prawdopodobne jest to, że LM zawita znów do Polsatu a kto wie może jednak do C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nka nie odpuści. LM to tak naprawdę jedyne co mają naprawdę "hitowego". Jeśli to stracą to może się nagle okazać, że kanał jest mało rentowny (no chyba, że jakimś cudem wygrają przetarg na Ekstraklasę, ale w to nie wierzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Liga Mistrzów powinna trafić do najlepszych czyli do Canal+. Mają najlepszy zespół dziennikarzy sportowych w Polsce i aż prosi się żeby mieli LM. Ewentualnie nadawcy mogliby się dogadać jak przy przetargu na ekstraklasę i podzielić się. Podczas fazy grupowej z połowy spotkań nie ma transmisji.A tak to widz miałby większy wybór,mecz na Canal+,Polsacie czy Eurosporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wedle jasności, UEFA przy sprzedaży prawa kładzie naciska na działania anty monopolowe.

Wiec firma która stara się o oprawa "otwarte" nie może wystartować do przetargu na "pełen".

Polsat zapewne tak jak w latach poprzednich zgarnie pakiet "otwarty" tym samym nie będzie mógł włączyć się do walki o pakiet do wszystkich spotkań, wiec rywalizacja odbędzie się pomiędzy nSportem, C+ i OS wiec przypuszczam, że na 99% LM pozostanie w nSporcie. Wiem, że takie posty na pewno się pojawią, wiec wyprzedzam i mówię od razy Polsat nie może startować razem z C+, bo Polsat chce pakiet otwarty.

 

Oczywiście mam dowód mojej tezy:

 

W ciągu trzech najbliższych miesięcy przedstawiciele komisji sprawdzą, czy UEFA sprzedawała w ostatnich latach prawa do transmisji rozgrywek LM. zgodnie z europejskim prawem. Wątpliwości budzi przekazywanie licencji na zasadach wyłączności tylko jednemu nadawcy w każdym europejskim kraju.

http://www.sport.pl/pilka/1,65029,361786.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Wiem, że takie posty na pewno się pojawią, wiec wyprzedzam i mówię od razy Polsat nie może startować razem z C+, bo Polsat chce pakiet otwarty.

Podaj źródło, gdzie Polsat stwierdza, że chce tylko prawa na pakiet otwarty. Newsy sprzed 10 lat mnie nie interesują. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to news z przed 10 lat, bo mniej więcej w tamtym okresie Uefa wpadła na pomysł kilku pakietów do LM. Chyba nie spodziewaliście się, że ktoś teraz mógłby zarzucić monopol na LM komukolwiek.

 

@eMTi nie mam źródła bo nie jest mi ono do nie czego potrzebne. Wystarczy wejść na stronę http://nsport.pl/ i każdy będzie wiedział kto wygra przetarg. Dla n LM to priorytet bo z chwilą przegranej mogą zamykać działalność. Wiec w tym przetargu n nie będzie liczyła się z pieniędzmi, w przeciwieństwie do Polsatu który nadal ma inne wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ha, to że nSport bardzo zależy na prawach dla kanału kodowanego nie oznacza, że Polsatowi zależy tylko na prawach dla kanału otwartego. Co ma piernik do wiatraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prawdopodobnie niedługo dowiemy się kto wygrał przetarg na prawa do Ligi Europejskiej oraz Ligi mistrzów w Polsce na lata 2012-2015. Można to wyczytać na stronach Uefy. Koniec procesu składania oferty na LE minął 31.05 a LM 27.06. Także patrząc na wyniki z innych krajów max w sierpniu będzie to wiadome.

Link:

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf LE

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że odkryłeś bardzo ciekawą informację. Rzeczywiście, z państw europejskich pozostały do rozstrzygnięcia przetargi na Polskę, Szwajcarię (chyba jakieś problemy, bo przetarg od marca) i Białoruś (ale tu deadline dopiero w sierpniu), czyli w zasadzie tylko Polska. Myślę więc, że rozstrzygnięcie zapadnie bardzo na "dniach" (Może to tłumaczy fakt, że N nie chwali się jeszcze FOXem?). Od czasu deadline'u do informacji minęły w przypadku Skandynawii tylko dwa tygodnie. Gdyby przyjąć taki harmonogram, wyniki polskiego przetargi poznamy już pod koniec przyszłego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał jankusjan, można było sie tego spodziewać choć niekoniecznie jesłi chodzi o LE. Widocznie Polsat też postawił na Ekstraklase a zwłaszcza Solorz na pokazywanie co tydzień swojego Śląska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...