Skocz do zawartości

Rap Kanciapa [Viva Polska]


TopModel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To było raczej drugie oblicze VIVY, gdyż wtedy był wielki popyt na Rap i Hip Hop, ten gatunek muzyki również swego czasu dosadnie wypełniał ramówkę MTV Polska oraz Radia Eska, gdzie tam muzyka hip-hop od 2002 do połowy 2004 była emitowana od 23:00 do 6:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie, gdy "Rap Kanciapa" leciała na Vivie, stacja wówczas bardzo konkurowała z MTV Polska. Pamiętam jak był nawet lekki podział wśród miłośników Hip-Hop'u - jedni chwalili WSZ & CNE, inni byli zwolennikami MTV Squad z prezenterem Red'em. Chociaż nie byłem zwolennikiem tego gatunku muzycznego, to wiernie kibicowałem MTV Polska i "MTV Squad" - dla mnie magazyn ten był bardziej cool i na wyższym poziomie. Natomiast "Rap Kanciapę" i tamtą Vivę uważałem za coś słabszego, tandetniejszego, choć wielu fanów Hip-Hopu z tego co pamiętam, murem stawało za Vivą i jej magazynem.

Gdy Viva Polska weszła w sidła Viacom'u, to WSZ & CNE przenieśli się do MTV i stworzyli podobny magazyn na wzór "Rap Kanciapy" - "Rap Pakamera" - ten już nie odniósł takiego sukcesu i na krótko zagościł na antenie MTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak był nawet lekki podział wśród miłośników Hip-Hop'u - jedni chwalili WSZ & CNE, inni byli zwolennikami MTV Squad z prezenterem Red'em.

 

Red prowadził MTV Squad przez ostatnie parę miesięcy tego programu, jak był emitowany tylko w środy i czwartki. Wcześniej MTV Squad leciał codziennie od 20:00 do 21:00 ( w wakacje chyba 2003 roku od 22:00) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed Rap Kanciapą WSZ i CNE prowadzili Megazin.

 

Można powiedzieć, że należałem do zwolenników MTV Squad, lecz związane to było z brakiem dostępu do polskiej Vivy. O ile dobrze pamiętam, program ten był emitowany w środy ok. 20.00, a w tym samym czasie Viva Plus nadawała rapowe Get The Clip. Ja, jako młody człowiek zafascynowany kulturą hip-hopową musiałem wybierać, co obejrzeć, jakie teledyski nagrywać ;-) lecz zwykle wygrywał GTC, a to ze względu na sporą ilość klipów zagranicznych, a w MTV Squad serwowano głównie polską muzykę.

 

Pamiętam, że nasze MTV nadawało przez jakiś czas polską wersję Yo MTV Raps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubiłem Rap Kanciapę a jakby tego było mało w roku 2004 ten program sponsorował producent nieistniejącego napoju Mountain Dew.

A tak wogóle WSZ i CNE zrobili świetny pomysł na program do którego zapraszano gwiazdy polskiego hip-hopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...