Skocz do zawartości

Dawne stacje radiowe


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie będziemy rozmawiać o dawnych stacjach radiowych w Polsce

Ja przykładowo dodam Radio Północ z Koszalina, które rozpoczeło emisję 14 lutego 1993r. twórcą radia był Leszek Malinowski z Kabaretu Koń Polski, radio emitowało muzykę różną. W 2003r. został uruchomiony drugi nadajnik Radia Północ w Goleniowie, ale chciano przenieść nadajnik do Szczecina, gdzie próby były nieudane. W 2008r. Radio Północ w Koszalinie zostało wchłonięte przez Radio Eska, ale Radio Północ w Goleniowie nadawało muzykę podobną do Eski (także nadawano serwis informacyjny Eski Szczecin). W 2009r. Radio Północ Goleniów zaczeło nadawać polską playlistę oraz wejścia lokalne o 16:00 i 21:00. Radio Północ znikneło całkowicie z eteru w 2011r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje paru stacji radiowych, które kiedyś nadawały w eter całkiem dobrą muzykę, tzn Radio Flash Katowice (radio było nawet w ofercie Wizji TV)które zostało wykupione i jest AntyRadio, Radia TOP Katowice (wykupione, teraz Roxy FM, wcześniej BlueFM). Lubiłem też słuchać Radia Rezonans z Sosnowca, tam słuchałem gorącą 10, potem już 20 jak wykupiło ją sieć Eski. :-( Molochy wykupują i powstają takie dziwactwa. Z nietchniętych stacji w moim regionie, które nadają już długo, to pozostało Radio Piekary i Radio 90FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat jak dla mnie byłego dj-a i radiowca :P

 

Stacji radiowych to było sporo kiedyś i to na poziomie a nie co teraz. Wymienię tylko niektóre:

 

Radio El – Bydgoszcz które nadawało o ile pamiętam od grudnia 1992r do 1999. Potem niestety jak większość stacji została pochłonięta przez Eskę. Co mnie utkwiło w pamięci to to że nadawali serwisy 15 minut po pełnej godzinie. Było to radio które najczęściej słuchałem w tamtych latach. Ale do czasu ponieważ gdy przeprowadziłem się do Czerska w 1997r sygnał niestety tam nie docierał.

 

Radio Pomoże również z Bydgoszczy. Była to druga rozgłośnia po radiu El którą najczęściej słuchałem. Stacja powstała wiosną 1993r pod nazwą Top później chyba od lipca tego samego roku zmieniono nazwę na Pomoże. Nie mylić z Pomorzem bo nazwa miała się kojarzyć z pomocą.

W 2003 albo 2004 nie pamiętam dokładnie stacja została łyknięta przez Blue FM. A obecnie Roxy FM.

 

Radio Grudziądz. Stacja zaczęła emisję w 1997r. Wg.mnie było to najbardziej amatorskie radio w tamtych czasach. Prowadzący nie raz pomylił się na antenie zapowiadając dany utwór nie tak jak powinien albo nie dokładnie wymienił artystę. Dawało to po uszach. :mrgreen: W 2003 lub 2004 „zjedzona” przez Eskę

 

Radio PM z Kwidzyna. Skrót oznaczał Power Music. Stacja powstała w czerwcu 1995r. Co tu dużo pisać. Tak jak nazwa wskazywała. Dużo muzyki głównie tanecznej a mało słowa. Coś podobnego jak mamy teraz. Pod koniec działalności było trochę więcej słowa na antenie ale to już była praktycznie agonia tej rozgłośni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podkarpaciu nadawało Radio Fan i było bardzo dobre, często puszczali w nocy dyskotekowe piosenki.

Ja też je bardzo dobrze pamiętam. Nawet jeszcze z okresu emisji pirackiej w tzw. dolnym paśmie. To była rewelacyjna stacja.

 

Było jeszcze Radio Fakty, które powstało "na plecach" RMF Krosno, ale to nie ta sama liga. Wiem, teraz mamy RMF Maxxx Krosno, ale to już nie to samo. To takie lokalne radio jak rzekomo polskie produkty, ale wyprodukowane w Chinach. :> Rąbanka non stop i lokalne wiadomości przez 3 minuty. Cha, cha, cha, ale lokalne.

 

Radio Fan, to było coś.

 

Najdłużej (no chyba, że nadal) przeżyło (z tą nazwą) chyba w Zamościu. Ale znając życie, to pewnie też zostało pożarte przez Eskę, albo inne tego typu [beep]e g..no. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Radio małopolska fan, zdaje się poprzednik rmf dzisiejszego ;-) W trakcie upadku słusznie minionego ustroju łapało się wspomnane radio u mnie w jednym miejscu na szafie, w końcu Kraków dość daleko ;-) Z często słyszanymi zapowiedziami w języku włoskim/

Poza tym- wspomniane radio TOP- byłem tam kiedyś, Jesionowa w Katowicach. Akurat wpadł tam na wywiad urzędujący prezydent RP, Lech W.

A z zaginionych- szkoda radia Karolina. Na szczęście jest radio Piekary (moje rodzinne miasto) i radio Fest z panem Stasiakiem, szeroko znanym w Polsce ;-).

 

Dejwid- w czym to radio pomagało. Może pomoże a może nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja u siebie w mieszkaniu w Katowicach odbierałem właśnie radio Delta, miało dobry klimat i fajne logo:

425382_186332538146151_1518076654_n.jpg

 

Szkoda że zostało zastąpione przez Planetę FM ( program lokalny był gorszy niż z Katowic).

 

Radia Plesino nie pamiętam, ale późniejsze Mega FM jak najbardziej dlatego , że nigdy mi się nie udało nastawić nastawić anteny żeby był czysty dźwięk stereo. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei najbardziej pamiętam Radio Alfa (obecnie KRK FM), Blue FM (nie mylić z tym od Agory), Radio TAK (dzisiaj RMF Maxxx) , Radio Region (dzisiaj RMF Maxxx - to była stacja-matka tej sieci), Radio Echo (dzisiaj Złote Przeboje), Radio Maks (dzisiaj Radio Eska) czy Radio Wanda (dzisiaj Złote Przeboje) które ostatecznie skończyły poza Alfą jako pożywka dla sieci. Alfa, Blue fm Region i Wanda były z Krakowa, Radio Tak było z Kielc, Radio Maks z Tarnowa a Radio Echo z Nowego Sącza tak jak powstałe później Radio Galicja.

Z tego co wiem Blue FM ma na Facebooku swój profil wspominkowy podobnie jak Radio TAK - kiedyś nawet na fejsie zamieniłem słowo z prowadzącą poranki na antenie tejże stacji a dokładniej z panią Ewą Urbańską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Słupsku istniało radio które do dziś pamiętam, lecz niestety w jhego miejsce dali RMF MAXXX mowa tu o Radiu Vigor.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_Vigor_FM

W Słupsku istniało też Radio City.

 

Dodam jeszcze, że w Pile oprócz Radia 100 nadawało również Radio RMS. Początkowo z tego co pamiętam, to stacja była ze Złotowa, a później przenieśli ją do Piły. Dodam, że Ewa Czyż (obecnie w Weekend FM) zaczynała w tamtej rozgłośni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Katowicach na częstotliwości 101,2 nadawało Radio OK (lokalna rozgłośnia Polskiego Radia), niestety stacja ta istniała zaledwie 2 lata (2011-2013).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_OK_Katowice

 

Tylko należy zaznaczyć, że w przez 3 miesiące w 2012 (jakoś w połowie roku) projekt został zawieszony, a potem wrócili na antenę do kwietnia 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...