Skocz do zawartości

Hugo


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@SzYcHa_2012 A widziałeś daty? Patrz: premiera odcinka tego, który nagrałeś była w Polsacie 1.01.2004, a powtórka w Polsacie2 emitowana była 3.01.2004. Widać różnice, nie?

 

A w tym powyższym linku tutaj jest też wzmianka o 13 Posterunku - temat o tym serialu jest na naszym forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio z ciekawości sobie ściągnąłem kilka gier z programu (Hugokopter, Wulkan, Struś, Bitwa Żuków, Szalona kolejka itd.) i szczerze mówiąc klimat był w zasadzie ten sam choć w grach komputerowych diamenty liczono po punktach (1 diament to 50 pkt.) a nie po ilości jak w programie.

Skąd to można ściągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Znalazłem piosenkę, którą szukałem kilka lat:

 

 

Piosenka "Kto pomoże Hugo", podobnie jak "Hugo, to właśnie ja" miała teledysk. Obydwie piosenki wykonuje Bartek Wrona, ale w pierwszej piosence pojawiają się też prowadzący Andrzej Krucz i Wojciech Asiński.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była jeszcze trzecia piosenka, pewnie "Baw się razem z Hugo" lub "Śpiewaj razem z Hugo". Poszukajcie tejże piosenki na YT, bo ja znalazłem tylko jej parodię i to z wulgaryzmami.


Za to ostatnio znalazły się dwa fragmenty Hugo z kwietnia 2005:

https://www.youtube.com/watch?v=ydNDGnugk7s

https://www.youtube.com/watch?v=a0tARsQ-tV0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem to ta piosenka jest na Wrzucie.

Tak na serio, były dwa albumy muzyczne o nazwach:

- Hugo i jego przyjaciele śpiewają piosenki (2000),

- Hugo i jego piosenki (2003).

Albumom tym towarzyszyły koncerty z udziałem postaci z programu (w tym Hugo którym był wówczas Andrzej Niemirski) oraz prowadzących (Wojciecha Asińskiego i Andrzeja Krucza) i Bartka Wrony.

Można o tym przeczytać tutaj: http://www.fan.pl/shopping/pe.php?id=109727&oknrt=109727&fullnotes&qt=Hugo_I_Przyjaciele-R%2FW_%A6piewaj%B1_Piosenki

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto rozkład gier z programu użytych w kilku grach z Hugo.

Hugo Tropikalna Wyspa 1:

- Hugokopter

- Liany

- Pamięć

- Tajemnica piramidy Inków

- Zabawy z małpami

- Pary

 

Hugo Tropikalna Wyspa 2:

- Dżokej (Struś)

- Wulkan

- Mahjongg

- Głośna jazda

- Bitwa żuków

- Pojedynek małp

 

Hugo Tropikalna Wyspa 3:

- Gorączka czarnych diamentów

- Bitwa żuków

- Pompa

- Pamięć (Memory)

- Wojna mrówek

- Starożytny Egipt

- Cafe Muzyka

 

Hugo Tropikalna Wyspa 4:

- Zbieranie owoców na sałatkę

- Łowienie ryb

- Przygotowanie muzyki

- Tajemnice oceanu

 

Finały:

- Dźwignie (Tropikalna Wyspa 1 i 2)

- Butelki (Tropikalna Wyspa 4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Chyba jedyne dwa fragmenty „Hugo Family" za czasów Aleksandry Woźniak:

A tutaj zapowiedź tejże wersji:

Z tego co pamiętam Hugo niezbyt przepadał za odtwórczynią roli policjantki Kasi w „13 Posterunku" stąd po chyba roki czasu wymieniono ją na Panów Asińskiego i Krucza. 

Edytowane przez Poland
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 16.10.2011 o 12:19, Gość Anonymous napisał(a):

Był to teleturniej wiedzowy albo ze śpiewami. Pamiętam stamtąd balony w dwóch kolorach: czerwonym i żółtym. Program ten był w latach 1998-2000 w niedzielne (do 1999 także w sobotnie) poranki, potem wszedł Hugo.

W przypadku Polsatu (był chyba program o tej samej nazwie w TVP1) był to drużynowy teleturniej wiedzowy i chyba też zręcznościowy. Odnalazłem fragment tego programu: 

Rolę punktów pełniły tam złote krążki zwane „Talentami" a koncepcja nawiązywała do przypowieści biblijnej o talentach właśnie. 

W dniu 12.10.2011 o 18:30, mis gogo napisał(a):

Pamiętam że przez pewien czas Mariusz Czajka ten program też prowadził.

Mariusz Czajka zastąpił Andrzeja Niemirskiego w roli „Hugo" mniej więcej około 2005 roku. 

W dniu 15.10.2011 o 11:19, Mr. Music napisał(a):

Na 100% w okresie 2000-2002, niedzielny poranek.

Z tego okresu pamiętam jedynie specjalne wydanie programu „Gwiazdka z Hugo" które to było emitowane 26 grudnia 2001 roku o godzinie 10:00 i trwało godzinę. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ciekawostkę. Otóż jak wynika z tego profilu jeszcze w 2019 roku „Hugo" funkcjonowało... jako program estradowy: https://m.facebook.com/profile.php?id=100046441851856&eav=Afa6YywE_d5Mi97kH82pZmK2IrYoHsycUP9AYEWVVeOTxEnXkLVURzcz4cjFkRw9TaY&__tn__=%2Cg&paipv=0&_rdr

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem całkiem spory materiał o ciekawostkach dotyczących programu „Hugo" i samego sympatycznego trolla:

 

Z tego zestawu najlepsza ciekawostka dotyczy Niemiec a więc zachodniego sąsiada Polski. Otóż tam bardziej od „Hugo" była popularna jego antagonistka czyli wiedźma Scylla która w wspomnianym kraju miała na imię Hexana i wcale nie mieszkała na szczycie wulkanu a w średniowiecznym zamku. Była ona popularna do tego stopnia że prowadziła program „Hexana Club" o grach komputerowych:

Dopiero później dorzucono do niej jej wroga czyli „Hugo" który to tak jak u nas był generowany komputerowo:

Klasyczna forma „Hugo" też była obecna w Niemczech ale w 1995 roku (wybrane odcinki są poniżej) podczas gdy wspólny program Hexany (Scylii) i Hugo miał miejsce dwa lata później:

Wszystkie trzy programy były pokazywane  na kanale Kabel 1 (eins) :)

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.12.2022 o 23:32, Poland napisał(a):

Znalazłem całkiem spory materiał o ciekawostkach dotyczących programu „Hugo" i samego sympatycznego trolla:

 

Z tego zestawu najlepsza ciekawostka dotyczy Niemiec a więc zachodniego sąsiada Polski. Otóż tam bardziej od „Hugo" była popularna jego antagonistka czyli wiedźma Scylla która w wspomnianym kraju miała na imię Hexana i wcale nie mieszkała na szczycie wulkanu a w średniowiecznym zamku. Była ona popularna do tego stopnia że prowadziła program „Hexana Club" o grach komputerowych:

Dopiero później dorzucono do niej jej wroga czyli „Hugo" który to tak jak u nas był generowany komputerowo:

Klasyczna forma „Hugo" też była obecna w Niemczech ale w 1995 roku (wybrane odcinki są poniżej) podczas gdy wspólny program Hexany (Scylii) i Hugo miał miejsce dwa lata później:

Wszystkie trzy programy były pokazywane  na kanale Kabel 1 (eins) :)

 

Wow ale super informacje! Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja starsza siostra oglądała "Hugo" od początku istnienia programu aż do jego końca, natomiast jeśli chodzi o mnie, to chyba też oglądałem (miałem że 2-3 latka i pamiętam to jak przez "mgłę").

 

Zapowiedzi programu z 2006 i 2008 roku:

 

 

PS: W jakich latach program zmieniał godzinę nadawania? Ja pamiętam, że program pod koniec istnienia nadawał w sobotę lub niedzielę między 08:00 a 09:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chyba to było od zmiany logai oprawy graficznej Polsatu w 2002 roku bo już wtedy przesunięto program z 09:00 na 08:45 i wymyślono wersje Hugo Family. 

Tymczasem od niedawna Pan Andrzej Niemirski wrócił do grania „Hugo" na koncertach. Towarzyszą mu Bartek Wrona a z prowadzących Wojciech Asiński. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...