Skocz do zawartości

Pilot TV


grzybek03
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwie się, że w "tamtych czasów" (bez PVR) projekt się nie przyjął.

 

Przecież zwykły człowiek (nie mówie o maniaku siedziącym 24 przed tv), często właśnie "myślał" o oglądaniu tv w ten sposób, że np. jak już wszystkie swoje sprawy w domu zrobił i miał wreszczie czas na relaks przed ekranem, to brał gazetę i patrzył co która stacja AKTUALNIE nadaje.

 

Dzisiaj w dobie PVR wybiera się z tygodnia wartościowe programy i gdy się ma czas to oglądamy nagrane audycję, ale wtedy..... projekt nie przyjął się bo ludzie niezbyt lubią przestawiać się. Jednak projekt logicznie pokazywał program tv bo w minionych czasach telewidz patrzył na swoją telewizyjną gazetę właśnie w taki sposób w jaki pokazywał to Pilot TV.

 

Teraz projekt już nie ma szans na zaistnienie (z powodu coraz to popularniejszych PVR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc, że kiedyś ludzie patrzyli na program tv w inny sposób niż teraz. To znaczy w jaki?

Ja zawsze patrzyłem na program tv w taki sam sposób - przeglądałem cały tydzień zanim zaczął jeszcze obowiązywać, zaznaczając interesujące mnie programy, które potem, zależnie od czasu, oglądałem bądź nagrywałem na video, bądź w ogóle zapominałem. Dziś, w dobie dekoderów PVR, jest co prawda wygodniej, bo nagranie można zaprogramować, ale w żaden sposób nie zmienia to mojego podejścia do gazety z programem.

 

A Pilot TV zgubiło przede wszystkim złe podejście do dystrybucji. Nie dość, że nadawali FTA to jeszcze udostępniali swój sygnał sieciom kablowym zupełnie za darmo - ergo splajtowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Inny sposób niż teraz" - Miałem na myśli to, że kiedyś jak ktoś znalazł czas na relaks przed tv np w środę o godz. 21.30 to brał dodatek telewizyjny (lub inny program) otwieram go na środzie i patrzył po kolei która stacja co nadaje o 21.30 lub za chwilę.

 

 

Nie mówię o tych dla których tv jest podstawą rozrywki i przelatują całą dobę setki kanałów, ale o kimś kto uznaje telewizor jako rozrywkę w wolnym czasie i który ogląda średnio godzinę tv na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, że kiedyś jak ktoś znalazł czas na relaks przed tv np w środę o godz. 21.30 to brał dodatek telewizyjny (lub inny program) otwieram go na środzie i patrzył po kolei która stacja co nadaje o 21.30 lub za chwilę.

 

Myślisz, że dzisiaj jest inaczej? Sam często tak robię bo rzadko kiedy pamiętam co danego dnia ma być ciekawego w tv (chyba, że jest to jakaś stała audycja cykliczna). Ale jestem prawie pewien, że większości z nas "ucieka" w taki sposób sporo programów, o których nic nie wiemy bo albo pomijamy w gazecie niektóre kanały całkowicie (ja np zwykle czytam program na kilka wybranych kanałów tylko) albo same tytuły nic nam nie mówią.

Wydaje mi się, że nawet w dzisiejszych czasach przydałby się taki, może nie kanał w stylu Pilot TV, ale program na antenie jakiegoś ogólnodostępnego kanału, którego twórcy zajmowaliby się wyszukiwaniem różnych ciekawych programów na wszystkich antenach i pokrótce przedstawialiby pozycje godne uwagi. Taka audycja w stylu "co, gdzie, kiedy i dlaczego warto obejrzeć w tym tygodniu w telewizji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że kiedyś..... Bo teraz wystarczy dobry magazyn z opisamy lub net i poustawiasz sobie nagrania i wtedy nie przegapisz wartościowych audycji. A co do "polecanych" to uważam, że to nie ma sensu bo każdy ma inny gust. I dla jednego film który ktoś poleca na 5 gwiazdek to uczta dla wzroku a dla drugiego nudy na pudy. Dlatego niestety masa rzeczy nam ucieka bo nikt fizycznie nie da rady przeczytać setek opisów filmów i programów.

 

P.S. Dlatego ja osobiście (mam n-kę) niezbyt się palę by mieć nowe kanały bo już teraz nie mam jak obejrzeć tego co mam teraz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A Pilot TV zgubiło przede wszystkim złe podejście do dystrybucji. Nie dość, że nadawali FTA to jeszcze udostępniali swój sygnał sieciom kablowym zupełnie za darmo - ergo splajtowali.
Jako kanał płatny także nie miałby zbyt większych szans na przetrwanie. Profil stacji lekko mówiąc - chybiony. Bułgarski odpowiednik Guide TV, także szybko wycofał się z przekazu. W tym przypadku akurat przetrwała chociaż strona internetowa http://www.tvguide.bg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Z tego, co pamiętam, ramówka Pilot TV była drukowana w Super Expressie TV.

Było to jedyne czasopismo, które drukowało ten program dla tej stacji.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że SE publikuje jako jedyny dany program to nawet pozostało do dziś - mowa oczywiście o Tele5. Chociaż i tak z Pilotem było nieco lepiej, bo TeleMagazyn też miał :P
Tak obmyślając Twój pomysł sprzed kilku lat odnośnie internetowego kanału: można by było, ale raczej jako blok programowy.

A i przy okazji: dzięki @Krecik za program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pilot TV był polskim odpowiednikiem TV Guide Network - nawet sama gazeta była robiona w stylu amerykańskiego TV Guide. A co do stacji, to pamiętam w niej m.in. kulisy powstawania polskich seriali i programów telewizyjnych (najbardziej zapadły mi w pamięci kulisy ''Świętej Wojny'', ''Śpiewających Fortepianów'' i ''Europy da się lubić''), ''Fakty RMF FM'' co godzinę oraz magazyn Michała Ogórka ''Zobacz w HBO''.

 

Także zapadła mi w pamięć reklama stacji, w której to barman przełącza ku wściekłości kibiców na Pilot TV - nawet tą reklamę można znaleźć gdzieś na YT.

 

Natomiast sam kanał zniknął po śmierci Jana Pawła II w kwietniu 2005 roku.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...