Skocz do zawartości

Logotypy polskich stacji telewizyjnych


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję dawnych logotypów polskich stacji telewizyjnych. Niezwykle ciężko niektóre rzeczy w internecie znaleźć a potrzebuję do czegoś co za jakiś czas powstanie na forum :)

 

Jeżeli ktoś posiada gdzieś jakieś dawne loga to proszę albo o umieszczenie ich tutaj albo wysłanie mi ich mailowo na t o m o 2 1 @ o 2 . p l (spacje usunąć). Będę wdzięczny :)

 

A konkretnie poszukuję logotypów następujących:

 

- TP1 - pierwsze biało-czerwone logo

- TVP Regionalna - konkretnie loga dawnych TV Rzeszów i Wrocław - przed zmianą w TVP3

- ATV 2 / ATV Relaks

 

Logotypy już znalezione (dzięki wszystkim za pomoc) :

- TV Polonia - przed zmianą na TVP Polonia, takie z białoczerwonym paskiem na górze

- TV Niepokalanów i Niepokalanów 2

- Twoja Wizja

- TCM - logo z facetem w kapeluszu nad napisem TCM

- Muzzik, MCM

- CANAL+ Żółty i CANAL+ Niebieski

- Europa Europa

- Polsatowkie kanały: Dla Ciebie, Formuła 1

- Game One

- dawne logo Ale Kino (takie różowe k)

- TV Centrum

- Polsat 2 Cyfrowy - platforma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko właśnie wydaje mi się, że było jeszcze takie logo z tym gościem w kapeluszu ale na środku nad napisem TCM, tak samo jak to, które wstawiłeś, ale nie przesunięty ten gość w lewo tylko na środku.

Ewentualnie nie było nic takiego i tak mi się tylko wydawało :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W zasadzie wszystkie loga już mam :)

W lepszej lub gorszej jakości, ale jest PRAWIE wszystko. Czego brakuje:

 

- pierwszego historycznego loga TP 1 (biało-czerwone logo z napisem Telewizja Polska na górze i Program 1 na dole)

- kilku logotypów ośrodków regionalnych np Telewizji Olsztyn

- ATV 2 / ATV Relaks

- różowego Ale Kino

 

Reszta jest :) Dzięki wszystkim za fatygę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wytycznymi moderatora swoje zapytania odnośnie wątku "Historia telewizji w Polsce - wykaz chronologiczny" umieszczam tutaj.

Od razu na wstępie zaznaczam - proszę mnie źle nie zrozumieć - jest to świetny pomysł zebrania wszystkiego w jednym miejscu i kawał wykonanej czasochłonnej roboty.

Moje wątpliwości wzbudza jednak pewna sprawa. Który biograf podaje takie owe daty?

Pan Tadeusz Kurek, jakby na to nie patrzeć pionier polskiej telewizji, podaje inne.

Oczywiście każdy biograf może sobie przyjąć dość dowolnie jako początek telewizji datę istotną w/g jego kryterium oceny. Wskazane byłoby natomiast podać do wiadomości jak zdefiniował ów początek, co za ten początek uważa.

 

Pan Tadeusz Kurek podaje

dzień 30 kwietnia 1956 jako oficjalną datę powstania Telewizji Polskiej

tego dnia uruchomiono aparaturę nadawczą na Pałacu Kultury i Nauki, przyjęto nazwę "Telewizja Warszawa" oraz logo wizerunek Warszawskiej Syrenki.

Tak więc z tym logiem w latach '52-85 ...

Drugim ośrodkiem (pierwszym po Warszawie) był Ośrodek Telewizyjny w Łodzi - wystartował 22 lipca 1956 roku.

 

Poza tym Pan Tadeusz Kurek czasami podaje dwie daty powstania przy ośrodkach regionalnych. Początkowo ośrodki regionalne nie miały własnej aparatury nadawczej i pierwsze przekazy nadawały przy pomocy wozu transmisyjnego, często pożyczonego z innego miasta (ośrodka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pan Tadeusz Kurek podaje

dzień 30 kwietnia 1956 jako oficjalną datę powstania Telewizji Polskiej

tego dnia uruchomiono aparaturę nadawczą na Pałacu Kultury i Nauki, przyjęto nazwę "Telewizja Warszawa" oraz logo wizerunek Warszawskiej Syrenki.

Tak więc z tym logiem w latach '52-85 ...

Drugim ośrodkiem (pierwszym po Warszawie) był Ośrodek Telewizyjny w Łodzi - wystartował 22 lipca 1956 roku.

 

Poza tym Pan Tadeusz Kurek czasami podaje dwie daty powstania przy ośrodkach regionalnych. Początkowo ośrodki regionalne nie miały własnej aparatury nadawczej i pierwsze przekazy nadawały przy pomocy wozu transmisyjnego, często pożyczonego z innego miasta (ośrodka).

 

Tak, też o tym czytałem, że Łódź była druga, ale w internecie znalazłem jako datę powstania tv Kraków czerwiec 1954. Możliwe że to błędna informacja, gdyż teraz poszukałem więcej i faktycznie na stronie tvp kraków w zakładce historia jest data 1961 :/, poprawiam.

 

A jeśli chodzi o start TVP to nawet na ich stronie http://www.tvp.pl/o-tvp/o-tvp/podstrony/historia-tvp jest data 25.10.1952 a nie 30 kwietnia.

 

Aha, jeszcze jedno - jeśli ktoś ma informację na temat dat pojawienia się w Polsce kanałów takich jak VH-1 Classic, czy VH-1 i MTV oryginalnych oraz ich ostatecznego wycofania z naszego rynku a także daty wejścia Nat Geo Music to byłbym wdzięczny za te informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

junior_poland.jpg

 

Ogólnie zapraszam do tego działu w Lyngsat, bo nie wiem czy na stronie głównej tamtego serwisu jest gdzieś podlinkowany. Generalnie były tam archiwizowane stare logotypy stacji telewizyjnych, także tych, które już nie istnieją. Po zmianie nazwy serwisu z Satlogo.com na Lyngsat-logo.com, link zniknął ze strony głównej, jednak archiwa pozostały na serwerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...