Skocz do zawartości

Kanały MTV


wini_007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Już nigdy nie będzie takiej stacji jak MTV2pop to był ten czas i ten klimat,szukam tych stacji muzycznych jest te Clubland TV,Mooz Dance ale to absolutnie nie jest to. Te kawałki dance jakie tam śmigały ,pamiętam jak w tamtych latach 2003/2004 bo wtedy najwięcej oglądałem ten kanał puszczali bardzo długie bloki reklamowe. Moja kablówka odbierała ten kanał z Astry w analogu i jak była burza czy większy deszcz do strasznie śnieżyło ale coś tam zawsze odbierało ach jakie to były piękne czasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też jestem w szoku i teraz coś znalazłem na ten temat, jedno żródło, po włosku. Włoskiego nie znam ale tłumacz google coś tam zawsze wypluje :D.

 

http://it.wikipedia.org/wiki/Rete_A

 

Wynika z tego tyle, że we Włoszech była taka telewizja jak Rete A, między 1983-1992 nadawała tam naziemnie.

W 1997 podpisali umowę z MTV i powstało Rete A - MTV. W 2001 zastpili ten kanał Rete - A Viva, wytrzymała 11 miesięcy.

W 2002 znowu zmienili nazwę tym razem na Rete A - All Music. W 2004 kanał sprzedano, porzucono nazwę Rete A, pozostawiając po prostu All Music, który to w 2009 zamienił się w Deejay Tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto odnotować, że to było jeszcze zanim MTV kupiło Vivę, więc we Włoszech tak naprawdę Rete A zamieniło MTV na wtedy jeszcze konkurencję, ale MTV nie zniknęło, tylko zrobiło sprytny skok. Telecom Italia w 2001 roku kupił kanały TMC i TMC 2. Ważny był szczególnie ten drugi, bo zanim powstał TMC 2 - kanał nazywał się Videomusic - był to włoski kanał muzyczny nadawany aż od 1984 roku. Telecom Italia w ten sposób otrzymało gigantyczne archiwum muzyczne. MTV się tylko podłączyło do projektu w sprytny sposób uzyskując dostęp do wszystkiego ;) Bardzo długo włoskie MTV nie było własnością MTV, a Telecom Italia Media, dopiero we wrześniu 2013 przejęli większościowe udziały (wcześniej mieli 49%).

 

Włoska Viva leciała tylko naziemnie, 70% programu włoskiego, 30% retransmisja z Niemiec (z tego co się doszukałem - chodziło o godziny ranne). Kanał był nadawany przez sieć 15 nadajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim MTV Europe rozpoczął rewolucjonizować scene muzyczną w Europie w 1987 roku, we Włoszech nadawało Videomusic. Kanał powstał w 1984 roku i zamknięto go w 1996 roku. Biblioteka wideo Videomusic jest obecnie własnością MTV Italia / MTV Classic. Pierwszymi klipami puszczanymi na antenie były Klub Tropicana Wham, Radio Ga Ga ! Queen, Soul kissing David Knopfler, Yah Mo B-There James Ingram & Michael McDonald, Don't Cry Asia and Rock the Casbah dei Clash.

 

10603234_684152971659387_1539593275393407331_n.jpg10458644_684153084992709_2920806622805096057_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zobaczcie pierwsze i ostatnie sekundy ja pamiętam ten blok MTV news ale nie wiedziałem że tak samo mieli Amerykanie bardziej mi chodziło o wersje Europe ale to i tak było UK

 

teraz muzyka jest tak jak kino za oceanem nic tylko elektorniczne umcyk ja kiedy nie miałem satki ani tego kanału z żadnego źródła to oglądałem to w pizzeri bo się czekało na nią czasami nawet 30 minut a potem jadło najdłużej jak się dało by oglądać ten kanał bo w tej pizzeri był on właczony stale

 

Niestety po latach pizzerie zamknięto jak się o tym dowiedziałem od razu mi się tan kanał przypomniał i wszedłem w ten dział.

Od siebie dodam że kanały muzyczne nie maja już szans przy youtube. Jedyne co to można ewetualnie szukać klipów nie znając art sam tak mam koło 10 utworów które szukam ale nie wiem kto jest śpiewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile z nich przestało nadawać bądź zmieniło sie w SERIES TV channel albo w reality tv channel

 

pomijam tutaj scrolle na 1/3 ekranu

 

co prawda kilka z nich to rynek Polski Disco Polo coś tam i Kino Polska Muzyka nie nowy jednak młodsi od nas wolą youtuba bo nie znają muzy sprzed 10 i więcej lat. Jak im rzucisz hasło David Bowie Peter Gabriel Cindy Lauper czy Annie Lennox to zrobią takie coś :shock: dlatego dla nich 4fun tv jest jak wypas ale większość i tak youtube.

 

Wujaszek notorycznie nagrywał klipy z VH1 na VHS miał sporo kaset i jak to się skończyło a tak że wszystko leży nie używane a w TV tylko TVN/24 :brawo: .

 

nawet kanał MTV Music 24 z Astry się zapętlił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy koneser muzyki nie będzie sięgał do portalu po MP3, ale będzie on pozyskiwał winyle i oryginalne CD.

Tak samo YouTube nie zastąpi dobrego kanału muzycznego - widz 30+ choć zaczyna przyzwyczajać się do oglądania wyselekcjonowanych teledysków na YT, jest od lat młodzieńczych przyzwyczajony do oglądania teledysków / programów muzycznych po prostu w TV. Osobiście nie trawię oglądania teledysków w internecie - chyba, że poszukuję jakiegoś, którego dawno lub nigdy w TV nie widziałem. Lata 90-te nauczyły mnie oglądania kanałów muzycznych tych telewizyjnych rzecz jasna.

Deluxe Music, STARS.TV, VH1 Classic, VH1, MTV Classic - przykłady kanałów muzycznych, które jeszcze coś proponują dobrego widzowi wybrednemu i żaden portal taki chociażby jak: YouTube, VEVO, Vimeo, nie uradują serca wybrednego widza czy też widza ze stażem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytaty brzmi tak jakbyś nadal posiadał tv CRT 28 i analog

Ja nie oglądam już kanałów muzycznych szczególnie starych bo wszystko pościnane 4:3 i ciche

Deluxe niby nadawał lub wciąż nadaje w 5.1 tyle tylko że i tak muza jest w stereo bo na CD wydawało sie tylko w stereo nie wiele jest płytek SACD lub wydań DTS .

Ja wole na youtubie sobie poolgądać klip niż czekać na TV jak i tak go nie pokażą gdzie teraz obejrzysz Level 42 Living in a Box Yazoo Sting The Police nawet na VH1 Classic pokazują muzę późniejszą.

Vimeo to jest muza obecna współczesna to samo VEVO kasują ostro na ilość refreshy w ogóle teraz liczy się komercja a dzięki innym wytwórnią muzycznym mamy rekordy oglądalności K-popu który wrecz zabija rynek muzyczny w US/UK

 

a Jęzky Hiszpański przewyższa już Francuski na wyspach jeśli chodzi o naukę.

 

Mp3 istnieje dla mnie tylko jako podgląd także wole bezstratną muzę

Sam osobiście bo nie wie czym już mowiłem mam kilka utworów które szukam a nie znam wykonawcy i nadal szukam a mija już z 9 lat od tego czasu .Muza oczywiście lata 80s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

VIVA zauważalnie zaczęła się psuć po imprezie "LOVEPARADE" nadawanej przez VIVĘ, 17 lipca 2008. I klip Basshuntera przed "LOVEPARADE", bezcenne... Dzisiaj nierealne, aczkolwiek zanim się wszystko popsuło, puszczono gratkę interesujących audycji. Wówczas tego roku zobaczyliśmy koncert Scootera live. Odbyła się standardowo gala "COMET 2008", gdzie sukces odniósł klip Mark'a Medlock'a "Summer Love". Stacja emitowała również retransmisje z "THE DOME". Nie można zapomnieć o "VIVA SPEZIAL" co weekend i "VIVA LIVE!". Druga połowa 2008 była znacznie słabsza. Pokazanie filmów takich jak ,,Camp Rock" czy "High School Musical" było dla mnie szokiem wtedy. VIVA jesienią zaczęła się zmieniać w NICKELODEON. Weekendowe poranki zaczęły być zapychane serialami typu ,,Zoey 101" czy ,,THE PINGUINS OF MADAGASCAR". Ta eliminacja wartościowych pozycji trwała do 31 grudnia 2010. Potem wiemy co się stało.

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...