Skocz do zawartości

Wizja TV


Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Pamiętam jak w grudniu 1998 roku przyjechali panowie polonezem montować mi Wizję TV. Oferta programowa była niska w porównaniu z dzisiejszymi platformami cyfrowymi, no ale cóż jak na tamte czasy było co oglądać :) Najbardziej oglądałem takie programy jak Reality TV(nie wiem dlaczego w Polsce tego programu już nie można oglądać. Na tym programie były pokazywane katastrofy, wypadki i akcje ratownicze), Extreme Sports Channel, paczkę MTV(MTV 2, MTV Base, VH1 Classic), Hallmark Channel no i słynne HBO z którego do dziś mam nagrane kilkanaście kaset z "HBO na Stojaka". Oczywiście jako dziecko oglądałem także Cartoon Network,Fox Kids oraz RTL 7, ale na pewno nie zapomnę relacji wydarzeń sportowych z Wizji Sport. Później przyszedł rok 2002 nastąpiła fuzja Wizji TV i Cyfry+ która dla mnie była gwoździem do trumny dla odbiorców Wizji TV. Zrezygnowałem z możliwości przejścia do "Nowej Cyfry+", oddałem dekoder z kartą i po jakimś czasie zaczęły się dziać dziwne rzeczy :smile:

Czyli przychodziły rachunki za opłatę Wizji TV z którą już nie miałem podpisanej umowy, a rachunki poprzednie były wszystkie zapłacone, "Nowa Cyfra+" wróciła do poprzedniej nazwy i nie podpisywałem z nią żadnej umowy a rachunki za Wizję TV wraz przychodziły. Ojciec pojechał do Cyfry+ wytłumaczył się że umowa z Wizją TV wygasła i oni nie mają podstaw przesyłać rachunków mu za coś z czego nie korzysta, jak ojciec opowiadał pracownik nie wiedział co ma powiedzieć i po chwili próbował mu wcisnąć pakiet All Inclusive za pół darmo :lol2:

I tak to było z Wizją TV u mnie, nie narzekam było fajnie dopóki nie było fuzji Cyfrą+

Do dziś pozostała mi antena z konwenterem Philipsa od Wizji TV, jak na nią patrzę to wracają wspomnienia z dawnych lat :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Najpierw nastąpił rebranding na Zone Reality, a teraz to właśnie CBS Reality.

 

A nawiązując do WizjiTV nigdy jej nie odżałuję. A Cyfra+ po połączeniu (wykupieniu) z WizjąTV, jak zwykle wyrównała do gorszego niż do lepszego. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wszystkim po fuzji znikło z oferty Nowej Cyfry+ wiele wartościowych kanałów :

z Wizji TV : min.Wizja Sport,Wizja Jeden,MTV Hits,MTV Base,MTV 2,MTV Europe,VH-1 Classic,Bet on Jazz,Ques TV,Private Gold.

z Cyfry+ : min.MCM,Marcopolo,Seasons,Game One,serwis F1+,AB Motors w polskiej wersji jezykowej,kanały tematyczne Discovery(Sci-trek,Civilisation)oraz w początkowej fazie Cartoon Network i Animal Planet( kanały te ostatecznie wróciły do Cyfry+ za kilka miesięcy)

 

Znany z pakietu Wizji kanał Wizja Le Cinema został przekształcony w kanał Europa Europa i zadebiutował w ówczesnym Polsacie 2 Cyfrowym.

 

Tak więc fuzja Cyfry+ z Wizją TV była bardzo bolesna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znany z pakietu Wizji kanał Wizja Le Cinema został przekształcony w kanał Europa Europa i zadebiutował w ówczesnym Polsacie 2 Cyfrowym.

Zanim został przekształcony w Europa Europa, nazywał się Le Cinema ale to było na parę miesięcy. Ja cały czas szukam filmu " Pamiętne Wakacje 1968 roku" który leciał na Wizja Le Cinema w 1999 roku, ale ciężko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielpes5 ile razy trzeba pisać,że Wizja 1,Bet on Jazz czy Quest zostały zdjęte z anteny w różnym czasie ale przed fuzją i Cyfra+ nie miała na to żadnego wpływu.Ale niektórzy lubią zwalać na barki fuzji wszelkie nieszczęścia z wyłączaniem niektórych kanałów więc jeszcze jedne de menti w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja niestety nie miałem okazji korzystać z Wizji TV, ale ta platforma kojarzy mi się z dzieciństwem :) Kilka powizyjnych dekoderów przerabiałem na dekodery do TNK.

Telewizja satelitarna to może już jest przestarzały wynalazek, ale nie chciałbym mieć w swoim domu telewizji z sieci czy światłowodu. Antena satelitarna, to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Wizja TV nie miała wtedy HBO tylko na wyłączność jak dobrze pamiętam to w C+ i później Cyfrowym polsacie nie było HBO .

A ja o ile dobrze pamiętam, to HBO od 1998 do marca 2002 roku było wyłącznie w Wizji TV :] Cyfra+ dopiero od marca posiadała ten kanał. Chyba, że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Szukając radia reggae na sat, znalazłem w necie coś takiego:

"na satelicie (wizja canal+) na kanale 83 jest pare stacji do wyboru(trzeba nacisnąć "i") wśród nich jest stacja w której leci tylko reggae (nie tylko Bob)

oprócz tego jest wspomniane już JAZZ radio ( chyba kanał 86)"

Gdzie mogę znaleźć listę kanałów żeby odnaleźć nazwę kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...