Skocz do zawartości

Dawne programy Polsatu


Wesoly_Radek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
A czy ktoś może pamięta taki program muzyczny o nazwie Boombox :?:

Opisałeś polsatowski "Boombox"? Bo tylko taki przychodzi mi do głowy. Z dawniejszych pamiętam jeszcze "Muzyka na bis" i "Reebok Hip-Hop".

No a o najważniejszym programie czyli Przytul mnie to niestety zapomniałeś. Z tego co widziałem to na Youtubie jest nawet materiał z tego programu. Ponadto z nocnych programów kojarzę jeszcze "Zakazaną Kamerę" o kulisach tworzenia ogłoszeń matrymonialnych.

Tymczasem nieco z innej beczki serwis tvpolsat.info przypomniał sylwetkę twarzy Polsatu z lat 90-tych czyli Andrzeja Krucza i Wojciecha Asińskiego: http://tvpolsat.info/news.php?readmore=7341

Ten duet chyba ma już status kultowego. I tutaj w internecie znalazłem wyznania jednego z teleturniejowych weteranów który to na tej stronie: http://akson.sgh.waw.pl/~bwitko/Teletur ... rnieje.htm o jednym z teleturniejów wspomnianego duetu (a konkretniej o "Halo Miliard") pisał tak:

W tym teleturnieju w zasadzie też brałem udział dwa razy. Za pierwszym zostałem zaproszony do studia podobnie jak 40 innych osób. Zajęliśmy miejsca na publiczności i dopiero spośród obecnych w studiu podczas nagrania losowano trzech szczęśliwców mających szansę zagrać. No i mnie nie wylosowali. Ale ponieważ nagrywano wówczas wydanie walentynkowe, na pocieszenie wszyscy obecni w studiu otrzymali w nagrodę "zestaw słodyczy". Kiedy "zestaw słodyczy" został przysłany do mnie do domu (kurierem, a jakże) okazało się, że składały się nań 42 bombonierki (o łącznej masie 10,5 kg). Co ciekawsze, producentowi nie zeszły wyraźnie bombonierki w pudełkach z motywami świątecznymi, więc walentynkowe czekoladki miały na pudełkach bombki oraz świeczki. Za drugim razem formuła uległa zmianie i w "Halo miliard" zapraszali już bezpośrednio do udziału w programie. Właściwie wyglądało to tak, jak w "Przypomnij sobie" - banalne pytania, kto pierwszy ten lepszy. Ale lepszy był zawodowiec Jacek Gawrych. No i musiałem zadowolić się drugim miejscem - jakieś 500 złotych + ciekawej maści fanty: kosmetyki, radiobudzik i telefon. Coś wspaniałego.

Szczerze mówiąc to takie ciekawostki są obecnie chyba na wagę złota ponieważ nie zachowały się żadne materiały video z wspomnianym programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
szkoda, że polsat sie tak zepsuł.

Masz racje. Polsat się zepsuł m.in. ze względu na wielką ilość paradokumentów które zajmują obecnie najwięcej czasu antenowego.

 

Ze starych programów Polsatu wspominam wspaniały moim zdaniem program ''Bumerang'' Marka Markiewicza, który był emitowany w nocy z poniedziałku na wtorek w którym komentowano materiały ze serwisów informacyjnych typu ''Wiadomości'', ''Teleexpress'', ''Panorama'' czy ''Fakty''. Obecnie Marek Markiewicz pojawia się od czasu do czasu w programie Elżbiety Jaworowicz ''Sprawa dla reportera'' a moim zdaniem kontynuacją ''Bumerangu'' jest program ''Kulisy Manipulacji'' w TV Republika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bumerang" był o poziom, albo nawet 2 poziomy wyżej od "Kulis manipulacji", w programie Polsatu omawiano materiały w sposób cięty, ale inteligentny, bez zbędnych przytyków. Natomiast "Kulisy manipulacji" to (poza jednym odcinkiem z maja 2015 o tragedii w Knurowie) praktycznie wyśmiewanie się z konkurencyjnych stacji i osób nielubianych przez kierownictwo TV Republika, i odbywa się to na zasadzie "Jesteśmy niezależni, więc możemy obrazić każdego, ale nas nie wolno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markiewicz dostał Bumerang od Solorza z wdzięczności za koncesje

Szedł późno w nocy

Kto pamięta takie seriale Polsatu jak Z ostatniej chwil ( E.N.G) Odyseja czy Telewizja 101

http://www.filmweb.pl/serial/The+Odyssey-1992-109973

 

http://www.filmweb.pl/serial/E.N.G.-1990-151051

 

http://www.filmweb.pl/serial/TV+101-1988-130079

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były jeszcze programy promujące Polsat Cyfrowy jak na przykład Klub Polsatu czy Multimedia Flesz.

 

Klub Polsatu pojawił się na długo przed powstaniem Polsatu Cyfrowego. Elementem Klubu były słynne Paszporty Polsatu.

Ja akurat miałem na myśli ostatnie edycje programu "Klub Polsatu" którego to gospodarzem był m.in Waldemar Goszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Kolejne dawne programy Polsatu.

Teleturniej 100% dla stu prowadzony przez Ewe Wachowicz drzewko szczęścia teleturniej prowadzony przez Katarzynę Prusinowską i Krzysztofa wanio, poranek z Polsatem nie wiem kto prowadził może ktoś z was wie coś więcej na temat tego programu? FifaTV program był nie dostępny drogą satelitarną.Jeszcze 1 dawny program polsatu kto się boi wstać.

Edytowane przez Martin1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z kolei mam dwa pewne pytania:

1. Jak się nazywała pani która prowadziła w Polsacie krótki program "Multimedia Flesz" ?

2. Jaką nazwę nosiła piosenka którą to Polsat nagrał z polskimi artystami (m.in Renatą Dąbkowską) na zakończenie wieku ?

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...