Skocz do zawartości

Z której chmury korzystasz?


shocco
 Udostępnij

Z usług której chmury korzystasz?  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z usług której chmury korzystasz?

    • Dropbox
      4
    • OneDrive
      9
    • Google Drive
      5
    • Box
      0
    • SpiderOak
      0
    • Wuala
      0
    • Mega
      3
    • inna (jaka?)
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników dysków sieciowych. Szukam dla siebie czegoś na dłużej. Często taka usługa pomaga mi przy robieniu np. kopii zapasowych ważnych danych. Parę lat związany byłem z Dropboxem, ale dziś, w porównaniu do konkurencji, jest bardzo drogi, a miejsca dostępnego za darmo jest za mało ( u mnie raptem ponad 3GB, nie trudziłem się z rozszerzaniem na różne dziwne sposoby). U konkurencji na start bez zbędnego trudu mam 18GB za darmo, które by mi w zupełności wystarczyły, ale może zaproponujecie coś lepszego, pewniejszego?

 

Powyżej parę podstawowych możliwości wyboru. Zdaję sobie sprawę, że wiele usług pominąłem, dlatego też jest ostatnia opcja. W przypadku jej wybrania opiszcie swoją propozycję w poście.

 

Aplikacja dedykowana to raczej drugorzędna sprawa, gdyż korzystam z Linuksa a tutaj apkę posiada jedynie Dropbox. Przeglądanie webowe powinno mi wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma opcji "Nie korzystam i nie polecam żadnej" Już wyjaśniam dlaczego. Otóż w/g mnie polityka prywatności tych "chmur" jest w większości nieścisła i dość chaotyczna, żeby nie powiedzieć niekorzystna dla użytkownika. OK, korzystasz z Linuxa, czyli twoje dane są względnie bezpieczne, a następnie trzymasz je w chmurze. Dla mnie mało spójne. Nie przekonałem się do chmur, programu PLATON, ani tym podobnych. Wiem, że może trzymasz tam "tylko" zdjęcia, ale ja osobiście polecam pendrive, czy przenośne dyski - szyfrowane i backup, czy co tam chcę trzymam dość pewnie na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartfony, tablety, przyszły Windows wymuszą korzystanie z chmur. Kiedyś był sens ściągać cokolwiek z sieci i zapisywać na HDD bo net był wolny i tylko po kablu. Przy obecnych szybkościach netu mobilnego i brakach limitu można filmy HD oglądać online. A my jesteś lekko z tyłu. Prywatność? By ją zachować trzeba by nie używać internetu, smartfonów, maili itd. Coraz więcej smartfonów oferuje czytnik odcisków palców. Policja i służby już pewnie zacierają ręce :) A na horyzoncie są Fitness Bandy. Póki co mierzą nasz ruchliwość ale kwestią czasu jest jak zaczną zbierać, dla naszego dobra oczywiście, bardziej medyczne dane. Albo albo. Albo rezygnujemy z prywatności i żyjemy wygodniej albo nie rezygnujemy i nie mamy dostępu do części usług.

 

A propos chmury, Chińczycy dają 36TB :)

http://softonet.pl/publikacje/poradniki ... chowac,210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, korzystasz z Linuxa, czyli twoje dane są względnie bezpieczne, a następnie trzymasz je w chmurze. Dla mnie mało spójne.

Wyjaśnijmy jedną kwestię. To, że korzystam z Linuksa nie ma nic wspólnego z tym tematem. Owszem, jest to system bezpieczny, bezpieczniejszy od Windowsa i to w nim cenię, ale fakt, że go używam wynika przede wszystkim z tego, że jest po prostu dla mnie wygodniejszy. Nie popadam w paranoję typu "O matko, oni chcą moje dane".

 

Prawdę mówiąc już samo korzystanie z Windowsa podłączonego do internetu wiąże się z utratą prywatności. W ogóle prywatność w sieci moim zdaniem nie istnieje. Jestem jednym z milionów użytkowników chmur i twierdzenie, że akurat moje dane będą chcieli przejrzeć od dechy do dechy podchodzi już pod paranoję. A nawet jeśli mają wgląd w te pliki to co im po moich zdjęciach z wakacji czy notatkach?

 

Nie przesadzajmy. Internet XXI wieku idzie w chmurę, a jeśli nie wierzysz to poczekaj na nowego Windowsa, w którym integracja z chmurą będzie jeszcze silniejsza niż teraz (domniemam, że właśnie Windowsa używasz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był sens ściągać cokolwiek z sieci i zapisywać na HDD bo net był wolny i tylko po kablu. Przy obecnych szybkościach netu mobilnego i brakach limitu można filmy HD oglądać online.

Hmm, kto ma szybki internet mobilny i bez limitów to ma. :P

Ja niestety nie mam, bo w mojej miejscowości jest jedynie HSPA+, na którym prędkość pobierania jest podobna, jak na "mojej" Neostradzie i wynosi ok. 10 Mbit/s. Nie uważam tego za super prędkość. A w miejscowości, w której pracuję, też jest zasięg HSPA+, ale jest on tam bardzo słaby i "wyciąga" mi już tylko marne 2 Mbit/s. :? Zasięg LTE jest jest u nas w zasadzie tylko w dużych miastach i na ich obrzeżach. :(

Wracając do tematu to ja również nie korzystam z żadnej "chmury". Nie będę powierzał "obcym" moich prywatnych danych, choćby to miały być nawet fotki z wakacji. :roll: Z tego samego powodu nie korzystam też z tego dziadostwa, jakim jest Facebook.

Do wykonywania kopii zapasowych moich ważnych, prywatnych danych służą mi płytki DVD-RW oraz przenośny twardy dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam i nie zamierzam korzystać z żadnej. :D Argument o prywatności jest jak najbardziej słuszny. Zdaję sobie sprawę, że używając komputera i internetu, nie uda się zachować całkowitej prywatności, ale w miarę możliwości wolę jednak ograniczyć do minimum możliwość totalnej inwigilacji. :read: Ani mi się śni wrzucać na jakiś obcy serwis (chmurę) swoje prywatne zdjęcia czy inne ważne, prywatne pliki, bo nie wiadomo, co i kiedy się z nimi może stać i kto i kiedy mógłby na nie popatrzeć. Mam ograniczone zaufanie do polityki prywatności tego typu serwisów.

 

Do kopii zapasowych prywatnych danych są przenośne dyski, płytki czy pendriv'y. Jakieś tam chmury to wynalazek zdecydowanie nie dla mnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytkiego po trochu :)

Dropbox - 72GB

OneDrive - 23GB

Google Drive - 15GB

Box - 50GB

Mega -50GB

Copy - 2,7TB :P

Firedrive - 50GB

Ozibox - 100GB

Mediafire - 46Gb

i jakieś Chińskie :)

Kanbox - 666GB

Baidu - 2TB

Tencent - 10TB

360 - 42TB

Gdyby tylko transfer na Chińskich był większy to były by jedyne. Dobra sprawa bo te Chińskie mają szybki upload dla istniejących plików (hashe) i jeśli plik istnieje u kogoś w chmurze to wrzucenie 4GB pliku to kilka minut max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa się pytanie dlaczego autor udostępnił tylko jedną opcje do wyboru?

Właściwie to masz rację, mogłem dać możliwość wyboru 2 lub nawet 3, ale sądziłem, że większość korzysta najczęściej z jednej tego typu usługi (bo chodzi mi o teraźniejszość, a nie to, czego używaliście kiedyś - oferty chmur i ich regulaminy lubią się często zmieniać). Jednak jedna opcja wyboru da mi bardziej klarowny obraz tego, która usługa cieszy się obecnie większym uznaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam, nie zamierza. Cenię swoja prywatność. Reklamami też się nie podniecam

Kosztowne, powolne, zawodne.

Dyski są obecnie tanie. Mały dysk 1 - 2 TB 2,5" wygodniejszy niż te durne chmury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dostępne via internet NAS'y na BSD z danymi na systemie plików ZFS.

 

Co do pracy w chmurze internetowej - niestety ale jak potrzebuję 10 - 30GB mieć przy sobie dla szybkiej usługi to internet jest słabym rozwiązaniem.

I dlatego te NAS'y mają inne ważne zadanie - ssać z internetu to co potrzeba. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników dysków sieciowych. Szukam dla siebie czegoś na dłużej. Często taka usługa pomaga mi przy robieniu np. kopii zapasowych ważnych danych. Parę lat związany byłem z Dropboxem, ale dziś, w porównaniu do konkurencji, jest bardzo drogi, a miejsca dostępnego za darmo jest za mało ( u mnie raptem ponad 3GB, nie trudziłem się z rozszerzaniem na różne dziwne sposoby). U konkurencji na start bez zbędnego trudu mam 18GB za darmo, które by mi w zupełności wystarczyły, ale może zaproponujecie coś lepszego, pewniejszego?

 

Powyżej parę podstawowych możliwości wyboru. Zdaję sobie sprawę, że wiele usług pominąłem, dlatego też jest ostatnia opcja. W przypadku jej wybrania opiszcie swoją propozycję w poście.

 

Aplikacja dedykowana to raczej drugorzędna sprawa, gdyż korzystam z Linuksa a tutaj apkę posiada jedynie Dropbox. Przeglądanie webowe powinno mi wystarczyć.

 

Gdzie dają aż 18 GB za darmo?

Dla mnie wystarczyło by 10 GB z dobrą aplikacja na androida.

Pytanie tylko jaka chmurę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za problem zrobić sobie prywatną chmurę z przestrzenią dyskową. Dobry router z możliwością podpięcia dysku na usb i po sprawie. Dostęp z każdego dowolnego miejsca na świecie do zasobów dysku. Nie trzeba mieć stałego IP od dostawcy internetu wystarczy usługa Myfritz.net

Na moim przykładzie - internet VDSL - Netia - 50/5 Mbit do tego router Fritzbox 7390 - podłączony do routera na usb dysk 40GB 2,5 cala sata.

Fritzbox 7390 - http://fritzbox.pl/index.php/produkty-m ... z-box-7390

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...