Skocz do zawartości

Ile znacie języków obcych?


safetyNOTguaranteed
 Udostępnij

języki obce, ile znacie?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. języki obce, ile znacie?

    • 0
      8
    • 1
      24
    • 2
      38
    • więcej, ile?
      30


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Aktualnie uczę się trzech języków (dwa w szkole i jeden poza).

Niemiecki - uczę się go dopiero 1.5 roku, ale w sumie dogadałbym się a1

Francuski - zdecydowanie mój priorytet. Lubię tamtejszy futbol i właśnie z tego powodu uczę się tego języka. Podstawowe zwroty znam, ale jeszcze nie na tyle, żeby ocenić swoje możliwości.

Angielski - nigdy nie lubiłem tego języka i nie przykładam się do jego nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielski to żadna filozofia jego po prostu trzeba znać język ten jest na drugim miejscu przed Chińskim i po Hiszpańskim

Gdzieś niedawno czytałem o potrzebie rynkowej języka Norweskiego i Japońskiego.

W samej Szwajcarii mówią w 5 językach

Znałem kiedyś pewna Algierka która mówiła po polsku w ogóle chodziła do Polskiej podstawówki władała w wieku 14 lat w 9 językach

Francuskiego osobiście nie znosze jest sporo odmian inny Francuski jest np we Francji inny w Szwajcarii też w nim mówią tam a inny w koloniach Amerykańskich oraz Kanadzie i tego nie lubie

Włoski Hiszpański i Portugalski języki łacińskie o romańskie podobne do siebie łatwo się nauczyć

N

Topowe języki IndoEuropejskie angielski, hindi, hiszpański, francuski, rosyjski, portugalski, bengalski, niemiecki, urdu i perski.

Natomiast w językach świata totalna dominacja Chińskiego

Najtrudniejsze języki świata Polski i Japoński to jest ciekawe okazuje się że Polacy znają swój własny język wręcz najgorzej z pozostałych nacji popełniając najwięcej błędów w pisowni i w mowie.

Ja się chciałem uczyć Chińskiego ale zainteresowanie zerowe .Doba jest także umiejętność rozpoznawalności języków po przez pismo i ze słuchu

 

Może mi ktoś wyjaśnić jaka jest różnica przy takich językach Ukraiński Bułgarski Uzbecki Kazahski jeśli chodzi o pismo

 

@Odrodzony to samo Włosi nie uznają Englisha jak i Niemcy nie znoszą dialeku Austriackiego tak to już jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment tylko angielski, ale od kilku miesięcy uczę się języka rosyjskiego.

Język rosyjski jest moim zdaniem bardzo łatwy do przyswojenia dla Polaków. Cyrylica przestaje być kłopotem po ok. pierwszym miesiącu. Po roku nauki potrafiłem powiedzieć i napisać więcej niż po 5 latach nauki niemieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Na ten moment tylko angielski, ale od kilku miesięcy uczę się języka rosyjskiego.

Język rosyjski jest moim zdaniem bardzo łatwy do przyswojenia dla Polaków. Cyrylica przestaje być kłopotem po ok. pierwszym miesiącu. Po roku nauki potrafiłem powiedzieć i napisać więcej niż po 5 latach nauki niemieckiego.

Jest łatwy, ale nie zgadzam się, że bardzo łatwy. Rosyjski, a zwaszcza współczesny, jest bardzo zaśmiecony słowami z innych języków, francuskiego, łaciny i angielskiego. Pomimo dobrej znajomości ukraińskiego, biegłości w cyrylicy i paru lat nauki rosyjskiego, wciąż mam problem ze swobodnym oglądaniem rosyjskich kanałów tv. Musi być w pokoju cisza, a ja się muszę skupić. Ukraiński rozumiem w każdych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić jaka jest różnica przy takich językach Ukraiński Bułgarski Uzbecki Kazahski jeśli chodzi o pismo

 

W bułgarskim nie ma 'э' oraz 'ы'. 'e' wymawiasz jak 'e' , 'щ' to 'szt', a 'ъ' to samogłoska między 'a' oraz 'y'. Generalnie bułkarskie litery się czyta coś jakby pomiędzy rosyjskim a ukraińskim (część miękko, część twardo). Problemem jest akcent, akcentują samogłoski inaczej niż Polacy i Rosjanie co sprawia wrażenie, jakby mówili w sposób chaotyczny, szarpany.

 

Ukraiński jest bardziej pogmatwany:

'e' to 'e'

'И' to y

'i' to 'i'

'ї' to 'ji'

'г' to 'h', charakterystyczne, bardzo dźwięczne.

'ґ' to 'g' występujące w zaledwie kilku słowach

'в' w zależności od pozycji w wyrazie czasem wymawiają coś jak nasze 'ł'

'є' to 'je'

'л' jest jakoś pomiędzy ł i l

akcent też jest ruchomy, ale bliższy naszym uszom i po kilku treningach i nauce paru prostych reguł (np. polskie -ów wymawiają -iw) ten język jest bardziej zjadliwy.

 

Uzbecki Kazahski, to się nie wypowiadam, to są tureckie języki i cyrylica tam pewnie pasuje jak pięść do nosa, albo pismo arabskie do perskiego (ponoć kompletnie nieprzystające). To alfabety narzucone politycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

A więc mały update:

Japoński - podstawy podstaw

Rosyjski - podstawy plus wziąłem sobie jaki drugi język do technikum bo niemiecki darzę szczerą niechęcią :)

Dodatkowo z angielskiego uzyskałem całkiem dobrą sprawność w mowie co było dla mnie całkiem problematyczne

Edytowane przez Kubelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Angielski i rosyjski na poziome podstawowym, czyli dam radę się dogadać. W sumie dużo rozumiem, ale w niektórych sytuacjach jest ciężko.

Edytowane przez Barti
Poducz się też języka polskiego, bo i z nim u ciebie jest ciężko... Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Uczę się angielskiego (zależy mi na brytyjskiej odmianie), ale ciężko jest gdy samemu się zwraca uwagę na fonetykę chcąc brzmieć bardzo dobrze. Ot, perfekcjonizm, ale średnio mi wychodzi..

 

W liceum uczyłem się niemieckiego, ale nie planuję powrotu. Nie mam cierpliwości i pasji do tego języka, i jeszcze nigdy nie okazał się być przydatny, więc jak dla mnie bez sensu. 

 

Mam zamiar się nauczyć francuskiego i japońskiego, a później się zobaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lannan napisał:

Uczę się angielskiego (zależy mi na brytyjskiej odmianie), ale ciężko jest gdy samemu się zwraca uwagę na fonetykę chcąc brzmieć bardzo dobrze. 

 

Lannan, osłuchuj się z językiem poprzez oglądanie telewizji, Netflix'a w wersji oryginalnej bez lektora, korzystaj z nieograniczonej liczby dobrych podcastów i z czasem Twój angielski będzie brzmiał dobrze i naturalnie. 

 

Sam jestem uczulony na fonetyczne "kwiatki", zwłaszcza gdy ktoś niewłaściwie akcentuje sylaby albo nie łączy wyrazów. Jednak nie możemy być w tym zakresie perfekcjonistami i wymagać od siebie oraz innych zbyt wiele! Nasz język (narząd) ma "wyćwiczone" pewne ruchy charakterystyczne dla ojczystej mowy co jest istotną fizyczną barierą dla niepolskich dźwięków.

 

Należy pamiętać, że "native speakerzy" brytyjskiego angielskiego nie oczekują od nas perfekcyjnej wymowy! Anglicy żyją w otoczeniu Szkotów, Walijczyków, Irlandczyków, Amerykanów, przybyszów z Europy kontynentalnej, Indii i każdy z nich mówi swoim akcentem. Wśród samych Anglików wyróżnia się różne dialekty - bardziej uliczne, bardziej "posh", a najczęściej coś pomiędzy.

 

Kiedyś wysłuchiwałem wykładu naszego rodaka w UK i niektóre słowa były wybitnie źle wypowiadane. Po prezentacji rozmawiałem z kolegą Brytyjczykiem mówiącym bardzo ładnym angielskim. Zadałem głupie pytanie czy nie irytował go sposób w jakim ta osoba mówiła? A on się uśmiechnął, nieco zdziwiony, twierdząc, że nie zwrócił na nic takiego uwagi. Oczywiście Brytyjczyk rzadko mówi to co naprawdę myśli, ale mój kolega dodał jedno zdanie, które dało mi do myślenia. Otóż powiedział, że on szanuje i docenia każdego kto w jakikolwiek sposób mówi w języku obcym bo on sam mówi tylko po angielsku. Skoro cały świat mówi w jego języku, to po co miałby się uczyć innych ;-) Podjęcie się nauki jezyka obcego wiąże się z dużym nakładem energii i czasu i to się ceni, a nie to czy ktoś wypowiedział dane słówko poprawie. Najważniejsze to by być komunikatywnym i tyle!

 

Zatem niech fonetyka nie ogranicza nikogo! 

Edytowane przez CYFROmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...