Skocz do zawartości

Ile książek przeczytałeś w zeszłym roku


kwakii
 Udostępnij

Ile książek przeczytałeś w zeszłym roku  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile książek przeczytałeś w zeszłym roku

    • powyżej 12
      11
    • 8-10
      6
    • 11-12
      1
    • 6-7
      3
    • 2-3
      8
    • 4-5
      6
    • żadnej
      15
    • 1
      5


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Podobno Polacy nic nie czytają i wyprzedza nas większość narodów Europy. Czy to rzeczywiście prawda?

W dobie internetu nie mam potrzeby czytania książek.

Może chodziło Ci o prasę, bo jeżeli nie to okropnie głupie usprawiedliwianie się (chyba, że jeczytasz w pdfach).

 

Ja przeczytałem około 10 w zeszłym roku.Najczęsciej czytam kryminały ( ale takie lepsze, nie jakies czytadła) czasem jakas obyczajowe, zdarzą się historyczne, rzadziej sf . Wszystkim polecam kryminały norweskiego pisarza Jo Nesbo, napisał 10 ksiązek w serii o Harrym Hole- policjancie alkoholiku tropiącego seryjnych morderców (jedną z nich miał zekranizować Scorsese, ale sie wycofał z powodu nawału zajęc, film chyba nie powstanie poki co. Poza tym napisał tylko jedną książke "Łowcy Głów", która już została zekranizowana i leciała chyba w HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi statystycznie wychodzi, że na miesiąc czytam 3,5 książki. Wysoka średnia, bo teraz ja głównie książek słucham (smartfon w kieszeni i słuchawki na uszach). Chodzę do Biblioteki, ale też kupuję - głównie przez internet. Także w innych językach niż polski. Czytam bo lubię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem około 10 w zeszłym roku.Najczęsciej czytam kryminały ( ale takie lepsze, nie jakies czytadła) czasem jakas obyczajowe, zdarzą się historyczne, rzadziej sf . Wszystkim polecam kryminały norweskiego pisarza Jo Nesbo, napisał 10 ksiązek w serii o Harrym Hole- policjancie alkoholiku tropiącego seryjnych morderców (jedną z nich miał zekranizować Scorsese, ale sie wycofał z powodu nawału zajęc, film chyba nie powstanie poki co. Poza tym napisał tylko jedną książke "Łowcy Głów", która już została zekranizowana i leciała chyba w HBO.

 

Już kilka osób polecało mi Jo Nesbo i chyba muszę sięgnąć po tego autora, choć kryminały czytam rzadko. Film "Łowcy głów" widziałem w zeszłym roku na Cinemaxie i nawet mi się podobał, nie był taki "typowy" jak inne z tego gatunku. Ostatnio przeczytałem "Czarnobylską modlitwę" Swietłany Aleksijewicz. Jako reportaż średnie, wydaje mi się że autorka trochę przegięła w paru miejscach i z reportażu zrobił się manifest antysocjalistyczny. Polecam natomiast zmarłego niedawno Marqueza i generalnie całą literaturę iberoamerykańską. Marquez jest po prostu rewelacyjny. "Miłość w czasach zarazy" czytałem w czasie, gdy kończyłem liceum i przeżywałem swoją pierwszą poważną, choć niespełnioną miłość. Miejscami miałem wrażenie, jakbym czytał o sobie... Tego uczucia nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Myślę, że dlatego Jego książki są tak popularne, ponadczasowe i ważne dla milionów ludzi na całym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja w zeszłym roku czytałam takie książki jak:żaba - małgorzaty musierowicz,nowy początek - cathy hopkins,bezgrzeszne lata - kornela makuszyńskiego i petra - marii kruger,czyli takie typowo młodzieżowe rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...