Skocz do zawartości

Wykaz kanałów w SAT Kurierze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czy jeden kanał uwzględniony w wykazie po pół roku coś zmieni? Uczepiłem się go bo jest polskojęzyczny i pominięcie takiej ciekawostki jest karygodne. Ostatnio nie siadałem z wykazem i nie analizowałem go dokładnie ale wprowadzając szczątkowo niektóre rzeczy widać, że roi się od błędów. Mam wrażenie, że tylko na Hot Birdzie coś jest zmieniane a na innych satelitach od przypadku do przypadku. Kiedyś tak nie było i wykaz trzymał poziom. Szkoda, że nie mam teraz tyle czasu co kiedyś bo bym wypisał długą listę wszystkich błędów. Może ktoś zada sobie taki trud.

 

Nie wiem czy pominąłeś odpowiedź celowo ale zapytam jeszcze raz: kto zajmuje się teraz wykazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet za moich czasów wpadek nie brakowało - w końcu raz na czas sam mi podrzucałeś ich listę ;) Aczkolwiek fakt faktem ta jest dotkliwa, możliwe że to trochę moja wina, bo nie wytłumaczyłem dokładnie gdzie tego Hallo TV brakuje i został dopisany do tabel FTA, a do głównych nie... Za wykazy odpowiada Mariusz, tu na forum nie jest obecny, tak by może coś sam reagował. Wprawdzie zaistniała sytuacja może temu zaprzeczać, ale proszę mi wierzyć, że się stara. Mam nadzieję, że jednak nie jest jakoś szczególnie tragicznie i o ile Hallo TV rzuca się w oczy, to jednak wpadek nie jest więcej niż za moich czasów i wynikają tylko z faktu iż te tabele są bardzo obszerne i przy ogromie materiału czynnik ludzki może czasami zawieść, tak jak i mi się zdarzało. W miarę możliwości coś tam próbuję podpowiadać i pomagać, ale tylko jeśli pozwala mi na to czas.

 

Sprawę biorę sobie do serca, przepraszam za to niedopatrzenie z Hallo TV i osobiście dopilnuję, żeby już tym razem się pojawiło :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Twoich czasów błędy nie były tak dotkliwe. A to jakiś kanał z sekstelefonami z 28,2 FM zmienił nazwę, system kodowania się zmienił, a to jakiś PID - ale niewiele było sytuacji gdzie brakowało miesiącami kanałów, i to wielu.

 

Ponarzekać musiałem ale to z sympatii. Wierzę, że nowa osoba okiełzna tę całą masę wszystkiego co jest na orbicie i z czasem powrócą do swojego dawnego poziomu. Trzymam kciuki by tak było i w nowym roku tego sobie i redakcji Sat Kuriera życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Alleluja!!! Pojawił się prawie po roku kanał Hello TV na Astrze.

 

Wykaz 1-2/2014:

13E 10.949 ITV nie jest oznaczony kolorem ciemnoniebieskim jako kanał polskojęzyczny

13E 11.240 Eurosport i Eurosport 2 nie mają oznaczeń systemów kodowania co wskazuje, że są FTA a to nieprawda; poza tym przy Eurosporcie 2 jest oznaczenie polskiej ścieżki a ta jest tylko na Eurosporcie NEE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie uwzględnione, dzięki :) Przy czym co do Eurosportów to kodowanie jest, tylko trochę nieszczęśliwie zaznaczone, bo wyżej jako MULTI (bo było tyle systemów, że się nie mieściło), a niżej jeden Eurosport miał rozpisane po staremu - teraz wszystko będzie na MULTI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W wydaniu 7-8/2014 po raz ostatni pojawiają się PID-y kanałów w tabelach MPEG. Od 9/2014 PID-y nie będą drukowane, a stacje na transponderach będą sortowane alfabetycznie. Zaoszczędzone miejsce spowoduje zmianę layoutu, plany są na 4 kolumny, a jeśli się nie uda, to 3 - coś w okolicy tego, co prezentowałem jeszcze w 2009 roku (tylko bez PID-ów). Być może gdy będziemy mieli jakąś wstępną wersję gotową (na razie na stronach jest rozsypka), to wstawię jedną stronę poglądowo/przedpremierowo ;) Ale nie spodziewałbym się w lipcu, prędzej pierwsza połowa sierpnia...

 

W sumie historia zatoczyła koło - już kiedyś PID-y zniknęły i to ja je przywróciłem do tabel. Teraz to ja je kasuję (częściowo, nie sam - tylko jako pomoc dla osoby obecnie opiekującej się tabelami - we dwójkę pójdzie szybciej). PID-y zniknęły w 6/2002, przywróciłem je osobiście do wydania 5/2005 (SAT Kurier był wtedy jeszcze dwumiesięcznikiem) i było to moje pierwsze poważne zadanie redakcyjne. Tabele miały wtedy 16 stron i ręcznie uzupełniłem wszystkie kanały o wartości PID V/A, była to gigantyczna ilość pracy...

 

W dzisiejszych czasach wszystkie tunery mają automatyczne wyszukiwanie, mało kto potrzebuje PID-ów, a zajmują one zbyt dużo miejsca... Aczkolwiek nie ukrywam, że strasznie mi szkoda tych PID-ów, wolałbym żeby zostały :( Liczymy na oszczędność miejsca, które przeznaczymy na teksty oraz poprawę czytelności tego, co w tabelach zostanie.

 

BTW: Jak ten czas leci, za niecały rok stuknie mi dziesięciolecie w redakcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kilka miesięcy żegnałeś się z redakcją...

 

Kończy się pewien okres w historii. PID-y w wielu przypadkach były bardzo przydatne w identyfikacji przekazów. Po ID nie zawsze można było zidentyfikować przekaz. Wykaz z TV Sat Magazynu dawną cisnąłem w kąt. Teraz trzeba się będzie znów nim wspomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurde, te nowe tabele są fatalne :/ najbardziej boli mnie usunięcie kilku szczegółów takich jak odróżnienie jakie tp na 13°E i 19,2°E pod którego dokładnie satelitę podlegają :/ w przyszłości będzie to stanowiło dla mnie problem przy redagowaniu newsów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze 56°E (ale rozpisane jak 36°E) doszło oraz wrócił "ogryzek" na 20°W ;) Udało się zwiększyć rozstrzelenie tekstu między wierszami, a same tabele schudły o 6 stron, które będą na teksty ;) Informacja o satelitach (tj. który transponder idzie z jakiego satelity, gdy jest ich kilka na jednej pozycji) niestety się nie pomieściła, pozostaje się wspomagać Internetem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po pobieżnym przeglądzie wykazu (Hot Bird) w najnowszym SK widzę następujące błędy:

10,758V - brak kodowania dla nc+ i Orange przy Muzo i TV Republice

10,834V - TVP Sport HD nie jest pokolorowany na niebiesko

11,258H - p o w a ż n y b ł ą d, w Polsce nie nadaje Discovery Life HD! Powinien być oczywiście Animal Planet HD

11,278V - brak Nagry przy MiniMini+ HD

11,488H - tu akurat szczegół, ale po rebrandingu Animal Planet na Discovery Life kanały nie są ułożone alfabetycznie :P

11,508V - Adventure HD nie jest pokolorowany na niebiesko

12,284H - p o w a ż n y b ł ą d, Planeta FM zmieniła się w Radio ZET Gold

 

Pewnie znalazłoby się tego więcej, jeszcze poszukam. W najbliższych dniach będę analizować ścieżki dźwiękowe, już widzę parę błędów ;)

Poza tym - trzeba według mnie pomyśleć o wyróżnieniu polskojęzycznych kanałow HD, teraz trudno znaleźć polskojęzyczny kanał HD wśród wielu zagranicznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy w ścieżkach dźwiękowych (na razie kanały z tp. Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat):

10758V

CBS Action PL/GB

10911V

Sundance HD PL/GB

12188V

Eurosport PL/GB

Fightbox PL (w wykazie jest też GB, w przekazie jej nie ma)

Fox Comedy PL/GB

12265V

AXN HD PL/GB

Cinemax 2 HD PL/OR

Fox Comedy HD PL/GB

TVP 2 HD PL/OR

12284H

Boomerang PL/GB/RU

CBS Europa PL/OR - w wykazie jest węgierska, ale na satelicie identyfikuje się jako oryginalna (nie mam możliwości sprawdzenia, nie mam tego kanału)

MTV Rocks GB - myślę, że tu bardziej pasuje angielska ;)

Polsat Food PL (w wykazie jest oryginalna, w przekazie jej nie ma)

 

I jeszcze jedno, na liście kanałów Cyfrowego Polsatu w SK są błędne parametry AXN Spin HD. Na oficjalnej liście na pozycji 140 ciągle jest przekaz z 10,911 V ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak, transpondery na popularnych pozycjach wróciły - zadecydowaliśmy tak, bo na "głównych" pozycjach często zdarza się, że nadawcy posługują się właśnie numerami tp. i to się przydaje. Dla mniejszych pozycji, gdzie często trafiamy na SCPC nie ma to już zbyt dużego znaczenia. Tak chyba zostanie, aczkolwiek nie ja za to odpowiadam, więc nie chcę się wypowiadać w imieniu osoby to przygotowującej ;)

 

@lpm11 - Niestety na razie raczej nie, cały czas jest to potężna ilość danych, priorytet jest najpierw aby "zdekompresować" to, co teraz nie jest podane w całości. Tak było z Yahsatem, którego odbiór wiązki wschodniej nie jest aż tak zły, aby go nie podawać (w Krakowie gorzej chodzi Astra 2 w wiązce brytyjskiej), przydałoby się też jednak rozpisać komplet rosyjskich kanałów na 56°E (bez wiązki wschodniej) i 36°E... Cały czas walczymy z niewystarczającą ilością miejsca. Gdy coś pozyskamy (kosztem czegoś innego), to dorzucimy kolejno będziemy załatwiać braki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W wykazie CP na str. 42 znalazłem następujące błędy:

46 - ID - błędne parametry, powinno być 12,188 V 3/4

82 - CBS Reality - błędne parametry, powinno być 10,796 V 3/4

100 - TLC - to samo co przy ID, powinno być 12,188 V 3/4

157 - Polsat Cafe HD - tu można scalić komórkę z parametrami ze wcześniejszymi Polsatami ;)

513 - TVP Sport - błędne parametry, powinno być 10,719 V 5/6

 

Jeżeli chodzi o "Wykaz kanałów MPEG":

tp. 112 - niby nic, DTX ma napisane "pl" małymi literami ;)

tp. 114 - brakuje NGC SD

tp. 122 - tu nie ma już TNT

tp. 130 - brakuje ID i TLC

tp. 132 - brak kodowania nc+ przy Polsatach w HD

tp. 15 - brakuje FOX dla CP

tp. 16 - tu jak na razie żadnej Nuty nie ma, tym bardziej kodowanej w Conax, Seca i Viaccess :>

tp. 74 - Disney Channel HD nie jest pokolorowany na niebiesko, brakuje stacji radiowych

tp. 79 - tu żaden kanał HD nie jest pokolorowany na niebiesko, a stacje radiowe zostały stąd wyłączone ;) poza tym - Eurosport 2 HD tu jak na razie nie nadaje...

 

Może coś jeszcze wyłapię. ;)


ATM Rozrywka, Extreme Sports HD, TNT SD/HD, Discovery Science HD, Nat Geo People HD nie mają w wykazie kodowania Seca, Conax, Viaccess, tylko Nagra. ;)


Ponadto uważam, że warto byłoby wprowadzić inny kolor dla polskojęzycznych kanałów HD. Obecnie takie BBC Brit HD czy Comedy Central HD dobrze "kamuflują się" między zagranicznymi stacjami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Natknąłem się na kilka błędów wykazie kanałów w najnowszym wydaniu Sat Kuriera 1-2/2016.

 

7.0° Eutelsat 7A/7B:

 

10.722 V 27500 3/4

nie nadają tam kanały Inspiration TV oraz Power Turk,

10.722 H 22000 3/4
- transponder nadaje w wiązce B Eutelsata 7B, która jest nieosiągalna w Polsce małych anten, wobec tego zawartość tego tr. powinna być usunięta z wykazu (podobnie jak np. 11.262 H 27500 5/6, którego w wykazie nie ma),
 
 

23.5° Astra 3B:

 

11.798 H 29500 3/4

- kanały CS Film/CS Mini, Sport 5 oraz Horror Film są szyfrowane (CW/I), a nie FTA,

11.973 V 27500 5/6

- kanał TV Fanda jest szyfrowany (C/CW/I), a nie FTA,

12.525 V 27500 3/4

- kanały CT:D oraz CT Art są szyfrowane (CW/I), a nie FTA,

 

 

31.5° Astra 5B:

 

11.758 H 27500 3/4

- kanał podpisany w wykazie jako VTV Ukraine nie jest kanałem ukraińskim, lecz białoruskim, więc powinno być VTV Belarus, zły jest również język nadawanie kanału, jest GB (angielski), a powinno być RU (rosyjski).

 

Na razie to chyba tyle  ;).

Edytowane przez patryk92
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Przejrzałem inne wersje językowe stacji dostępnych także po polsku pod kątem ich nadawania FTA. Mam kilka zapytań i uwag z tym związanych ponieważ jest rozbieżność między wykazem w SAT Kurierze a stroną lyngsat.com. Oczywiście wiem, że w internecie można aktualizować a na papierze nie. Być może w trakcie przygotowywania wykazu stacje były FTA. Może też w wykazie są błędy. Mój post jest po to by to ustalić.

 

39 E, 12.214, V - Cartoon Network, Nickelodeon

16 E, 11.304, H - Eurochannel

9 E, 12.034, V - Disney Channel

4,9 E, 12.207, V - Food Network

15 W, 11.426, H - CBS Reality, Crime & Investigation, Extreme Sports, History Channel, JimJam, JimJam Middle East (tu jest rozbieżność co do częstotliwości, Lyngsat podaje 11.428, V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...