Skocz do zawartości

SAT Krak 2014, 2-3 października 2014


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie info na bieżąco będzie można znaleźć na satkurier.pl ;)

 

Najważniejsze informacje o wystawie: https://satkurier.pl/news/105319/2-3 ... kowie.html

Oprócz tego podstawowe wiadomości także na stronie: http://satkrak.com

 

W tym roku spotykamy się po raz 10, znowu inna lokalizacja - niestety nigdzie nie możemy zagrzać miejsca ;) Cały czas szukamy idealnej hali, nie jest to łatwe, bo lokalizacje naprawdę super w teorii sprawiają niespodzianki w praktyce - wystawa jest trochę nietypowa, bo wymaga nieco prezentacji sprzętu także na zewnątrz (a przynajmniej jest to wskazane), potrzebny jest też dostęp do sygnału i czasami mocny net. Nakłada się wiele spraw... Ja prywatnie z łezką w oku wspominam Chemobudowę (kto był ten pamięta co było na jednym z końców hali ;) ), ale zobaczymy jak wypali Hotel Galaxy. To jest ulica Gęsia, blisko centrum, więc z góry ostrzegam zmotoryzowanych w kwestiach parkowania żeby się dobrze przyczaić, bo opłaty parkingowe ;)

 

W tym roku w kwestii wideo transmisja na żywo przynajmniej na razie nie jest planowana, ale będą jak zwykle materiały z konferencji i samej wystawy udostępnione nieco później (po obrobieniu).

 

Bilet będzie można sobie wyciąć z SAT Kuriera 9/2014 (będzie na stronie 6 u góry).

 

W ostatnich latach nie można było mnie spotkać, ale w tym roku być może się pojawię (jeszcze to potwierdzę przed samą wystawą), więc jakby ktoś chciał pogadać na żywo, to zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ogłoszenia:

- HEVC już niemal na 100% będzie, szczegóły najpóźniej w czwartek ;)

- jak ktoś jest z Krakowa/okolic i ma ochotę na bilety, to można zajrzeć na Anieli Krzywoń ;)

- proszę o głosy w plebiscycie, żeby nie było jaj jak rok temu. Głosów jest trochę mało, a to będą ostatnie dni głosowania. Podejrzewam, że maksymalnie do końca tygodnia będzie można brać udział w plebiscycie. Ostrzegam, że głosy oddawane z tego samego maila oraz z tego samego IP są na koniec filtrowane i odrzucane, więc nie warto tracić czasu ;) Namiar na plebiscyt: http://satkrak.com/sat-kurier-awards-2014

- pojawił się cień szansy na transmisję live z wystawy i konferencji (części, a może i wszystkich), ale ostatecznie sprawa wyjaśni się do końca tygodnia.

- plan wystawy: https://satkurier.pl/uploads/14308.pdf przypominam, że tylko czwartek i piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę, iż czekam na sprawozdanie z wystawy ( nie koniecznie zdjęciowe) o tunerach satelitarnych czytających kompresję HEVC.

Jak zobaczyłem darmowy bilet w Satkurierze to myślałem, że wreszcie mam farta ale urlop dostanę dopiero w następnym tygodniu. Więc pozamiatane. Pozdrawiam wszystkich szczęściarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje na finisz:

- głosowanie w plebiscycie zamknęliśmy 1 października, wyniki na razie utajnione ;)

- informacje o pokazie HEVC UHD miały być wcześniej, ale wyszło zamieszanie i dopiero teraz możemy potwierdzić: https://satkurier.pl/news/106388/pok ... -2014.html Pokaz będzie we współpracy z Samsungiem i SES Astra ;)

20744.jpg

Fota jeszcze z redakcji ;)

 

- transmisja Live nie wypaliła, nie udało się tego załatwić, ale kręcimy wszystko, co się da i docelowo wrzucimy do sieci do oglądania ;) Trzeba będzie tylko poczekać na montaż, ciężko mi powiedzieć ile to potrwa, dlatego że najpierw zaraz po wystawie oddajemy do druku SAT Kurier 10/2014 i musimy się skupić nad tym, postaramy się możliwie szybko ;)

- z redakcji nie wszyscy będą, pojawi się tylko reprezentacja, ale ja po kilku latach przerwy będę ponowie obecny, choć najpewniej będę się kręcił po terenie zbierając informacje do raportu, który chcemy wstawić do SAT Kuriera 10/2014 (dlatego oddajemy go po wystawie, żeby nowy numer zawierał już to, co zaobserwujemy z nowości u wystawców ;) ) Zapraszam na stoisko, na pewno ktoś z redakcji będzie na miejscu ;)

 

Startujemy jutro od 10, mam nadzieję do zobaczenia na miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w imieniu organizatora, wystawców i swoim za obecność w pierwszym dniu ;) Jeśli zagląda ktoś z forum, to nie bójcie się podchodzić i śmiało przedstawiać się, że jesteście z forum + jaki nick ;) Pogadamy na luzie ;)

 

Wystawa muszę przyznać, że udała się nie duża, ale fajna, jeśli miałbym tak wskazać w ciemno gdzie warto zajrzeć, to szczególnie polecam stoiska DM Trade, Wisat/Triax i Sapro - jest tam sporo różności cieszących oko :D Ale i w innych miejscach nie brakuje ciekawostek, warto pogadać z wystawcami, bo nie ma możliwości pobrać całego asortymentu ;) Dla fanów anten jest Corab 1200 eco - tańsza wersja ostatnio wprowadzonej 1200, są nowe konwertery od FTE, które mają wstępnie bić możliwości najlepszych obecnie LNB o 20% - zostanie to zbadane, bo konwertery przytuliłem do testów ;) W sumie to długo by pisać, będzie raport w SK 10/2014 ze zdjęciami ciekawostek wypatrzonych na stoiskach ;) Zapraszamy jeszcze jutro - kto się zbiera, to czas jest do 17, aczkolwiek polecam nie wpadać na sam koniec ;)

 

Nagrody SAT Kurier Awards 2014 rozdane, ale lista będzie w serwisie w ciągu dnia, teraz nie ma kto wstawić, od razu zastrzegam, że wynik najlepszej platformy (o co była wojna rok temu) jest zgodny z głosowaniem czytelników. Ja ostrzegałem, żeby głosować, reklamacji nie przyjmujemy :P

 

Cieszę się, że możemy się spotkać w takim gronie, bo są dwie wyjątkowe okazje - po pierwsze SAT Krak jest po raz dziesiąty, a do tego tak się składa, że Hollex Sat System świętuje 25 lat ;) Obecni szefowie rozpoczęli współpracę w 1989 roku ;) Ćwierć wieku w branży satelitarnej, było sporo okazji do wspominek pierwszych emisji, niemieckiego analogu z 60°E, później też startu Polsatu w analogu, początków TVN-u (TV Wisła) i TV4 (Nasza TV), łezka wzruszenia poszła ;)

 

Kto jeszcze nie dotarł, a ma ochotę lub się waha - zapraszam dziś po 10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień był już słabszy, słusznie przestrzegałem przed wpadaniem na sam koniec, bo część firm zaczęła się składać wcześniej - kto atakował na sam koniec mógł się rozczarować :( Natomiast wcześniej była dość długa konferencja dotycząca DAB+, niestety nie byłem obecny, ale wkrótce będzie można pooglądać, w poniedziałek będziemy ustalać w redakcji szczegóły co do montażu, jak pisałem - postaramy się to wrzucić w miarę szybko jak się uda ;)

 

Zapomniałem dodać wczoraj, że bardzo dużo nowości było na stoisku AX Technology, przynajmniej trzy całkiem nowe odbiorniki było do obejrzenia ;) O wszystkim wspomnimy w drukowanym SK 10/2014, a poszczególne produkty będą testowane w kolejnych wydaniach, m.in. konwertery FTE (jeśli pogoda pozwoli na działania przy antenowni ;) ), odbiornik HD-BOX z XBMC, nowy miernik Dreamsky, wspomniane nowości od AX Technology i parę innych sprzętów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście podobał się dzisiejszy dzień, sporo można było zobaczyć, szczególnie stoisko Wisat/Triax było bardzo rozbudowane w ciekawe produkty. Anteny bardzo ładnie prezentowały się przed hotelem, szczególnie Laminas. :wink:

Skusił się ktoś na tego Coraba eco? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - hehehe - my :D Niestety kończy się sezon, ale jeśli jeszcze pogoda da radę, to może uda się ją przetestować nieco ;) Ale żeby nie było - zgarnęliśmy antenę na samym końcu, aby nie odbierać innym zainteresowanym szansy ;) A że antena się została, to grzechem było jej nie przytulić ;)

 

Na stoisku Coraba było coś jeszcze, tylko nie bardzo na widoku - otóż był ciekawy stojak antenowy (taki do klasycznych anten ok. 80 cm) - uniwersalny balkonowo-ścienny. W przypadku balkonów dodatkowo nadający się jednocześnie na montaż na rurce poziomej albo pionowej. Taka niby głupota, wydawałoby się, że w stojakach wymyślono już wszystko, a jednak no ja się z niczym takim nie spotkałem do tej pory ;)

 

Generalnie chodząc po stoiskach właśnie takich "smaczków" szukałem, mam nadzieję, że do raportu udało mi się wychwycić większość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...