Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem ten dokument i muszę przyznać, że takiej propagandy to jeszcze nie widziałem. Ale pewnie niektórzy to chłoną i dają sobie wmówić, że wychowywanie dzieci przez dwóch mężczyzn to normalna rzecz i krok w kierunku nowoczesności. Możecie teraz napisać, że jestem zacofany. Jeśli tak ma wyglądać nowoczesność, to wolę być zacofany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ich stronie raczej nie ma komentarzy jakbyś nie zauważył, pewnie bardzo się obawiano, ba! az się trzęśli ze strachu przed cebulowymi komentarzami :D

 

Zawsze możesz napisać petycję, list otwarty albo jakies inne "dzieło literackie" jak Ci przeszkadza brak komentowania na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może niech TVP Kultura pokaże jeszcze "Salo, czyli 120 dni Sodomy" żeby przesiąknięta ignorancją polska młodzież poznała twórczość Pasoliniego :lol2:

 

I chyba pokaże. Więcej pod linkiem:

http://media2.pl/media/118255-Wiosna-w- ... teatr.html

 

Tylko, że już jest połowa kwietnia, a żadnych filmów Davida Lyncha w tym miesiącu nie widziałem. "Mulholland Drive" i "Dzikość serca" należą do moich ulubionych i chętnie zobaczyłbym te filmy bez reklam ponownie. A "Salo..." jest przez niektórych z Was obrazem demonizowanym. Co w tym filmie jest niestosownego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektorych moga takie sceny gorszyc, ja tam w tym filmie nie widzialem nic wygladajacego bardzo realistycznie, wszystkie te sceny kontrowersyjne, widac ze nie naturalne, kwestia montazu i zdjec. Mnie film nie zgorszyl, ani nie zniesmaczyl, w necie duzo bardziej prawdziwych scen bardzo brutalnych, czy odrazajaco niesmacznych, widzialem. W tv nic nie jest w stanie mnie zaskoczyc, zszokowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to drazni, to propagowanie w mediach, jak nie "Zydow" to "Homo" Jakie to te spoleczenstwa biedne i pokrzywdzone. Szkoda sie nawet rozpisywac.

 

Własnie się skończył "Chłopiec z pasiastej piżamie" na TVP1, jakbym byl tu wczesniej to bym polecil (jak kazdemu antysemicie ).

 

Odnosnie Salo, to czytałem fragmenty "120 dni Sodomy czyli szkoła libertynizmu" która była inspiracja dla powstania filmu, na prawde mocna lektura, nie byłbym w stanie całości przeczytać.

 

112 minutowa wersja leciała w Ale Kino już raz, a 117 minutowej podobno nie można już nigdzie zobaczyć. Przymierzałem się do tego filmu i jak poleci na TVP Kultura to obejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chłopiec w pasiastej piżamie" to bardzo dobry film. Natomiast tu nie chodzi o antysemityzm. Tak jak napisał moqu'ai, po prostu jeśli się coś powie niestosownego o Żydzie, można kogoś nazwać antysemitą, jeśli o czarnoskórym, to rasistą, a jeśli o geju, to homofobem. Często teraz jest tak, że jak ktoś np. skrytykuje ten dokument, który był wczoraj pokazany, jest uważany za zacofanego, nietolerancyjnego itp.

 

 

Tylko, że już jest połowa kwietnia, a żadnych filmów Davida Lyncha w tym miesiącu nie widziałem. "Mulholland Drive" i "Dzikość serca" należą do moich ulubionych i chętnie zobaczyłbym te filmy bez reklam ponownie.

 

Jakiś czas temu był pokazywany "Blue Velvet".

 

Co do filmu Pasoliniego, nie jestem przeciwny pokazaniu tego filmu. Jak pokażą, to pokażą. Wiadomo, że TVP Kultura to inny typ kanału niż Jedynka, czy Dwójka, więc jeśli chodzi o dobór filmów, mogą pokazywać produkcje, które do innych kanałów nie bardzo się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polak, swieta racja. Na krzywdzace opinie o Polakach, czy znieslawienie, nie ma zadnego "pojecia", "antysemityzm" to slogan wymyslony przez Zydow, "homofob" przez srodowiska gejowskie. Moglbym jeszcze napisac wiele, ale i tak juz jest OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura prezentuje wyraźnie [beep]i światopogląd i widać to nie tylko poprzez dobór filmów i dokumentów, ale także w niektórych programach własnych (chociażby w "Hali odlotów"). Nic dziwnego, kiedy przyjrzymy się bliżej sylwetce pani dyrektor, ale to i tak nie przeszkadza mi w oglądaniu na tej stacji. Na szczęście umiem odróżnić "bełkot" niektórych środowisk od wartościowych propozycji, które również się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może niech TVP Kultura pokaże jeszcze "Salo, czyli 120 dni Sodomy" żeby przesiąknięta ignorancją polska młodzież poznała twórczość Pasoliniego :lol2:

 

I chyba pokaże. Więcej pod linkiem:

http://media2.pl/media/118255-Wiosna-w- ... teatr.html

 

Tylko, że już jest połowa kwietnia, a żadnych filmów Davida Lyncha w tym miesiącu nie widziałem. "Mulholland Drive" i "Dzikość serca" należą do moich ulubionych i chętnie zobaczyłbym te filmy bez reklam ponownie. A "Salo..." jest przez niektórych z Was obrazem demonizowanym. Co w tym filmie jest niestosownego?

 

Jak zapowiedzieli to raczej puszczą. Pozostaje pytanie kiedy? Filmy Hitchcocka zapowiadane były rok temu, a puszczane są dopiero teraz. Podobnie było z Fellinim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krzywdzace opinie o Polakach, czy znieslawienie, nie ma zadnego "pojecia", "antysemityzm" to slogan wymyslony przez Zydow, "homofob" przez srodowiska gejowskie. Moglbym jeszcze napisac wiele, ale i tak juz jest OT

I czego to dowodzi? Moim zdaniem, że Polacy dużo gorzej dbają o swoją reputację, niż wspomniane grupy społeczne. Trudno też oczekiwać, żeby krzywdzące naszą opinię grupy, broniły naszych interesów. My sami musimy. Mnie za granicą brali najczęściej za ruska. Ale to tylko stereotyp. Ale gdy ktoś był niemiły, to nazywałem go wprost rasistą. Głośno, zazwyczaj pomagało. ;)

 

TVP Kultura mogłaby oczywiście wyemitować jakiś dokument o tej sprawie. Tylko skąd ma go brać, skoro nikt takich nie robi? :roll: U nas się poświęca czas i pieniądze na dokumenty o pseudo-zamachach (albo o zapomnianych duchach z przeszłości) niż o prawdziwych problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że każdemu przeciwnikowi adopcji dzieci przez pary homoseksualne przyklejasz łatkę homofoba?

 

Częsta emisja tego filmu jest tylko przykładem na to co pisałem wcześniej o linii politycznej, którą prezentuje TVP Kultura. Nie mam nic przeciwko jego emisji i jestem ostatnią osobą, która z powodu własnych przekonań, chciałaby cokolwiek zakazywać, ale uważam, że w telewizji publicznej powinna jednak istnieć pewna równowaga światopoglądowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...