Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jesień na antenie TVP Kultura:

 

http://media2.pl/media/113598-Jesien-w- ... Rojka.html

 

Moim zdaniem zapowiada się niesamowicie ciekawie. Wreszcie programy z Arte, o które kiedyś dopytywałem, nowe magazyny, teatr, opera, ciekawe filmy fabularne i dokumentalne, koncerty. Za to należy TVP pochwalić. To się nazywa misja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

TVP Kultura zostanie zakodowana z satelity.

Po zaprzestaniu emisji z SES Astra dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej stacje TVP Kultura i TVP Historia będą nadawać satelitarnie jedynie z satelity Hot Bird 13°E. Obie będą tam jednak kodowanie (dla abonentów platform satelitarnych i kablówek). Rakowiecki informuje, że dzięki tej zmianie TVP Kultura będzie mogła pokazać m.in. takie filmy jak “Taksówkarz”, “Absolwent”, “Nocny kowboj”, “Skrzypek na dachu” czy “Mostu na rzece Kwai”, a TVP Historia - dokumenty historyczne z BBC.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-kultura-i-tvp-historia-beda-kodowane-na-satelicie-wiecej-arcydziel-z-zagranicy#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat nie był bym taki pewny, ramówka pewnie zmieni się w niewielkim stopniu a kodowanie odbije się po niedługim czasie czkawką. Pożyjemy zobaczymy, ale nic dobrego raczej to nie przyniesie, a kodowanie TVP Historia to już dla mnie szczyt absurdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzę, aby na TVP Kultura były transmisje z najważnieszych wydarzeń kulturalnych tak jak było dawniej na antenach ogólnopolskich (często realizowane w przekazie na żywo). Chciałbym koncerty Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Wratilsavia Cantans, Warszawską Jesień czy Old Jazz Meeting Złota Tarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również polecam ten koncert. Warto dodać, że jeden z utworów Dire Straits - "Brothers in arms" zajął pierwsze miejsce w ostatnim plebiscycie TOP Wszech Czasów radiowej Trójki. Swoją drogą należy pochwalić kanał za te sobotnie koncerty. Przed tygodniem z przyjemnością obejrzałem występ The Cure. Najbliższe dwie soboty to dwuczęściowy koncert Deep Purple, ale jak się nie mylę, ten koncert akurat już był pokazany jakiś czas temu. Ciekaw jestem jakie będą następne koncerty. Dobrze, że jest stacja, która pokazuje taką muzykę w alternatywie do tego co prezentowane jest w mainstreamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam film ''Żurek'' z 2003 roku, którego emisja będzie w najbliższą niedzielę o godz. 20:10. Jest to historia kobiety, która przysięga na grobie zmarłego męża iż przed Bożym Narodzeniem odnajdzie ojca dziecka jej córki. Polecam zwłaszcza za wspaniałe kreacje aktorskie Katarzyny Figury i Natalii Rybickiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kodowanie = lepsze filmy (albo te same ale tańsze). Prawa na całą Europę są droższe niż tylko na Polskę. Zastanawiam się co niektórzy mają z tym FTA? Jest ponad 5 mln. dekoderów na których można oglądać bez problemów TVP Kultura czy jest kodowana czy nie. Na 99% Polski można oglądać TVP Kultura czy jest kodowana na satelicie czy nie. To gdzie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam z Be89 i też będę usprawiedliwiał szyfrowanie. Emisja filmów i innych produkcji zagranicznych FTA na całą Europę kosztuje znacznie więcej, niż tylko na jeden kraj (Polskę) i to jest fakt niepodważalny :!: TVP Kultura dobrze na tym zaszyfrowaniu wyjdzie i jestem tego pewien, na 100% :!: Jak już tu kiedyś pisałem, moim zdaniem ta decyzja z zaszyfrowaniem sygnału satelitarnego jest za bardzo spóźniona. To warto było zrobić już w lipcu 2013 roku, gdy tylko naziemny MUX-3 osiągnął ogólnokrajowy zasięg. Szkoda, że tyle z tym zwlekano.

 

Idę o zakład, że ilość osób, odbierających w Polsce telewizję wyłącznie jako FTA z satelity, jest naprawdę znikoma, takie przypadki są bardzo rzadkie. Kanały FTA z satelity dla niektórych mogą być jakimś uzupełnieniem oferty DVB-T, ale nie jedyną drogą odbioru telewizji. Więc naprawdę nie widzę problemu, a jedynie same korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem! Szyfrowanie dla zasady szyfrowania. Które sobą z komunikatu KRRiT nic nie wnosi.

O wiele bardziej chciałbym, by KRRiT skierowała swoje możliwości i siły do rozpoczęcia nadawania kanału w jakości HD! Ale to jest tak samo możliwe, jak rzekomo to, że ramówka będzie "przebogata" w dobre filmy.

Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "dla zasady szyfrowania", tylko po to, żeby PŁACIĆ MNIEJ za licencje na emisję filmów zagranicznych!

 

KRRiT nie może zmusić TVP Kultury do nadawania w HD, bo o takich sprawach powinien decydować raczej sam nadawca. Co najwyżej KRRiT może to nadawcy umożliwić. No i umożliwi, bo da Telewizji Polskiej trochę miejsca w przyszłym MUX-8, a w jaki sposób TVP to miejsce wykorzysta, to już zdecyduje TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...