Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może TVP liczy na to, że HD poprawi wyniki oglądalności TVP Kultura.

 

Naprawdę trzeba być bardzo naiwnym lub bardzo głupim aby wierzyć że pojawianie się znaczka HD poprawi oglądalność .To tak jakby w Polsce otworzyć najnowocześniejsza klinikę leczenia chorób tropikalnych ...co prawda nikt nie choruje ale przecież zawsze może zachorować :D

 

TVP Kultura HD pojawi się szybko na satelicie ,przecież prywatni nadawcy musza zarobić na pojemności .Chyba nikt mi nie wmówi że emisja tego programu w HD leży w interesie prywatnych nadawców i będzie mieć wpływ na ewentualny wzrost liczby abonentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież muszą jakoś ten kanał na satelicie emitować. :roll: Na FTA HD nie ma najmniejszych szans, bo to kompletnie nieopłacalne. Musieli by bulić więcej za licencję kupnych materiałów. Mają sami to rozprowadzać na Astrze? Najlepiej chyba dogadać się z platformami, bo mają dużą bazę klientów. A ludzie i tak za darmo będą mieli w DVB-T. To jest słuszne i najbardziej optymalne rozwiązanie (w obecnej finansowej sytuacji). Interesy wszystkich są zachowane.

 

Ale oczywiście lepiej wypisywać brednie o spisku. Brniesz w to bez najmniejszych dowodów. To raczej celowy czarny PR i propaganda. Musisz być na bank z jakiejś konkurencji. Już nie mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, Schymalla, lub jak kiedyś powiedział jej kolega Szpakowski: Schmella. Za niej to byśmy chyba od rana do wieczora oglądali pielgrzymki, msze w TVP. Braun - kiedyś myślałem że to konkretny, rzutki facet, ale niestety bardzo mnie zawiódł. Wygląda na to, że kto wejdzie do TVP od razu głupieje. Odorowicz - dobry pomysł, ale czy też nie zgłupieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ,że Iwona Schymalla znana była z prowadzenia programów katolickich ale to akurat jest zaletą, a nie wadą

Jedno jest pewne dobrze, że Piwowar odchodzi i już nie wróci .Obojętnie kto by się nie znalazł w zarządzie dalej będzie tak samo ,więc nie ma się co napalać na jakieś rewolucyjne zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wadą. Spowodowała by, że TVP miałby odpływ widzów. I zostałaby garstka wyznawców, jak w przypadku TV Trwam. :P

 

Dla ciebie wadą ,zresztą jak wszystko co się tyczy Kościoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dla mnie. Nie bez powodu produkuje się tak niewiele programów religijnych - nawet wierzący widzowie za nimi nie przepadają (bo są nudne i sztywne). TVP też emituje je głównie z przymusu. Nie wymyśliłem sobie tego, takie są fakty.

 

A telewizja publiczna powinna być otwarta na wszystkich. Nawet jeśli wzrost takich produkcji nie byłby duży, to samymi deklaracjami spowodowałoby odpływ młodej i średniej widowni. Ludzie dzisiaj nie interesują się tymi sprawami, jak kiedyś. Czasy się zmieniły. W ogóle nie znam programów katolickich z dużą oglądalnością. Kto lubi słuchać ciągłych kazań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dla mnie. Nie bez powodu produkuje się tak niewiele programów religijnych - nawet wierzący widzowie za nimi nie przepadają (bo są nudne i sztywne). TVP też emituje je głównie z przymusu. Nie wymyśliłem sobie tego, takie są fakty.

 

A telewizja publiczna powinna być otwarta na wszystkich. Nawet jeśli wzrost takich produkcji nie byłby duży, to samymi deklaracjami spowodowałoby odpływ młodej i średniej widowni. Ludzie dzisiaj nie interesują się tymi sprawami, jak kiedyś. Czasy się zmieniły. W ogóle nie znam programów katolickich z dużą oglądalnością. Kto lubi słuchać ciągłych kazań?

Religijność współczesna może przybrać ciekawsze formy, np. twórczość ks. Bartczaka: https://www.youtube.com/user/ksjakubbartczak. Taka twórczość powinna być promowana przez medium publiczne, wtedy więcej katolików zgłębi swoją wiarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A telewizja publiczna powinna być otwarta na wszystkich.

No właśnie widzę tą otwartość w TVP. Dziennikarz lewicowy dostaje program w prime time, po najchętniej oglądanym serialu i bierze za to 70 tys., a prawicowy z wielką aską dostaje kawałeczek nocnego pasma i to w co by nie mówić - niszowym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o otwartości religijnej, nie politycznej. :P Ale masz przecież Pospieszalkiego?

 

Lis nie bierze 70 tys. dla siebie. Tylko z tego musi jeszcze sam program wyprodukować. Dodatkowo jego nazwisko przyciąga widownię i reklamodawców. A co za tym idzie. pieniądze. Zatem Lis, nie tylko nic nie kosztuje publiczną, ale jeszcze dla nich zarabia. Który "prawicowy" dziennikarz to potrafi? Wildstein jak był w TVP to miał tylko spadki widowni. :roll:

 

TVP Info to nie jest niszowy kanał. Tylko główna stacja informacyjna w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym mówię. Pospieszalski jest w TVP INFO, która nie ma takiej oglądalności jak TVP 1 i 2. Nikt mi nie wmówi, że to jest równa konkurencja światopoglądowa i polityczna. Dlaczego programu Lisa nie może bezpośrednio produkować TVP? Ciekawe jakie są gaże dziennikarzy w prywatnych stacjach, gdzie trzeba się liczyć z każdym groszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoływanie się na jakieś anonimowe opinie, równie dobrze mogłeś sobie to wymyślić. Zresztą oni są autorytetami, Ci spece od ogłupiania narodu, propagandy, manipulacji, oszukiwania Polaków ?? Twoje poglądy są doskonale znane, wystarczy czytać twoje posty.

Odorowicz to najgorsza opcja to jasne widząc jak działa obecnie, to oznacza zdecydowany już nieskrępowany przechyl w lewo, rozwój pedagogiki wstydu, obrażania Polaków. Tylko co się dziwić później opinii pana z FBI, tacy ludzie jak Odorowicz na nią pracowali. Schymalla była dyrektor programu pierwszego TVP. Zasłynęła wy[beep]em Pospieszalskiego- najpierw przesuwając jego program na 24.00 - choć dla Was to jedna opcja. No

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odorowicz to najlepsza kandydatka, moim zdaniem. Potrafi skutecznie zarządzać, odnosi sukcesy i nie jest stronnicza. Doprowadziła do sukcesu instytucję, której jest obecnie dyrektorem. PISF stał się znany i poważany nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jeśli to samo zrobi z TVP, to tylko się cieszyć. TVP potrzebuje takich stanowczych ludzi, bo musi się otrząsnąć z letargu. Może nawet wymusiłaby na rządzie szybszą zmianę ustawy medialnej i zapewniłaby stabilne finansowanie telewizji publicznej..Ale czy ma dostateczne wsparcie polityczne? Przekonamy się niebawem.

 

Pospieszalski nie nadaje się do publicznej. Jak widać, rozumieją to nawet osoby o podobnych jemu poglądach. Dlatego jest przesuwany, żeby nie narobił szkód w czasie największej oglądalności. TVP jest obecnie w stanie finansowym, który nie pozwala na takie eksperymenty. Wystarczy, że nadal jest tolerowany, mimo licznych zastrzeżeń do jego osoby.

 

Co do mnie... Mój pogląd jest taki, że nie lubię radykałów i ludzi nierozsądnych. A teraz prawica jest na topie, o niej się mówi. Gdybym był na forum parę lat temu, to zapewnie narzekałbym na Millera i jemu podobnych. O prezesach TVP z tamtego okresu mam gorsze zdanie, niż teraz o Braunie (który okazał się mocno stronniczy). Dzisiaj oni kompletnie się nie liczą, więc nie ma sensu o nich gadać. Ty oczywiście usilnie próbujesz nadać mi etykietkę i mnie osądzać. Typowe wśród sympatyków tej opcji politycznej. Tylko by rozstawiali ludzi po kątach. Ja nie dam się zaszufladkować. Gdybym na starość chciał zostać radnym Tomaszowa, to nie wykluczam że z ramienia partii prawicowej. Nie ma żadnego "was", nie jestem z nikim silnie związany. Nazywasz tak każdego, kto krytykuje twoje sympatie poglądowe. To jest autorytaryzm myślowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do paru spraw spraw poruszonych w temacie:

 

TVP Kultura w HD - popieram ten pomysł, tym bardziej że jest teraz taki trend technologiczny. Dla mnie nie ma znaczenia to, czy program jest w HD czy SD (byleby nie był marnej jakości, jak niektóre włoskie stacje na HB), dla mnie ważna jest TREŚĆ, a jakość przekazu jest na drugim czy trzecim planie.

 

Nowy prezes TVP - mimo, że mam własną wizję TVP (przedstawianą na forum już), to pani Odorowicz jest moją faworytką do objęcia stanowiska prezesa TVP. J. Braun ma dwie główne zasługi: więcej TVP w Internecie i ogólne postawił na nowe technologie internetowe oraz powrót Eurowizji. Minusów jest zdecydowanie więcej i nie chcę już go widzieć na stanowisku prezesa, bo zrujnuje spółkę do końca, mimo poprawienia wyników finansowych. Przenoszenie pracowników do LeasingTeam wręcz go kompromituje.

 

Dziennikarze - oczekuję od pani Odorowicz wprowadzenia bezwzględnej rzetelności dziennikarskiej, obiektywizmu i bezstronności w dziedzinie polityki, spraw światopoglądowych i religii, gospodarki itp. Nie powinno być żadnych tematów tabu. Panowie Lis i Pospieszalski i inne osoby kojarzone z jakąkolwiek opcją polityczną czy światopoglądową nie mają czego szukać u publicznego nadawcy. Transmisje religijne powinien komentować religioznawca, a duchowny jako gość. Prywatne poglądy zostawia się przed wejściem na antenę.

Prowadzenie programów religijnych nie zawsze musi oznaczać, że ktoś faktycznie jest mocno związany z Kościołem. Ale Iwona Schymalla raczej jest kojarzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ania28

 

Dziennikarze - oczekuję od pani Odorowicz wprowadzenia bezwzględnej rzetelności dziennikarskiej, obiektywizmu i bezstronności w dziedzinie polityki

 

O tym można było się przekonać wczoraj kiedy po głównym wydaniu Wiadomości wywiad z Andrzejem Dudą prowadziła niejaka Tadla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki TVP będzie zależna od partii rządzącej, to nie będzie pełnej bezstronności. Poza tym, nie można od dziennikarza wymagać porzucenia swoich poglądów. To pozbawia wyrazistości i osobowości. Ludzie beznamiętnie czytający informacje z kartki są nudni. Najlepiej zatrudniać i lewych i prawych, oczywiście równoważąc zatrudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziennikarze - oczekuję od pani Odorowicz wprowadzenia bezwzględnej rzetelności dziennikarskiej, obiektywizmu i bezstronności w dziedzinie polityki

 

O tym można było się przekonać wczoraj kiedy po głównym wydaniu Wiadomości wywiad z Andrzejem Dudą prowadziła niejaka Tadla

 

Duda wczoraj strasznie kręcił i wykręcał się odpowiedzi, więc zachowanie prowadząćej jest po części zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...