Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie co się dzieje z kanałem TVP seriale bo po godzinie 8 dziś pojawi się pasy kontrolne czy to tylko tak jest w mux 4 dvb-t bo taki sposób odbieram ten kanał czy ogólna awaria lub konserwacja tego kanału nie wiem czy teraz są nie mam teraz jak sprawdzić bo nie ma mnie w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje. Z satelity kanał TVP Seriale gra bez problemu.

 

W sieci kablowej Multimedia też odbiera bez problemu. :smile:

 

Ale w dvb-t mux 4 był pasy kontrowane na tym kanale wczoraj do godziny po 19 czyli wina była po stronie operatora tego mux czyli cyfrowego Polsatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP w czerwcu będzie testować emisję 4K w DVB-T2. Z obiektu RTCN Warszawa / Raszyn na kanale 7 w paśmie VHF. Więcej na głównej. ;)

 

Śmieszne to jest i trochę niepoważne .Znaczna większość kanałów TVP nadaje w SD ,w ogóle to mało jest materiału HD a co dopiero myśleć o 4K

 

TVP powinna zacząć od poprawy jakości swoich kanałów w dvb-t ,jeżeli wyciąga rękę po abonament powinni zagwarantować ludziom jakiś poziom jakościowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania28:

Niepoważne? Głupoty opowiadasz, bo teraz wszyscy testują 4K. Czym innym jest wprowadzenie tej technologii na masową skalę. Testy, tego nie oznaczają. Nie ma na to szans w ciągu najbliższych lat w Polsce. Test ma pokazać jedynie możliwości technologii w praktyce. Po nich dopiero można snuć plany.

 

Poza tym, TVP przecież planuje TVP Kulturę HD i TVP Info HD. Właśnie kompletują sprzęt. Potem zajmą się przetargami na TVP1 i 2 w HD, tzn. kamerami itp.

 

Zupełnie ciebie nie rozumiem. Dopiero co narzekałaś na plany uruchomienia Kultury HD, a teraz piszesz, że jest za mało treści HD. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem? Kanał emituje wartościowe treści na tle pozostałych (może jeszcze prócz TVP Historia). W dodatku nie emituje samych staroci i wiele nowych produkcji, szczególnie filmy, produkcje własne czy koncerty. Serial np. Mad Men też jest w HD dostępny. Dlatego nie podzielam twojej obawy.

 

A może wam po prostu chodzi o tzw. "[beep]ość"? To już wasz problem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania28:

 

Zupełnie ciebie nie rozumiem. Dopiero co narzekałaś na plany uruchomienia Kultury HD, a teraz piszesz, że jest za mało treści HD. :P

 

Może dużo jest treści HD ? .Oczywiście że uruchomienie Kultury w HD jest kompletnie bezsensowne i wręcz szkodliwe finansowo - po prostu do kanału trzeba będzie jeszcze więcej dopłacać ....i to cały czas dopłacać .TVP Kultura jest programem o znikomej oglądalności ,spotkałam się z wyliczeniami że trzykrotnie mniejszej niż TV Trwam !! ,ponadto program zawiera głownie stare archiwalne filmy ,więc emisja w HD jest całkowicie pozbawiona sensu - zwłaszcza że oczekiwania społeczne były zupełnie inne

Wprowadzenie TVP Kultura w HD ma zupełnie inny cel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania28:

 

Zupełnie ciebie nie rozumiem. Dopiero co narzekałaś na plany uruchomienia Kultury HD, a teraz piszesz, że jest za mało treści HD. :P

 

Może dużo jest treści HD ? .Oczywiście że uruchomienie Kultury w HD jest kompletnie bezsensowne i wręcz szkodliwe finansowo - po prostu do kanału trzeba będzie jeszcze więcej dopłacać ....i to cały czas dopłacać .TVP Kultura jest programem o znikomej oglądalności ,spotkałam się z wyliczeniami że trzykrotnie mniejszej niż TV Trwam !! ,ponadto program zawiera głownie stare archiwalne filmy ,więc emisja w HD jest całkowicie pozbawiona sensu - zwłaszcza że oczekiwania społeczne były zupełnie inne

Wprowadzenie TVP Kultura w HD ma zupełnie inny cel

 

 

Ale TVP Kultura to kanał misyjny telewizji publicznej. I uruchomienie go w HD ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok:

TVP1HD i TVP2 HD też nie ma w większości natywnego HD, a nadają. Stopniowo się wyrobią. A dla telewizora lepszy nawet upscale HD, niż to co jest teraz.

 

@ania28:

Kultura jest szkodliwa? :roll: Daruj sobie takie teksty, nikt w to nie uwierzy. Do kultury przeważnie wszystkie kraje dopłacają i to jest ok. Treści nowych jest więcej niż kiedyś, nie moja wina, że tego specjalnie nie dostrzegasz. Dla nadawcy publicznego, szczególnie dla tego kanału misyjnego, nie ma znaczenia oglądalność. ARTE też nie ma rewelacyjnych wyników wśród widowni, a jakoś Niemcy i Francuzi do tego dopłacają. Wolę ten kanał, niż jakieś Trwam.

 

I jaki ma cel wprowadzenie Kultury HD? Pewnie znowu jakąś teorię spiskową wymyśliłaś? :lol:

 

Wlasnie, byla jakas data pojawienia sie TVP Kultura i Info w HD, na satelicie czy moze mowa byla tylko o DVB ?

Nie było. Nadawca uruchomi najpierw te kanały w DVB-T. Na razie czeka na wyniki konkursu MUX-8. Potem podadzą konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...