Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób je marnotrawią?

@draco_san naprawdę jesteś nieświadomy? Czy udajesz Greka? Komu, jak komu ale Tobie nie wypada wyjaśniać. Gdybym zaczął wyjaśniać, to zrobiłoby się zbyt emocjonalne. A wystarczy tylko się rozejrzeć. I już wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o rozrywkowe programy, czy raczej o korzystanie z zewnętrznych firm? A może jeszcze o coś innego? ;) To ty widzisz problem, więc go nazwij. Moimi reakcjami to ty się nie zasłaniaj. :P Najwyżej je wywalisz. Mam nieodparte wrażenie, że w tym temacie celowo unika się dyskusji. A większość wydaje tylko swoje oświadczenia w przypływie negatywnych emocji. Tak naprawdę nikt tutaj, od publikacji tego newsa redaktora Sulisza, nie podał żadnego sensownego argumentu przeciw. Wszyscy się tylko oburzają, ale już bez konkretów. Na podobnej zasadzie zły hype zbiera Solorz-Żak (ale to nie temat) - ale sensownie podyskutować, to już nie ma komu. A ja nadal nie wiem, jakie to grzechy popełnia TVP? Ja ich nie widzę, podobnie jak EBU i inni (przeglądający sprawy TVP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san

 

Płacą ci za ten PR?

@rotalplus:

Nieprawda. Nie raz pisałem, że TVP dostała dofinansowanie na dosyły MUX-3. :P Ale pytanie, jak to ma się do zawartości programowej i wykorzystania pieniędzy?

 

Widzowie uciekają, bo konkurencja kanałów tematycznych coraz większa. Poza tym, obecna sytuacja nie sprzyja rozwojowi TVP. Dlatego tym bardziej trzeba zapewnić im finansowanie. TVP może opowiadać niestworzone bajki o swoich planach. Ale prawda jest taka, że obecnie sama nie może nic. Może wymyślać cudowne pomysły, ale bez solidnej ustawy to tylko słowa. :P

 

Jakolwiek to się nazywa nie zmienia to faktu, że nieprawdziwe są twoje słowa

TVP ma więcej pieniędzy, bo sama sobie zarobi albo KRRiT ściągnie zaległy abonament. Więcej pieniędzy od nikogo nie dostaje.

 

 

A TVP to chyba samo sobie robi konkurencję swoimi kanałami tematycznymi - po prostu oferuje na nich to samo co na pozostałych antenach i zamiast przyciągać nowych Widzów to dochodzi do rozparcelowania tych obecnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdanie napisałem w kontekście zawartości programowej. :P TVP nie dostaje dodatkowych środków na program i produkcję.

 

Wyrwałeś sobie coś z kontekstu, podpierając się jakimś absurdalnym zarzutem (do którego szkoda się odnosić, bo w Polsce takie pomówienia są na porządku dziennym - człowiek nie ma prawa do pochlebnych ocen ;)), a argumentów nadal brak. Ciekawe czy kiedykolwiek dowiem się, w czym tak sromotnie się pomyliła EBU i redaktor SK?

 

A, ostatnie zdanie jest nie do końca sensowne. Bo widownia do kanałów tematycznych i tak będzie uciekała - takie są obecnie trendy na rynku, praktycznie wszędzie. Dlaczego więc TVP nie może uczknąć czegoś dla siebie? Przynajmniej część pieniędzy do niej wraca. Gdyby ich nie było, to po prostu TVP traciła by więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze o coś innego?

To już zostało wykrzyczane przez wielu. Mój skromny głos byłby tylko przypomnieniem. To aż takie trudne. Nie sądzę.

 

Co do pana Janusza Sulisza, to zapodał tylko tego newsa według nieoficjalnych informacji pozyskanych przez redakcję satkurier.pl, w którym więcej jest mieszania o miejscach, gdzie i co ma się pojawić?! A przecież nie o to chodzi. Tak telewizję się nie uzdrowi. I jeszcze te terminy. Im dalsze tym lepiej. Pada data, że jest planowane dopiero na koniec 2016 roku. Dwa lata, to szmat czasu. I dalej bez konkretów. A na niwie telewizji, to zupełna przepaś.

Stoimy w miejscu.

 

A w uzupełnieniu głos rozgoryczonego widza:

TVP Info już dawno powinno być w HD...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w uzupełnieniu głos rozgoryczonego widza:

TVP Info już dawno powinno być w HD...

Predzej wolal bym TVP Kultura w HD niż TVP Info HD, lub ten rebranding TVP HD w końcu, czy uruchomienie TVP Dokument. A co z "Dwojka" HD z satelity? tu tez cos pasowalo by zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie może przerywać reklamami programów.

Nie może także umieszczać autopromocji (czyli reklam w myśl ustawy medialnej!) w trakcie audycji, a pomimo otrzymania ostrzeżenia od KRRiT nadal to bezczelnie robi !!! Dzisiaj pod koniec audycji "Sprawa dla Reportera" jakiś "inteligent" nałożył autopromocję "za chwilę..., następnie..." na dane do wysłania SMS charytatywnego tak, że nie można było ich odczytać !!! Za takie [beep]two powinni otrzymać nie 25 tys. kary jak ostatnio, ale tyle, aby ich to poważnie zabolało. To jest Telewizja Publiczna i takim świeci przykładem? Kpina!

Skoro robią już takie rzeczy i mają ustawę medialną w poważaniu, to dlaczego nie mieliby w przyszłości pakować także reklam produktów w trakcie audycji?

Do tej pory byłem zwolennikiem TVP, byłem też za wprowadzeniem opłaty audiowizualnej. Niestety po ostatnich zagrywkach (zdejmowanie seriali w połowie emisji, zakłócanie i zagłuszanie audycji nachalną, niedozwoloną autopromocją, wprowadzanie coraz większej ilości ogłupiających programów) zaczynam podzielać zdanie tych, którzy są za prywatyzacją TVP. Skoro tak dumnie czerpią przykłady od stacji komercyjnych (Polsat, TVN), to niech działają na tych samych zasadach i będzie święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pod koniec audycji "Sprawa dla Reportera" jakiś "inteligent" nałożył autopromocję "za chwilę..., następnie..." na dane do wysłania SMS charytatywnego tak, że nie można było ich odczytać !!!

 

Też nie podoba mi się ten cały spam na ekranie ("za chwilę", "następnie" itd.), ale mimo wszystko błagam, krytykujmy obiektywnie, zgodnie z prawdą, bez przesadnego dramatyzowania. Dane do wysłania SMS BEZ PROBLEMU DAŁO SIĘ ODCZYTAĆ!!! Na dowód wklejam zapa:

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekSzcz: Jak ogląda się program live, to jest to trochę inna sytuacja niż ta, gdy ktoś sobie ten program nagra, później zrobi stopklatkę i na spokojnie odczyta wszystkie dane, prawda? W każdym bądź razie jest to sytuacja naganna, która nie powinna mieć miejsca!

 

Problem w tym, że ciężko to nazwać autopromocją. W końcu podawane są tylko nazwy programów.

Jak to nie jest autopromocja, jak to jest dokładnie to samo co spamowanie komunikatami np. "dziś o 20:00...", które miało miejsce przed wprowadzeniem ustawy medialnej. Wtedy też były to "tylko nazwy programów" pod logo czy w postaci wyskakujących co 10 min. grafik w trakcie audycji.

A co tam ograniczają się tylko do "za chwilę... i następnie...". Ja proponuję podawać całą litanię, czyli dodać jeszcze "potem...", "za ... godziny...", "jutro...", "pojutrze...", "za tydzień...", itp. W końcu przecież żyjemy w epoce tv analogowej, gdzie sobie nikt tych rzeczy sprawdzić w EPG nie może. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425:

Tyle napisałeś, a prawie zero konkretów. Ja pytałem ciebie - nie innych. :P Większość skarg tutaj ogranicza się do tego, co TVP powinna zrobić. Ale do tego potrzebny jest abonament, którego w pełni nie mają. Tak samo, jak do szybszego startu kanałów HD. Dlatego odleglejsze daty startu - nie ma teraz kasy i mają ważniejsze sprawy. Liczą po prostu, że po kolejnych wyborach parlamentarnych rozwiąże się ta kwestia. Telewizji Polskiej nie uzdrowisz przez wymuszenie na nich zmiany planów. To jak dmuchanie na pożar, a nie jego gaszenie.

 

Nadal nie dowiodłeś mi, w jaki sposób TVP marnotrawi pieniądze? Pianie widzów, "że tego nie ma, albo tamtego" tej tezy nie dowodzi.

 

P.S. Ja mówiłem o danych EBU, które są danymi oficjalnymi. Drugi news o Kulturze HD i Info HD to już spekulacje. ;)

 

@moqu'ai:

Dużo rzeczy pasowało by zrobić... Ale do tego potrzeba kasy. TVP2 HD na HB jest w dużej mierze dzięki uprzejmości CP. Jak będzie kasa, to nie będą musieli korzystać z tej uprzejmości. ;)

 

@Tim:

I jak ta autopromocja ma się do tej dyskusji? Nijak. Powiem więcej, wykorzystują maksymalnie brak możliwości przerywania programów reklamami. Skutek braku pełnych środków z abonamentu. Kara KRRiT jest niska, w stosunku do zysków z reklam. Dlatego wątpię, żeby ten proceder przerwali. Mówiłem, że tylko ustawowe zakazy i zmiana finansowania zmuszą TVP do nie pakowania się w komercję. Zresztą to nie jest wynalazek TVP, tylko stacji komercyjnych. Właśnie dlatego robią takie rzeczy, bo nie ma opłaty audiowizualnej. Ciężko to pojąć? Zresztą, moim zdaniem, to nie jest specjalnie największy problem i ja w ogóle tego nie zauważam. :P

 

To mój ostatni post, na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes jakimś psychofanem TVP. TVP jak juz mówiłem to studnia bez dna. Widzisz tylko jedną stronę medalu. Nie widzisz tych wszystkich głupot za które TVP odpowiada

 

Ta autopromocja była wczoraj cały dzień. Widziałem przez większość dnia TVP 1 i niedozwolona autopromocja była w każdym programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma żadnej telewizji publicznej mamy tylko skrajnie żałosną telewizję komercyjną,która to ma czelność zwać się publiczną.Od wielu lat pieniądze w tej instytucji są wywalane w błoto a jeśli ktoś tego nie dostrzega to jest ślepy.Niedawno po wielu latach włączyłem teletext na tzw.telewizji publicznej i to co zobaczyłem było zdumiewające.Na stronie głównej cała masa reklam parabanków,telefonów do pań lekkich obyczajów oraz innego dziadostwa a sensownych treści jak na lekarstwo.TVP w obecnym kształcie powinna jak najszybciej zostać zlikwidowana i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@connor:

Nic nie mówiłeś, bo nie przedstawiłeś żadnych konkretów tej "studni bez dna". :P Tylko takie gadanie. Bo to zwyczajnie nie prawda. Grzeszki komercji nie dowodzą złego gospodarowania, tylko braków abonamentowych środków. TVP kupiła ludziom za friko (tak, bo nie za kasę z abonamentu przecież) np. skoki, choć wcale nie musiała. Ale wygląda na to, że wkrótce to się skończy - bo właśnie przegrali z Eurosportem. Kasy na przebicie oferty zabrakło tym razem. Belki nie znikną, bo spada oglądalność - a tym samym wpływy z reklam. :P

 

Nazwij łaskawie te "głupoty" po imieniu. A nie tylko "TVP zła i niedobra, bo nie daje tego i tego, i niegospodarnie daje belki next". ;)

 

@1982misiek:

Dowody. Pokaż dowody, a nie tylko tezy. Nie uwierzę, jak nie zobaczę. Reklamy o których piszesz są, bo przeciętny Kowalski unika płacenia abonamentu rtv. Im taka sytuacja dłużej będzie trwała, tym TVP będzie dawała ich więcej. Oglądalność spada, a gęb do podziału będzie więcej (patrz temat o MUX8).

 

Heh, z domu nie wyjdę. ;) Naprawdę kończę, bo mam wyjazd w interesach - nie żebym unikał dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ta autopromocja ma się do tej dyskusji? Nijak.

Pisałeś, że nie widzisz jakie grzechy popełnia TVP, to je przedstawiłem.

 

Kara KRRiT jest niska, w stosunku do zysków z reklam. Dlatego wątpię, żeby ten proceder przerwali.

Kara była śmiesznie niska, dlatego TVP niczego nie nauczyła. Nie dość, że nie zaprzestali zaśmiecania ekranu paskami autopromocyjnymi, to jeszcze tego syfu dołożyli w postaci belek "za chwilę..., następnie...", nie wspominając o zagłuszaniu muzyki na napisach końcowych audycji. Dlatego KRRiT powinna im teraz dołożyć zdecydowanie wyższą karę, aby przyniosła ona odpowiedni skutek.

 

Zresztą to nie jest wynalazek TVP, tylko stacji komercyjnych.

Krytykuję za to także stacje komercyjne, żeby była jasność. Nie ma jednak żadnego usprawiedliwienia, że skoro stacje komercyjne łamią przepisy, to i TVP może. Stacje komercyjne mogą umieszczać reklamy w trakcie trwania audycji i ewentualnie w ten sposób mogą interpretować umieszczanie autopromocji podczas audycji. A TVP? Nie ma prawa umieszczać reklam podczas audycji, a to robi.

 

Właśnie dlatego robią takie rzeczy, bo nie ma opłaty audiowizualnej.

To niech wprowadzą opłatę audiowizualną. Kto ma o to zabiegać - ja? A póki co mają szanować tych, co im jeszcze płacą abonament, bo i ci im podziękują za takie zagrywki.

 

Zresztą, moim zdaniem, to nie jest specjalnie największy problem i ja w ogóle tego nie zauważam. :P

A ja to zauważam i mnie to strasznie denerwuje. Chcę oglądać audycje w spokoju, bez dodatkowych zakłócających "dodatków". Oglądając film chcę sobie posłuchać muzyki na napisach końcowych, a nie biadolenia, co można dziś, jutro i w tygodniu zobaczyć w TVP. Nie życzę sobie robienia z ludzi durniów, którym trzeba na siłę wciskać co mają oglądać. Autopromocja ma być tylko pomiędzy audycjami, aby ci którzy chcą jej wysłuchać mieli taką możliwość, a ci których to nie interesuje, nie byli uszczęśliwiani nią na siłę. Tak mówi ustawa medialna, a czemu ją wprowadzono? Ano dlatego, że większość widzów taka nachalna autopromocja denerwuje.

 

Właściwie to problem jest prosty: albo przekształcamy TVP w telewizję komercyjną całkowicie, albo dajemy jej finansowanie stabilne, bez większego udziału komercji.

Zgadzam się. Albo opłata audiowizualna, ale wtedy żadnych reklam i autopromocji w trakcie trwania audycji, albo sprywatyzować TVP i niech sobie robią to co Polsat i TVN. Absolutnie nie godzę się na obecny stan, że TVP dostaje abonament, a działa sobie jak telewizja komercyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara KRRiT jest niska, w stosunku do zysków z reklam. Dlatego wątpię, żeby ten proceder przerwali.

Kara była śmiesznie niska, dlatego TVP niczego nie nauczyła. Nie dość, że nie zaprzestali zaśmiecania ekranu paskami autopromocyjnymi, to jeszcze tego syfu dołożyli w postaci belek "za chwilę..., następnie...", nie wspominając o zagłuszaniu muzyki na napisach końcowych audycji. Dlatego KRRiT powinna im teraz dołożyć zdecydowanie wyższą karę, aby przyniosła ona odpowiedni skutek.

 

I sumując można powiedzieć, ze tak TVP szanuje pieniądze z abonamentu, placac nimi kary, i smiejac się z KRRiT oraz Abonentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzech TVP: chociażbyliczba reporterów w sejmie- nawet Prezydent mówi,że po ilości już wie z jaką TV ma do czynienia. Teraz to zaczęli zaciskać pasa, likwidować niepotrzebne ośrodki, troszkę stanowisk,ale przez lata się z tym nie liczono.. Kolesiostwo o którym mówi chociażby Miklas w AS-ie wywiadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czyli to Szczęsny jest problemem. Rudziński z Szaranowiczem potrafią komentować bez sztywnego podziału na role. Nie ekscytują się notami za styl i siłą wiatru przy 100 m skoku Włocha. Normalnie sobie współkomentują. Raz ten coś powie, raz drugi. Nie ma sytuacji że od momentu pojawienia się skoczka na belce do wyświetlenia końcowej noty współkomentator milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem właśnie na stronie "Sat Kuriera" ten artykuł i ciekaw jestem czy redakcja nie mogłaby poprosić o komentarz do niego Pana rzecznika prasowego "TVP"???

 

https://satkurier.pl/news/110892/ard-i-zdf-przeciwni-szyfrowaniu-na-satelicie.html

 

Bardzo jestem ciekaw jakby się Pan rzecznik "TVP", w kontekście oczywiście instytucji, którą reprezentuje odniósł do tego fragmentu :D???

 

Żądania zaszyfrowania sygnałów satelitarnych były dla nich nie do zaakceptowania, ponieważ łatwo dostępna emisja FTA jest, zdaniem nadawców, częścią obowiązku świadczenia usług publicznych i odpowiada europejskiej polityce swobodnego przepływu informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...