Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest, więcej transmisji mszy i uroczystości kościelnych.
Co to ma do tego, że piszę, że jestem przeciwny propagandzie homoseksualności? Równie dobrze może w tym czasie lecieć inna reklama.

 

PS. Nie upychaj myślenia i osób do jednego wora. Np. nie każdy chrześcijanin = Pisowiec. Ja nie popieram żadnej formacji, bo widzę, że wszyscy u władzy to te same osoby, które od 25 lat tylko gadają, a osobiście nie doświadczyłem żadnych zmian na lepsze. Zapraszam do PodziemnaTV - obiektywny głos zwykłego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że w ramach mux 8 uruchomi tvp dokument albo tvp film.

Mają tam być będące już na Mux-ie kanały. Mają zostać przeniesione wybrane kanały,a jakość pozostałych ma się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają tam być będące już na Mux-ie kanały. Mają zostać przeniesione wybrane kanały,a jakość pozostałych ma się poprawić.

Byłoby fajnie, ale to nie jest nigdzie napisane, że tak będzie.

 

Jeżeli TVP 1 HD i TVP 2 HD zostaną przeniesione do MUX 8, to ich miejsce w MUX 3 mogą zająć zupełnie nowe kanały TVP w SD. W ten sposób TVP będzie miała więcej kanałów w DVB-T, a dodatkowo lekko poprawi się jakość kanałów w MUX 3.

TVP może dać w MUX 8 tylko 1 kanał HD, a poza tym zasięg techniczny tego multipleksu ma być sporo mniejszy niż MUX 3, wiele osób zostałoby pozbawionych Jedynki i Dwójki. Według mnie kanały TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia i naturalnie TVP Regionalna zostaną w MUX 3, a ewentualne przeniesienie będzie dotyczyło Rozrywki i Polonii. Załóżmy, że tak będzie i wtedy skład MUX 3 mógłby wyglądać na różne sposoby:

1. 1 HD, 2 HD, Info, Kultura, Historia, Regionalna - 8 slotów, najlepsza przepływność, ale tylko 2 kanały HD

2. 1 HD, 2 HD, Info HD, Kultura, Historia, Regionalna - 9 slotów, gorsza przepływność, ale 3 kanały HD

3. 1 HD, 2 HD, Info, Kultura HD, Historia, Regionalna - jw.

4. 1 HD, 2 HD, Info HD, Kultura HD, Historia, Regionalna - 10 slotów i najgorsza przepływność (obecna sytuacja), ale aż 4 kanały HD

 

Tutaj najbardziej prawdopodobny wydaje się układ nr 4 i szczerze mówiąc mi też by odpowiadał. Już wyjaśniam dlaczego. Otóż układ nr 1 pozwala co prawda na największy bitrate, ale z obserwacji widzę, że lepsze takie sobie HD niż żadne i mimo najgorszej przepływności to właśnie układ nr 4 będzie jakościowo najlepszy, bo rozdzielczość robi ogromną różnicę.

 

MUX 8 wtedy widzę tak:

1. Rozrywka HD, Polonia, 4x komercyjni

2. Polonia, Rozrywka, Dokument, 4x komercyjni

3. Rozrywka HD, Dokument, 4x komercyjni

4. Rozrywka, Dokument, (?), 4x komercyjni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, więcej transmisji mszy i uroczystości kościelnych.
Co to ma do tego, że piszę, że jestem przeciwny propagandzie homoseksualności? Równie dobrze może w tym czasie lecieć inna reklama.

 

PS. Nie upychaj myślenia i osób do jednego wora. Np. nie każdy chrześcijanin = Pisowiec. Ja nie popieram żadnej formacji, bo widzę, że wszyscy u władzy to te same osoby, które od 25 lat tylko gadają, a osobiście nie doświadczyłem żadnych zmian na lepsze. Zapraszam do PodziemnaTV - obiektywny głos zwykłego człowieka.

A ja jestem przeciwny homofobii mimo bycia całkowicie heteroseksualnym. Tak samo jak nie podobają mi się niektóre homoseksualne zachowania (np. obnoszenie się ponad miarę ze swoimi skłonnościami) tak również nie podoba mi się wciskanie na siłę, że homoseksualiści to zboczeńcy i nie ma dla nich miejsca w sferze publicznej (np. TVP), a wiara katolicka jest jedynie słuszna (też nie lubię obnoszenia się z tym, że ktoś, np. polityk, jest katolikiem). Jeżeli w TVP mogą być transmisje mszy świętej (przeciwko temu nic nie mam) to i miejsce na spot przybliżający sytuację homoseksualistów też powinno się znaleźć. To telewizja publiczna czyli wszystkich Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP powinna przenieść z MUX-3 do MUX-8 tylko TVP Polonię (będzie ona miała mniejszy zasięg, ale to akurat najmniejsza strata dla widzów w Polsce, bo to przecież kanał dla zagranicy :wink: ), poprawiając w ten sposób jakość wszystkich kanałów na MUX-3, lub robiąc miejsce, aby podnieść jeden z kanałów SD (np. TVP Kulturę) do jakości HD. Natomiast 2 pozostałe sloty na MUX-8 powinni zagospodarować nowymi, zapowiadanymi od dawna kanałami TVP Film i TVP Dokument. Za MUX-8 trzeba będzie płacić, więc TVP będzie musiała pokryć dodatkowe koszty nadawania dodatkowymi wpływami z reklam. Dlatego na pewno stworzą 1 lub 2 nowe kanały, które zasilą MUX-8. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampania społeczna kampanii nierówna. Tą, która zachęca do poparcia postulatów zrównania praw związków heteroseksualnych z homoseksualnymi jest nadawana, natomiast nna dużo pożyteczniejsza kampania zachęcająca do sprawdzania i rozliczania obecnie rządzących już nie : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv ... jarzeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP chyba rzeczywiście ma problemy finansowe. Polsat pomału przejmuje bardziej wartościowe prawa sportowe, a oferta filmowa również została osłabiona po tym, jak TV Puls podpisał umowę z NBCUniversal. Co prawda inwestują w produkcje europejskie, za co można ich pochwalić, ale to jednak za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzowie narzekają, że w Telewizji Polskiej jest za mało dobrych filmów. Dystrybutorzy mówią, że negocjacje z TVP są bardzo trudne. Jeden z nich próbuje sprzedać telewizji publicznej "W ciemności" Agnieszki Holland od prawie trzech lat.

 

Dlaczego dobre filmy TVP pokazuje dopiero po godzinie 22? - Przekonanie, że to godzina 20 jest najlepszą porą emisji dla każdego rodzaju filmu, jest błędne. Wybitny film, nawet ten nagradzany na festiwalach, nie trafi do swojej widowni w pasmach największej konkurencji pomiędzy stacjami. Przegra walkę o uwagę widza z propozycjami o charakterze czysto komercyjnym. Z doświadczenia wiemy, że takie filmy dobrze oglądają się dopiero około godziny 22.30. Próbowaliśmy przenieść pasmo "Kocham kino" na godzinę 21, ale nie przełożyło się to na wyraźny wzrost widowni - mówi Rakowiecki.

Więcej tutaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a oferta filmowa również została osłabiona po tym, jak TV Puls podpisał umowę z NBCUniversal.
Zauważ, że komunikat Pulsu nigdzie nie mówi o tym, że to umowa na wyłączność. A umowy niestety są tak konstruowane, że w pakiecie z kilkoma filmami, które dają jako-takie przychody są też filmy dość marne, które skoro już są to trzeba kiedyś nadać... Stąd częste narzekanie na TVP. Ale jak całkiem niedawno był np. Skyfall to pochwał nie widziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe skoki oglądają głównie starsze osoby - jak popatrzy się na wyniki oglądalności to porównując choćby NDINZ czy inny program o podobnej widowni to w grupie komercyjnej wypada lepiej niż skoki

 

Poza tym dziwna decyzja Eurosportu z punktu widzenia nadawcy - zagwarantował sobie prawa i być może miałby coś tylko dla siebie, gdyby TVP się nie udało dogadać, a tak podzielili się z TVP - zrobili to chyba wyłącznie dla kasy. Zaczynam powątpiewać, czy Eurosportowi rzeczywiście chodzi o widownię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3662614,tvp-bez-skokow-i-biegow-narciarskich-szaranowicz-tlumaczy,id,t.html
Bez naszego udziału skoki zaczną słabnąć.

Tzn. co? Skoczkowie wiedząc że nie ogląda ich 10 mln tylko 3 zaczną słabiej skakać? :D

A sponsorzy ? Im większa oglądalność i popularność tej dyscypliny, tym większe zainteresowanie sponsorów, co przekłada się na sprzęt zawodników itp. Mało ważne ? Bo ja myślę, że kluczowe. Jeśli skoki będą za 2 lata tylko w Eurosporcie, to spadnie popularność i polskie skoki na tym z pewnością stracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby oglądalność miała przełożenie na sponsorów a to na formę skoczków to wszyscy powinni regularnie kończyć zawody w 10 i drużynowo tylko wygrywać. Tak samo z kopaczami. Sponsorów którzy dają kasę na miejsce przed kamerą tylko dlatego że dana dyscyplina ma dużą oglądalność sportowi nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla płatnego kanału nie jest tak bardzo istotna oglądalność. Z dużo mniejszej widowni, będą mieli nawet większe zyski, niż kanał otwarty. Dlatego Eurosportowi niekoniecznie będzie na tym zależeć. Otwarta transmisja, to problem głównie TVP. To jej powinno zależeć na zdobyciu dużej widowni i dogadaniu się z Eurosportem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...