Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP jednak nie zakoduje kanałów TVP Historia i TVP Kultura na satelicie – tak usłyszałem w programie informacyjnym TVP2.

 

Wszelkie wieści o kodowaniu, jakie pojawiały się ostatnimi czasy, okazały się bajką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan prezes wystąpił w Wiadomościach i powiedział że TVP historia ,TVP kultura znikną z Astry 19,2E ,a kanał TVP Polonia będzie dostępny bezpłatnie z Hotbirda przy czym zostanie wzmocniony niektórymi pozycjami z tych dwóch kanałów

 

Prezes mówił owszem że nic się nie zmienia dla posiadaczy NTC bo tam te kanały nie będą kodowane ......ale każdy kij ma dwa końce .TVP nie ma swoich pojemności na Hotbirdzie i kanały będą na transponderach prywatnych nadawców i to oni podyktują warunki, a te kanały oczywiście będą zakodowane dalej ,więc ja bym nie liczyła na takie oszczędności . Pieniądze zamiast do SES Astra popłyną gdzie indziej .Na takim interesie można też "wyjść do tyłu "

 

Mówi się jeszcze o odkodowaniu TVP Info ,ale kto zapłaci za pojemność ? .Ma to też zapewne związek z obecną sytuacją polityczną ,chodzi aby zagłuszyć Rosyjski kanał informacyjny Rossija 24 ,który ku zmartwieniu wszystkich jest kanałem FTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś mi wymienić, który nadawca publiczny w Europie, nie ma transpondera na satelicie?

Dlaczego została wyłączona wiązka punktowa z satelity Astra? (W raporcie napisano - zasięg wiązki nie obejmował całego terytorium Polski, dlaczego nikt za to nie odpowiedział)

Dlaczego dzień przed wyłączeniem paczki TVP, Bogusław Szwedo spotkał się z pewnymi osobami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez własnej dystrybucji kanałów, TVP będzie wówczas zdana na łaskę konkurencji, która posiada satelitarne

platformy cyfrowe. Nietrudno sie domyślić, iż wszystkie kanały TVP, również te misyjne, jak Historia, Kultura, Parlament,

Edukacja będą nadawane cyfrowo wyłącznie przez prywatnych operatorów satelitarnych i kablowych, którzy będą chcieli

za to dodatkowych opłat od Telewizji Polskiej, a być może również od swoich widzów. Taki wariant to prosta droga do

wyeliminowania publicznego nadawcy z rynku własnych kanałów tematycznych w Polsce.

 

To jest fragment artykułu z 2007 r - niestety prorocze słowa które się realizują .

 

pełny tekst artykułu tutaj http://www.pirc.org.pl/download/PlatformCyfroTVP.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z takimi opiniami. Kanały na Astrze były wykorzystywane głównie jako dosył kablówek. Odbiorcy indywidualni niezbyt z tego korzystali. Kablówki mają możliwość pobrania sygnału z NTC lub światłowodu. Na satelicie TVP nie jest skazana na łaskę konkurencji. To platformom zależy, aby jej kanały były w ofercie - inaczej nikt by nie kupił ich pakietów. TVP w razie czego ma nadajniki naziemne i światłowód, dlatego to platformy sat muszą dbać o zaistnienie kanałów TVP w ofercie. Dalej będą jej sponsorować miejsce niektórych kanałów, a nie dyktować warunki i zaporowe ceny. Ta sytuacja oznacza zmiany tylko dla kablówek, dla reszty będzie po staremu. @ania28 jak zwykle nastawiona anty do zmian. ;)

 

Odnośnie komunikatu w programach informacyjnych Prezesa... Oglądałem ten wywiad i nie było tam mowy o odkodowaniu TVP Kultury i TVP Historii na HB. Ktoś znowu źle interpretuje wypowiedź prezesa kolejnej stacji. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam jak prezes Braun coś mówi - jego wypowiedzi są zawsze niejasne, nieprecyzyjne (podobnie jak ws. zwolnienia MUX1) :lol2:

Teraz powiedział, że dla widzów w Polsce nic się nie zmieni ws. odbioru, co nie oznacza, że kanały nie będą kodowane. W NTC się nic zmieni, w kablówkach też, no i na satelicie nadal kanały będą.

Poza tym redaktorzy w wypowiedzi zaakcenotwali kwestię większej ilości programów kulturalnych w TVP POLONIA, nie wspominając nic o KULTURZE czy HISTORII

 

PS. Poza tym nie ma oficjalnego dementi ze strony Centrum Informacji TVP nt. kodowania kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego to platformy sat muszą dbać o zaistnienie kanałów TVP w ofercie. Dalej będą jej sponsorować miejsce niektórych kanałów,

 

Normalnie ręce opadają ,wstępna diagnoza ICD- 10 F22 .Szkoda prądu i klawiatury w komputerze ,to tak jakby ze ślepym rozmawiać o kolorach .Bardzo się dziwię że inni na Świecie tak nie robią - ZDF ,ARD ,BBC ,RAI powinni się podwiesić pod prywatne platformy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem wypowiedź prezesa Brauna w "Panoramie" i była ona mocno nieprecyzyjna. Całościowa informacja także może niechcący wprowadzić w błąd.

 

Popieram decyzję TVP o opuszczeniu Astry. Mimo wszystko uważam jednak, że powinny zostać wynajęte dwa sloty w MPEG4/DVB-S2 dla niekodowanych emisji TVP Polonia i TVP Info. Oba kanały powinny być też niekodowane na 13E. Resztę spokojnie zakodować z jednoczesnym udostępnieniem wszystkich kanałów TVP (!) w najtańszych pakietach u operatorów pay TV. Wiadomo, że podnajmowanie pojemności w nc+ czy CP jest tańsze, jednak myślę sobie, że docelowo TVP powinna wynająć dwa transpondery na Hot Birdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja Polska nie przedłużyła kontraktu z Urszulą Rzepczak, włoską korespondentką TVP, oraz z jej mężem Witoldem. Dziennikarkę ma zastąpić Magdalena Wolińska-Riedi - dowiedział się portal wirtualnemedia_pl.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/urszula-rzepczak-korespondentka-tvp-tylko-do-konca-roku-zastapi-ja-magdalena-wolinska-riedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Wolińska-Riedi, jak usłyszałem 27 kwietnia w telewizji, jest jedyną Polką z obywatelstwem Watykanu i jednocześnie wybitnym historykiem Kościoła. Nie słyszałem nic o jej wykształceniu dziennikarskim, więc moim zdaniem to dziwne, że tę sympatyczną panią wybrali do fotelu korespondenta TVP we Włoszech i w Watykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://W poniedziałek (29 września 2014 roku) Telewizja Polska uruchomi okazjonalny kanał na żądanie TVP Zdrowo i ze smakiem, który będzie nadawany na Platformie Hybrydowej TVP, w Internecie oraz za pomocą aplikacji TVP Stream na urządzenia mobilne.

 

http://media2.pl/media/114310-TVP-zdrowo-i-ze-smakiem-nowy-kanal-na-zadanie-wideo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja Polska w październiku br. przeprowadzi transmisję testową w technologii 4k w ramach telewizji hybrydowej. - To będzie pierwszy taki test w Europie - mówi wirtualnemedia_pl Wiesław Łodzikowski, szef TVP Technologie.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-jako-pierwsza-w-europie-przetestuje-transmisje-w-technologii-4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara może i śmieszna, ale cieszy to, że w końcu KRRiT zaczęła coś z tym robić. Jeszcze dołożyć Polsatowi, TVN-owi, TV Puls (ale także i TVP) kary za zagłuszanie napisów końcowych audycji niedozwoloną autopromocją i kolejne kary za zaśmiecanie ekranu także niedozwoloną autopromocją "za chwilę...". :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...