Skocz do zawartości

Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem na razie pierwszy odcinek i nie zauważyłem żadnych nowych scen. Chyba, że niektóre ujęcia były lekko wydłużone. Za to jestem pod wrażeniem obrazu. Teraz można zauważyć ciekawe rzeczy w tle, np. plakaty wiszące w spółdzielni mieszkaniowej, osoby przechodzące przez rynek w Pułtusku. Wcześniej ciężko było zobaczyć te różne smaczki. Można również dowiedzieć się czym zajmuje się pan prezes spółdzielni, gdy nie ma intersantów (czyta powieść Alistaira Macleana "48 godzin").

 

Jak na stary film, to naprawdę się postarali. Żywe kolory, praktycznie nie ma żadnych "brudów" i do tego obraz panoramiczny. Nie mówiąc już o wyraźnych napisach z czołówki i z końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem 2 odcinki i jestem pod wrażeniem. Obraz w porównaniu do tego co oglądaliśmy do tej pory to niebo a ziemia. Nie ma już na obrazie tych kresek, kwadracików itp, jednak w drugim odcinku (przy rozmowie o prof. Rozwadowskim, gdy chcieli mu założyć podsłuch) jest kilka przejść/przebarwień, jakby z różnych taśm. Obraz ma dość dużą ziarnistość, ale i tak jest super.

Dźwięk jeszcze lepszy, fajnie zremasterowany... Bomba!

 

Też nie zauważyłem pominiętych scen, mało tego wychwyciłem, kilka scen gdzie w dalszym ciągu inaczej ruszają się usta, a co innego jest mówione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie spis wszystkich transponderów, na których nadają polskie kanały wraz z siłą i jakością sygnału i najsłabiej odbiera mi TVP HD z częstotliwości 11258 GHz. Zanotowałem 75-76% siły i 25-50% jakości, zdarza się pikseloza. Czy u Was też ten transponder ma taką słabą jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie spis wszystkich transponderów, na których nadają polskie kanały wraz z siłą i jakością sygnału i najsłabiej odbiera mi TVP HD z częstotliwości 11258 GHz. Zanotowałem 75-76% siły i 25-50% jakości, zdarza się pikseloza. Czy u Was też ten transponder ma taką słabą jakość?

 

 

Mam 100% siły i ok. 70-75% jakości. U mnie najgorzej z jakością jest z transponderami z FEC 5/6 (ok. 10% jakości niż na pozostałych) - siła niemal wszędzie 100%, gdzeiniegdzie 95%. Z zagranicznych transponder z kanałami CNN itp. wypada najgorzej 90% siły ok. 60% jakości

 

Przy gorszej pogodzie (ulewa) jakość spada o ok. 10-15%. Ale wczoraj ulewa była kilkaset metrów ode mnie i wogóle sygnału przez moment nie było.Antena ustwiana samodzielnie bez oprzyrządowania i pomocy fachowców (70 cm średnicy, wschód Polski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. My też ustawialiśmy sami. Generalnie wszystko śmiga, większość tp. ma 100% jakości. Dla bardziej stabilnego odbioru TVP HD mógłbym popróbować jeszcze z kątem konwertera, ale dla jednego kanału, który zresztą mało co oglądam nie chce mi się włazić na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie zauważyłem, że strasznie noty na FW poszły w dół i zastanawiałem się dlaczego. Na szczęście znalazłem odpowiedź, czyli emisja na kanale ogólnodostępnym. Dużo dobrych filmów dostaje ostre lanie słowne po emisji w kanałach dostępnych właściwie dla wszystkich z TV i nie wiem dlaczego. Może to, że film obejrzy przypadkowy widz nastawiony na rozrywkę, a dostaje coś co wymaga przykucia uwagi do problemu poruszanego w filmie? Kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...