Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem tak na prawdę za zmianą Wiadomości. Pierwsza zmiana to przesunięcie na późniejszą godzinę, np. na 20:30. W paśmie 19:00-20:00 mogliby puszczać talk-showy, programy publicystyczne o luźnej formie (coś a'la "Świat się kręci"), teleturnieje wiedzowe (coś a'la "1 z 10"), dokumenty familijne, dać wydłużone serwisy sportowe z komentarzami i wywiadami. Sposób oglądania telewizji się zmienia. Większość Polaków o tej porze jeszcze pracuje lub wraca z pracy lub korzysta z ładnej pogody (latem). Po 20:00 życie zwalnia, coraz więcej ludzi jest już w domu. Dlatego wtedy mógłby pojawić się główny program informacyjny. Tak przecież robią np. Włosi. U nich główny program informacyjny w RaiUno pojawia się o 20:00. I od 21:00 mogłoby się rozpocząć pasmo filmowe. Wiem, że kombatanci komunistyczni wychowani i wytresowani na Dzienniku Telewizyjnym 19:30 poczują się nieswojo, ale szybko przyzwyczają się. Dla nich można zrobić ukłon i o 19:30 dać flash-zapowiedź. Zresztą jest już za duża konkurencja ze strony TVN, TVN24 i Polsat News. Oni przedłużają życie swoim "Faktom" i "Wydarzeniom" poprzez wrzucanie programów interwencyjnych i wywiadów z politykami, które reklamują w swoich głównych programach informacyjnych. Do tego dochodzi TV Republika z "Dzisiaj" o 19:45 i TV Trwam z "Informacjami Dnia" o 20:00. Gdzie by człowiek nie przełączył na wszystkich głównych stacjach lecą informacje (kończą się lub zaczynają następne).

Byłoby to także wzmocnienie okolic godziny 21:00. która już teraz dla "Jedynki" staje się godziną martwą jeśli chodzi o oglądalność.

I przede wszystkim - z tym będzie najtrudniej - zmienić nazwę programu, logo i zatrudnić całkowicie nowe osoby. Tadla czy Kraśko do publicystyki, a na prowadzących dać ludzi, którzy dotychczas nie byli jeszcze związani z żadnymi mediami ogólnopolskimi na większą skalę. Zrobić konkurs na nowych ludzi. Odrzucić partyjniaków! Niech nie będzie żadnych ludzi, którzy byli już związani z Braunem, z Miszczakiem, z Solorzem, z Wildsteinem czy z o. Rydzykiem. To mają być ludzie "czyści" ideowo, niekontrowersyjni w żadną ze stron (ani w lewo, ani w prawo).

I to byłaby rewolucja informacyjna, której życzę sobie i Wam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Wiadomościach" jest dużo do poprawki. Najpierw zmieniłbym długość trwania głównego wydania.

 

Po 20:00 życie zwalnia, coraz więcej ludzi jest już w domu. Dlatego wtedy mógłby pojawić się główny program informacyjny. Tak przecież robią np. Włosi. U nich główny program informacyjny w RaiUno pojawia się o 20:00.

Zmiana godziny z 19:30 nie wchodzi w grę, ludzie są zbyt przyzwyczajeni (i to nie tylko dlatego, że Dziennik TV zaczynał się o tej godzinie). A we włoskiej RAI Uno dziennik wieczorny jest emitowany o 20:00 (a dokładnie o 19:56 :) ) i nikt tego nie zmienia od prawie 60 lat, bo to kwestia przyzwyczajenia.

Ale wydłużyć można, np. z 26 do 39 minut. Dzięki temu można by było przekazać więcej wieści. Zresztą same informacje przekazywane w "W" są obecnie moim zdaniem dziwnie ułożone. Zbyt mało jest wieści zagranicznych (DTV był lepszy pod tym względem). Dziwne są też dla mnie historie, które bardziej nadawałyby się do "Ekspresu Reporterów", a nie do głównego dziennika telewizji publicznej.

 

Dodałbym jeszcze coś takiego jak wydanie nocne. Tak, zdaję sobie z tego sprawę, że w epoce kanałów informacyjnych to może być niepotrzebne, ale w TVP Info ostatni program na żywo kończy się ok. 23:50, a nocne wydanie mogłoby się zaczynać ok. 00:40. We Włoszech to się dobrze sprawdza, nocne wydanie TG1 jest emitowane mniej więcej o tej porze. W takim wydaniu można by na przykład prezentować pierwsze strony porannych gazet.

 

Na pewno trzeba też odpolitycznić "Wiadomości". To będzie bardzo trudne, ale można to zrobić. Wystarczy, że np. jeśli jest realizowany materiał o jakimś projekcie ustawy w Sejmie, to emitujemy wypowiedzi polityków z każdej partii w Sejmie (najlepiej żeby każdemu dać tyle samo czasu).

 

I przede wszystkim - z tym będzie najtrudniej - zmienić nazwę programu, logo i zatrudnić całkowicie nowe osoby.

 

Logo można zrobić na podstawie pierwszego z 1989 roku, zatrudnić nowe osoby też jakoś można, ale zmienić nazwę programu??? Na jaką? Powrócić do dawnej nazwy się nie da, bo będzie się kojarzyć z DTV (nawet jeśli zostawimy sam "Dziennik", tak jak w słoweńskiej RTV SLO lub chorwackiej HRT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy programu bym nie zmieniał. Trzeba jednak przebudować wszystkie ogólnopolskie serwisy informacyjne TVP i połączyć. Byłby jeden program o nazwie "Wiadomości". 3 wydania emitowane byłyby równolegle w Jedynce, TVP Info i TVP Polonia, pozostałe wydania co pół godziny, całodobowo w TVP Info.

 

Ja bym przesunął główne wydanie na godzinę 19.00 (tak jak zrobili to Czesi, Słowacy i Słoweńcy) i wydłużył do około 37 minut. Po 3 minutach reklam pogoda, a po kolejnym bloku - serwis sportowy. W tematycznych programach informacyjnych byłoby zawarte słowo "wiadomości", np. "Wiadomości sportowe". To budowałoby markę programu. Wszystkie serwisy informacyjne skupiłyby się na podawaniu suchych informacji, bez publicystyki, komentarzy różnego rodzaju ekspertów. Od tego byłaby, między innymi, przebudowana "Panorama", która w 25 minutowym programie zawierałaby powiedzmy 3 tematy rozwijające dany temat (emisja codziennie około 21.00 w Dwójce). Na przykład mamy nowego premiera. W "Wiadomościach" podaje się info o nominacji, pierwsze wypowiedzi, opinie opozycji, a w "Panoramie" szczegółowszą sylwetkę polityka. Poza serwisami info byłyby także materiały interwencyjne oraz historyczne - od tego są inne programy. W programach info materiały powinny być krótsze, bardziej skondensowane, bez dokładniejszych analiz, tak by zmieścić więcej tematów w programie. To co zawiera się w 3 minutach, można podać w dwóch. I zakazana byłaby dominacja jednego tematu, bo życie nie toczy się w jednym miejscu. Oczywiście serwisy trzeba całkowicie odideologizować (politycznie, religijnie, ekonomicznie, światopoglądowo itp. ). Tylko suche fakty, bez subiektywnych opinii reporterów i prowadzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie,ale nie ma szans na odpolitycznienie TVP. Nie po to władza wsadza tam swoich ludzi by była ona apolityczna. Najgorsze jest to,że telewizje prywatne są nie mniej upolitycznione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym wydaniu Wiadomości podczas reportażu o mistrzostwach świata w wprowadzono widzów w błąd. Podano że ostatni występ Polaków miało miejsce 12 lat temu w Korei i Japonii a przecież był jeszcze występ w 2006 r. na Niemieckich boiskach.

 

Też chicałem o tym wspomnieć,od razu mnie zdenerwowało to, przecież większośc Polaków doskonale o tym pamięta, a tu takie kłamstwa :evil: , dzisiaj obowiązkowo sprostowanie musi być w głownym wydaniu Wiadomości. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym wydaniu Wiadomości podczas reportażu o mistrzostwach świata w wprowadzono widzów w błąd. Podano że ostatni występ Polaków miało miejsce 12 lat temu w Korei i Japonii a przecież był jeszcze występ w 2006 r na Niemieckich boiskach.

Chyba autor tego materiału, pan Marcin Szewczak nie jest fanem piłki nożnej, więc może taki był jego poziom wiedzy?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym wydaniu Wiadomości podczas reportażu o mistrzostwach świata w wprowadzono widzów w błąd. Podano że ostatni występ Polaków miało miejsce 12 lat temu w Korei i Japonii a przecież był jeszcze występ w 2006 r. na Niemieckich boiskach.

 

Też chicałem o tym wspomnieć,od razu mnie zdenerwowało to, przecież większośc Polaków doskonale o tym pamięta, a tu takie kłamstwa :evil: , dzisiaj obowiązkowo sprostowanie musi być w głownym wydaniu Wiadomości. :lol2:

 

 

Sprostowania nie było :twisted:

 

.... info z 12.06.

wczoraj nie wiem czy przesłyszałem sie, ale czy czsasmi na MŚ w Niemczech 2006 nie powiedzieli Euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kim jest facet który pytał Tuska - Panie premierze jak żyć? - że Krasko po raz drugi w ciągu miesiąca, góra 1,5 zaprasza go do do Dziś wieczorem? Pełni jakąś funkcję, zajmuje jakieś stanowisko? Jak go chwilę słuchałem to takie połączenie Leppera z Wałęsą i Korwin-Mikke. Polityków tak często nie zapraszają do tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiem ale jest prezesem czegoś ważnego? Piastuje jakąś ważną funkcję że zaprasza się go do takiego programu i wysłu[beep]e opinii? Wczoraj był Sikorski. Często pojawiają się inni politycy. Jacyś eksperci, profesorowie, specjaliści w danej dziedzinie. Gościu wygląda na przedsiębiorcę i to jakiegoś raczej przeciętnego i raczej niezbyt wykształconego i jest zapraszany po raz drugi w tak krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Be89 przeadzileś jednak ze stwierdzeniem,że jest częściej niż politycy. Niektórzy politycy w tym programie są bardzo regularnie- Leszek Miller np. niemal w każdą sobotę. Natomiast słynny "paprykarz" to Stanisław Kowalczyk produkujący paprykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj w serwisie sportowym po Wiadomościach Jacek Kurowski zaprosil na skoki narciarskie do TVP 1, ale na końcu serwisu już przeprosił za pomyłkę, a szkoda, myslałem, żę skoki jednak w jedynce, a ta pomyłka to pewnie z przyzwyczajenia, że skoki zawsze w TVP 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
No to wiem ale jest prezesem czegoś ważnego? Piastuje jakąś ważną funkcję że zaprasza się go do takiego programu i wysłu[beep]e opinii? Wczoraj był Sikorski. Często pojawiają się inni politycy. Jacyś eksperci, profesorowie, specjaliści w danej dziedzinie. Gościu wygląda na przedsiębiorcę i to jakiegoś raczej przeciętnego i raczej niezbyt wykształconego i jest zapraszany po raz drugi w tak krótkim czasie.

 

Startuje w wyborach samorządowych. Nic konkretniejszego nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ''Wiadomościach'' zadebiutowała nowa reporterka - Magdalena Wolińska-Riedi, która przygotowała dzisiaj reportaż o pracy Watykańskiej policji. Po ''Wiadomościach'' przeprowadziła wywiad z jakimś Watykańskim biskupem w programie ''Dziś Wieczorem''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...