Skocz do zawartości

TVP Premium HD


boogiman86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To będzie rebranding więc o wypowiedzeniu umów można zapomnieć.

ale w CP TVP HD jest dostępny w najniższych pakietach (Darmowy HD, Mini HD i Rodzinny HD) i jakby po zmianie dostępny był dopiero od Familijnego HD, to posiadacze mniejszych pakietów straciliby do niego dostęp, czyli mieliby powód do wypowiedzenia :)

Rebranding = zmiana nazwy, ramówki, oprawy graficznej itp. a nie zmiana dostępności programu w poszczególnych pakietach u operatorów ;) Wg mnie nic się nie zmieni tam gdzie obecnie jest dostępny TVP HD a tam gdzie go jeszcze nie ma może się pojawić w nowej odsłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich założeniach jest to, że w TVP Premium HD film byłby pokazywany raz, góra dwa i przerzut do pozostałych kanałów TVP. Nigdy by taki film i inne programy tu by już nie powróciły. Wtedy jest sens.

 

Znając TVP to nie wierzę, że pojawią się na tym kanale jakieś supernowości. Nie zdziwiłbym się jakby wałkowali niektóre blockbustery do nieprzytomności: trylogię Indiany Jones, trylogie Gwiezdnych Wojen (starych i nowych), trylogię Igrzyska Śmierci, serię Strasznych Filmów itd. etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze że ten kanał wystartuje bo już właściwie TVP HD nie ma racji bytu gdyż coraz mniej wydarzeń jest emitowanych na jego antenie. Błędem na przykład było nie transmitowanie Konkursu Piosenki Eurowizji co kanał robił rok w rok aż do 2011 roku. Poza tym także sportu nie widać na jego antenie - jeżeli kanał HD ma wyglądać tak że emituje się na nim 5 odcinków "Rancza" na dzień czy kabarety to ja za niego dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce pod nazwą Premium można ludziom wcisnąć wszystko. Nie chce być czarnowidzem i wróżyć z fusów ale obserwując tvp to to będzie Premium tylko z nazwy. Będą pewnie kosmetyczne zmiany w ramówce tvp hd i tyle.

 

Czyli dołożenie większej ilości filmów zagranicznych, które były już na zwykłych antenach TVP (np. wymienione przeze mnie "Straszne filmy"). A premierowo (nie pokazywane na innych kanałach) to będą cyfrowo odrestaurowane "Psy" i serial "Alternatywy 4".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O supernowościach na tym kanale to ja nawet przez chwilę nie marzyłem. Ja tylko bardzo bym nie chciał żeby na tym kanale leciały powtórki typu rodzinka.pl czy ranczo. Dobrze by było żeby tam leciały premiery nieznane jeszcze z tvp 1 i 2. Jednak ja obstawiam taki scenariusz ze będą kosmetyczne zmiany w ramówce tvp hd czyli np. od czasu do czasu jakiś film premierowo a reszta to powtórki powtórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie co by nie chcieli pokazywać sens takiego kanału jest wątpliwy zarówno pod względem finansowym jak i wizerunkowym

Jeżeli istotnie ani platformy ani kablówki nie płacą za ten kanał to jaki ma sens inwestycja finansowa w nowe produkcje mająca poprawić ramówkę ? przecież nawet żeby tam były same premiery to nie zwiększy się zasięg ponieważ nie ma już operatorów chętnych do pokazywania tego kanału ......chyba że TVP czuje, że dostanie muxa8 i wtedy umieści tam paczkę swoich kanałów komercyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko co TVP wyprodukuje, zakupi najpierw premierowo pojawi się na tym kanale a dzień/tydzień/miesiąc później na pozostałych kanałach. Ze swoimi hitami serialowymi mogą tak zrobić. Dzień przed "normalną" emisją na 1 czy 2 puszczą je na tym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To będzie na pewno bardzo dobra zmiana, tylko szkoda, że ten kanał na bank będzie poza DVB-T (chodzi mi o następne muksy). Za kilka lat pojawi się zapewne także kanał TVP 4K, a za kilkanaście kanał TVP UHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat pojawi się zapewne także kanał TVP 4K, a za kilkanaście kanał TVP UHD.

A jaka jest roznica 4K a UHD ? pozatym w Polsce to chyba za kilkanascie lat najwczesniej, jak nie za kilkadziesiat. I dobrze bo publiczna tv nie ma prawa bytu w takiej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy 7 czerwca byłem w Krakowie, widziałem w pewnym sklepie telewizor 4K, który kosztował 15 tysięcy złotych. Obraz w takiej rozdzielczości jest bardzo piękny, ale nie będę marnował pieniędzy na nowe technologie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic głupszego od tworzenia kanału dla wąskiej grupy odbiorów (tych lepszych - bogatszych ) .Zapytajcie się kierownictwa TVP z czego mają zamiar finansować ten kanał ,a najlepiej się zapytajcie kto teraz płaci za pojemność dla kanałów TVP HD ,TVP Sport /HD ,TVP Seriale ?

Chyba nie powiecie że to wszytko z reklam , jak to jest? - kanał który ogląda 300-400 tyś osób jest stanie się utrzymać z reklam ,a kanał który ogląda 3-4 mln widzów już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...