Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale oczywiście że nikt by niczego nie odczuł. Myślicie że np. jakby na partie polityczne nie szły żadne pieniądze z budżetu to by ktokolwiek to odczuł? Albo przypuśćmy żadne ministerstwo nie traciło nawet złotówki na picie, jedzenie, przywileje to też by była jakaś różnica? Zarzucano że drogie stadiony budują na Euro, ale czy gdyby ich nie budowano - tak było przez lata wcześniej to ktoś z nas odczuł to na minus albo plus? To takie gadanie brukowców. Tak czy inaczej i zawsze, jak nie na to, to by poszło na co innego, a przeciętny Kowalski nie ma z tego ani zysku, ani straty. Gdyby TVP miała 3 razy tyle pieniędzy to zakładam się, że widzowie by tego wcale nie odczuli. Ani by nie kupili nagle nowych kamer HD, ani by nie mieli mniej wpadek realizacyjnych, reklam by było dokładnie tyle co teraz, jakość programów by się nie podniosła, a prawa do transmisji też by nadal były za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić, uważam,żeby odczuł, podałem przykłady powyżej jak było dawniej,a jak teraz. Było dużo więcej transmisji niż obecnie: ligi krajowe(koszykówka, siatkówka, piłka ręczna) , LŚ siatkarzy ,mecze polskich ekip w europejskich pucharach, Champions League i Pucharu UEFA. Wszystko było dużo lepiej opakowane niż ma to miejsce obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co było lepiej opakowane? Studia były lepsze, transmisje w analogu? Jedynie były dłuższe w przerwie. Komentatorzy byli na stadionie, bo wtedy tak się wszędzie robiło po prostu. Potem zobaczyli, że przecież w C+ komentują ligi zagraniczne i też nikt nie jechał, więc to się stało taką naszą tradycją w każdej telewizji. nSport nie narzekał na brak pieniędzy, a przez lata też komentowali ze studia. Były inne dyscypliny w TVP? Były, ale też była mniejsza konkurencja, mniej stacji sportowych i też dużo mniejsze koszty praw, które w ostatnich kilku latach poszły bardzo w górę. Kiedyś np. za transmisje żużlowe władze żużla były wręcz gotowe dopłacać do transmisji, żeby tylko gdziekolwiek były pokazywane, i TVP to pokazywała. Teraz dostają pieniądze z NC+ i narzekają ze mało. Świat tak się zmienia. Puchary UEFA i Zdobywców pucharów, były, ale też teraz widz jest rozbestwiony i przesycony transmisjami. Codziennie prawie jakiś mecz, więc jak ma oglądać Ruch z drużyną z Liechtensteinu czy Lech z Estonii to by produkcja była droższa niż koszty, a mecz oglądaliby tylko najwierniejsi fani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak gdyby TVP miała więcej pieniążków mogła by zawalczyć o niektóre prawa(np. o siatkówkę),a tak niestety odpuszcza. Wszędzie się robiło- ciekawa teoria, Eurosport komentował z dziupli jak komentował,a mecze lig zagranicznych od zawsze były w dziupli robione,a co to nie było Bundesligi w Polsat Sport i co Kołtoń z Borkiem w latach 2000- . jeździli na stadiony Bundesligi??. Oczywiście,że studia były lepsze w TVP. Pamiętam ten klimat relacji Kurzajewskiego ze skoczni, zupełnie co innego niż studio na Woronicza. Zresztą czasami jeszcze mamy smak tych relacji..

Mecze polskich drużyn w europejskich pucharach oglądają nie tylko najwierniejsi fani.. Zresztą to dziwna teoria, tak to transmisje oglądało by jedynie kilka tysięcy osób.

EDIT:

TVP chce pokazywać EURO 2016 obawiajac się podobnych cyrków za 2 lata ze strony Polsatu przy okazji podkreślając,że oni swoje imprezy dają na otwartych kanałach bez wsparcia rządowego. Bardzo dobre oświadczenie : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv ... -euro-2016

Dobrze,że nie ulegli jak w 2002 r. płacąc 9 mln dol. za prawo do emisji 9 spotkań + skrótów innych spotkań. To był rozbój w biały dzień,a Ci co podpisali tak niekorzystną umowę powinni odpowiadać przed sądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że byli na skokach, bo był Małysz i zapewniał praktycznie emocje i wynik. Jak Małysz już zaczął słabiej skakać, to się powoli wycofywali. Potem Stoch nie gwarantował wyników, takiej oglądalności, więc wyjazdy na każde zawody skoków już nie maiły sensu. Teraz znów są wyniki - ale dla mnie tej atmosfery, tego czegoś co było dawniej już nie wywoła ani Stoch, ani inni. Małysz to była nowość, byliśmy głodni sukcesów. Ja też bardziej się emocjonowałem wtedy Małyszem niż dziś Stochem. Oglądałem każdy konkurs przez kilka lat, a teraz obejrzę raz na kilka i nie ma znaczenia gdzie jest studio. Mnie się za to podobało, studio Olimpijskie, które było w 2004 w Atenach. To powodowało, że codziennie przez może godzinę wieczorem na żywo były programy z gośćmi. Był prezes PKOL i nieraz szczerze i do bólu mówił o niepowodzeniach, byli sportowcy, którzy opowiadali o sukcesach i klęskach - a nie jak dziś jakiś reporter nagrywa, nawet w HD jakąś krótką rozmówkę bez niewygodnych pytań. Potem nigdy już studia olimpijskiego z miejsca imprezy nie było. Woleli się bawić w plastiki, błyskotki w studiu i oczywiście dach fabryki czekolady ze studiem plaża włącznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, czyli jakaś różnica jest, z tego co zrozumiałem twój post na minus generalnie. Więc sugerowanie nie płaćmy bo i tak się nic nie zmieni to takie typowe dla nas Polaków. Tego nie wiemy, można zaryzykować,że tak, na pewno większe wpływu z abonamentu by nie zaszkodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to by pewnie nic nie zmieniło, bo takie są tendencje, gorszy pieniądz wypiera lepszy. Więcej jest tandety i tu pieniądze nic nie zmienią. Co najwyżej jak będą mieć więcej to przeznaczą na podwyżkę dla Kurzajewskiego, Kraśkę, Lisa itp. Na pewno nie pójdą w jakość. Nie TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I właśnie ja też tak przeczuwam. Aczkowiek gdybym musiał płacić abonament, to bym płacił, bo taki w końcu jest obowiązek. Od dobrych kilku lat jesteśmy zwolnieni z opłat, ale przedtem zawsze płaciliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacenie abonamentu jest obowiązkiem ustawowym i nikogo nie interesują rozważania typu czy się poprawi czy nie. Duże prawdopodobieństwo jest takie,że tak.Dawniej jak wpływy z abonamentu były na dużo wyższym poziomie (chociażby początek lat 2000) było dużo lepiej- komentatorzy wszystkie mecze komentowali z miejsca wydarzeń, studio podczas skoków narciarskich było ulokowane na miejscu wydarzeń, oferta sportowa TVP była bogatsza aniżeli ma to miejsce teraz.

 

Wislok, ale bierz pod uwagę, jaki mieliśmy rynek medialny w tamtych czasach. Eurosport wówczas od niedawna nadawał cały program po polsku, Polsat Sport raczkował, a Wizja Sport dogorywała. Innych konkurentów TVP nie miała, więc siłą rzeczy ceny za prawa były dużo niższe. Ludzi też nie trapił wszechobecny kryzys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak.

Płacenie abonamentu jest obowiązkiem ustawowym i nikogo nie interesują rozważania typu czy się poprawi czy nie. Duże prawdopodobieństwo jest takie,że tak.Dawniej jak wpływy z abonamentu były na dużo wyższym poziomie (chociażby początek lat 2000) było dużo lepiej- komentatorzy wszystkie mecze komentowali z miejsca wydarzeń, studio podczas skoków narciarskich było ulokowane na miejscu wydarzeń, oferta sportowa TVP była bogatsza aniżeli ma to miejsce teraz.

 

Wislok, ale bierz pod uwagę, jaki mieliśmy rynek medialny w tamtych czasach. Eurosport wówczas od niedawna nadawał cały program po polsku, Polsat Sport raczkował, a Wizja Sport dogorywała. Innych konkurentów TVP nie miała, więc siłą rzeczy ceny za prawa były dużo niższe. Ludzi też nie trapił wszechobecny kryzys.

No już bez przesady z tym raczkowaniem, kupili MŚ w piłce nożnej, LM, Bundesligę itd. Mieli lepszą ofertę aniżeli ma to miejsce teraz. Euriosport nadawał od dobrych kilku lat z polskim komentarzem, zresztą czy to znacząca różnica dla faktu posiadania praw czy nie.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli- oczywiście kanałów sportowych teraz w Polsce jest bardzo dużo, konkurencja na rynku jest bardzo duża, do tego ceny praw sportowych poszły znacząco do góry - to dla wszystkich-przynajmniej dla mnie jasne. Co nie zmienia faktu,że gdyby TVP miała wyższe wpływy z abonamentu to mogła by pokazywać coś ponad to co obecnie lub pokazywać lepiej to co obecnie posiada- np. w większym wymiarze. W meilu do mnie centrum informacji TVP wyraźnie dała do zrozumienia,że TVP ma poważne ograniczenia budżetowe i dlatego w takim zakresie pokazuje chociażby rozgrywki tenisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w zwiazku z zakupem Arsenal TV co mnie bardzo cieszy zobaczymy na tej stacji turniej Emirates Cup LIVE ? Z gory dziękuje za odpowiedź. I mam nadzieje, że mecze Arsenalu, które rozgrywał będzie w Premier League w sobotę/niedziele będą pokazywane od razu w poniedziałek, a nie z poślizgiem i w czwartek/piątek dopiero ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do rzecznika TVP. Mnie kiedyś odpisali i słyszałem,że generalnie odpisują. Z tego co widziałem w ramówce to pierwsza relacja jest z meczu ligowego z Crystal Palace,we wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście z TVP odpisują , nie to co z Polsatu.

 

..........

Wczoraj zamiast pokazać Red Bull Air Race do końca w TVP 1 to przerwali na 15 minut reklam i Teleexpress, potem zdąrzyli tylko na dwa przeloty, a potem zostało im pół godziny studia, a mogli pokazć do końca, a Teleexpress dać o 17:35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo Teleexpress, Wiadomości - czy by się waliło czy paliło to muszą dać. Są jakieś najważniejsze imprezy, typu MŚ w piłce czy jakiś mecz o medal z udziałem Polski, albo Stoch na IO, a oni muszą się tłumaczyć że: proszę państwa, Wiadomości, na które czekacie zaraz po skończeniu zawodów. Jakby się świat zawalił, gdyby jeden, czy drugi raz nie dali. Tragedia. Kiedyś nawet w przerwie ważnych meczów dawali jeszcze Panoramę, bo oczywiście musiała nawet te 3 minuty być i bruździć kibicom czekającym na studio w przerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...