Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te pozostałe rywalki były warte pokazania?? Naprawdę wyniki konkurentek Anity Włodarczyk były bardzo słabe. Gdyby rzut Anity był bardzo dobry został by odtworzony z tej 5 kolejki. Mnie najbardziej śmieszy fakt,że największym narzekającym jest użytkownik @Be89, który ma dostęp zarówno do Eurosportu(gdzie przekaz jest jednakowy tylko z reklamami) jak i do ZDF jak i pewnie Rai. Nie odpowiada komuś TVP i ma możliwość oglądania gdzie indziej to niech tam ogląda. Dla mnie dużym plusem jest brak reklam podczas transmisji, jednak po co to dostrzec jak TVP trzeba z zasady dowalić. Komentatorzy TVP beznadziejni- w tym Rudziński, który był świetny w Eurosporcie,ale gdy przeszedł do TVP to jest beznadziejny bo jest z TVP. Tak jak napisał autor artykułu na media2 "Ot, telewizyjna hipokryzja".

@Fan TV - poza tym widzisz,że program jest bardzo napięty. Skoro mówisz nie pokazali tych rzutów czy tamtych to takie proste pytanie- kosztem czego mieli to pokazać - półfinałów na 200 m kobiet, na 800 metrów,a może finału 400 metrów?? Zawsze konkurencje techniczne będą pokrzywdzone, tak samo jak np. wieloboiści, których rywalizacja też jest pokazywana skromnie. Tak było, jest i będzie.

@Be nie rób za eksperta od LA- HMŚ w Sopocie były w 2014 r . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może niech nie kupują praw na które ich nie stać? Chyba pokazywanie Polaków na MŚ kwalifikuje się do misyjności TVP a ta nie ma być opłacalna?

Jakiego rzędu to mogła być kwota za ten drugi sygnał? 10 tys., 100 tys., milion?

Tu nie chodzi o cenę, tylko zapewne o zwrot kosztów. TVP chce jak najwięcej odzyskać kasy wydanej na prawa, za pomocą reklam. Skoro nie mają pełnej sumy z abonamentu RTV, to sobie radzą jak mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dużym plusem jest brak reklam podczas transmisji, jednak po co to dostrzec jak TVP trzeba z zasady dowalić. Komentatorzy TVP beznadziejni- w tym Rudziński, który był świetny w Eurosporcie,ale gdy przeszedł do TVP to jest beznadziejny bo jest z TVP. Tak jak napisał autor artykułu na media2 "Ot, telewizyjna hipokryzja".

 

Myślę, że wielu właśnie z powodu braku reklam wybiera TVP Sport. I chyba jedynie z tego powodu. Bo porównywanie komentatorów TVP do komentatorów z Eurosportu (wyłączając tego gościa od koni) jest bezsensowne. Janusz Rozum wiedzą przebija Szaranowicza/Babiarza i Jóźwika razem wziętych. Dzisiaj widziałem całą sesję wieczorną w TVP Sport i to co wygadywał po raz n-ty Jóźwik woła o pomstę do nieba. Dlaczego tego ignoranta nikt jeszcze nie zwolnił? Mu się nawet nie chce przeczytać dokładnie nazwisk lekkoatletów. A może nie potrafi czytać? Bo jak tak, to do podstawówki powinien się wybrać. Dziewczyna nazywa się Dina, on czyta Dajana, inna ma nazwisko Almanza, on cały bieg czyta Lamanza. Christian Taylor skacze 18,21, ponad 18m, widać to gołym okiem na ekranie, a oni się zastanawiają ile skoczył i czy więcej niż dotychczas...Po kilku sekundach dopiero się skapnęli jaki wynik. Dopiero od dzisiaj oglądam MŚ, bo wróciłem rano z urlopu, ale pewnie do tej pory takich kwiatków było dużo więcej.

Jedynie z tej ekipy Rudziński ogarnia sytuację, reszta do zwolnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christian Taylor skacze 18,21, ponad 18m, widać to gołym okiem na ekranie, a oni się zastanawiają ile skoczył i czy więcej niż dotychczas...Po kilku sekundach dopiero się skapnęli jaki wynik.

Bo oni jak siedzą na stadionie to nie patrzą na monitory gdzie wszystko widać tylko rozglądają się dookoła i gadają głupoty. I to sakramentalne - Państwo tego nie widzą ale my ze stanowiska komentatorskiego ... Jóźwik pisze fajne felietony. Babiarz robi rewelacyjne dokumenty sportowe, aż miło się je ogląda. Ale nie nadają się na współczesnych komentatorów. Dzisiaj odbiorca jest inny. Dla niego przypominanie lat 60, 70-tyc to jak przypominanie bitwy pod grunwaldem :) Rudzińskiego skrytykowałem tylko za komentowanie z podziałem na role. W Eurosporcie nigdy takiej sytuacji nie było. Nawet jak Błachut komentował skoki z Chruścickim to jakoś się dogadywali. Najczęściej Chruścicki gadał głupoty a Błachut go punktował :D

Tak samo wielu zachwycało się komentowaniem przez Tomaszewskiego seniora tenisa. No na Boga, tak można było komentować z 30 lat temu w czasach 2 kanałów tv i relacji radiowych. Głos idealny, polszczyzna doskonała ale to nie konkurs recytatorski. Tomaszewski junior lektoruje jakiemuś magazynowi o golfie. Normalnie można usnąć, jakby czytał przepis na ciasto. Czasy się zmieniły, widownia się zmieniła, telewizja się zmieniła a dinozaury komentują jak komentowały.

 

Skoro nie mają pełnej sumy z abonamentu RTV, to sobie radzą jak mogą.

Ciekawe czy komentatorzy mieszkają w hotelach stosownie tańszych do zbieranego abonamentu co komentatorzy niemieccy i brytyjscy czy w taka samo drogich? Skoro dla TVP wszystko rozbija się o niską ściągalność abonamentu i przez to gorsze prawa, jakoś transmisji to panowie też powinni mieć odpowiedni niższe koszty pracy. Ciekawe czy mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu porównania. "Czemu TVP nie może robić, skoro inni mogą?" - to już klasyk. Powiem tylko, że trudno chyba komentować, jeśli się niewyspałeś mając nocne przygody w koszmarnych hotelu. Dlaczego dziennikarze mają ponosić konsekwencje nie swoich decyzji? Jeśli będą źle opłacani, to będą gorzej wykonywali swoją pracę. I nie pomogą zwolnienia. Bo, kto doświadczony i kompetentny za grosze, będzie starał się o ich aktualne posady? TVP stanie się bardzo amatorska, z jeszcze większą ilością wpadek. Dlatego, wbrew obiegowej opinii, to nie wynagrodzenia są powodem problemów TVP. Jest nim brak stabilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christian Taylor skacze 18,21, ponad 18m, widać to gołym okiem na ekranie, a oni się zastanawiają ile skoczył i czy więcej niż dotychczas...Po kilku sekundach dopiero się skapnęli jaki wynik.

Bo oni jak siedzą na stadionie to nie patrzą na monitory gdzie wszystko widać tylko rozglądają się dookoła i gadają głupoty. I to sakramentalne - Państwo tego nie widzą ale my ze stanowiska komentatorskiego ... Jóźwik pisze fajne felietony. Babiarz robi rewelacyjne dokumenty sportowe, aż miło się je ogląda. Ale nie nadają się na współczesnych komentatorów. Dzisiaj odbiorca jest inny. Dla niego przypominanie lat 60, 70-tyc to jak przypominanie bitwy pod grunwaldem :)

Mnie to nie przeszkadza, dla mnie to jest potrzebne, nie ma teraźniejszości bez przeszłości, to w końcu do ich osiągnięć równają współcześni herosi sportu, ich osiągnięcia pobijają. Jednak te odniesienia nie są zbyt częste, jedno i to samo, to nie są Wołkowie- Garrincha, Pele , Leonidas i tak cały mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są potrzebne. Więcej widzieli, więcej pamiętają - i to jest ich atut. Natomiast lekkoatletyka jest dyscypliną, gdzie dzieje się mnóstwo i rolą komentatora jest przeprowadzenie widza przez ten gąszcz danych. Tymczasem komentatorzy TVP sami są często jak dzieci we mgle, mylą próby, przekręcają nazwiska zawodników, gubią się w sytuacji. Uczciwie przyznaję, że jeśli chodzi o lekką nie jestem jakimś mega ekspertem (ale też nie januszem), a mimo to - dysponując podstawową wiedzą i IAAF'owym livescorem nieustannie muszę ich poprawiać w głowie. Ciarki po plecach mnie przechodzą, jak pomyślę, ilu błędów nie wychwytuję...

 

Rudziński i Babiarz nie są wolni od błędów, ale starają się trzymać transmisję w ryzach, Szaranowicza darzę zbyt dużym szacunkiem jako erudytę i doświadczonego dziennikarza, by po nim jeździć, natomiast Marek Jóźwik jest wg mnie jednym z najbardziej niekompetentnych dziennikarzy w Polsce. To, co dzieje się przy komentowaniu przez niego biegów narciarskich - na których się znam i wyczuwam prawie każdą nieścisłość, po prostu nie mieści się w głowie. Braków w fundamentalnej wiedzy o zawodniczkach, złego wyczucia sytuacji i kompletnego zagubienia (livescore i realizator sobie, on sobie) nie rekompensuje jego atut, jakim jest przekazywanie emocji. To nie hejt, to fakty - każda osoba realnie znająca się na LA i biegach to potwierdzi. Nawiasem mówiąc, polecam poczytać jak rządzi Polskim Związkiem Curlingu - jest w zarządzaniu związkiem sportowym mniej więcej tak samo kompetentny jak w komentowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że to znakomite posunięcie TVP. Najpierw wyczekali i kupili prawa za pól darmo, a potem jeszcze odsprzedali nierentowne mecze do Eleven. Play-offy będą już w TVP. Być może dzięki temu będą mieć pieniądze na inne prawe. A zawsze lepiej, że u nich bez reklam i w podstawowych pakietach niż u konkurencji, nawet jeśli komentarz byłby nie wiadomo jaki. Serio ktoś wolałby oglądać w tym kiepskim SD na PSN?

Eleveny mają dwa kanały, więc w środku tygodnia spokojnie będą mogli to pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na takiej imprezie jak MŚ powinny być dostępne przekazy unilateralne z poszczególnych dyscyplin dla wszystkich nadawców. Organizator to powinien zapewnić.

2. Podejrzewam, że zagraniczne stacje jak RAI, ZDF czy CT nie wysłali wozów do Pekinu bo to duże koszta, a flaypack to tylko kilka skrzyń.

3. Może TVP wykupiła przekaz międzynarodowy, a nie unilateralny bo tańszy.

 

Jasne, że są dostępne takie przekazy. Tyle, że trzeba za nie na pewno odpowiednio zapłacić i pewnie nie trzeba nawet wysyłać swojego wozu. Sygnał produkują organizatorzy i nikt też nie pozwoli na pokazywanie zawodów na żywo ze swoich kamer.

Że są dostępne takie przekazy widać dobrze na stronie RAI. Są tam 4 dodatkowe kanały z przekazami gdzie lecą poszczególne dyscypliny od samego początku aż do końca. Ja w ten sposób widziałem wszystkie próby Polaków w rzutach czy skokach.

Niemcy na swojej stronie też udostępniali dodatkowy stream z zawodów, które ich interesowały.

 

Przekazy te wykorzystywali do transmisji z tego co widziałem Niemcy (ARD, ZDF), Francuzi (France2,3), Szwedzi (SVT1,2) i Włosi (RaiSport). Czeskiej tv nie sprawdziłem ale piszecie, że było podobnie. Na 100% było tak samo w USA i Chinach.

Ciekaw jestem czy aż tak drogie są te dodatkowe streamy. Może jest to dodatkowy sposób na dorobienie sobie przez IAAF.

 

Jeśli chodzi o komentatorów TVP to ja jestem bardzo zadowolony. W porównaniu z zagranicznymi tv potrafią stworzyć atmosferę i nakręcić emocje. Oczywiście zdarza im się też sporo błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę tak do szczęścia potrzebny nam każdy rzut Polki/Polaka live lub całe konkursy kosztem innym wydarzeń?? Mnie oczywiście występy Polaków interesują,ale też mnie interesuje bieg na 5000 m gdzie Polaków nie ma itd. Wolę obejrzeć sobie przekaz międzynarodowy w TV niż ślęczeć w necie na kilku feedach. Jak by to było w TVP - pokazywanie rzutni przez większość czasu lub przełączanie się na własny wóz - widzimy rzut Polaka, powtórkę, wracamy do przekazu międzynarodowego i oglądamy jeszcze raz rzut Polaka.. Nie pamiętacie imprez jak TVP miała własny wóz?? To było tak fatalnie zorganizowane,że wolałem bo wtedy miałem taką możliwość włączyć Eurosport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, nikt tu normalny nie mówi, że mają pokazać wyłącznie daną konkurencję i nic poza tym. Chodzi o możliwość przełączenia na pół minuty danego rzutu, skoku. Co do Włodarczyk to się szczęśliwie udało, bo pokazali ją pięć razy - czyli rozumiem, że to było na żywo? Pewnie realizator też czekał na pierwszy rekord świata na tych MŚ.

Ale w dzisiejszych czasach są inne możliwości. Konkurencje do wyboru, kilka sygnałów powinno być w standardzie. Przecież nie chodzi o 20 konkurencji jednocześnie. Wyobraź sobie wisłok, że z Wimbledonu jest tylko jeden sygnał, wyłącznie mecze na korcie centralnym są transmitowane, a Radwańska na korcie numer 3 czy 5 nigdy nie będzie pokazana, albo tylko w powtórkach. Też byś popierał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, nikt tu normalny nie mówi, że mają pokazać wyłącznie daną konkurencję i nic poza tym. Chodzi o możliwość przełączenia na pół minuty danego rzutu, skoku. Co do Włodarczyk to się szczęśliwie udało, bo pokazali ją pięć razy - czyli rozumiem, że to było na żywo? Pewnie realizator też czekał na pierwszy rekord świata na tych MŚ.

Ale w dzisiejszych czasach są inne możliwości. Konkurencje do wyboru, kilka sygnałów powinno być w standardzie. Przecież nie chodzi o 20 konkurencji jednocześnie. Wyobraź sobie wisłok, że z Wimbledonu jest tylko jeden sygnał, wyłącznie mecze na korcie centralnym są transmitowane, a Radwańska na korcie numer 3 czy 5 nigdy nie będzie pokazana, albo tylko w powtórkach. Też byś popierał?

Moim zdaniem niefortunne porównanie z tenisem, który może być transmitowany na kilku kana łach sportowych, tu na coś takiego liczyć nie można, więc pokazuje się to co najważniejsze. Nie mówię,żeby nie było tych feedów, niech będą jak ktoś ma życzenie oglądać sobie jak rzuca 10 zawodnik czy zawodniczka konkursu kosztem biegu na 200 m czy 800 metrów proszę bardzo. Jednak ja chcę mieć cały ogląd sytuacji,a tu po prostu się Chiński realizator transmisji nie popisywał,że zamiast rzutów czołowych zawodników pokazywał trybuny, stadion rozgrzewkowy lub przez pięć minut jak stoją do biegu. Temu ma służyć przekaz międzynarodowy. Trudno, biegacze mają to zaletę,że ich konkurencje trwają zwyczajnie krócej i startują w jednym czasie wszyscy. Więc nigdy nie będzie sytuacji,ze konkurencje techniczne będą pokazywane w takim zakresie jak konkurencje na bieżni. Inna sprawa,że moim zdaniem niefortunnie ułożono program w ostatnich dniach kiedy było mniej konkurencji i można było większą uwagę poświęcić konkurencjom technicznym to widzieliśmy w całości początkową fazę rywalizację skoku wzwyż,a później już z odtworzenia, bo była bieżnia. Akurat myślę,że da się mniej więcej określić czas trwania konkursu i przy mniej napiętym grafiku zrobić tak,że w momencie kiedy się rozst[beep]ją losy w tych konkurencjach technicznych to na bieżni akurat jest przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oni gadali o tym co widzą poza ekranem mając świadomość że zaraz po biegu polecą powtórki tego o czym mówią. No i leciały a my słyszeliśmy - To jest ten daleki rzut o którym państwu mówiliśmy. To nie są ich pierwsze mistrzostwa i chyba powinni mieć świadomość jak są one realizowane. TVP powinna mieć świadomość jaki sygnał otrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...