Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mecze I rundy eliminacji Ligi Europy zbliżają się wielkimi krokami, a doniesień o transmisjach z tych spotkań ni widu, ni słuchu. Czyli jak co roku - męczenie się z livescorami albo streamami z egzotycznych telewizji :/

 

Powiem wam szczerze, że nie bardzo rozumiem ten argument o braku opłacalności i niskiej oglądalności. Praktycznie z kim nie rozmawiam, to wyraża tęsknotę za czasami, kiedy już od pierwszych rund kwalifikacyjnych wszystko było podane na tacy w TVP2. Siadało się o 16 i wyłączało telewizor o 22 - seria pięknych kopanin z ogórkami z Zakaukazia, do tego komentarz Jasiny i Jońcy - niby definicja nudy, a miało to klimat :D

 

Niezbyt mnie interesuje poziom tych "widowisk". Dla mnie europejskie puchary to europejskie puchary, grają polskie kluby i chciałbym to obejrzeć (zwłaszcza że często te pierwsze mecze to ostatnia okazja na zaprezentowanie się w Europie - "Spieszmy się kibicować polskim zespołom, tak szybko odpadają"). A już zupełnie nie kumam braku transmisji z polskich boisk. Naprawdę mecz Jagiellonii z Litwinami obejrzałoby mniej osób niż Łęczna-Bełchatów w poniedziałkowy wieczór?

 

Dobrze piszesz. Ja też jestem wielkim fanem meczów polskich klubów w początkowych rundach europejskich pucharów. I nie wyrażam żadnej ironii. Naprawdę lubię te mecze. Mają swój klimat, kojarzą się z dzieciństwem. Zawsze oglądam te mecze, jeśli nie w telewizji to na streamach, a jak nawet tych brakuje to słucham w internetowym radiu lub śledzę wynik na livescorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpakowski i Żewłakow żenada znowu!!

Nie dość, że nie zwrócił uwagi na hymn Argentyny, że jeszcze trwa i zaczął gadać .. to jeszcze powiedział "90, 120 albo karne" czyli nie wie o braku dogrywek...Było to na samym początku meczu. Uznałem to za przejęzyczenie bo często mówi ten tekst. Ale po przerwie rozwiał moje wątpliwości. Oni nie wiedzą, że nie ma dogrywek w 1/4 itp!

 

Potwierdziło się też wczoraj amatorskie podejście Marcina Żewłakowa, @Projekt_ALF pisał wiele razy, że nie jest kompetentny i to prawda. Może i mówi taką barwą głosu, że wygląda jakby się znał. Ale serio wiedza na niskim poziomie!

 

Nazwiska Ibarbo to chyba ani razu dobrze nie wypowiedział :( "Iborby" czy "Iborba" no sic! A już nie mówię nawet o tym, że nie wspomnieli ani słowa, że w klubie ustawiany jako napastnik/skrzydłowy a tutaj wczoraj musiał w środku pola grać z Mejia...

Etykietka niby ładna z wierzchu bo tak jak mówię potrafi wypowiedzieć się elokwentnie, ale w środku jakby pusto, brakuje wiedzy, oj brakuje w wielu momentach. Chciałby coś powiedzieć ciekawego, ale z tego gadania nie ma niczego godnego uwagi. To moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolarstwo mnie zastanawia. Zamiast całego wyścigu wolą pokazywać w częściach. Co to nowa moda? Co im przeszkadza wyemitować cały wyścig? I tak są powtórki. Ciekawe, czy tak samo będzie na Tour de Pologne.

Miło, że od 15:30 także w Jedynce. No ale Szczęsny... czy musi się pchać do wszystkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP kontynuuje nowe formy transmisji live. Patrzę sobie przejeżdża czołówka, czas 4 godziny 49 minut. Nie mija kilkanaście sekund przejeżdża druga grupa i widać czas 4:51. Mijają z 2 minuty i jedzie peleton z Kwiatkowskim na czele, czas 4:58. Wszystko opatrzone znaczkiem na żywo. Kamery na motocyklach tak się trzęsą że można dostać choroby lokomocyjnej od patrzenia. Różnice czasowe pomiędzy grupami podają tylko na mecie.

 

Teraz zauważyłem że obraz z motocykli też nie jest na żywo a ponowie komentują jakby był. Na jednym ujęciu kolarz z CCC podjeżdża do samochodu a na następny trzech pomarańczowych jedzie z przodu. Ujęcie z tyłu grupki, kolarze rozpoczynają podjazd. Kilkanaście sekund później ujęcie z przodu grupki, kolarze już zjeżdżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolarstwo mnie zastanawia. Zamiast całego wyścigu wolą pokazywać w częściach. Co to nowa moda? Co im przeszkadza wyemitować cały wyścig? I tak są powtórki. Ciekawe, czy tak samo będzie na Tour de Pologne.

Miło, że od 15:30 także w Jedynce. No ale Szczęsny... czy musi się pchać do wszystkiego?

 

 

Taka realizacja jak na Tour de Pologne kosztuje. Przekazywanie obrazu z kamera na motocyklach na żywo to koszta i to duże. Za realizację Tour de Pologne obrazu z kamer na motocyklach i z helikoptera odpowiada ekipa z Francji AMP Visual TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka realizacja jak na Tour de Pologne kosztuje. Przekazywanie obrazu z kamera na motocyklach na żywo to koszta i to duże.

To jeśli ich nie stać na robienie czegoś porządnie to niech nie robią tego w ogóle. Szkoda kasy na robienie dziadostwa. Lepiej niech ją przeznaczą na szukanie żony dla rolnika. Przynajmniej kasa się zwróci. Zrobili karykaturę transmisji a później pod koniec roku, przy przyznawaniu sobie premii z dumą się pochwalą pierwszą w historii relacją na żywo z Mistrzostw Polski. I premie polecą i to nie małe bo przecież to misja. A że nie jestem jedyny w negatywnej ocenie transmiji wystarczy poczytać na FB komentarze pod postami na profilach TVP Sport i Na szosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna odpowiedź dyrektora TVP Sport.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv ... albo-wcale

Najbardziej rozbawił mnie ten fragment

Kubalica dodaje, że w TVP Sport w komunikatach medialnych przed mistrzostwami informowała o przeprowadzeniu relacji, w której będzie informować „o aktualnej sytuacji na trasie wyścigu”.

 

Ma ktoś jakiś kontakt, zna kogoś z ekipy która robi mecze Ekstraklasy? Bo ciekawi mnie ile by kosztowała u nich taka transmisja z Mistrzostw Polski. Tutaj mapka trasy. Powiedzmy 3 kamery na mecie, 2 na motocyklach, jedna na helikopterze i jeszcze ze 2 stacjonarne na trasie. Transmisja nieco ponad 2 godziny. Ktoś się orientuje jakiego rzędu to mogą być kwoty? Kilkaset tysięcy złotych? Ponad 1 mln?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją drogą nie rozumiem dlaczego TVP wydaje komunikaty, informuje w głównym wydaniu serwisu sportowego o przegranym przetargu. Jakoś nie widzę by konkurencja chwaliła się porażkami. No cóż- Discovery ma ogromny kapitał i bez problemu przebiła ofertę EBU. W sumie to nawet jakby wpływy abonamentowe były większe to nic by to nie zmieniło. No jakby nie patrzeć TVP przegrywa kolejny kluczowy z punktu widzenia oferty sportowej przetarg - piłkarska kadra, skoki narciarskie i teraz IO. Jedyna nadzieja TVP w obowiązującym prawie i tym,że KRRIT nie dopuści na MUX Eurosportu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna odpowiedź dyrektora TVP Sport.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv ... albo-wcale

Najbardziej rozbawił mnie ten fragment

Kubalica dodaje, że w TVP Sport w komunikatach medialnych przed mistrzostwami informowała o przeprowadzeniu relacji, w której będzie informować „o aktualnej sytuacji na trasie wyścigu”.

 

Ma ktoś jakiś kontakt, zna kogoś z ekipy która robi mecze Ekstraklasy? Bo ciekawi mnie ile by kosztowała u nich taka transmisja z Mistrzostw Polski. Tutaj mapka trasy. Powiedzmy 3 kamery na mecie, 2 na motocyklach, jedna na helikopterze i jeszcze ze 2 stacjonarne na trasie. Transmisja nieco ponad 2 godziny. Ktoś się orientuje jakiego rzędu to mogą być kwoty? Kilkaset tysięcy złotych? Ponad 1 mln?

 

 

Wiesz helikopter pewnie sporo kosztuje, moim zdaniem wystarczyło dwie kamery na motocyklach i kamery stacjonarne na mecie, to juz by lepiej wyglądała relacja, nawet bez helikoptera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helikopter musi być bo jest on przekaźnikiem dla sygnału z kamer na motocyklach. Kamery stacjonarne gdzieś na trasie mogliby puścić ostatecznie po LTE. Na ostatnim Giro jedna z kamer na motocyklu, pokazująca końcówkę, ostatnie grupy przesyłała obraz przez 3G. Było widać gorszą jakość i rwanie obrazu ale mogli robić wstawki. Na jednym z etapów w Alpach, nie pamiętam jakiego wyścigu było to samo. Helikopter przez pogodę nie mógł wystartować to zamiast pokazywać ludzi na mecie, obraz z kamer na motocyklach leciał po 3G. Nie była to jakość HD ale można się było emocjonować walką. Jak się chce to można wszystko tylko czy w TVP się komuś chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helikopter musi być bo jest on przekaźnikiem dla sygnału z kamer na motocyklach. Kamery stacjonarne gdzieś na trasie mogliby puścić ostatecznie po LTE. Na ostatnim Giro jedna z kamer na motocyklu, pokazująca końcówkę, ostatnie grupy przesyłała obraz przez 3G. Było widać gorszą jakość i rwanie obrazu ale mogli robić wstawki. Na jednym z etapów w Alpach, nie pamiętam jakiego wyścigu było to samo. Helikopter przez pogodę nie mógł wystartować to zamiast pokazywać ludzi na mecie, obraz z kamer na motocyklach leciał po 3G. Nie była to jakość HD ale można się było emocjonować walką. Jak się chce to można wszystko tylko czy w TVP się komuś chce?

 

 

Nie helikopter jest przekaźnikiem, a samolot.

 

http://www.aero-sotravia.com/en/our-act ... ion-relay/

http://broadcastrf.com/heli-relay/

http://www.ampvisualtv.tv/en/our-produc ... craft.html

 

 

Z tej firmy korzysta TVP przy realizacji Tour de Pologne.

http://www.ampvisualtv.tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...