Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle samo. Oczywiście fazę pucharową już całą na żywo. W poprzednich latach dzielili się jednak z kanałem NSport za sublicencję LM. Zwykle pokazywali inne mecze + kilka z fazy pucharowej tych samych. Może i tym razem tak będzie.

 

W poprzednim sezonie to nawet główniemecze były w Canal+Sport. Patrzyłem na wstępną ramówke kanałów nc! 1 podczas mistrzostw i niestety nie widzę transmisji, ale wszystko może się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle samo. Oczywiście fazę pucharową już całą na żywo. W poprzednich latach dzielili się jednak z kanałem NSport za sublicencję LM. Zwykle pokazywali inne mecze + kilka z fazy pucharowej tych samych. Może i tym razem tak będzie.

TVP pokazywała tych meczów mniej- zazwyczaj spotkanie dziennie, wystarczy przeanalizować ramówkę TVP SPORT z zeszłego roku - http://www.tvp.pl/prasa/tvpsport/2014/

Więc jeśli chodzi o TVP to jest poprawa. Myślę,że mają prawa do całego turnieju- gdyby mieli na tyle anten mogli by wyemitować więcej spotkań.

 

Co do bartelu z NC+ to zdaje się,że on się zakończył. LM została spłacona. Da się zauważyć,że od chyba TDP nie ma żadnych wydarzeń TVP w nSport+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem rozpiskę z tamtego roku i pokazywali 24 spotkania łącznie. Kilkukrotnie pokazali po prostu jedno spotkanie dziennie, ale normę wyrabiał za nich NSport i łącznie ich 30 się zbierało. Tym razem chyba rzeczywiście współpraca zakończona. Rok temu, czy nawet dwa wszystkie spotkania były na żywo na YT(tylko dźwięk z hali), ciekawe jak tym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło oglądać znów boks w publicznej. Dobry komentarz, świetne studio, i co najważniejsze, wygrana Polaka. ;) Krótko.

Oby więcej takich pozytywnych zaskoczeń w TVP.

Za dwa tygodnie znów nieprzespana noc - walka stulecia. Jeszcze raz brawo TVP - nie potrzebne żadne PPV. Obejrzę w TVP. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem rozpiskę z tamtego roku i pokazywali 24 spotkania łącznie. Kilkukrotnie pokazali po prostu jedno spotkanie dziennie, ale normę wyrabiał za nich NSport i łącznie ich 30 się zbierało. Tym razem chyba rzeczywiście współpraca zakończona. Rok temu, czy nawet dwa wszystkie spotkania były na żywo na YT(tylko dźwięk z hali), ciekawe jak tym razem?

 

Na jakim kanale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo podoba mi się obecność w hokejowym studiu Dariusza Szpakowskiego. Kiedy odbywał się Puchar Narodów Afryki, ktoś zapytał na Twitterze Mateusza Borka dlaczego w tym roku nie komentuje tego turnieju. Odpowiedział, że kiedy trwała faza grupowa, najpierw zajmował się boksem i Bundesligą, a później był na urlopie. Kiedy wrócił była już faza pucharowa i uznał, że nieelegancko jest zabierać komentującym turniej od początku kolegom najważniejsze mecze, podczas kiedy samemu nie komentowało się wcześniej. Natomiast Szpakowski w ogóle nie zajmuje się hokejem podczas sezonu ligowego, tylko przychodzi na najważniejsze imprezy. A Robert Walczak, który prowadzi studio przez cały ligowy sezon, nagle na MŚ w Polsce dostaje wolne. Podobnie z Szaranowiczem. Nie komentuje skoków z wyjątkiem MŚ, IO, konkursów w Zakopanem i zakończenia sezonu. A Szczęsny pracuje przez cały sezon, tylko te najważniejsze wydarzenia go omijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim kanale?

Niestety nie pamiętam, ale na stronie IIHF było przekierowanie. Nawet zapomniałem o tych 30min, bo oglądałem tam ciekawsze spotkania, których nie było w TV.

 

Co do Szpakowskiego to najprawdopodobniej jak już pisałem zgarnie Snopkowi także MŚ Elity. W finale IO to akurat Szpaq się obudził, bo był na otwartej antenie. Mecze w internecie komentował jakby mu ktoś głos ściszył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o znaczy zgarnie MŚ eliy Snopkowi. Jestem przekonany,że mecze będą komentować Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski i Stanisław Snopek.

Co by nie zrobił Szpakowski - będzie źle. Komentuje?? Fatalnie, bo nie dopuszcza się młodszych. Nie komentuje?? Fatalnie, bo widać,że leń i mu się nie chce. Poza tym to decyzje kierownictwa. Jakoś Basałaj potrafił Szpakowskiego odsunąć na blisko 2 lata od komentowania i w ogóle. Widać oprócz Basałaja Szpakowski dostaje uznanie poprzednich i następnych szefów i to oni podejmują decyzje, nie Szpakowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Ty powinieneś wiedzieć jak działa redakcja i nie wciskać ludziom kitu.

Poza tym to decyzje kierownictwa. Jakoś Basałaj potrafił Szpakowskiego odsunąć na blisko 2 lata od komentowania i w ogóle. Widać oprócz Basałaja Szpakowski dostaje uznanie poprzednich i następnych szefów i to oni podejmują decyzje, nie Szpakowski.

Poza tym co wy widzicie w tym Snopku?? On nie nadaje się na komentatora hokeja, to szybka, dynamiczna gra,a Stanisław to raczej z tych takich flegmatycznych, ospałych. Zresztą zauważyłem,że wy lecicie po nazwiskach - Szpakowski be- patrzycie na jego potknięcia, Snopek- dobry to już przymykamy oko na jego wielblądy typu za każdy metr na skoczni dużej jest 2 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisław Snopek to świetny komentator hokeja. Ogromna wiedza i czuję te grę. Inna sprawa jeśli chodzi o skoki, ale o nich nie rozmawiamy!

Szpakowski to bardzo dobry dziennikarz, ale trzeba kiedyś zejść ze sceny. Niestety - on pcha się wszędzie. Hokej, piłka ręczna, najważniejsze mecze futbolowe, wioslarstwo. W piłce nożnej da się go przeżyć, uwielbiam jego emocje. Podobnie we wioslarstwie. Ale czy musi nadal pracować na pełen etat w takim wieku? No nie wiem ;) Błędy mówią same za siebie, że starość nie radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Ty powinieneś wiedzieć jak działa redakcja i nie wciskać ludziom kitu.
Poza tym to decyzje kierownictwa. Jakoś Basałaj potrafił Szpakowskiego odsunąć na blisko 2 lata od komentowania i w ogóle. Widać oprócz Basałaja Szpakowski dostaje uznanie poprzednich i następnych szefów i to oni podejmują decyzje, nie Szpakowski.

Poza tym co wy widzicie w tym Snopku?? On nie nadaje się na komentatora hokeja, to szybka, dynamiczna gra,a Stanisław to raczej z tych takich flegmatycznych, ospałych. Zresztą zauważyłem,że wy lecicie po nazwiskach - Szpakowski be- patrzycie na jego potknięcia, Snopek- dobry to już przymykamy oko na jego wielblądy typu za każdy metr na skoczni dużej jest 2 pkt.

 

Nie do końca mnie zrozumiałeś. Nie chodziło mi o to, kto jest dobrym komentatorem. Mam na myśli to, że Szpakowski nie zajmuje się ligą hokeja, nie obsługuje meczów PLH, tylko dostaje największe imprezy. Może być najlepszym komentatorem hokeja, ale tu chodzi o przyzwoitość. Taki Walczak prowadzi studio przed wszystkimi meczami ligowymi, a na MŚ dostaje wolne. Dla mnie to co robią Szpakowski i Szaranowicz to brak honoru. To po prostu wykorzystanie przez Szaranowicza swojej pozycji zawodowej w paskudny sposób. Panowie nie zajmują się skokami (Szaranowicz) i hokejem (Szpakowski) przez cały sezon, tylko spijają śmietankę, podczas gdy inni zasłużyli na to bardziej. Nie napisałem nic o tym, czy ktoś lepiej komentuje. Nie o to mi w tym przypadku chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapętliłeś się moim zdaniem. Najważniejsze mecze, najlepsze powinni robić najlepsi,a nie Ci co robią to najczęściej. Szaranowicz z racji pełnionej funkcji nie ma możliwości komentowania skoków na co dzień, co nie znaczy,że zrobi to gorzej od Szczęsnego, który chyba narzekać nie może. Z racji wieku, co mówił sam Andrzej Zydorowicz naturalne jest, że komentuje się mniej, a oddaje pole młodszym. oza tym każdy to wie,że istnieje coś takiego jak hierarchia i ona jest dość jasno określona. Walczak podejrzewam,że nie ma wolnego tylko wykonuje inne obowiązki.

Poza tym jak tak źle Snopkowi czy Walczakowi czy komuś innemu to droga wolna. Czasami mam wrażenie,że wy ich bardziej żałujecie, krzywdujecie niż oni sami. http://www.sportowefakty.pl/skoki-narci ... m-snopkiem

Jakoś nie widzę by sobie krzywdował, poza tym jakby było tak jak piszesz to dlaczego Szpakowski nie wziął komentarzu obecnych MŚ rozgrywanych na polskiej ziemi- co zawsze jest pewną radością dla komentatora i meczów Polaków?? Naprawdę ten hejt na Szaranowicza i Szpakowskiego jest już nudny, tyle było szefów redakcji, zarządów TV zawsze oprócz Basałaja(Szpakowski) Panowie byli najważniejszymi komentatorami?? Dlaczego,a może potrafią to robić wbrew pozorom, może nie są chodzącymi encyklopediami, ale potrafią stworzyć klimat, emocje, opakować widowisko.. Bo któż jest lepszy od Szpakowskiego jeśli chodzi o piłkę w TVP?? Laskowski i chyba tyle..

 

P.S. Jeśli ktoś "wygryzł" Snopka z Igrzysk olimpijskich to był to Laskowski, który w życiu nie zajmował się hokejem, a zapałał do niej miłością nagle jak przyszedł do TVP i teraz biedny Stanisław nie dość,że nie pojechał na Igrzyska o musi się dzielić PLH, reprezentacją itd. Tak należało by napisać gdyby miał tyle jadu co poniektórzy,a to tak nawiasem zgodne z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę by sobie krzywdował, poza tym jakby było tak jak piszesz to dlaczego Szpakowski nie wziął komentarzu obecnych MŚ rozgrywanych na polskiej ziemi- co zawsze jest pewną radością dla komentatora i meczów Polaków?? Naprawdę ten hejt na Szaranowicza i Szpakowskiego jest już nudny, tyle było szefów redakcji, zarządów TV zawsze oprócz Basałaja(Szpakowski) Panowie byli najważniejszymi komentatorami?? Dlaczego,a może potrafią to robić wbrew pozorom, może nie są chodzącymi encyklopediami, ale potrafią stworzyć klimat, emocje, opakować widowisko.. Bo któż jest lepszy od Szpakowskiego jeśli chodzi o piłkę w TVP?? Laskowski i chyba tyle..

 

P.S. Jeśli ktoś "wygryzł" Snopka z Igrzysk olimpijskich to był to Laskowski, który w życiu nie zajmował się hokejem, a zapałał do niej miłością nagle jak przyszedł do TVP i teraz biedny Stanisław nie dość,że nie pojechał na Igrzyska o musi się dzielić PLH, reprezentacją itd. Tak należało by napisać gdyby miał tyle jadu co poniektórzy,a to tak nawiasem zgodne z prawdą.

 

Ja tam studia przed meczami hokeja nie oglądam, ale widziałem mecz Polaków z Japonią to komentarz Laskowskiego był na wysokim poziomie, wiadomo. Laskowski może i nie komentował nigdy wcześniej hokeja, ale da się wyczuć, że śledzi i wie co się dzieje w NHL i innych ligach. Zawsze merytorycznie przygotowany. Potrafi nawet porównać danego hokeistę, że stylem przypomina w pewnym stopniu tego czy tego.

Do Snopka nic nie mam, widziałem 1 tercję meczu z Włochami to komentował dobrze, na emocjach. Zna się, ale wiadomo jest tylko Snopkiem i nigdy już na wyższy pułap nie skoczy w tym wieku.

 

A Szpaku może nie komentuje tych meczów Polaków bo nie potrafiłby się doszukać informacji na temat rywali itp ? :P To tak pół żartem pół serio, ale kto wie czy by sobie z tym poradził.

Mi tam za Szpakiem nie tęskno bo go nie trawię od paru lat już za jego liczne błędy, pomyłki, żenujący momentami styl wypowiedzi jak do idiotów i jak słyszę jego zwrócenie się do eksperta "Włodek grałeś jako napastnik, to teraz zanalizuj tę sytuację" to mnie się chce płakać. Nie lubię nadętego stylu Szpaka, nie czuję jego żartów, które są słabe. No i nie znoszę jego błędów.

 

Cud, że dzisiejsze derby Madrytu skomentuje Maciej Iwański, a nie Szpaku.

Iwańskiego też nie lubię bo często się podnieca jednym i tym samym, ale np jak komentował ostatnio Arsenal TV i mecz Burnley - Arsenal to powiem Wam, że zrobił to dobrze. Nie było podniet żadnym piłkarzem, żadnym zespołem, ale rzetelny komentarz na poziomie. Dlatego wniosek jest taki, że Iwański nie może dostawać meczów Barcy, Bayernu i paru jeszcze bo większośc czasu się będzie podniecał Messim, Lewym itp. Cokolwiek by rywal nie zrobił to i tak będzie słabe, ale jak ktoś z tych zespołów coś zrobi nawet godnego uwagi to peany na ten temat będą jeden za drugim...

 

Wiadomo @wislok, że poza Laskowskim to w TVP nie ma dobrych czy lepszych komentatorów do piłki i to jest fakt. Tylko jeszcze żeby TVP chciała Laskowskiego wykorzystywać do tej piłki na tyle, na ile może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud,że skomentuje Iwański . Raczysz żartować.

Nie rozumiem co Ci przeszkadza w tym zwrocie "Grałeś jako napastnik" . Wydaje mi się,że po to są eksperci by analizowali te sytuacje,a nie Szpakowski.

Moim zdaniem Laskowski przykładowo słabo wypada w piłce ręcznej, przy hokeju go nie słuchałem, bo mnie interesuje on jak zeszłoroczny .. lód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o to, że pytania Szpaka w studio same w sobie są głupie. Chodzi raczej o to - co odczuwam i ja - że Szpakowski wszystko robi tak samo od 30 lat. Utarte frazesy przy komentowaniu, podobny sposób prowadzenia studia. Każda, nawet najlepsza formuła się wyczerpuje, nie można robić wszystko pod jeden szablon. Tomasz Smokowski często mówi w wywiadach, że jego i Twarowskiego ambicją przy prowadzeniu "Ligi+extra" jest to, żeby o - w gruncie rzeczy - tym samym (A strzelił gola, a B faulował) ciągle umieć opowiedzieć w świeży, nowy, inny sposób. Fenomen programu pokazuje, że doskonale to im się udaje.

 

No ale wiadomo, wszystkim Szpakowski wrył się w świadomość tak, że wielu nie wyobraża sobie TVP bez niego. Ja to rozumiem. To tak jak z tym bohaterem "Rejsu", który mówił, że najbardziej lubi te piosenki, które już zna. Pewnie niektórzy lubią te komentarze, które już słyszeli. Mnie to już znudziło.

 

Btw, trochę mnie śmieszy robienie ze Szpaka jakiegoś dziadka. Gość ma 64 lata. Dla porównania: Karol Stopa - lat 67, Krzysztof Wyrzykowski - 71, a obu wciąż słucha się świetnie. Wiek nie ma tu nic do rzeczy, zwłaszcza, że pan Dariusz nie nadąża już od dobrej dekady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...