Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w studiu skrótów LM Rafał Patyra powiedział, że mecz z Niemcami będzie relacjonowany w TVP w nowatorski sposób. Jak wiemy prawa do tego meczu posiada Polsat, ale TVP pewnie coś przygotuje. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało. Myślę, że będą to wejścia reportera na żywo, albo program w trakcie meczu. Chyba TVP wzięła sobie słowa Jurka Owsiaka i poważnie podchodzi do wydarzeń, których nie transmituje. Przykładem mogą być MŚ w kolarstwie. Swoją drogą, to Polsat , który miał prawa do tych mistrzostw wysłał kogoś do Ponferrady?

Według mnie w dobie DVB-T takie akcje są zupełnie niepotrzebne. Wystarczyłaby jakaś większa relacja, jakieś dłuższe podsumowanie po meczu (okiem TVP).

 

U nas te wszystkie telewizje zachowują się trochę jak politycy na wiejskiej.

 

Wprawdzie podejrzewałem Polsat i TVP o wzajemną nienawiść, ale ostatnie wydarzenia związane z siatkarskim mundialem przeszły nawet moje najśmielsze wyobrażenia.

 

Nie wiem z czego to wynika... z polskiej mentalności? Z polskiej głupoty? Przecież można było się spotkać, pogadać w cztery oczy, zjeść coś smacznego, a nawet się napić. Dojść do jakiegoś wzajemnego konsensusu, kompromisu.

 

Dam taki przykład z Niemiec i Włoch. Jak sami wiecie nie tylko TVP straciła prawa do pokazywania reprezentacji narodowej w piłce nożnej, prawa straciła także ARD oraz ZDF na rzecz RTL.

 

Czy z tego powodu ARD/ZDF odsuwają na bok sprawy związane z reprezentacją skupiając się już tylko na dyscyplinach do których mają prawa? A skąd! Niemieccy nadawcy publiczni kontynuują misję publiczną obwieszczając swoim telewidzom - kibicom piłkarskiej reprezentacji Niemiec, że ich pupili będzie można teraz zobaczyć u konkurencji. Wiem, że w naszym polskim piekiełku może do brzmieć jak fikcja, ale tak jest. Zerknijcie chociażby na telegazetę telewizji ZDF:

http://module.zdf.de/teletext/master.html <---kliknijcie sobie stronę 489

 

Włosi idą nawet o krok dalej! Państwowa Rai na swojej stronie internetowej poleca programy konkurencji!

http://www.servizitelevideo.rai.it/tele ... enumain=11 <--- kliknijcie sobie stronę 289

 

To mniej więcej tak jakby wejść na telegazetę TVP i poczytać w dziale polecamy "Cafe Futbol - tylko w Polsacie".

 

W nieco bardziej cywilizowanych krajach takie rzeczy jak widać mają miejsce. Wszystko z myślą o telewidzach. Wszystko z troski o telewidza, żeby telewidz mógł rozwijać swoją pasję np. do sportu.

 

I to jest właśnie zdrowa konkurencja. Nie próbujemy zawalczyć o telewidza metodami dezinformacji tylko jakością naszych programów.

 

We Włoszech podoba mi się jeszcze to, że tam włoski sport to jest dla obywateli świętość i nawet jeśli jakiś kanał nie ma praw do transmisji sportowej to może pokazać urywki, bramki, skróty należące do konkurencji i vice versa. Może na podstawie tychże skrótów zrobić porządny magazyn sportowy, porządne wiadomości sportowe, a u nas każdy z magazynów czy wiadomości ma zawsze jakieś luki. Bo albo nc+ nie może siatkówki pokazać, albo Polsat nie może Ekstraklasy pokazać, albo TVP nie może czegoś tam jeszcze pokazać. To jest chore.

 

Wiadomo, że jest to opatrzone pewnymi umowami, może i nawet ustawami, ale jak widać w innych krajach dało się to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA to nawet w programach typu Jimmy Kimmel Live, który jest emitowany na ABC, gdy przychodzi jakaś gwiazda z serialu konkurencyjnej stacji ( np z CBS czy z FOX ) to normalnie się wspomina, że ten serial leci w tej i tej stacji, rozmawia się na temat tego serialu itp itd. W Polsce oczywiście jest inaczej i tak oto w programie np. u Wojewódzkiego, gdy przychodzi ktoś z serialu od solorzy to zawsze mówi się, ze ta osoba jest z "konkurencyjnej stacji" albo "nie wymieniajmy nazw". Cebulandia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w dobie DVB-T takie akcje są zupełnie niepotrzebne. Wystarczyłaby jakaś większa relacja, jakieś dłuższe podsumowanie po meczu (okiem TVP).

Zamiast krytykować, może lepiej czasami coś samodzielnie sprawdzić :?: Otóż po meczach z Niemcami jak i Szkocją będzie specjalne wydanie magazynu 4-4-2 w TVP Sport.

Wprawdzie podejrzewałem Polsat i TVP o wzajemną nienawiść, ale ostatnie wydarzenia związane z siatkarskim mundialem przeszły nawet moje najśmielsze wyobrażenia.

Co do siatkarskiej kłótni to wina oczywiście jest po stronie "słoneczników", którzy przypisują wyłączne zasługi. Jeden normalny- Cezary Kowalski w artykule prasowym podkreślił także zasługi TVP. Inna sprawa,że żadnej nienawiści nie ma. Jej nie ma, myślisz,że Borek z Szpakowskim nie rozmawia, Szaranowicz z Kmitą to przecież koledzy itd.To,że ludzie się czasami spierają nie świadczy zaraz o nienawiści.

? Przecież można było się spotkać, pogadać w cztery oczy, zjeść coś smacznego, a nawet się napić. Dojść do jakiegoś wzajemnego konsensusu, kompromisu.

Myślisz,że tego nie robią. Skoro tak to chyba życia nie znasz. Zresztą dałeś przykład wiejskiej, tam spory, ostry język są na porządku dziennym przed kamerami, wyłączą kamerę razem biesiadują.

 

Czy powinno się reklamować konkurencję?? Moim zdaniem to zbędne. Podejrzewam,że kibice doskonale zdają sobie sprawę gdzie będą mecze rozgrywane. Zresztą jak dają migawki z podpisami to chyba ludzie widzą z jakiej stacji pochodzą. Nie sądzę by Niemiec czy Włoch byli tak nierozgarnięci :smile:

 

Bardzo dobrze,że dają mecz Liverpoolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowości w TVP Sport :

w dniach 28-30.10 TVP Sport pokaże 6 spotkań 1/16 Pucharu Niemiec. od 15.10 relację z każdego spotkania Stelmetu Zielona Góra w ramach rozgrywek Euro Cup.

Ponadto oprócz Pucharu Niemiec ma być transmisja jednego spotkania w ramach 1/16 Pucharu Hiszpanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dniach 28-30.10 TVP Sport pokaże 6 spotkań 1/16 Pucharu Niemiec.

Trzy mecze beda live z czego jeden dopiero od ok 25 min meczu a 3 pozostale spotkania to retransmisje.

 

Wtorek 28.10

18:55 Piłka nożna - Puchar Niemiec: 1/16 F (1): VfR AALEN - HANNOVER 96; STEREO, 16:9, Na żywo

20:55 Piłka nożna - Puchar Niemiec: 1/16 F (2): FC St. Pauli - Borussia Dortmund; STEREO, 16:9, Na żywo (mecz zaczyna sie o godz. 20.30)

22:30 Piłka nożna - Puchar Niemiec: 1/16 F (3): MSV Duisburg - FC Koeln; STEREO, 16:9

 

Sroda 29.10

08:00 Piłka nożna - Puchar Niemiec: 1/16 F (1): VfR AALEN - HANNOVER 96; STEREO, 16:9

10:05 Piłka nożna - Puchar Niemiec: 1/16 F (3): MSV Duisburg - FC Koeln; STEREO, 16:9

15:40 Piłka nożna - Puchar Niemiec: 1/16 F (2): FC St. Pauli - Borussia Dortmund; STEREO, 16:9 (cale spotkanie)

20:25 Piłka nożna - Puchar Niemiec: 1/16 F (5): Hamburger SV - Bayern Monachium; STEREO, 16:9, Na żywo

 

Czwartek 30.10

08:00 Piłka nożna - Puchar Niemiec: 1/16 F (4): FC Magdeburg - Bayer Leverkusen; STEREO, 16:9

20:45 Piłka nożna - Puchar Niemiec: 1/16 F (6): Hoffenheim - FSV Frankfurt; STEREO, 16:9

23:20 Piłka nożna - Puchar Niemiec: 1/16 F (5): Hamburger SV - Bayern Monachium; STEREO, 16:9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

À propos Europucharu (Eurocup) to w początkowych kolejkach tak wygląda terminarz:

 

15.10 | 19:00 | pol.pngZielona Góra - Łokomotiw Kubań rus.png

22.10 | 18:00 | gre.pngPAÓK - Zielona Góra pol.png

29.10 | 19:00 | pol.pngZielona Góra - Budućnost mne.png

 

Wymienione mecze rozgrywane są w środy.

 

@Edit:

 

Co do DFB-Pokal to nawet ciekawy pomysł, kiedy zanim rozpocznie się mecz St. Pauli (2) - Dortmund (1) pokazać częściowo Aalen (2) - Hannover (1).

Ale można byłoby też podobnie uczynić dzień później, kiedy zanim zaczną transmitować spotkanie Hamburg (1) - Bayern (1), to pokazać też na początku 1860 München (2) - Freiburg (1).

 

@Edit2:

 

A zauważyłem, że jednak mecz z Sankt Pauli zostanie pokazany od momentu aż zakończy się spotkanie w Aalen. To w sumie cofam, żeby w środę uczynić tak samo.

Przy okazji Niemcy mogli godziny lepiej ustalić np. 18:45 oraz 20:45 (wiadomo, że to nie rozwiązałoby w pełni problemu nakładania się transmisja np. dogrywki).

Wracając do ramówki to lekko dziwi brak retransmisji E. Frankfurt (1) - Mönchengladbach (1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DFB-Pokal to nawet ciekawy pomysł, kiedy zanim rozpocznie się mecz St. Pauli (2) - Dortmund (1) pokazać częściowo Aalen (2) - Hannover (1).

Aalen - Hannover ma byc pokazany w calości, to mecz BVB ma byc pokazany niecaly. Niemcy nieprzypadkowo tak ustawili godziny spotkan DFB Pokal, tak samo jak to ze BVB i Bayern nierzadko graja w Bundeslidze o tej samej porze. W Hiszpanii w przypadku Realu i Barcy jest to nie do pomyslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsacie jest półgodzinne studio przed Meczem i od 22.45-23.00 po meczu, odliczając reklamy będzie ono krótsze niż 15 minut. Podkreślam Polsat,a nie Polsat Sport. Audycja choć jest w TVP Sport będzie dla mnie dostępna choć nie mam tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast krytykować, może lepiej czasami coś samodzielnie sprawdzić? Otóż po meczach z Niemcami jak i Szkocją będzie specjalne wydanie magazynu 4-4-2 w TVP Sport.

No właśnie w TVP Sport... kanale prawie ogólnodostępnym.

 

Co do siatkarskiej kłótni to wina oczywiście jest po stronie "słoneczników", którzy przypisują wyłączne zasługi.

Wina jest, ale po stronie zwierzchników TVP z wiejskiej.

 

Jedna ustawa załatwiłaby wszystko.

 

Jeden normalny- Cezary Kowalski w artykule prasowym podkreślił także zasługi TVP.

A jakie TVP ma zasługi?

 

Inna sprawa,że żadnej nienawiści nie ma. Jej nie ma, myślisz,że Borek z Szpakowskim nie rozmawia, Szaranowicz z Kmitą to przecież koledzy itd.To,że ludzie się czasami spierają nie świadczy zaraz o nienawiści.

Borek obrzucający błotem Jóźwika w Cafe Futbol, polsatowska nagonka na TVP przy okazji meczów Czarnogóra - Polska, Polska - Mołdawia. Wydarzenia Polsatu relacjonujące zawsze z należytą dokładnością każdy kwas który spływa po Woronicza, Miklas - naczelny krytyk TVP i Szaranowicza ekspertem numer 1 Polsatu w trakcie ZIO, wojenka dziennikarzy przy okazji siatkarskiego mundialu (wypominanie Voice of Poland, Rolnik szuka żony) itp. itd.

 

Pewnie gdybym dłużej nad tym przysiadł wynalazłbym jeszcze inne akcje-rewelacje.

 

Z mojej perspektywy wygląda ta tak, że Polsat przez lata rzucał kamieniami w kierunku TVP po czym sam dostał po głowie (ze zdwojoną siłą) w trakcie siatkarskich MŚ. Po głowie od ludzi z Woronicza, którzy zwietrzyli okazję i wybrali idealny moment do ataku. Trochę im się nie dziwię. Żyłka wreszcie pękła.

 

Coś w rodzaju odwetu. Sytuacja analogicznie podobna do pierwszych 30 minut filmu "Full Metal Jacket" (wyłączając samobójstwo).

 

Jeśli zaś chodzi o dziennikarzy to mnie ich osobiste relacje nie interesują, bo wcale nie muszę o nich wiedzieć, to ich wewnętrzna sprawa... wiem tylko, że dziennikarze TVP i Polsatu nigdy lub prawie nigdy nie nawiązali między sobą żadnego kontaktu w ramach telewizji w których się obracają.

 

Przypominam, że Mielcarski raz czy dwa razy był gościem Cafe Futbol jako ekspert Canal+, tak samo jak "Kowal" był kiedyś zaproszony do studia Canal+ jako ekspert Polsatu (było to przy okazji El Clasico). W magazynie Liga+Extra wielokrotnie w przeszłości napotykałem na opinie wyrażane przez Borka, komentatora Polsatu odnośnie Ekstraklasy.

 

Na linii Polsat - TVP o tego typu relacjach nigdy lub prawie nigdy nie było mowy więc chyba mam prawo uważać, że krew która krąży pomiędzy ludźmi z TVP i Polsatu to... zła krew.

 

Myślisz,że tego nie robią. Skoro tak to chyba życia nie znasz. Zresztą dałeś przykład wiejskiej, tam spory, ostry język są na porządku dziennym przed kamerami, wyłączą kamerę razem biesiadują.

To trochę inna sytuacja. Politycy jadą właściwie na tym samym wózku. W relacji TVP - Polsat mamy tak naprawdę dwa różne podmioty.

 

TVP, czyli uboższy twór korzystający z zasobów publicznych, czyli pieniędzy niczyich versus Polsat, czyli dobrze sytuowany twór prywatny, a jak prywatny to wiadomo - ludzie z przypadku tych negocjacji nie prowadzą.

 

Problemem TVP jest to, że tam polityka nabywania praw odbywa się cyklicznie. Przychodzi jakaś ekipa np. powiązana z opcją polityczną która jest przy władzy. Wrzuca na stołki ludzi często niekompetentnych (jak w rządzie gdzie np. ministrem sprawiedliwości zostaje ktoś kompletnie niepowiązany z prawem jako takim). Ci ludzie powierzają inne funkcje kolejnym osobnikom. A osobnik desygnowany przez osobę niekompetentną to zazwyczaj kolejny laik, pozer... . Nepotym prowadzi do tego samego. Co się potem dzieje. Pan dyrektor szasta pieniędzmi (psuje rynek) kupuje drogie prawa, chełpi się tym na forum publicznym i za kilka lat zwija manatki. Mija jakiś okres czasu. Kolejny dyrektor (o zupełnie innej wizji od swoich poprzedników) piastuje to stanowisko. Chce kupić te same prawa, ale... zaraz, zaraz. Prawa kosztują kilka nawet kilkanaście razy drożej, bo jeden z jego poprzedników zawyżył stawki. Bo kiedyś TVP miała kasy potąd, a teraz budżet się skurczył, konkurencja nabrała na sile, ludzie przestali płacić abonament, złe decyzje poprzedniej ekipy doprowadziły do tego, że TVP notuje spadki oglądalności, straty finansowe i taki nowy dyrektor ma związane ręce.

 

Odsyłam do tej zacnej dyskusji:

http://www.ipla.tv/Cafe-futbol-09-09-20 ... _container

 

Czy powinno się reklamować konkurencję?? Moim zdaniem to zbędne. Podejrzewam,że kibice doskonale zdają sobie sprawę gdzie będą mecze rozgrywane. Zresztą jak dają migawki z podpisami to chyba ludzie widzą z jakiej stacji pochodzą. Nie sądzę by Niemiec czy Włoch byli tak nierozgarnięci

Przeceniasz swoich krajan.

 

Bardzo dobrze,że dają mecz Liverpoolu.

Znowu są niekonsekwentni.

 

Polityka pokazywania Polaków dobiegła kresu? A może wraz z nową ekipą rządzącą doszło do kolejnego przewietrzenia pomieszczeń biurowych na Woronicza?

 

Ilu Polaków odbiera TVP Sport to po pierwsze.

 

Po drugie:

- Iwański

- Patyra

- Engel

- Szpakowski

- Żewłakow

 

eh... co oni mają ciekawego do powiedzenia. Jeszcze Gmocha mogli p[beep]rnąć :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...