Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dość słabe te wyniki

Dla porównania:

mecz BORUSSIA - REAL (ćwierćfinał, ale bez Lewandowskiego w marcu 2014) miała widownię ok. 2,3 mln

mecz BORUSSIA - REAL (faza grupowa w październiku 2012 z Lewandowskim) miała widownię 3,73 mln

 

Borussia już wyleciała więc wynik średni tego sezonu LM w TVP1 będzie znacznie niższy niż rok temu (wtedy było to 3,08 mln)

Hitowe spotkanie miało prawie 7 mln, a ostatnie na podium prawie 3,8 mln. Teraz narazie całą trójka na podium zamyka się w granicach 2-2,3 mln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich sezonach dostęp do wszystkich meczów LM miało zdecydowanie mniej osób, a dodatkowo była mniejsza konkurencja w DVB-T, co również mogło mieć wpływ na oglądalność LM w TVP 1. Co prawda mecze LM w TVP 1 HD nadal mają większą oglądalność niż propozycje Polsatu i TVN, jednak nie gwarantują tego, że TVP w tym sezonie zarobi na LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spojrzałem wczoraj na film Wybuchowa para pamiętając, że w ubiegłym roku były aktywne angielskie napisy w DVB-T. Wczoraj również były, niestety z opóźnieniem około 2 sekund, podobnie polskie. Niestety nie dość że TVP "od święta" puszcza film z angielskimi napisami to jeszcze całkowicie skopany... Ps. na TVP2 brak jest funkcji angielskich napisów, a była. Czyżby usunęli bo i tak z tego nie korzystali?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Szpakowskiego przetrzymam, ale tego pseudo znawcę Trzeciaka ciężko słuchać. Ale dobrze, że nie Ulatowski, który swój talent taktyczny udowodnił m.in. w Miedzi Legnica i powrócił z podkulonym ogonem do TVP :lol2: Gadać [beep]oły o taktyce i jak ustawić drużynę to ja też mogę, a efekt w prowadzeniu zespołu miałbym podobny.

 

TVP dziś zaczęło relację trafiając akurat na odgrywany właśnie na stadionie hymn Realu Madryt, który jest świetny, a do tego odśpiewany przez prawie cały stadion, ale Szpaq musiał przegadać cały hymn wygłaszając powalający monolog :/

 

Tak przy okazji jakości na TVP 2 "HD" to widziałem kolejną relację z widowiska kabaretowego podczas Świąt i po raz n-ty kabaret realizowany w SD. Niemal każdy festiwal kabaretowy pokazywany w TVP jest w potwornym SD. Nie wiem o co chodzi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP dziś zaczęło relację trafiając akurat na odgrywany właśnie na stadionie hymn Realu Madryt, który jest świetny, a do tego odśpiewany przez prawie cały stadion, ale Szpaq musiał przegadać cały hymn wygłaszając powalający monolog :/

W nc+ zaczęli jeszcze później, tak jak praktycznie przez cały obecny sezon LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej stronie o tv sat, która stale często dokonuje pomiarów wielu kanałów z wielu satelitów TVP 2 HD ma bitrate średni na poziomie jedynie 3,5 mbit/s :x

Pomiary były dokonywane w czasie kiedy na dwójce lecą programy w natywnym HD.

Myśleli że jak dadzą taki sam bitrate jak w DVB-T to nie będzie żadnej różnicy. Otóż nie! W DVB-T jest lepiej dzięki nowym koderom i niech nikt nie mówi że w NTC jest koszmar.

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate na tym tp. jest zmienny (podczas pomiaru w rezerwie było ok. 5 mbit/s) , kilka dni temu podczas pomiaru bitrate wynosił średnio 5 mbit/s, znalazłem archiwalny pomiar z 2 kwietnia i tam bitrate podczas tej samej audycji wynosił ponad 6 mbit/s. Wszystko zależy od tego ile miejsca potrzebuje nadawany materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że materiał jest w natywnym HD nie oznacza, że potrzebuje większego bitrate. Duzo ważniejsze jest to, czy w materiale jest dużo dynamicznych scen. Teraz z ciekawości zrobiłem 15-minutowy test TVP2 HD z satelity. Leciał program "Pytanie na śniadanie" (upscal). Średni bitrate - 6,2 Mb/s, maksymalny - 9,4 Mb/s. Tragedii to tu nie ma, ot taki polski standard...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...