Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są drogie, jak na tasiemiec. A TVP ciągle spada oglądalność, efekt ten jeszcze przez jakiś czas się utrzyma. Biorąc pod uwagę ilość odcinków, nie dziwię się, że marudzą. Ale podobno sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Fakt bawi się w czarnowidztwo. Producenci prawdopodobnie zgodzą się na mniejszą kwotę, jeśli TVP kupi więcej odcinków i zmieni porę nadawania na późniejszą. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym część aktorów, m.in. Włodzimierz Matuszak, oficjalnie przyznawali, że już się serialem zmęczyli. I tak cudem przedłużyli serial o miesiąc... szkoda, że nie zaoferowali nic innego w zamian.

Przecież zaoferowali ... "Galerię", potem jeszcze było "Wszystko przed nami". Takie hity, że dziś już o nich mało kto pamięta. Wielki błąd zrobili z zakończeniem Plebanii, żaden nowy serial nie zdobędzie już takiej popularności jak te zapoczątkowane kilkanaście lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze wszystko tak samo przebiega. :P Te seriale też z pewnością się z tymi problemami borykały. Ale o ich przetrwaniu zadecydowały pewnie wyższa oglądalność i bardziej uniwersalna tematyka. Trudno było wszystko dalej ciągnąć w tej samej formule, więc pozbyto się najsłabiej rokującego. Może dzięki temu mają na częstrzą produkcję teatru tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład na reaktywowane Studio Teatralne Dwójki. Polecam, w niedzielę 28 września.

 

Mecz dziś komentują Szpakowski i Żewłakow.

 

A co do seriali - kiedyś oglądałem Plebanię, ale w ostatnich miesiącach emisji to nie było to samo. Potem weszły inne seriale i wiemy jak skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co płakać za Plebanią. Teatr jest zdecydowanie lepszy. Coraz bardziej podobają mi się te zmiany. Jeszcze mogliby wywalić z jeden serial. A zamiast tego jakiś wieczorny talk-show na tematy kulturalne i obyczajowe. Ten z Młynarską niezbyt mi się podoba i leci za wcześnie. Powinien być po 22:00, tak żeby nie musieli się martwić ograniczeniami. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po Plebanii był żal, jak nie wiem co. Po prostu zżyłem się z tym serialem, a najbardziej z osobą Janusza Tracza. Jak go oglądałem, to często po prostu się trzęsłem ze strachu, choć wiedziałem, że to był tylko serial. Ostatnio takie coś miałem przy Szkole na TVN. To po prostu oznacza, że serial jest MOCNY. Mogli zdjąć już Klan, bo ten z sezonu na sezon jest coraz gorszy. Zero polotu i emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przywiązuj tak wagi do słowa "premiera". :roll: Chodzi oczywiście o premierę w otwartej TV.

 

Już widziałem tę produkcję na Canal+. Kupiłem nawet na wyprzedaży płytę z nim na blu-ray. Tak dla wparcia polskiej kinematografii, bo film niespecjalnie przypad mi do gustu... ze względu na muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile polskich filmów, mimo premiery na festiwalach, nie może doczekać się szybkiej dystrybucji w kinach? Sporo. I to jest ważniejsze od jakiejś tam premiery na kanałach ogólnych.

 

Jako że mam doświadczenie w pracy dystrybutora filmowego, to powiem ci, że to kwestia zysków. To jest specjalnie przeciągane w czasie różnymi sposobami, by maksymalnie zarobić na danym tytule. Szybka premiera w otwartej TV obniża inne źródła dochodu - sprzedaż płyt, VoD, premium tv. Im głośniejszy tytuł, tym bardziej starają się wydłużyć jego komercyjną żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proponuje to samo zrobić z Klanem. Kto te nudy ogląda? Ile to jeszcze będą ciągnąć - dłużej niż Modę na sukces? :lol2: TVP odkuje się finansowo (od wymagań tych pseudogwiazd) i od razu znajdą się środki na ciekawsze filmy i seriale. A resztę pieniędzy można przeznaczyć na rekonstrukcje wybitnych produkcji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat :cry: to już nie będę miał czego oglądać w TVP - to jest jedyna rzecz (oprócz serwisów informacyjnych i transmisji sportowych), która tam nadaje się do oglądania :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...