Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To by trzeba było powołac komisję najlepiej sledczą do sprawdzania kto jest w zasięgu a kto nie ;)

 

Płacisz abonament - dostajesz kartę kodową do odbioru sat kanałow TVP.

TVP i tak płaci za system kodowania dla kanałow na Astrze a od nowego roku na Hotbird. Więc co za problem udostępnic karty opłacającym abonament. Koszt produkcji takiej karty to grosze.

Proste nieskomplikowane ale cieżkie do zrozumienia dla niektorych z wyższej „elyty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata RTV za TVP? Po co?

Po pierwsze ja już płace nc+/CP i po co mam płacić dodatkowo? Nigdy w życiu.

Po drugie po co ludzie mają płacić skoro nie oglądają TVP?

 

TVP Sport jest w extra kanałach dodatkowych w nc+ czy CP i po co bulić za RTV?? Ja już płace abo i nie zamierzam płacić za TVP. Mogą mi odłączać wszystkie TVP, mogą likwidować. Przynajmniej będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@browar idąc dalej tokiem twojego myslenia zlikwidujmy wszystko co panstwowe i wrocmy do czasow XIX kapitalizmu.

 

W sumie powinno byc lepiej - wszystko prywatne - służba zdrowia, komunikacja, łącznosc, energetyka itp. Wyprzedac zlikwidowac. W sumie i tak to postępuje.

Ktoregos dnia i tak się obudzimy w innym kraju Polski nie będzie już w ogole.

Pomysl czemu Farfał ze swoim pomysłem platformy TVP ( podstawowe kanały ich za free dla płacących abonament ) oraz możliwoscią dokupienia poszczegolnych kanałow za rozsądną cenę nie zrealizował tego ?

Bo było to nie na rękę prywatnym nadawcom.

 

Bez szumnych słow i zdan ale panstwo Polska to my i dzięki temu że płacimy na jego funkcjonowanie istniejemy.

Niemcy, Szwajcaria, Austria mają TV finansowaną z pieniędzy mieszkancow i dyskusji nie ma. Owszem mają dobrą ofertę programową ale cos za cos taka prawda.

Oglądałes kiedys szwajcarskie programy panstwowe ? Także są reklamy może nie tak dużo lecz są. Każdy szwajcar po zapłaceniu abonamentu - dostaje kartę kodową i ma dostęp z satelity do 3-4 wersji językowych kanałow ( jak u nas TVP 1 i TVP 2 ) i do tego program jest zrożnicowany pod względem zawartosci także programowej.

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/SRG_SSR

 

Niemcy mają TV publiczną niekodową z satelity i do tego w wersjach regionalnych także w HD.

Jak to nie wystarcza możesz sobie wykuoic abonament u prywatnego operatora SKY, HD+.

U nas najlepiej zakodowac - sprzedac prywatnym - niech Kowalski płaci prywatnemu.

Zastanawiam się za co płacisz prywatnemu np. NC+, POLSAT za kanały historyczne gdzie kroluje brak historii, programy reality show typu jak gwiazdy tanczą na lodzie itp. To jest odmożdżanie człowieka. Najprosciej rządzi się społeczenstwem nie wyedukowanym.

 

Mały off-top ;) piszę z telefonu więc brak częsci polskich liter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty porównujesz Niemcy do Polski?

W Niemczech zarabiasz w eurusach i zostaje Ci na życie, na wycieczki i jeszcze masz dużo a w Polsce? nic Ci czasem nie zostaje. Takie porównanie jest błędne.

 

Wolę zapłacić nc+ za to co mi oferuje niż bulić TVP za [beep].

 

Nie było Polsatów w N i co? I tak ludzie mieli Nke. Nie byłoby TVP ? Dla mnie żadna strata, jeżeli chciałbym ogląać TVP bym ją wykupił, a tak dla mnie może nie istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownaj wysokosc abonamentu w Niemczech, Szwajcarii do ich zarobkow to się zdziwisz wcale taki mały nie jest.

 

Koło się zamyka nie ma opłat za abonament to i oferty programowej brak na panstwowych programach. Opłata w Polsce za abonament miesięczny to paczka papierosow lub kilka tanich piw ;)

Pewnie lepiej prywatnemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest odmóżdżanie człowieka. Najprościej rządzi się społeczeństwem nie wyedukowanym.

A czyż nie jest tak teraz w TVP! Serial goni serial z "aktoreczkami" z wiadomego pochodzenia i za nimi reality show w podobnym klimacie ogłupiającym.

Wraz lokowanym produktem. Po prostu sieczka. "Wszystko to marność nad marnościami".

A gdzie są programy rozrywkowo rewiowe? Dobre kino w normalnym czasie? Publicystyka? Programy popularnonaukowe? Sport? Który jest tylko od wielkiego dzwonu.

Szkoda gadać i szkoda wymieniać. A teraz reklama :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam płacić abonament ,jak mój telewizor nie odbiera nadawanych teraz kanałów telewizyjnych ??? Państwowa telewizja nie udostępnia dekoderów ani satelitarnych ani naziemnej cyfrowej !!! Nie rozdają też nowych telewizorów z MPEG4 do odbioru nowej telewizji . Nie dają w dzierżawę dekoderów ,tak jak to robi każdy prywatny nadawca, kablówka daje dekoder ,Nc+ daje dekoder,Polsat daje dekoder i płaci się za abonament i za dzierżawę dekodera 5-10 zł miesięcznie. Oglądałem telewizję polską z anteny siatkowej na dachu i płaciłem abonament za posiadanie odbiornika telewizyjnego.Nadal posiadam odbiornik telewizyjny ,ale przestał odbierać programy ,więc za co mam płacić abonament RTV ??? Ja tego nie rozumiem . Może ktoś mi to wytłumaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77:

Karta kodowa jest bez sensu. TVP nie ma własnej platformy na satelicie. A poza tym, zmuszała by abonentów NC+ i CP, do dostawiania dodatkowego pudła obok telewizora. Tylko garsta pasjonatów bawi się we własny sprzęt i to ogarnia. No i to tylko 1/3 widowni w Polsce. Co z pozostałymi 2/3, czyli NTC i kablówkami? Kodowanie sygnału NTC mija się z celem jej powstania. Czyli szerokiej dostępności i łatwości w odbiorze. Kablówki musiały by podnieść ceny pakietów. Co by mocno odbiło się na ich konkurencyjności - większość by upadła. Co kompletnie mija się z celem i szkodzi gospodarce.

 

TVP nie przenosi kanałów na swoje transpondery. Nie ma to większego znaczenia, poza oszczędnościami. Polska widownia telewizyjna nie samą satelitą żyje. To tobie, ciężko jest tu cokolwiek zrozumieć. Prosta produkcja taniej karty kodowej nie rozwiązuje nawet połowy problemów. :P

 

@connor:

7-10zł i bez reklam? Przecież to jest nieosiągalne. :P Przemnóż to sobie przez liczbę gospodarstw domowych (patrz strona GUS). Wychodzą kwoty mniejsze niż obecnie z reklamami. Z reklamami to minumum 13zł (tyle wynosi podobno granica opłacalności wg. rzecznika TVP), a bez nich minimum 3x tyle (według tego, co słyszałem od ludzi TVP - 30-35zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest slogan, ani żadna utopia, po prostu nikt nie prosi władz państwowych, aby narzucały nam jedyną słuszną płatną-bezpłatną :) telewizję.

 

Nie powinno być nic za darmo, ale to reguluje się poprzez kodowanie i TVP powinna się do tego projektu przyłączyć.

 

Ciągle przy każdej okazji powtarzam, że wielką bezczelnością jest, żeby dawać nam to, czego kompletnie nie chcemy i jeszcze domagać się za to pieniędzy.

 

Rynek zweryfikowałby pogląd, czy TVP w obecnej formie jest do przyjęcia, czy może jednak niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan,żeby zmienić TVP potrzebne są środki, nie na odwrót.

Zacznijmy od wymiany zarządu, końcu koleżeństwa i starym nawykom dawania sobie premii za nic nie robienie w ekipie trzymającej łapę.

Pieniądze się znajdą, ale muszą być słusznie rozdysponowane. Bierzmy przykład np. z Słowaków i Czechów jak u nich robią telewizję i ściąganie abonamentum, dlatego wprowadzono ustawę, na podstawie której opłatę abonamentową połączono z rachunkiem za elektryczność (podobne, ale mniej radykalne rozwiązanie, czyli system identyfikacji abonentów przez firmy energetyczne wcześniej ustanowiono w Czechach). W ten sposób wszystkie gospodarstwa domowe zużywające energię elektryczną zostały zobowiązane do płacenia abonamentu. Zwolnione z płacenia zostały gospodarstwa domowe, w których mieszka osoba niepełnosprawna. Emeryci oraz gospodarstwa domowe wykazujące niskie dochody zostały zobligowane do płacenia połowy abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan,żeby zmienić TVP potrzebne są środki, nie na odwrót.

Wszystkie środki w TVP idą na premie dla pseudo gwiazd i zarządu i na odprawy. Tak się nie da zmienić TV. Większe środki, większe premie, a na działalność własną 0.

Skąd wiesz skąd biorą pieniądze na gwiazdy, podejrzewam,że z środków komercyjnych. TVP musi się rozliczać z abonamentu, pisać sprawozdania i to robi. Także przeznaczenie tych środków nie jest dowolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gadanie bez dowodów. Powiem więcej, to mit. Nie raz już udowadniałem, że TVP zarabia na celebrytach. A prywatne telewizje płacą więcej swoim prezesom. TVP nawet 1/10 tego co mają w np. TVNie... Ale nikogo nie interesuje "prawda", prawda? Bo tu już trzeba się postarać i poszukać. Hejt jest łatwiejszy i nic nie kosztuje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyznaję zasadę, że państwo ma być państwem, a nie pracodawcą. I dlatego uważam, że abonament, idący w znakomitej części na TVP, powinien zostać zmieniony. Wszyscy świetnie wiemy, jak nasze państwo wydaje daniny publiczne, popatrzcie sobie choćby na to, jak wydawane są wasze ubezpieczenia zdrowotne i co WY z tego macie.

 

Abonament powinien być. Zbiera go państwo i wydaje na określono USTAWOWO cele. A wydaje go tej firmie, która zaproponuje najkorzystniejszą ofertę (i nie mam tu na myśli wyłącznie ceny, jak to było w przypadku chociaźby budowy autostrad). A te cele to między innymi:

 

  1. zapewnienie sprawnej komunikacji do obywatela w stanach kryzysowych (i nie mówcie mi, że tu satelita wystarczy - NIE WYSTARCZY, za łatwo to wyłączyć/zagłuszyć)
  2. produkcje kulturalne (choćby teatr telewizji, którego nie oglądam, ale który uważam, że być powinien, bo to jest właśnie działalność misyjna telewizji, niekoniecznie publicznej)
  3. produkcje edukacyjne, nie tylko dla najmłodszych
  4. transmisje z wszelakich ważnych imprez (w tym sportowych)

 

I pewnie wiele innych. Tu widzę pole do popisu dla KRRiTV (wreszcie mieliby konkretną robotę do zrobienia a nie tylko ciągłe podpisywanie coraz to innych koncesji), Zresztą właśnie KRRiTV mogłaby dokonywać oceny ofert pod kątem programowym, a potem rozliczać realizację zakontraktowanych pozycji. UKE pilnuje strony technicznej (głownie zasięg, dostępność i jakość odbioru). Na upartego, można zadbać i o określony "placement" treści misyjnych (kiedy co ma być nadawane) i o to, żeby te treści nie były przerywane reklamami.

 

Jak TVP da dobrą ofertę, to proszę bardzo, niech mój abonament tam idzie, a jak nie - to na drzewo. Jak dla mnie i TVP i TVN i Polsat, a nawet i TV Trwam mogą tę tak zwaną misyjną telewizję realizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pomysł jest słaby (wybaczcie kolokwializm, ale nie chciałem użyć określenia "kompletnie beznadziejny"). Bo znając życie, to np. program Gesslerowej dostawałby kasę - edukuje restauratorów. Albo Bosacka, która sporo edukuje o żywności. Teatrów TV w ogóle by zaniechano - mają słabą oglądalność, a ich produkcja kosztuje krocie (w porównaniu do np. odcinka Na wspólnej). Nikt by telewizji prywatnej nie zmusił do podjęcia się produkcji tego. Gra niewarta świeczki, bo taniej i prościej (bez spełniania wymogów) zrobić tasiemca. Zysk większy, bo ludzie bardziej lubią nieskomplikowane programy. W ten sposób wiele by olewano. Bo komu, opłacało by się bawić w spełnianie wymogów edukacyjnych i misyjnych, skoro bez tego można lepiej zarobić? :P No chyba, że byłby przymus... ale to już nie demokracja, tylko bezczelna ingerencja w wolność. Jeszcze pytanie: gdzie taki model się sprawdził? I w jakich warunkach?

 

Dlatego obecne rozwiązanie, uważam za najlepsze. Bo w wielu krajach się sprawdza. Wymaga tylko pewnego dopracowania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł @tomkepa nie jest głupi, ale ja bym go zmodyfikował. Po pierwsze: TVP i PR mają nadal status nadawcy publicznego. Po drugie - środki ze środków publicznych (nie z abonamentu, czy opłaty audiowizualnej i nie bezpośrednio z budżetu) szły by w pierwszej kolejności do nadawców publicznych, nie wyklucza to korzystania z nich przez nadawców komercyjnych, mających polską koncesję. Po trzecie: nie byłoby 100% dofinansowania - nadawca może dostać maksymalnie 80% kosztów programu, pozostała kwota ze środków własnych. Zakres "misji" byłby w przepisach w miarę precyzyjnie określony, więc Gesslerowa nie dostałaby pieniędzy. Byłby zakaz finansowania programów informacyjnych.

 

Czasem trzeba szukać bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań, a nie tylko abonament, czy opłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP spełni jeden z postulatów: od piątku płacący Abonament zyskają bezpłatny dostep do treści VOD, które do tej pory były w nim udostepnianie płatnie (filmy czy predpremierowe odcinki seriali) w ramach tzw. Strefy Widza. Dostep wymaga wpisania części nr Abonenta i będzie weryfikowany co miesiąc

JEDEN MINUS: nie znikną reklamy

 

http://www.press.pl/newsy/internet/poka ... -abonament

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest POpapraństwo ,oni rządzą i oni odpowiadają za stan rzeczy .Za abonament RTV mam oglądać wszystkie programy TVP z satelity ,programy kodowane i kartę kodową dostaję przy okienku na poczcie . Polskie programy nadawane i produkowane przez TVP muszą być kodowane i dostarczane kablówkom ,NC+,Polsat Cyfrowy ,TNK ,każdemu po przedstawieniu rachunku z poczty o nie zaleganiu z abonamentem RTV. Inaczej prywatni nadawcy łamią prawo,są paserami .Tego należy domagać się od prywatnych nadawców.Ilu jest takich co mają NC+,Polsat Cyfrowy czy telewizję kablową i nie płacą abonamentu RTV !!! Jest wolność i demokracja i każdy ma prawo do tego co ogląda...Nie chcesz oglądać TVP ,to nie płać abonamentu RTV i kablówka,NC+,itd. powinna zakodować dla takiego co nie chce i nie płaci i nie widzę problemu. Inaczej naziemna telewizja cyfrowa,powinna być za darmo ,a jakie kanały tam będą ...za darmo kto nadaje ten nadaje ,jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...