Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Narzeka. Oferta wcale nie jest taka dobra, dzieją się różne dziwy, tylko jedno się nie zmienia: wołają o kasę bez względu na wszystko.

Próba pobierania abonamentu z rachunkiem za prąd lub jego ukrywanie w innych powszechnych opłatach jest dla mnie karygodnym skandalem oraz po prostu kradzieżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mprw:

Tak, to bardzo proste. Szukasz na siłę usprawiedliwienia swojego lekceważenia obowiązku. Nikt Ci nie każe chodzić na pocztę. Można płacić przelewem nie wychodząc z domu. Ja zawsze robię przelew przez konto internetowe, na początku stycznia - płacę za cały rok z góry, bo tak jest taniej. Znalazło się panisko, które ma problemy z tak prostą czynnością jak zrobienie przelewu. Ale telewizję to się ogląda? Na ofertę programową TVP narzeka? :P

Oho.Guru zabrał głos.....

Jak jesteś taki do przodu,to jeszcze za mnie zapłać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzeka. Oferta wcale nie jest taka dobra, dzieją się różne dziwy, tylko jedno się nie zmienia: wołają o kasę bez względu na wszystko.

Próba pobierania abonamentu z rachunkiem za prąd lub jego ukrywanie w innych powszechnych opłatach jest dla mnie karygodnym skandalem oraz po prostu kradzieżą.

 

Jeśli jesteś takim zaciekłym przeciwnikiem powszechnych opłat i uważasz je za skandal, pozbawiasz się jakiegokolwiek prawa do krytykowania oferty TVP.

 

Rozbrajają mnie osoby, które wypominają TVP różne dziwy, ale jak tylko zachodzi mowa o powszechnych opłatach (będących JEDYNĄ możliwością uzdrowienia sytuacji w TVP), to zaraz słychać głos oburzenia. :P

 

Nie oczekuj, że oferta TVP nagle ni stąd ni zowąd się poprawi przy tak mizernej ściągalności abonamentu. W dzisiejszych realiach TVP jest po prostu skazana na bycie telewizją nastawioną na zysk i robienie tego, co jest dla niej najbardziej opłacalne, a niekoniecznie misyjne. Sprawa jest prosta: albo powszechna opłata i telewizja publiczna z porządną ofertą bijącą na głowę ofertę nadawców komercyjnych, albo brak powszechnej opłaty i pogodzenie się z postępującą komercjalizacją TVP :!: Tutaj w 100% podzielam zdanie @draco_sana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbrajają mnie osoby, które wypominają TVP różne dziwy, ale jak tylko zachodzi mowa o powszechnych opłatach (będących JEDYNĄ możliwością uzdrowienia sytuacji w TVP), to zaraz słychać głos oburzenia. :P

Jezus Maria! W każdej normalnej branży, jeżeli chcesz, żeby ktoś Ci zapłacił, to musisz zaproponować mu akceptowalną ofertę! PRZED zapłatą, a nie PO!!!

Wyobraź sobie, że nc+, polsat, upc czy ktokolwiek inny proponuje Ci, że najpierw podpisz z nim umowę, zacznij mu płacić, a dopiero wtedy on Ci zaproponuje, co konkretnie dostaniesz w zamian. Aha, oczywiście jeżeli zrezygnujesz z jego oferty, ale będziesz śmiał nadal posiadać w domu telewizor i korzystać na nim z konkurencji, to on Ci naśle kontrolę na dom i przysadzi grzywnę. (Już wkrótce: jeżeli będziesz śmiał nadal korzystać z prądu elektrycznego...)

 

 

P.S: Opłaty za media publiczne wolałbym już rozwiązać poprzez zakodowanie części kanałów i udostępnianie ich tym, którzy płacą. Oczywiście na zasadzie dobrowolnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część kanałów jest i tak zakodowane TVP SPORT , TVP Seriale , TVP HD.

Mogę się nawet założyć że gdyby wszyscy zaczęli płacić to TVP i tak by najpierw podwyższyła by pensje swoim redaktorom, i prezenterom, kierownikom itp a cała ta misja i nowe programy były by na marginesie i brakło by na nie pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament RTV to taki podatek, tyle że przeznaczany na działalności telewizji publicznej i trochę nieudolnie ściągany. Inne "normalne" podatki przeznaczane są na działalność szkół, szpitali, urzędów, policji, wojska, straży pożarnej itp. no i są znacznie lepiej ściągane. Niepłacenie "normalnych" podatków wcześniej czy później źle się kończy dla niepłacącego. A jakie są skutki niepłacenia abonamentu RTV? Dla niepłacącego właściwie żadne i dlatego nie płacę. Że to niby mój obowiązek? Jest wiele obowiązków, które są mniej lub bardziej ważne. Na przykład w terenie zabudowanym jest obowiązek jechania z prędkością nie większą niż 50 km/h. Nikt tego jednak nie przestrzega, a skutki mogą być dużo gorsze niż niepłacenie abonamentu RTV. Telewizja nie jest niczym na tyle ważnym, by co miesiąc wydawać na nią pieniądze. No ale dobra, niech przyślą rachunek to im zapłacę, bo czasami rzuci się okiem na telewizor. Tyle że im się nie chce zadbać o własne interesy, to i mi tym bardziej nie chce się pilnować czyjeś kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część kanałów jest i tak zakodowane TVP SPORT , TVP Seriale , TVP HD.

Mogę się nawet założyć że gdyby wszyscy zaczęli płacić to TVP i tak by najpierw podwyższyła by pensje swoim redaktorom, i prezenterom, kierownikom itp a cała ta misja i nowe programy były by na marginesie i brakło by na nie pieniędzy.

Swoją drogą co roku TVP przedstawia sprawozdanie i można sprawdzić na co przeznaczany jest abonament RTV. Wydaje mi się,że to też nie jest dobrowolność nadawcy na co może przeznaczyć środki z abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku opłat dobrowolnych (takimi są np opłaty za prywatne PayTV) przedsiębiorca może robić sobie z pieniędzmi co chce. Jednak w przypadku telewizji państwowej, gdzie opłata taka jest przymusowa, w normalnych, cywilizowanych krajach istnieją przepisy prawne regulujące kwestie budżetowe takich firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament RTV to taki podatek, tyle że przeznaczany na działalności telewizji publicznej i trochę nieudolnie ściągany. Inne "normalne" podatki przeznaczane są na działalność szkół, szpitali, urzędów, policji, wojska, straży pożarnej itp. no i są znacznie lepiej ściągane. .

Abonament RTV nie jest podatkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Samo wprowadzenie opłaty audiowizualnej nie poprawi jakości mediów publicznych - powiedział wiceminister kultury Andrzej Wyrobiec. Zapowiedział, że do końca października przedstawi dokument uzasadniający wprowadzenie nowej opłaty.

Nowy abonament to za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnej opłaty audiowizualnej to jest tylko puste gadanie i w rzeczywistości nie ma w ogóle żadnych prac nad nową ustawą to wszystko to tylko pic na wodę.Wpływy z abonamentu rosną i tak naprawdę nikomu z rządzących nie jest na rękę by cokolwiek w tej sprawie zmieniać a już na pewno nie w najbliższych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce, by jej przyszłoroczny budżet był o 15 mln większy od tegorocznego. Dodatkowe środki organ chce przeznaczyć na zwiększenie zatrudnienia osób zajmujących się wnioskami o umorzenie lub rozłożenie na raty abonamentu.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/krrit-potrzebuje-15-mln-zl-wiecej-lawinowy-wzrost-wnioskow-o-umorzenie-abonamentu

 

Czyżby brakowało czasu obecnie zatrudnionym urzędnikom TVP , że muszą zatrudniać nowych "pożeraczy abonamentu RTV" (nazywam ich tak , bo nie wierzę , że 15 mln wystarczyłoby na zatrudnienie nowych urzędników i będzie ściąganie pieniędzy z abonamentu RTV , by ich utrzymać ) ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odwolalem sie do PP zreszta tak robi wiekszosc -tutaj link http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/Trik-k ... -zl-a33378

 

sorry, że cytuje tak stary post, ale 3 moich starszych znajomych którzy dostali wezwanie do zapłaty powołało się na to i nic nie wywalczyli, jeden pisał drugie pismo i też nic:-( ostatecznie wyrejestrowali się i napisali o umorzenie do KRRiT. To chyba najlepsza opcja. trochę kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Security - Mam nadzieję, że dożyję czasów, kiedy taka "masakra" zostanie wprowadzona również w Polsce. Czekam na to z niecierpliwością od lat.

 

@Kirk - W Polsce jest trochę inaczej, bo ściągalność abonamentu też jest trochę inna - proste i logiczne. Poprawy oferty nie będzie, dopóki całe społeczeństwo nie zostanie ustawowo zmuszone do płacenia, jak to ma miejsce w innych krajach (abonamentu w innych krajach nie płaci się dlatego, że ma się za co, tylko dlatego, że się musi, bo inaczej miałoby się problemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Security - Mam nadzieję, że dożyję czasów, kiedy taka "masakra" zostanie wprowadzona również w Polsce. Czekam na to z niecierpliwością od lat.

 

@Kirk - W Polsce jest trochę inaczej, bo ściągalność abonamentu też jest trochę inna - proste i logiczne. Poprawy oferty nie będzie, dopóki całe społeczeństwo nie zostanie ustawowo zmuszone do płacenia, jak to ma miejsce w innych krajach (abonamentu w innych krajach nie płaci się dlatego, że ma się za co, tylko dlatego, że się musi, bo inaczej miałoby się problemy).

A ja chcę się doczekać prywatyzacji TVP :wink:

Nie podpisywałem umowy z TVP, więc abonamentu nie będę płacił. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem kiedyś

 

Trzeba obniżyć abonament, każde gospodarstwo domowe np miesięcznie 7-10 zł,

Doliczane do rachunku za prąd. Płaci każdy w zasięgu ntc, niezaleznie czy ma tv. Płaci za możliwość oglądania

Z kartami dla płacących to abstrakcja

 

Proponuję takie coś, po warunkiem że TVP ma zakaz puszczania nawet sekundy reklamy i zakaz logowania produktu i plansz sponsorskich. Tak jak mowię - TVP finansowana w całości z abonamentu

 

Inaczej zlikwidować abonament całkiem jeśli tvp puszcza reklamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@connor - ustawiałem kilka anten w gorach blisko granicy polsko - czesko - słowackiej niby w zasięgu polskiej DVB-T ale problemy są.

 

Rozwiązanie albo dobra antena kierunkowa + separatory na dany kanał albo odbior z anteny satelitarnej.

 

Udostępnienie karty kodowej dla kanałow TVP z sat. załatwia ten problem. Ponadto jest to zachęta żeby płacic abonament. TVP chciała cos takiego już zrobic parę lat temu lecz ...... W międzyczasie TNK SD odniosła sukces na rynku. Żadna abstrakcja z kartami jak się TNK SD opłacało to czemu nie TVP.

Bez żadnych teorii spiskowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...