Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też zamierzam oglądać i po filmie wstawię tu opinię i zobaczę, czy mieli rację ci krytycy. Oceny na FilmWebie średnie. Jednak warto obejrzeć.

 

Tymczasem TVP walczy dalej o prawa do meczów Polaków w LE: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... igi-Europy. Dziwne to trochę. Na twitterze nieoficjalne potwierdzenia,a tu dalej walczą. Chyba już pisałem, że trzeba poczekać na oficjalne...

 

W czwartek 1 października 22:45 - XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - koncert inauguracyjny.No proszę, jaki plus. Dobre i to. I etap w kolejnych dniach w TVP Kultura i TVP HD. W 2010 była tylko godzinna zbitka.

 

A tak to nic co by przyciągło moją uwagę poza stałymi pozycjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, fakt związków homoseksualnych jest faktem podobnie jak to,że ksiądz wykorzystuje dziecko czy zako[beep]e się w chłopcu. Szkoda,że w TVP2 nie doczekaliśmy emisji takich filmów jak "Czarny Czwartek", "Różyczka", "Generał Nil"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film powinien mieć telewizyjną premierę 17 grudnia, w rocznicę postrzału Zbigniewa Godlewskiego, ps. „Janek Wiśniewski”, który dzisiaj miałby 63 lata i czułby się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

 

Prokurator - no, dobry serial. Chociaż trochę trzeba jeszcze poprawić. Dobra czołówka, świetna muzyka. Pierwszy odcinek oglądało 1,85 mln. Wynik dość dobry jak na po wakacjach ;),

 

Płonące wieżowce - obejrzałem i taki sobie ten film. Chyba tylko ze 2-3 sceny były takie "kontrowersyjne". Ale było warto. ;)

 

Czarny Czwartek ma lecieć w niedzielę 13 grudnia w rocznicę wybuchu Stanu Wojennego.

 

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... ki-_wideo_ - Jaka cenzura prewencyjna? Może mi ktoś wyjaśnić co to znaczy? A tak w ogóle - dobra decyzja. Niech Dwójka emituje takie filmy, a nie, że kilku się "oburzyło homopropagandą?" i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film okazał się mało przystępny, przez co średni. Widać, że to Polska szkoła - ujęcia i dialogi oszczędne. Rozumiem - mały budżet. Ale zbyt wielu rzeczy trzeba się domyślać (np. z czego obaj żyją?), przez co niewyrobieni widzowie mogą się zniechęcić i nie dotrwają do końca. Samo zakończenie nie jest na pewno przerysowane. Do szkoły w moim mieście chodził chłopak, który kilka lat temu znacznie gorzej skończył z powodu odrzucenia.

 

Plusem filmu na pewno są odważne sceny łóżkowe. Wyobrażam sobie, jak mocno aktorzy musieli się stresować. Polskie społeczeństwo jest mało tolerancyjne i na pewno niejeden homofob pomyślał na wysłaniu im pogróżek.

 

Ogólnie, mimo że film średni, to potrzeba więcej takich produkcji w TVP. Mam nadzieję, że to nie był jednorazowy wyskok. Tylko próba i testowanie widowni przed całym cyklem. I na jesieni, po wyborach, to się nie skończy. To dobry przykład misji publicznej - przełamywanie tabu i mówienie o problemach mniejszości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czarny Czwartek ma lecieć w niedzielę 13 grudnia w rocznicę wybuchu Stanu Wojennego.

 

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... ki-_wideo_ - Jaka cenzura prewencyjna? Może mi ktoś wyjaśnić co to znaczy? A tak w ogóle - dobra decyzja. Niech Dwójka emituje takie filmy, a nie, że kilku się "oburzyło homopropagandą?" i tak dalej.

 

Jeśli info o "Czarnym Czwartku" jest potwierdzone, to bardzo dobrze, takie filmy powinny być emitowane w TVP. Co prawda będzie to emisja w inną rocznicę, ale też w okresie grudniowym, kiedy w mediach będą zapewne wzmianki o zdarzeniach z grudnia z 1970. Poza tym w czwartek ten film byłby emitowany dopiero o 22:45, a to niezbyt dogodna pora. Tak czy inaczej - już zapisuję w kalendarzu, będę oglądać.

 

A cenzurę prewencyjną wyjaśnię na przykładzie. Telewizja zapowiada emisję filmu. Do KRRiT przychodzą listy ze skargami od kilkunastu osób z treścią "My nie chcemy tego filmu". Cenzura prewencyjna byłaby wtedy, gdyby Rada nakazałaby TVP zdjęcie tego filmu z anteny przed jego emisją. Na szczęście tak się nie stało. W zasadzie cała ta akcja rozgłaszania przez niektóre portale faktu emisji filmu o homoseksualistach spowodowała tylko większe zainteresowanie, szczególnie w przypadku gdy Fronda wypuściła chyba 3 artykuły o tym że nie powinno się oglądać tego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem filmu na pewno są odważne sceny łóżkowe. Wyobrażam sobie, jak mocno aktorzy musieli się stresować. Polskie społeczeństwo jest mało tolerancyjne i na pewno niejeden homofob pomyślał na wysłaniu im pogróżek.

 

Ogólnie, mimo że film średni, to potrzeba więcej takich produkcji w TVP. Mam nadzieję, że to nie był jednorazowy wyskok. Tylko próba i testowanie widowni przed całym cyklem. I na jesieni, po wyborach, to się nie skończy. To dobry przykład misji publicznej - przełamywanie tabu i mówienie o problemach mniejszości.

No na pewno... Nie było kasy na film o Pileckim, ale znalazła się dla homo propagandy. Skoro jest demokracja, to homoseksualiści powinni mieć tyle praw i tyle czasu antenowego,ile ich jest - poniżej 5%. To powiedział Lech Wałęsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czarny Czwartek ma lecieć w niedzielę 13 grudnia w rocznicę wybuchu Stanu Wojennego.

 

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... ki-_wideo_ - Jaka cenzura prewencyjna? Może mi ktoś wyjaśnić co to znaczy? A tak w ogóle - dobra decyzja. Niech Dwójka emituje takie filmy, a nie, że kilku się "oburzyło homopropagandą?" i tak dalej.

 

Jeśli info o "Czarnym Czwartku" jest potwierdzone, to bardzo dobrze, takie filmy powinny być emitowane w TVP. Co prawda będzie to emisja w inną rocznicę, ale też w okresie grudniowym, kiedy w mediach będą zapewne wzmianki o zdarzeniach z grudnia z 1970. Poza tym w czwartek ten film byłby emitowany dopiero o 22:45, a to niezbyt dogodna pora. Tak czy inaczej - już zapisuję w kalendarzu, będę oglądać.

 

A cenzurę prewencyjną wyjaśnię na przykładzie. Telewizja zapowiada emisję filmu. Do KRRiT przychodzą listy ze skargami od kilkunastu osób z treścią "My nie chcemy tego filmu". Cenzura prewencyjna byłaby wtedy, gdyby Rada nakazałaby TVP zdjęcie tego filmu z anteny przed jego emisją. Na szczęście tak się nie stało. W zasadzie cała ta akcja rozgłaszania przez niektóre portale faktu emisji filmu o homoseksualistach spowodowała tylko większe zainteresowanie, szczególnie w przypadku gdy Fronda wypuściła chyba 3 artykuły o tym że nie powinno się oglądać tego filmu.

 

 

Powiedzmy sobie szczerze - TVP własciwie prawie wszystkie prawa filmowe utraciła poza tymi do polskich filmów. Ze światowego kina ma już tylko jakieś pojedyńcze sztuki stąd poniekąd jest zmuszona do emisji filmów różnorakich.

 

Nie wiem o co chodzi z cenzurą prewencyjną KRRiT skoro film jest dziełem NAGRANYM i można go zobaczyć wcześniej i ocenić czy nadaje się na to pasmo czy nie. Rozumiem gdyby to było jakieś wydarzenie na żywo. Nie wiem co miałaby dać taka cenzura w przyszłości - zakaz emisji w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Od premier mam HBO, a jesli chodzi o TVP to licze głółwnie na polskie współczesne kino, ale nie tylko. Na jesieni zapowiadali "Idę" więc kolejny film którego nie widziałem i także na to czekam. Nawet gdyby TVP miała full kasy to i tak pierwszeństwo jesli chodzi o premiery mają bardzo często płatne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk - tak, to pewne, bo było napisane w ofercie jesiennej TVP2. ;)

 

Ja też uważam że w TVP2 powinny lecieć polskie filmy. Popieram głos wyżej. A i tutaj moje kolejne pytanie - jak TVP2 pozyskuje prawa do filmów? Przez dystrybutora? /nie mówię o Canal+/HBO/...

 

Filmowo mnie zaskakują. Naprawdę. Coraz lepiej, naprawdę, ale głównie to zasługa Kapuścińskiego /który miał niby zostać szefem TVP Film, o ile by powstał/.

 

Oglądalności Płynących wieżowców nie znalazłem nigdzie. Może w poniedziałek?

 

Ale mogliby dać filmy typu Generał Nil, o Pileckim... Wręcz powinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym, jak dostała Oskara, jest hitem - niezależnie, czy to ci się podoba, czy nie. :P Ewentualnej emisji w TVP2 ludzie też będą ciekawi, bo ciekawi wszystko, co dostaje prestiżowe nagrody.

 

Otwarte kanały będą się biły o "Idę", tak samo jak o uwielbiane przez ciebie filmy martyrologiczne. :roll: Czyli nie będą. Interesują ich głównie filmy rozrywkowe. Dlatego, TVP tym bardziej powinna się skupiać na mniej komercyjnym Polskim kinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...