Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pluralizm może dotyczyć całej stacji, a nie prowadzącego. TVP powinna po prostu mieć dwa takie programy (jeden po drugim, albo w innych dniach), zamiast silenia się na obiektywizm Lisa. Każdy zapraszałby swoich oponentów i byłoby po sprawie. A jeśli to koszty, to niech będzie jeden program, ale dwóch różnych prowadzących - którzy oczywiście musieli by jakieś ramy uzgodnić. Np. naprzemienne zadawanie pytań.

 

Nie chodzi tutaj o pluralizm, chociaż on też powinien być. Dziennikarz pracujący w TVP/PR ma być profesjonalistą, Swoje poglądy zostawia przed wejściem do studia. Musi być dobrze przygotowany do prowadzenia programu i do zadawania pytań gościowi. Jeśli nie umie się unieść poza swoje poglądy, to może lepiej niech przeniesie się np. do TVN24. To samo tyczy się serwisów informacyjnych, podawanie suchych faktów nie musi być nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym prezesem TVP, ani rzecznikiem prasowym, tylko zwykłym widzem, w każdej stacji coś mi się podoba albo nie. ;)

 

http://media2.pl/media/122461-Rozrywkow ... filmy.html - jak zawsze świetne ramówki wakacyjne. Chociaż powtórki Barw i M jak miłość - wywalić, dajcie w to miejsce inne seriale. Dwa miesiące bez powtórek badziewi - co by się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawidek:

Nie zgadzam się z takimi stwierdzeniami. To jest populizm. Nie czytaj/oglądaj mediów, które w ten sposób cię urabiają. Dziennikarz nie po to zdobywa wykształcenie, żeby być potem lektorem z twarzą czytającym z kartki na antenie. Tylko są to osoby, które pragną się wypowiedzieć, bo uważają że mają coś ciekawego ludziom do przekazania. Taka przyświeca im idea, a nie silenie się na obietywizm i bezwłaściwość. Dziennikarz to nie fotograf coś dokumentujący, tylko malarz interpretujący rzeczywistość swoim odręcznym obrazem. Profesjonalny dziennikarz nigdy nie zgodzi się, by go sprowadzono do roli kalki. Obiektywizm, moim zdaniem, dotyczy władz stacji. W tym przypadku publicznej TVP. Żeby dopuszczały na antenie różne opinie i poglądy. Mówienie dziennikarzom żeby tonowali swoje wypowiedzi, to cenzura. A, a żeby wszyscy mówili tak samo, to propaganda. Nawet jeśli to dotyczy silenia się na obiektywizm.

 

Tobie i innym podobnym, nie podobają się poglądy konkretnych osób. I próbujecie ich takimi opiniami nastawiać. Wcale nie chodzi o obiektywizm, bo TVP nigdy nie zatrudniłaby Jana Pospieszalskiego, gdyby nie była. I w tym cały problem. Z kolei TVN 24, to prywatna stacja i może sobie popierać, kogo tylko chce. Ale nawet pomimo tego, prezentuje inne strony i daje im się wypowiedzięć. Dlatego jest profesjonalną stacją. Zatrudnia też najlepszych i wyrazistych dziennikarzy. I tu znowu pojawia się problem, odbierania komuś prawa do własnego zdania, bo się z nim nie zgadzamy.

 

Uważam naszą publiczną TVP za obiektywną stację. Bo toleruje i Lisa i Pospieszalskiego. Ma też własnych dziennikarzy typu Kraśko i Ziemiec. A jak ktoś ma problem z tolerancją, to niech ogląda tylko kanały z przewagą jego własnych poglądów. Mamy wolny rynek, jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć telegazecie, najbliższy odcinek Krwi z krwi zamienia się miejscami z powtórkami kabaretów. Serial o 20:00, o 21:00 kabaret. Jakiś powód? Spadająca oglądalność? Niekolidowanie z wieczorem wyborczym?

 

Taka ciekawostka - dzisiaj u Lisa Lewandowski, Cimoszewicz i Karolak. Powinni też dla równości zaprosić popierających Dudę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie tak. Zmiany zostały jednak cofnięte i znów jest jak było - najpierw kabaret, potem Krew z krwi. To po co wprowadzali, by po jednym dniu usunąć?

 

Przy okazji - wyniki Paranienormalnych Tonight. http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sh ... l-z-reklam - dobre. Będzie na jesień II seria. Niejasna z kolei przyszłość "Latającego Klubu Dwójki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem. Ostatnio i tak rzuciłem oglądanie programu ze względu na zbyt późną porę emisji; być może, ze względu na niezłe wyniki, stacja przemyśli przeniesienie programu np. na 20:00 zamiast powtórkowego pasma kabaretowego? Natomiast LKD zdecydowanie bije na głowę zarówno DBJW jak i ostatnie sezony KKD; być może również późna pora ma wpływ na osłabienie wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią nie przejdzie LK2 na niedzielę na 20:00, no chyba, że miałby trwać 90 minut - by się nie nakładał z Rolnikiem szukającym żony. PT bym zostawił - dobra rozrywka na koniec dnia i tygodnia. ;)

 

Dzisiaj poznamy wakacyjną ramówkę Dwójki. Liczę na trochę premier no i na wy[beep]e na dwa miesiące powtórek badziewi!

 

EDIT: I już wszystko wiadomo: O poranku bajka dla dzieci "Mikołajek' /nowe odcinki, o 6:00 rano :lol2:/ Zostają powtórki tych smętnych :censored:. Mogłyby już zniknąć lub je przenieść na noc. Podobnie z Cejrowskim - no ileż można? Zamiast powtórki powtórki Barw drugi odcinek Jednego z dziesięciu. Oczywiście powtórkowy. Wieczorami:

- pon: kabaret, potem film, dokument i Dr. House /x2/

- wt: kabaret, film, Krew z krwi /na razie 16.06, nie wiadomo co 23.06/ i dokument

- śr: kabaret, film, powtórka O mnie się nie martw 2, Zabójcze umysły /2x/

- czw: kabaret, serial "Skandal" /2x/ i filmy "Kocham kino" dopiero o 23:10

- pt: film familijny, Rodzinka.pl, a 19.06 o 22:25 "Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016" - koncert.

W dni powszednie w nocy poza czwartkiem kolejna powtórka kabaretów.

Weekendy:

- sob: o 10:50 Dom, o 12:30 Czarne chmury, o 14:00 Familiada /niestety, od 20 czerwca tylko powtórki :( /, wieczorem znów powtórki kabaretów /w czerwcu, poza 27.06/

- nd: o 07:05 Stawiam na Tolka Banana, potem film, dokument, przeklęci Cejrowski i Makłowicz, dalej bez zmian, 21.06 o 18:55 koncert "Dziś są twoje urodziny - 600 - lecie miasta Krotoszyn", potem film i b.z. co do ramówki wiosennej.

Podsumowując, jest dobrze, ale nie wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo gorąco polecam dzisiaj wieczorem o 23:00 (powtorka o 3:00) film w cyklu kocham kino "Raj : Wiara".

Mocny, artystyczny film rozprawiający się z religią. Jakby ktoś miał dostać zawału z powodu obrazy uczuć religijnych to ostrzegam - są mocne sceny, m in masturbacja krucyfiksem.

http://www.filmweb.pl/film/Raj%3A+wiara-2012-661498

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem. Naprawdę mocne sceny. Z cudem dotrwałem. Polecam dla widzów o mocnych nerwach. Będzie jeszcze jakaś powtórka choćby w TVP Kultura?

 

Faktycznie za dużo kabaretów. No ale taka specyfika wakacyjnej ramówki. Cejrowski 6x w tygodniu - też wywalać, od kilku lat w koło Macieju to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie na TVP Kultura, poprzednią cześć czyli "Raj : Miłość" puścili chyba tylko na TVP Kultura i co najlepsze o 20:00 z oznaczeniem 16+ a powtórka po 2 miesiącach była już o 0:00 i z 18+ . Jest jeszcze trzecia część ale jej nie oglądałem, nie wiem nawet o czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To TVP się popisało. Wycięli spory fragment wczorajszego "Tylko dla Dorosłych".

Abelard Giza podsumował:

 

Dzisiaj montaż Tylko dla dorosłych TVP przekroczył wszelkie granice. Zawsze coś wycinali młodym komikom i zawsze mnie to wnerwiało, ale dziś set Wiolki ( Wiolka Walaszczyk), który znam na pamięć, bo często razem gramy, został pozbawiony głównej tezy. Latający cyrk to mało powiedziane...

Nie oglądajcie TV. Chodźcie na stand-up na żywo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się szersze info, co konkretnie wycięto, ale nie sądzę by decydowały o tym jakiekolwiek kwestie cenzorskie - po prostu montaż musi obciąć program do pewnych ram czasowych. Wystarczy spojrzeć na niedzielne powtórki, które nie tylko pozbawiane są tego segmentu (przez co ostatnie wejście Górskiego i Wójcika czasem jest zupełnie inne i nakręcone osobno), ale np. za czasów DBJW skracano wszelkie przerwy między skeczami, parę tygodni temu wycięli też bodaj

, która - o ironio - tydzień później zajęła pierwsze miejsce w KabareTOPie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za informację o III części dziękuję, w czwartek oglądam. ;)

 

Też jestem zdziwiony. Kończy się program, dopiero 23:30, jeszcze 15 minut do następnej pozycji pytam się co jest? DBJW - w powtórkach wycinali, by się wyrobić w 50 minut. A tutaj mamy kpinę. W piątek ostatni odcinek w tym sezonie. Ciekawi mnie, czy to, co wycięli, pokażą w TVP Rozrywka.

 

A wczoraj w Jednym z dziesięciu kolejna sytuacja pokazująca jak powinien wyglądać misyjny program. ;)https://www.youtube.com/watch?v=ZW2zm8Au-5E Na trzy pytania przed końcem finału odcinka Pan Zbigniew żle się poczuł. Pojawiła się plansza z logo teleturnieju i w tym momencie wszystko mi chodziło po głowie - przerwą program? Reklamy? Po chwili znów pojawił się Sznuk i poinformował, iż minęło 20 godzin, zawodnik czuje się lepiej i można kontynuować. Zresztą Pan Zbigniew wygrał cały odcinek, na końcu podziękował uczestniczce na jedynce i całej TVP, a prowadzący życzył mu zdrowia. ;) I tak ma być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co w piątek po 23:30 nadawali, 15 minut reklam? Ktoś oglądał wtedy TVP2? Ja od razu wyłączyłem po tym wycięciu.

 

Apropo obejrzałem sobie dzisiaj ten program Makłowicza. Denerwuje mnie fakt, że kiedyś to było sporo kulinariów, a teraz co? W większości program krajoznawczy i tylko jedno danie robione. Niech się ustosunkują - program kulinarny robimy czy krajoznawczy? Owszem, trochę o kraju może być, ale nie prawie cały program!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że muszą coś wyciąć, ale program skończył się o 23:30, czyli 15 minut przed zakończeniem w EPG. TVP nieźle tym naciąga rzeczywisty czas.

Ale przecież trzeba doliczyć reklamy pomiędzy, ogłoszenia nadawcy.

 

Owszem, ale kolejny program zaczyna się średnio 3-5 minut od godziny wpisanej w EPG, więc w tym wypadku mieli całe 20 minut na same reklamy i ogłoszenia. Bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogli wyemitować ponad 20 minut reklam. Czyli by przekroczyli limit na godzinę. Aż bym zostawił w piątek po 23:30 włączone TVP2, ale moja strata.

 

I właśnie przez ograniczanie potraw zniechęciłem się do Makłowicza. Czasem w Podróżach kulinarnych gotował aż cztery potrawy. A teraz tylko jedna. Nie lepiej zrobić dwóch programów? W pierwszym Makłowicz by zwiedzał, pokazywał kraj, a w drugim by tylko gotował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś program Lisa? Byłem ciekawy, jak zareagują po wyborach. No i było puste krzesło. Niby zostawione dla członka partii reprezentującej zwycięzcę. Lis się tłumaczył jak zawsze, że nikt z tej partii nie przyjął zaproszenia. Dalej się nie rozpiszę, bo polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przejrzeć twórczość Lisa na portalu naTemat.pl, wziąć do ręki Newsweek by zrozumieć dlaczego Politycy PiS nie przychodzą do tego programu. W pełni rozumiem. Po tym zresztą co zrobiono Kindze Dudzie tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...