Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nadają. To jest upscale z SD. Wcześniej były muzealne analogowe betacamy. Wystarczy sobie porównać z np. TVN24 HD. Do prawdziwego HD na antenach TVP jeszcze daleka droga. Najpierw muszą ogłosić przetargi na sprzęt i go kupić. A to szybko raczej nie nastąpi, zważywszy na duży koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HD - powiedzcie mi jakie produkcje własne emituje Dwójka w HD. Poza serialami oczywiście. Przykład, teleturnieje. Familiada raz SD, raz HD. Jeden z dziesięciu - kiedyś już pisaliśmy, SD. Postaw na milion wydaje mi się że w HD.

 

Co do Lisa - no, ciekawie się robi...

 

Z anteny - dzisiaj o 11:05 wyemitowano jeden z odcinków"Słownika Władysława Bartoszewskiego" w związku ze śmiercią prof. Bartoszewskiego. Nie było innych emisji dzisiaj? /oglądałem tylko Familiadę i Kulturę głupcze/. Jutro emisja o 22:55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kto z publicznych pieniędzy realizuje swój program, powinien mieć szacunek dla wszystkich środowisk, które go finansują i są jego odbiorcami, a nie serwować propagandowego gniota

Nareszcie ktoś przejrzał na oczy. Ale, czy to się nie rozmydli? Zobaczymy, po której stronie jest moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuły portali typu wpolityce, wsieci, niezalezna itp. przypominają trochę sytuację, jakby prokuratorzy stalinowscy zarzucali łamanie wszelkich zasad prokuratorom krajów zachodnich. Najpierw może spójrzmy na własne standardy i pokażmy że są inne. Tego nie widać w tych mediach. Widzę tylko artykuły pełne frazesów, szczytnych idei, namawiające, ba, żądające obiektywizmu - ale wymaganego tylko od innych. Nie dostrzegam kompletnie w Polsce działań antyprawicowych. Co więcej, widać po powstałych nowych gazetach, portalach, telewizjach, że prawica ma się bardzo dobrze, bo tylko takie nowe tytuły się ukazują. Prawica raczej sama chce narzucić innym swoją narrację, wizję świata, bo poczuła się mocna jak nigdy, wie że rządzi. Na to zgody nie będzie. Przypomina to sytuację, jaką maluje kościół - że jakoby katolicy są dyskryminowani w kraju o 90 procentowej, jednolitej wierze. W Polsce, państwie niemalże wyznaniowym mówią bezwstydnie, że są prześladowani. A ciemny lud jak widać po forumowiczach w znacznej mierze to kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lis propagandowy? Owszem, zdarzały się programy, w których stał po jednej stronie, ale nie uważam, że jest propagandowy.

 

Z anteny - Okazało się, że dzisiaj nie jedna, tylko trzy emisje "Słownika Władysława Bartoszewskiego". Poza tą o 20:55 była o 10:55 /za Cejrowskiego - gdyby go CAŁKOWICIE wywalili to bym się nie obraził - od kilku lat te same odcinki w pętli/ i o 17:25 w zamian za powtórkę "Na sygnale".

 

Powtarzam pytanie o produkcje własne Dwójki w HD poza serialami. Familiada to w końcu jak w SD czy w HD? Nie mogą się zdecydować. Postaw na milion wydaje mi się, że w HD, ale nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nie oglądam Familiady, ale w tamtym roku było info o przejściu na HD. Włączyłem raz i rzeczywiście było, a niedawno patrzę a tam znowu SD. W ogóle w sama TVP, czy producenci seriali chyba postanowili zaoszczędzić na jakości, bo jak patrzę na wiele seriali - choćby Klan, to ja tam widzę jakość góra 1280x720, a nie pełne 1920x1080. Widać to po ostrości obrazu, po włosach, w pełnym HD widzisz pojedyncze włosy na głowie, a w wielu serialach są rozmyte przez prawdopodobnie mniejszą rozdzielczość źródłową. Tylko taka Rodzinka ma pełną rozdzielczość HD, a większość to taka HD Ready upscalowana do Full HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tak na FB zapowiadali "Familiada" w HD. A tu znów SD. Zabrali im kamery HD na coś ważniejszego? Teleturniej 2 mln widzów ponad ogląda i taki popularny... Na co poszły kamery HD zabrane Familadzie?

 

Ponawiam pytanie, jakie pozycje Dwójki są w PRAWDZIWYM HD. Prawdziwym. Tomasz Lis? Magazyn Ekspresu Reporterów? Nie liczmy seriali, bo wszystkie nowe są w HD.

 

Sprawy bieżące http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kr ... rywa-z-tvn - niby wynik dobry, ale spodziewałem się lepszego wyniku. Niepokojąco wygląda fakt spadku widowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery to się zabiera nieraz z programu Lisa, który jest emitowany na żywo ze studia TVP. Familiada jest nagrywana przez zewnętrzną firmę i nie jest emitowana na żywo, więc nie ma mowy o zabieraniu kamer. Skoro program był już w HD, a teraz powrócił do SD to trudno to logicznie wytłumaczyć. Może producent zażyczył sobie większych pieniędzy od TVP za wersję HD, ta się nie zgodziła, więc powrócono do SD. Ale trudno w to realnie uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...