Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Abonament płacę bo to obowiązek, jednak TVP ogólnie na niego wcale nie zasługuje. Im mniej ludzi płaci tym bardziej publiczna robi sobie folwark i kpi z widzów co skutkuje jeszcze mniejszymi wpływami z abonamentu. Jeśli chcą by ludzie zaczęli na nowo płacić niech traktują ich poważnie i starają się swoją misyjnością zachęcać do tego. Obecnie olewają tych płacących by pokazać tym nie płacącym że "no many no fun".

Nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to pokazuje jak bzdurna jest nowa lista transmisji, które będą musiały zostać pokazane w telewizji otwartej. Nie ma dobrych wyników Justyny Kowalczyk w Pucharze Świata TVP nie pokazuje transmisji, bo po co. Jeszcze kilka słabych konkursów w wykonaniu naszych skoczków, słabe wyniki oglądalności konkursów z ich udziałem i TVP nie będzie się opłacało ich pokazywać. Tak samo mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy i i mistrzostw świata w piłce ręcznej, które będą miały znikomą oglądalność a będą musiały zostać pokazane na antenie otwartej.

 

Moim zdaniem na antenie otwartej powinny być pokazywane jedynie mistrzostwa świata i Europy w piłce nożnej, igrzyska olimpijskie oraz mecze polskiej drużyny w eliminacjach do Ligi Mistrzów piłkarzy. Tylko te transmisje bez względu na obecność polskiego czynnika notują jako taką oglądalność. Pozostałe transmisje, które są na tej liście wynikają z chwilowego sukcesu jednego sportowca czy drużyny, gdzie po zakończeniu kariery przez niego lub pogorszeniu wyników drużyny zainteresowanie nimi spada i transmisja takiego wydarzenia nie jest opłacalna przez żadną stację. Najlepszym przykładem jest dzisiejszy brak transmisji biegów w TVP.

 

Drugim ważnym aspektem jest pokazywanie jakiejś mało znaczącej pod względem oglądalności dyscypliny np. saneczkarstwa przez załóżmy Orange Sport. Polska jako kraj nie ma w tej dyscyplinie żadnych tradycji. Nagle jakiś Kowalski zaczyna odnosić sukcesy na przykład wygrywając Puchar Świata. Zainteresowanie dyscypliną rośnie, znajdują się sponsorzy i reklamodawcy chcący zapłacić za bloki reklamowe w tej stacji. Oglądalność w tej stacji o ograniczonym zasięgu jest również wysoka. Nagle TVP widząc, że jej pokazywanie może przynieść sowite zyski poprzez presję na KRRiT wymusza umieszczenie Pucharu Świata w saneczkarstwie na liście transmisji, które muszą zostać pokazane na antenie otwartej. Orange Sport jako stacja, która nie ma kanału otwartego jest zmuszona sprzedać sublicencję do PŚ komuś innemu (najpewniej TVP) poprzez co oglądalność PŚ na jego antenie leci łeb na szyję, a co za tym idzie zdecydowanie spadają dochody z reklam i dalsze pokazywanie PŚ na antenie Orange Sport może przestać być opłacalne. Wolny rynek obowiązujący wród polskich nadawców telewizyjnych przestaje być wolny, bo gdy jakaś stacja zauważy możliwości sukcesu w jakiejś dyscyplinie sportu, w której tego sukcesu obecnie nie ma, a ten sukces staje się później się faktem, KRRiT poprzez swoje regulacje doprowadza do tego iż taka stacja pozbawiona jest możliwości dalszego dochodu, którego żadna ze stacji obecnych na rynku się nie spodziewała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie mogą sobie odpuszczać pojedyńcze zawody i nic nie będzie? W nowej liście obowiązkowych wydarzeń są biegi? Nie zmienia to faktu, że to, co wczoraj zrobiła Dwójka, to nietaktowne. Jak w ramówce były biegi, a ramówkę zmienili w poprzedni wtorek - http://www.tvp.pl/prasa/zmiany_programo ... 151309.txt. A przypuśćmy np. łyżwiarstwo szybkie. To jak Bródka lub nasi nie będą startowali np. na jednych zawodach to sobie odpuszczą? Oby już do końca sezonu nie odpuszczali biegów i niech pokażą wszystkie pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba otwarcie powiedzieć, że to była jawna kpina z widza. TVP bezczelnie zmieniła ramówkę, po czym popatrzyła widzowi prosto w oczy, śmiejąc się do rozpuku. To po prostu skandal, tym bardziej, że mogła wystąpić Sylwia Jaśkowiec. Wprawdzie nie przebrnęła kwalifikacji, ale kiedy TVP podjęła decyzję o niepokazaniu zawodów, szansa na występ Polki była. Takich rzeczy się nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Szansa była. A tutaj TVP jawnie kpi - daje powtórki powtórek Cejrowskiego zamiast biegów. A gdyby przebrnęła kwalifikacje? I co teraz będzie? Jak nie będzie żadnej z naszych to zamiast biegów obejrzymy coś innego?

 

Czy już kiedyś tak było, że Dwójka omijała transmisje biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie mogą sobie odpuszczać pojedyńcze zawody i nic nie będzie? W nowej liście obowiązkowych wydarzeń są biegi? Nie zmienia to faktu, że to, co wczoraj zrobiła Dwójka, to nietaktowne. Jak w ramówce były biegi, a ramówkę zmienili w poprzedni wtorek - http://www.tvp.pl/prasa/zmiany_programo ... 151309.txt. A przypuśćmy np. łyżwiarstwo szybkie. To jak Bródka lub nasi nie będą startowali np. na jednych zawodach to sobie odpuszczą? Oby już do końca sezonu nie odpuszczali biegów i niech pokażą wszystkie pozostałe.

Są,ale to rozporządzenie nie weszło jeszcze w życie. O Łyżwach na razie nie ma co mówić, bo TVP będzie je pokazywać od przyszłego roku i nie wiemy jak i w jakiej ilości. Wątpię by były to tak obszerne relacje jak w PSN jeśli chodzi o kanał otwarty. Widać uznali,że opłaca im się bardziej pokazać powtórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tak. Nigdy się chyba nie dowiemy, dlaczego dali powtórki.

 

W wigilijny wieczór, to już jutro, powinni coś zrobić typu co ma Jedynka, czyli spotkanie z gwiazdami, przy wigilijnym stole, no ale nie Barwy szczęścia. Tak, wiem, telenowele w wigilię to nic nowego. Ale mogliby zrobić coś typu co jest w TVP1. No chyba, że ten odcinek Barw miałby być jakiś świąteczny - z opisu tak nie wynika.

 

Ciekawi mnie, dlaczego Dwójka jako czwarta stacja TVP /po TVP HD, Polonii i Serialach/ zaczęła emisję "Alternatyw 4" zrekonstruowanych. Powinni to dać po Dwójce.

 

Nie wiecie, jak stoi Tour de Ski? Czy w ogóle wyślą komentatorów? Wątpię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów Dwójki nie można oglądać w spokoju. Niesamowicie się w niedzielę wkurzyłem. Oglądam "Alternatywy 4". Na końcu charakterystyczny motyw muzyczny i co? "Na chama" wcisnął się lektor i zagłuszył muzykę, informując co w Dwójce.

 

Niestety - paski o tym, co za chwilę i tutaj się pojawiły. Ja swoje zdanie wyrobiłem - zbędny zaśmiecacz ekranu. A było już tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związku ze śmiercią Krzysztofa Krauzego zmiany w ramówce ''Dwójki''.

 

W sobotę, 27 grudnia o godz. 13:20 zostanie pokazany zamiast filmu dokumentalnego ''Morskie stwory. Prehistoryczna przygoda'' wywiad Kazimiery Szczuki z ś.p. Krzysztofem Krauze i jego żoną Joanną Kos-Krauze w ramach ''Rozmów Poszczególnych''.

 

W poniedziałek, 29 grudnia o godz. 22:40 zostanie pokazany film reżysera pt. ''Plac Zbawiciela'', gdzie z tego powodu wylatują ''Tajemny świat złota'' i ''Magia kłamstwa''.

 

Informacje o zmianach powiadomiono w TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj o 00:05 w związku ze śmiercią Joe Cockera przypomnienie jego ostatniego zarejestrowanego koncertu "Fire it Up". Planowany na dzisiaj koncert Stinga przesunięty na kolejną sobotę. I tu się zastanawiam, dlaczego go nie dali o 20:05 zamiast powtórek kabaretów. Na pewno by to miało lepszą oglądalność. A co ja widzę o 20:05? Świętokrzyska Gala Kabaretowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Jest tyle stacji TV, że każdy coś tam sobie znajdzie.

 

Wracając do kabaretów TVP2 - lubię, ale jak są one nowe, albo jak dawno ich nie było /np. Zimowy Show Kabaretowy, którego powtórkę dostałem ale w TVP Rozrywka/. A jak widzę po raz milionowy powtórki kabaretonów z 2013, to zwyczajnie omijam. Wiosną chyba do upadłego katowali tym samym co kilka tygodni.

 

Kilka miesięcy temu pisałem, że do ideału w Dwójce brakuje już tylko usunięcia lektora na napisach i pasków. Jeszcze te paski z telekamerami przeboleję, ale lektor zagłuszający muzykę z Alternatyw 4, jakiś utwór z napisów końcowych serialu, by powiedzieć "Co w Dwójce"... Do tego pasek "Za chwilę". Podpatrzyli na takim Polsacie, że niby to nie łamie ustawy. Czyli się narażają na kary.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/su ... na-seriale - ile można emitować The Voice of Poland bez przerwy. Ponadto:

- do przewidzenia usunięcie Superstarcia, prawie nikt tego nie oglądał.

- to po co wprowadzana była "Kabaretowa Scena Dwójki" ledwie na pół roku? Niby miało wrócić "Dzięki Bogu już weekend", a tu nowy program? Stawianie na seriale - oby były świetne, a nie takimi niewypałami jak "Baron24".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu pisałem, że do ideału w Dwójce brakuje już tylko usunięcia lektora na napisach i pasków. Jeszcze te paski z telekamerami przeboleję, ale lektor zagłuszający muzykę z Alternatyw 4, jakiś utwór z napisów końcowych serialu, by powiedzieć "Co w Dwójce"... Do tego pasek "Za chwilę". Podpatrzyli na takim Polsacie, że niby to nie łamie ustawy. Czyli się narażają na kary.

Tylko zgłaszanie tego typu wykroczeń do KRRiT może przynieść skutek. Dostali już jedną karę, może jak dostaną drugą czy trzecią, to w końcu zaprzestaną śmiecenia i zagłuszania audycji. :evil: Wykorzystują to, że tylko nieliczni (jak np. ja i Ty) wiedzą o ustawie medialnej. Większość ludzi (99%) myśli, że to dozwolone, no bo tak przecież jest na Polsacie, TVN czy TV Puls od zawsze. Na publicznej bardzo sprytnie zaczęli "przyzwyczajać" ludzi do tego syfu. Najpierw zaczęli zagłuszać tylko nieliczne seriale, później zaczęli spamować je dodatkowo paskami autopromocyjnymi (za co dostali już karę), teraz w nagrodę za zbyt niską karę jeszcze spamują belkami "za chwilę...". Obecnie już praktycznie wszystkie audycje na TVP 1 i TVP 2 (seriale, filmy) zakłócane są autopromocją. Ciężko obejrzeć jakiś film w spokoju z wysłuchaniem charakterystycznej muzyki na napisach końcowych, bo jest ona wyciszana i wcina się lektor z autopromocją. :evil: Po prostu liczą na to, że ludzie to zaakceptują, pogodzą się z tym i nie będą zgłaszać skarg do KRRiT. A później to już tylko kwestia czasu jak zaczną się pojawiać w trakcie audycji co 10 min grafiki z zapowiedziami audycji i komunikaty pod logo (czyli powrót do sytuacji sprzed nowelizacji ustawy medialnej). No bo skoro ludzie nie zgłaszali skarg, to znaczy, że im to nie przeszkadza, zatem można spamować więcej i jeszcze więcej - tak będą twierdzić i domagać się nowelizacji ustawy przywracającej w sposób legalny śmietnik na ekranie.

Ciekawe, że w erze tv analogowej tego typu syfu można było nie nadawać, a w erze tv cyfrowej muszą męczyć tym ludzi, nie bacząc na to, że człowiek ma to po naciśnięciu 1 przycisku uruchamiającego EPG (np. co będzie "za chwilę"). No tak, ale skoro Polsat czy TVN raczy tym swoich widzów, to misyjna TVP nie może być przecież gorsza. :evil: Myślą, że w ten sposób powstrzymają spadek udziałów TVP 1 i TVP 2? Oby się nie przeliczyli. Niech lepiej walczą dobrą ofertą programową, a nie tym kto będzie bardziej wkurzać widzów nachalną autopromocją czy podobnymi bzdurami. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innego wątku:

 

(...) Zmieniać to trzeba TVP2 bo cały czas dołuje :)

 

Niby co mają zmieniać w Dwójce? Na pewno nie zdejmą tych serialowych tasiemców. Jak dołuje? W najnowszych wynikach oglądalności /świątecznych/ http://centruminformacji.tvp.pl/1822998 ... -najlepsza dwa dni świąteczne była druga, a za całe święta trzecia. Świąteczna ramówka była dość dobra, i dlatego. W tym tygodniu też powinna być druga, bo m.i.n. sylwester. Ale ja się pytam - jak dołuje? Nic nie wskazuje na razie na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i faktycznie. Ale ja chciałem zapytać, głównie Be89, co mają zmieniać? No co? Nie usuną swoich hitów, kabaretów, to niby co? Mniej reklam /i tak ich za dużo - zwłaszcza w Pytaniu na śniadanie, gdzie pół programu to reklamy/. Ja chcę oglądać program śniadaniowy a nie miks śniadaniówki z reklamami. Wśród hitów świątecznych są kabarety, Familiada, film. O dziwo nie ma seriali z wigilii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność podczas świąt nie jest miarodajna. Spadki się zaczęły odkąd pojawiły się pasma kabaretowe. Więc chyba wiadomo co zmienić. Zresztą co trzeba zmienić to najlepiej wiedzą w TVP. Oni mają dostęp do różnych danych. Pewnie dzięki obecności w NTC w sumie wszystkie ich kanały docierają cały czas do tej samej liczby widzów a co za tym idzie tyle samo zarabiają na reklamach. Więc spadki TVP2 olewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabarety mają zmienić? Jeśli są premierowe, to nie, ale jeśli w niedziele o 20:05 dają powtórki, to coś należy zrobić. Widocznie powtórki kabaretów gromadzą jakąś tam widownię. Zimą by się przydało w to pasmo coś innego.... No właśnie. Co?

 

Napisy końcowe "Barw szczęścia" - znów lektor na napisach. Wiem, że za chwilę M jak miłość. Wiem, że w środę sylwester!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...