Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Strony to nie PiS i PO. Tylko tacy, którzy są za, i reszta - przeciw. :P A raczej postępowi i zachowawczy. Ty jesteś przeważnie na nie i masz zachowawcze wypowiedzi... Zresztą ja o PIS nic nie mówiłem.

Czyżby ??

Nie odpowiedziałeś na pytania. Tylko sugerujesz jakieś głupoty, w dodatku ignorujesz fakty. Typowe...

 

Ponawiam pytanie: Jaki inny polityk tego kalibru odważył się wystąpić w kabarecie, który go ośmiesza? I to świeżo po stanowisku? Opowiedziałeś się po jednej ze stron, dlatego nigdy drugiej za nic nie pochwalisz. Mnie np. podobał się Kaczyński na odchodnym Tuska, potrafił podać mu rękę.

Wymieniłeś liderów dwóch największych obozów politycznych władzy, więc to Ty zdefiniowałeś w tym momencie te strony. Zresztą to co piszesz jest oczywiście nieprawdą. W dyskusji z Tobą pochwaliłem chociażby D. Tuska za rzekome zablokowanie współfinansowania siatkarskich MŚ.

 

Wracając do dwójki to jutro "Sami swoi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile można?? Bardzo lubię ten film, ale puszczanie go 2 razy na 2 miesiące to przesada

 

Ciekawostka:

Emisja Samych Swoich była na Polsacie we wrześniu

Okazało się, że tydzień po emisji, film miała pokazać Dwójka (jednak nie pokazała)

Być może starała się o kolorową wersję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby ??

Tak. Takie odnoszę wrażenie z dotychczasową dyskusją z tobą. Szczególnie, że odpowiadasz, gdy tylko ktoś poruszy sprawy drugiej strony.

 

Wymieniłeś liderów dwóch największych obozów politycznych władzy, więc to Ty zdefiniowałeś w tym momencie te strony.

Nieprawda, nie definiowałem stron na pis i po. Stawianie tego w ten sposób nie oddaje całego obrazu sytuacji. Ponieważ inne partie (np. SLD) i środowiska niepolityczne, też się wpisują w ten konflikt.

 

Zresztą to co piszesz jest oczywiście nieprawdą. W dyskusji z Tobą pochwaliłem chociażby D. Tuska za rzekome zablokowanie współfinansowania siatkarskich MŚ.

Może skupmy się na sprawach realnych, a nie domniemywanych. Nie ma na to dowodów.

 

Wracając do dwójki to jutro "Sami swoi"

No. Ta propozycja dobrze wpisuje się w dzisiejsze realia. Polacy zawsze odgradzali się jedni od drugich murem, i posądzali się wzajemnie o złe rzeczy. Dlatego te dwie wspomniane partie odniosły taki sukces i dominują. Są odzwierciedleniem, odbiciem społeczeństwa, a nie powodem konfliktów. Ja sobie to upraszczam: postępowi i zachowawczy, na tak i na nie. Bo nie sposób określić dobrze wszystkich zaangażowanych w niego osób. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem jakiś niedzisiejszy (?) i będę tutaj jedyny taki (?), ale szczerze mówiąc zawsze wolałem oglądać "Samych swoich" w wersji oryginalnej... :D Magia starego kina tkwi w jego oryginalnej postaci, i jeżeli obraz oryginalnie był czarno-biały, dla mnie musi takim pozostać. Czym innym jest zwyczajna cyfrowa rekonstrukcja obrazu (czyli przywracanie pierwotnego, oryginalnego wyglądu bez zadrapań i pęknięć na taśmie, których się dużo nazbierało przez długie lata), a zupełnie czym innym jest dodawanie na siłę kolorów, których nigdy nie było. Zawsze drażniła mnie ta sztucznie upiększona, pokoloryzowana wersja, i zawsze będę wolał ORYGINAŁ... :mrgreen:

 

Oby jak najmniej koloryzowania starych filmów! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film "Sami swoi" nie należy znowu do takich starych. To, że jest czarno biały, to wcale nie wynika to z tego, że to był taki zamiar reżysera i było takie zapotrzebowanie. Wtedy filmy powszechnie kręcono czarno białe, bo w kinematografii po prostu panowała bieda. Nikt też się nie spodziewał, że film zyska i zaskarbi sobie taki aplauz społeczny. Dlatego następne części, po krytyce społecznej, nakręcono już w kolorze.

Film "Krzyżacy" powstał jeszcze wcześniej! A dlaczego w kolorze? I nie dla tego, że Krzyżacy byli tacy kolorowi. Film miał coś sobą udowadniać. I nie oszczędzano na nim grosza. Aby to zrozumieć należałoby się cofnąć do minionego okresu i trochę o nim poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się mocno wydaje, że TVP już pokazywała ten film w wersji koloryzowanej...

Oczywiście, że tak. TVP bardzo długo emitowała "Samych swoich" i 3 części "Jak rozpętałem II wojnę światową" w wersji kolorowej (może nawet z 10 lat?). Przez ten czas nagrałem obydwie trylogie najpierw na kasetach VHS, a później także na płytach DVD (w kolorze, z kanałów TVP). Pewnie licencja im się już skończyła, bo teraz Polsat nadaje te filmy w kolorze.

W ogóle TVP w ostatnim czasie traci na potęgę prawa do wielu dobrych filmów. Zyskali co prawda prawa do kultowych polskich komedii, ale stracili prawa do wielu zagranicznych, dobrych filmów. W ramówce opublikowanej na święta próżno szukać ciekawych pozycji, a te filmy, które do niedawna emitowane były w TVP, teraz znalazły się w ofercie TVN-u, Polsatu i TV Puls - niestety. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i biegi narciarskie za dwa lata znikają z Dwójki. Szkoda. Na Eurosporcie pewnie więcej reklam będzie. Tutaj chociaż świetni komentatorzy są. A co dadzą? Kolejną powtórkę badziewnych seriali?

 

Szykuje się dobra ofera świąteczna. Tylko ciekawe, co tu robi film "Znachor"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu TVP ma prawo zarówno do skoków jak i biegów wyłącznie na obecny sezon. Pytanie czy będzie zainteresowana zakupem praw na jeden sezon - pewnie tak,ale sytuacja na dzień dzisiejszy jest taka,że po obecnym sezonie TVP kończą się prawa. Dlaczego Eurosport nie nabył wyłącznych praw od następnego sezonu?? Być może mają jeszcze na kolejny sezon niewyłączne prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praww do sezonu 2015/2016 nie ma TVP. Eurosport zapewne prawa ma, dlatego podpisano nową umowę od sezonu 2016/2017 obowiązującą przez 5 lat. Łyżwiarstwo szybkie zagości w TVP od sezonu 2015/2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...