Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z zapowiedziami? Często lektor mówi "w Dwójce". W wątku TVP1 jest post, w którym jest napisane, że TVP1 nie stosuje "w pierwszym programie Telewizji Polskiej". Często oglądam Dwójkowe zapowiedzi i nie widzę złego że mówi lektor "Dziś w Dwójce". Śmiesznie by wyglądało "Dziś w Drugim Programie Telewizji Polskiej"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się.

 

10 listopada ramówka będzie świąteczno-zwykła. Jest na przykład o 14:00 Familiada, ale mamy też Jednego z dziesięciu i seriale.

 

http://www.tvp.pl/prasa/programTVP2/p1111_T2D.txt - na całe szczęście bez seriali. Będzie za to Kabaretowa Noc Listopadowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się. To jakieś nieporozumienie było. Nie zdziwię się, jak to skrócą. Z takimi widowiskami to wiosną najlepiej, a nie tak podczas jesiennej ramówki.

 

P.S. - Już The Voice of Poland jest tysiąc razy lepsze niż to niewiadomo co.

 

O 11:00 to mogło sobie w ramach dziury ramówkowej lecieć np. program z archiwum, ale nie drugi odcinek Cejrowskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ maciejolek: najwyższy czas już pogodzić się z tym, że takie "dzieła sztuki" jak "Barwy szczęścia", "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Klan" i temu podobne są i będą chętnie oglądane. Nie ma co liczyć na to, że telewizja je zdejmie z anteny dlatego, że ktoś na jakimś forum internetowym uważa, że jest coraz gorzej.

Dużo bogatsze telewizje publiczne za granicą, które nie muszą tak bardzo się modlić do słupków oglądalności i reklamodawców, mają w ofercie opery mydlane i nie myślą z nich rezygnować. TVP tym bardziej nie zrezygnuje, dopóki będą one gromadziły kilkumilionową widownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobre i na złe bardzo dobry serial. Na pewno sto razy lepszy od tych Barw szczęścia. Dobrze, że tylko raz w tygodniu lecą, a np. 4x.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/su ... kuje-ludzi - edukuje ludzi, tak, tak panie Kapuściński. Widownia ost. odcinka poniżej 1 mln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mi się oglądalność Barw szczęścia nie podoba. A M jak miłość - z roku na rok spada. A niedawno miał nawet 11 mln bodaj.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/po ... -nie-martw - i bardzo dobrze. Oby tylko pora emisji nie okazała się zabójcza. Może i jest sporo podobnych wątków z Prawa Agaty, ale serial na wielki plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP jest mistrzem PR. Zamiast milczeć i po sezonie program spadnie to TVP będzie wmawiać,że to program misyjny. Bzdura,a tłumaczenie urąga Polakom. Bo ci biedni rodacy nie wiedzą co to rap i dopiero oglądając TVP się o tym dowiedzą. No bez żartów. Na tej samej zasadzie Polsat może twierdzić,że Must be the Music to program misyjny, bo też pokażą jakiegoś rapera.

Inna sprawa,że TVP utrwala jakiś zły stereotyp,że jak coś misyjne to równa się słaba oglądalność. Tak wcale nie musi być. Inna sprawa,że niestety coś w tym jest,że ważne są nazwiska.. Program nazywa się SuperSTARcie, więc sugeruje gwiazdy,a powiem,że jak bardzo wielu osób nie za bardzo kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się przypomniał program z gwiazdami tańczącymi na lodzie - może i dobry program, ale wszystko psuła Doda. Do tego pan Pawlak dyrektor Dwójki powiedział, że to program misyjny, bo zachęca Polaków do nauki jazdy na łyżwach. A tu co? Zachęca Polaków do śpiewania? Dobre sobie. Po 10 odcinkach program pewnie wyleci. Nie wiemy co to opera, oglądamy i się dowiadujemy - tak tak! Tak samo TVP może powiedzieć, że misyjny jest The Voice of Poland. Misyjny, to jest, ale Jeden z dziesięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabarety? A teleturnieje? A dobre filmy? To też są mocne pozycje w Dwójce...

 

Kabarety? Cóż, kwestia gustu. Dla mnie większość współczesnych kabaretów lansowanych w TVP2 to niestrawny humor niskich lotów. Bardzo rzadko można trafić na jakiś chlubny wyjątek. Kabarety były dla mnie mocną pozycją Dwójki, ale to było daaaawno, kiedy trzymały one jeszcze jakiś poziom. W ostatnich latach prawie nie oglądam programów kabaretowych, bo nie da się wytrzymać.

 

Co do teleturniejów, zgoda. "Jeden z dziesięciu" jest rewelacyjny, a "Postaw na milion" ujdzie (trochę za dużo w nim show, a za mało teleturnieju, ale niech będzie taki trochę "lżejszy" teleturniej, gdzie poprzez rozrywkę można czegoś się jednak dowiedzieć). "Familiady" w kategorii teleturnieju nie rozpatruję, dla mnie zawsze był to program rozrywkowy i to dość marny...

 

Dobre filmy owszem można spotkać, choć głównie po nocach (wyjątkiem jest cykl "Kocham kino", który ma lepszą godzinę nadawania). Więcej dobrego kina o dobrych godzinach oferuje jednak TVP Kultura i od strony filmowej cenię ten kanał dużo wyżej niż Dwójkę.

 

Z innej beczki: nie wiedziałem, że w 2014 roku w TVP jeszcze leci cokolwiek w formacie 4:3 (mam na myśli programy premierowe, bo w archiwalnych 4:3 to oczywistość). Właśnie pierwszy raz od dawna obejrzałem w TVP2 magazyn "Ostoja" i ku mojemu zaskoczeniu format obrazu jest w nim 4:3, chociaż to nowy, premierowy program! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabarety - dalej niezmienny poziom. Ale ostatnio Co leci w sieci to jakaś porażka. Chyba Dwójka się zorientowała - dzisiaj nie ma czwartego odcinka, a powinien być. W zamian powtórka Formacji Chatelet sprzed miesiąca. Jak już wyciągać, to coś starszego, ale nie sprzed miesiąca!

 

Nie wiem, kto produkuje Ostoję, ale jak jest w 4:3 nadal, to chyba nie mają tam kamer HD....

 

Dobre filmy poza Kocham kinem i środą są póżną nocą. Marne są szanse, ze się to zmieni. Powinny być o 20:05 ,ale pewnie jeszcze długo będą badziewne seriale poza medycznymi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra o 12:50 kolejny raz będzie powtarzany serial "Na sygnale" - przegięcie. Leciało to kilka razy w wakacje w samej Dwójce. A teraz znów od nowa...

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/uw ... a-widownia - bardzo słabo, ale o 17:25 to jest spora konkurencja - Jaka to melodia?, paradokumenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...