Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Są jednak tacy, którzy abonament płaca ( w mniejszości) i brak szacunku dla nich może spowodować reakcję zupełnie przeciwną - zresztą w stylu TVP. Pan prezes powiedział, że nawet jakby byłby techniczne możliwości udostępnienia osobom +75 zwolnionym z abonamentu Strefy widza, to i tak by się na to nie zdecydowali, bo osoby starsze z nie korzystują z modelu VOD.

 

Pan prezes zapomniał chyba że TVP ma pewną misję i jednym z elementów tej misji jest także edukacja medialna starszych Widzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tim:

Po co, dalej inwestować w coś, co nie ma oglądalności? Nie sprzedawało się, to nie kupili całości. Szacunek do widzów będzie, jak zaczną płacić abonament. Na razie liczą się reklamodawcy głównie. :P

Ale piszesz o "Modzie na sukces" czy o "Druzynie A"? Jeśli o "Modzie na sukces" to zgadzam się, ale jeśli miałeś na myśli "Drużynę A", to nie było potrzeby żadnej inwestycji (wykupili licencję na całość). Mogli dokończyć emisję (pozostanie raptem 40-50 niewyemitowanych odcinków!) o 6:55 (po kiego grzyba dublować TVP Info w TVP 1, skoro w MUX-3 są obydwa kanały?), o 8:40, czy nawet po północy (w dobie PVR to żaden problem) - tym bardziej, że ten serial przyciągał widzów, którzy na co dzień TVP nie oglądają.

 

Są jednak tacy, którzy abonament płaca ( w mniejszości) i brak szacunku dla nich może spowodować reakcję zupełnie przeciwną - zresztą w stylu TVP.

Zgadzam się całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotalplus:

I co z tego, że płacą? Notabene, ja się do nich zaliczam. ;) Zdaj sobie sprawę, że ta garstka płacących się obecnie nie liczy. Nie jest w stanie utrzymać nawet 1 kanału TVP. I nie wiem, gdzie tu szacunek utrzymując dla widza serial rozrywkowy? Szacunkiem do widza jest istnienie TVP Kultury i TVP Historii. Masz dziwne fanaberie dla oferty nadawcy publicznego. Zdejmują jeden niewyszukany serial, a tu takie wywody o braku szacunku do widowni. Teoretycznie utrata resztki płacących, nie zaszkodzi im zbytnio. To są na tyle małe pieniądze, że poradzą sobie bez nich. Najwyżej zrezygnują z 1 kanału np. Historiii i skończą produkcję jednego tasiemca.

 

Jestem płacącym i nie podzielam twoich obaw o złym postrzeganiu TVP, z powodu zdjęcia "Drużyny A". Właściwie to dobra decyzja, bo wolałbym coś nowszego. :P

 

Pan prezes nie zapomniał o misji... Tylko, że stosuje ją tak samo wybiórczo, jak wybiórczo płacą widzowie. ;) To bardzo sprawiedliwe podejście, moim zdaniem. Poza tym, "Strefa widza" nie jest misją. Jest bonusem na zachętę dla płacących. Dla zwolnionych ustawowo bonusem jest brak opłat. Podwójna korzyść to już brak równości. Misja w ogóle nie polega na rozdawnictwie przywilejów. :P

 

@Tim:

Piszę o obu. W telewizji o zdjęciu programu decyduje oglądalność najczęściej. Czasem opłaca się zdjąć serial przed końcem, nawet posiadając licencję na wszystkie odcinki. Bo więcej można zarobić na czymś nowym, tak że zniweluje ci stratę za tamten serial. Optymalizacja kosztów. To jest powszechna praktyka, nawet wśród dystrybutorów filmowych. Dawny mój pracodawca czasem tak robił (nie chcę wymieniać jego nazwy). Czyli kupował prawa w większej ilości, ale nie wszystko wydawał. Bo wprowadzenie tytułu na rynek płyt przyniosłoby większe straty, niż jego pominięcie. A zysk i tak zapewniały głośniejsze tytuły, które były tańsze dzięki większym zakupom. W wielu przypadkach to się kalkulowało na plus. Telewizje mają znacznie łatwiej, bo pole działania większe i zyski także. TVP też rozumie ten mechanizm, dlatego zdjęła serial.

 

Poranny dubel TVP Info w TVP 1, to też optymalizacja kosztów. Nie opłaca się marnować posiadanych praw, bo widownia jest znikoma, albo mało konkretna. A Info przynajmniej ma szansę na większą widownię. Bo nie wszyscy lubią z rana, szukać ciekawych rzeczy na kanałach tematycznych. Większość po obudzeniu wciska 1 na pilocie i chwilę zostaje, zanim zmieni kanał. Im dłuższa ta chwila, tym zysk z podwójnej sprzedaży reklam większy. A, dodatku dochodzi element psychologiczny, z jaraniem się przez widza "jakością" HD. Produkcja TVP Info do taniej nie należy. I lepiej ją wspomagać.

 

I robiłeś jakieś badania, odnośnie popularności starych seriali? Jak pokazuje przykład TV Puls, ponowne emisje staroci nie zawsze się sprawdzają na wielką skalę. :P "Drużyna A" już tak widzów nie jara. Od tamtego czasu, widzieli oni masę lepszych produkcji. :P Pora się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem, gdzie tu szacunek utrzymując dla widza serial rozrywkowy? Szacunkiem do widza jest istnienie TVP Kultury i TVP Historii. Masz dziwne fanaberie dla oferty nadawcy publicznego. Zdejmują jeden niewyszukany serial, a tu takie wywody o braku szacunku do widowni.

Tak? To po co w ogóle kupowali ten "niewyszukany serial"? Mogli lepiej za to zrobić kolejną edycję "Rolnika szukającego żony". :lol2: Fanaberie powiadasz? Jestem ciekaw gdyby zdjęli twoją ulubioną audycję w trakcie emisji. Byłbyś zapewne szczęśliwy. Sorry, ale patrzysz tylko i wyłącznie przez pryzmat własnej osoby. Napisz po prostu, że nie oglądałeś "Drużyny A" i cię to ziębi. Aha, i nie zdejmują tylko jednego serialu w ten sposób - to samo zrobili z "MacGyverem".

 

I robiłeś jakieś badania, odnośnie popularności starych seriali? Jak pokazuje przykład TV Puls, ponowne emisje staroci nie zawsze się sprawdzają na wielką skalę. :P "Drużyna A" już tak widzów nie jara. Od tamtego czasu, widzieli oni masę lepszych produkcji. :P Pora się z tym pogodzić.

Ciekawe. Skoro klasyka nie sprawdziła się, to czemu TVP dalej w to brnie ("Autostrada do nieba" od stycznia)? Ja wolę obejrzeć dobrą klasykę, niż współczesny [beep]. A co do TV Puls, to oni np. bardzo często przesuwali "Gliniarza i prokuratora" na różne godziny, ale nikt nie wpadł na taki pomysł, aby zdjąć ten serial z anteny w połowie jego emisji.

 

Jestem płacącym i nie podzielam twoich obaw o złym postrzeganiu TVP, z powodu zdjęcia "Drużyny A". Właściwie to dobra decyzja, bo wolałbym coś nowszego. :P

Niestety i tak nie dostaniesz nic nowszego. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze istnieje możliwość dokończenia emisji w późniejszym terminie, np. latem. Nie raz i nie dwa tak robiono.

 

jeśli miałeś na myśli "Drużynę A", to nie było potrzeby żadnej inwestycji (wykupili licencję na całość)

 

Czy to jest pewna informacja? Bo fakt, że przerwali np. w połowie sezonu, nie implikuje tego, że mieli cały wykupiony - mogli się rozliczać np. od liczby odcinków.

 

licencja podobno była droga (przedstawiciel Pulsu kiedyś o tym wspomniał)

 

Między wierszami przyznał, że kręcił, chcąc uciąć temat a nie mogąc podać prawdziwych informacji. Już wtedy TVP miało zapewnioną licencję i to w późniejszym poście potwierdził, o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze istnieje możliwość dokończenia emisji w późniejszym terminie, np. latem. Nie raz i nie dwa tak robiono.

Też sądzę, że być może latem dokończą emisję, albo nawet po zakończeniu "Wspaniałego stulecia", czy "Autostrady do nieba".

 

Czy to jest pewna informacja? Bo fakt, że przerwali np. w połowie sezonu, nie implikuje tego, że mieli cały wykupiony - mogli się rozliczać np. od liczby odcinków.

Podczas pierwszej emisji wyemitowali V serii "Drużyny A", czyli wszystkie 98 odcinków. W przypadku "MacGyvera" było inaczej, bo wyemitowali tylko IV pełne serie (na VII możliwych). Także "Drużynę A" kupili w całości, a "MacGyvera" prawdopodobnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? To po co w ogóle kupowali ten "niewyszukany serial"? Mogli lepiej za to zrobić kolejną edycję "Rolnika szukającego żony". :lol2:

Opinia o niewyszukanym serialu była moja, a nie ich. :P Kupili, bo liczyli na oglądalność. W końcu to był niemały hit przed laty.

 

Fanaberie powiadasz? Jestem ciekaw gdyby zdjęli twoją ulubioną audycję w trakcie emisji. Byłbyś zapewne szczęśliwy. Sorry, ale patrzysz tylko i wyłącznie przez pryzmat własnej osoby. Napisz po prostu, że nie oglądałeś "Drużyny A" i cię to ziębi. Aha, i nie zdejmują tylko jednego serialu w ten sposób - to samo zrobili z "MacGyverem".

Zdejmowano moje ulubione audycje nie raz. Akurat tak się składa, że podoba mi się to, co jest najbardziej niszowe. Na przykład produkcje z gatunku anime - wszystkie Polskie kanały pozbyły się ich. Ale nie robię z tego powodu afery. Zdałem sobie sprawę, że liczy się oglądalność dla stacji, i przestawiłem się na kupno płyt z tymi produkcjami. ;)

 

I na pewno nie patrzę przez pryzmat własnej osoby. Skąd w ogóle wiesz, że nie podobała mi się "Drużyna A"? Otóż mylisz się, bo lubiłem serial na tyle, że kupiłem wszystkie serie na DVD (były kiedyś dodawane do "TV Okej!"). Ale to nie zmienia faktu, że serial jest niewyszukany. :P

 

I nie było tak tylko z "MacGyverem", ale z np. "Herculesem". Uginali się pod prośbami fanów, a jak widać, nie było ich zbyt wiele. Cóż, ubolewam nad tym, ale takie są prawa telewizyjne. Czas się z tym pogodzić. TVP nie dostaje abonamentu i musi liczyć się z oglądalnością. Za te zdjęcia podziękuj wszystkim tym, którzy nie wywiązują się ze swojego obowiązku. :)

 

Ciekawe. Skoro klasyka nie sprawdziła się, to czemu TVP dalej w to brnie ("Autostrada do nieba" od stycznia)? Ja wolę obejrzeć dobrą klasykę, niż współczesny [beep]. A co do TV Puls, to oni np. bardzo często przesuwali "Gliniarza i prokuratora" na różne godziny, ale nikt nie wpadł na taki pomysł, aby zdjąć ten serial z anteny w połowie jego emisji.

Ty oczywiście zawczasu wiesz, co się sprzeda i będzie miało fanów? :P To wyślij im swoje CV, może cię zatrudnią? TV Puls nie ma zbyt wiele do pokazywania w zamian i się dopiero uczy, TVP ma mnóstwo i mają większe doświadczenie.

 

Niestety i tak nie dostaniesz nic nowszego. :lol:

Niekoniecznie o tej godzinie. I niekoniecznie "nowszego" w sensie wyprodukowanego niedawno. ;) Wolałbym coś, czego jeszcze nie widziałem. "Autostrady do nieba" akurat nie. Dla mnie, więc zmiana na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na pewno nie patrzę przez pryzmat własnej osoby. Skąd w ogóle wiesz, że nie podobała mi się "Drużyna A"? Otóż mylisz się, bo lubiłem serial na tyle, że kupiłem wszystkie serie na DVD (były kiedyś dodawane do "TV Okej!").

To co napisałeś odbieram w następujący sposób - "kupiłem sobie serial na płytach, to telewizja może go znieść, bo ja i tak go mam". A co powiesz widzom, którzy nie mają go na płytach, a zachęceni przez TVP wciągnęli się w jego oglądanie?

 

Za te zdjęcia podziękuj wszystkim tym, którzy nie wywiązują się ze swojego obowiązku. :)

Przede wszystkim "podziękowania" kieruję tym, którzy ociągają się z wprowadzeniem opłaty audiowizualnej. Oni są odpowiedzialni za ten stan.

 

Wolałbym coś, czego jeszcze nie widziałem. "Autostrady do nieba" akurat nie. Dla mnie, więc zmiana na plus.

Tyle, że akurat "Autostrada do nieba" jest za "Modę na sukces", a nie za "Drużynę A". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na pewno nie patrzę przez pryzmat własnej osoby. Skąd w ogóle wiesz, że nie podobała mi się "Drużyna A"? Otóż mylisz się, bo lubiłem serial na tyle, że kupiłem wszystkie serie na DVD (były kiedyś dodawane do "TV Okej!").

To co napisałeś odbieram w następujący sposób - "kupiłem sobie serial na płytach, to telewizja może go znieść, bo ja i tak go mam". A co powiesz widzom, którzy nie mają go na płytach, a zachęceni przez TVP wciągnęli się w jego oglądanie

Takie prawa rynku. Skoro widzowie nie płacą abonamentu RTV, to TVP im podlega. Jak im nie pasuje, to mogą sobie serial kupić na płytach. Sami do tego doprowadzili, więc niech teraz nie mają pretensji. ;)

 

Za te zdjęcia podziękuj wszystkim tym, którzy nie wywiązują się ze swojego obowiązku. :)

Przede wszystkim "podziękowania" kieruję tym, którzy ociągają się z wprowadzeniem opłaty audiowizualnej. Oni są odpowiedzialni za ten stan.

Nieodpowiedzialność innych, nie zwalnia nas od odpowiedzialności. ;)

 

Wolałbym coś, czego jeszcze nie widziałem. "Autostrady do nieba" akurat nie. Dla mnie, więc zmiana na plus.

Tyle, że akurat "Autostrada do nieba" jest za "Modę na sukces", a nie za "Drużynę A". :wink:

Napisałem "Niekoniecznie o tej godzinie". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek na prerii ma być od stycznia na TVS :lol2:

 

Czy to jest pewna informacja? Bo fakt, że przerwali np. w połowie sezonu, nie implikuje tego, że mieli cały wykupiony - mogli się rozliczać np. od liczby odcinków.

Przecież "Drużynę A" wyemitowali w całości przed "MacGyverem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra wiadomość dla fanów serialu "Drużyna A". Okazuje się, że serial jednak będzie kontynuowany po nowym roku. :) Zmieni się tylko pora emisji. Po zakończeniu emisji "Stawki większej niż życie", od 25.01 będzie on nadawany w niedziele o godz. 9:20. :brawo:

Odwołuję to, co napisałem złego o TVP (brak szacunku do widzów, itp.). :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze coś by można zaproponować, to przydałaby się w niedzielę powtórkowa emisja nocna. Obecnie serial ten jest właśnie nadawany w takim systemie - emisja ranna i powtórka w nocy. W niedziele i tak kończy się program po 3:30, tak więc mogliby umieścić o tej porze powtórkę "Drużyny A" z godz. 9:20, aby wypełnić czas antenowy do końca i przy okazji zgarnąć jeszcze trochę kasy z reklam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla fanów serialu "Drużyna A". Okazuje się, że serial jednak będzie kontynuowany po nowym roku. :) Zmieni się tylko pora emisji. Po zakończeniu emisji "Stawki większej niż życie", od 25.01 będzie on nadawany w niedziele o godz. 9:20. :brawo:

Odwołuję to, co napisałem złego o TVP (brak szacunku do widzów, itp.). :oops:

Odwołujesz? A to, że przerwali MacGyvera by emitować w to miejsce "Drużynę A" po raz drugi to nie jest brak szacunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kupili tylko 4 serie "MacGyvera". Wyemitowali je jednak w całości (nie przerwali serialu w trakcie którejś serii). Oczywiście fajnie by było, gdyby kupili wszystkie 7 serii, ale cóż. Oglądałem "MacGyvera" tak samo jak i oglądam "Drużynę A". Są to dla mnie 2 bardzo dobre klasyki, do których chętnie wracam. Chyba lepiej, że po zakończeniu "MacGyvera" ponownie puścili "Drużynę A" (raptem drugi raz po 15 latach nieobecności w żadnej polskiej stacji), niż gdyby mieli powtarzać po raz 100 jakiś polski badziew. Nie obrażę się, gdy po wyemitowaniu wszystkich 5 serii "Drużyny A" także ponownie puszczą "MacGyvera" (może tym razem wszystkie 7 serii?). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w TVP1 Polski Maraton Filmowy:

 

23:10 - ''Żółty szalik'' (dramat obyczajowy, 2000)

0:25 - ''Żurek'' (obyczajowy, 2003)

1:45 - ''Statyści'' (komedia obyczajowa, 2006)

 

Polecam szczególnie ''Żółty szalik'' ze świetną rolą Janusza Gajosa, który wcielił się w postać nałogowego alkoholika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...