Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dodam jeszcze że chyba nie mogę wysyłać SMSów w półfinałach ;). Zagłosowałem na Portugalię, Szwajcarię, Maltę i Irlandię - i żadna nie weszła do finału. Rok temu głosowałem na Macedonię i Izrael i też nie weszły ;) Klątwa jakaś czy co?

 

Przepraszam że post pod postem ale znamy już kolejność startową w Wielkim Finale Konkursu Piosenki Eurowizji. Monika Kuszyńska wystąpi w drugiej połowie z numerem 18 :) Moim zdaniem to świetna pozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejność startową finału:

01. Słowenia

02. Francja

03. Izrael

04. Estonia

05. Wielka Brytania

06. Armenia

07. Litwa

08. Serbia

09. Norwegia

10. Szwecja

11. Cypr

12. Australia

13. Belgia

14. Austria

15. Grecja

16. Czarnogóra

17. Niemcy

18. Polska

19. Łotwa

20. Rumunia

21. Hiszpania

22. Węgry

23. Gruzja

24. Azerbejdżan

25. Rosja

26. Albania

27. Włochy

W moim odczuciu polska pozycja jest taka sobie. Szkoda mi natomiast pierwszych czterech państw - trafiły na fatalne pozycje.

Co do głosowania to z czterech państw na które głosowałem połowa odpadła tymi państwami są Czechy i San Marino. Druga połowa to głosy na Słowenie i Izrael.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w sobotę otrzymamy, dobry i wysoki wyniki (a mamy na to szanse), to znaczy, że zeszłoroczna próba zdobycia serca widzów i fanów Eurowizji kiczem i tandetą przez Donatana i Cleo całkowicie się nie powiodła.

Jak tam był kicz to tu litość. Nie zapominaj, że w ocenie widzów zajęli wysokie miejsce, lecz to jury rozdaje karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony tak miłym odbiorem naszej propozycji przez fanów z całej Europy - nie wiem czy to litość, czy może piosenka ich urzekła, ale sukces już jest. Polska w finale po raz drugi z rzędu. Chociaż już się boję jakiego królika z kapelusza wyciągnie TVP za rok. :)

 

A kicz i tandeta Donatana jak piszesz zajął chyba 5 miejsce wśród głosów samej publiczności - o ile się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to tutaj, żeby jakoś to było.

 

Poziom transmisji Eurowizji w TVP jak co roku świetny, Artur Orzech jak zwykle daje radę. Tylko mógłby nie zagadywać skrótów.

 

Emisja w TVP HD jest ale powtórkowa. W ogóle - po co dublować? Emisja jest w TVP1 HD i TV Polonii..

 

Ciekawe, jak tam z oglądalnością? Ktoś już wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie spodziewałem. Wczoraj kupiłem płytę tej całej Conchity i tak pomyśłałem "a niech nam pójdzie". Też się zaskoczyłem, ale i zadowoliłem. Brawo! Znów jesteśmy w finale. Mam nadzieję na dobry wynik, tak na granicy 10-12 miejsca. Pozycja startowa na jutro taka sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Interii przeczytałem, że wczorajszy półfinał oglądało 3,45 miliona widzów (lepiej niż w zeszłym roku gdy było 3,28 mln telewidzów), a wtorkowy (co zrozumiałe bo bez Polski) 1,3 miliona. Zobaczymy czy uda się pobić wynik oglądalności zeszłorocznego finału (4,63 mln). http://muzyka.interia.pl/raport-eurowiz ... Id,1810237

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja ma fatalną pozycję startową (nr 2) i nie wygra (choć na próbach zbiera dobre recenzje), Szwecja zaśpiewa jako 10 co trochę zmniejsza szanse na wygraną, czyżby miały wygrać Włochy, które śpiewają jako ostatnie? 18 pozycja startowa Polski mnie cieszy i wydaję mi się, że po Polsce będzie przerwa i dlatego śpiewamy jako 18, a nie chcieli nam dać drugi raz ostatniej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pozycja rzeczywiście średnia bo przed nami jest na przykład Aminata (nie mylić z bohaterką serialu emitowanego... w TVP1) z Łotwy. Co ciekawe Szwecja jest dziesiąta - życzyłbym im aby skończyli jak Isis Gee w 2008 roku czyli pod koniec stawki.

Co do TVP to myślę że przy dobrej oglądalności w Jedynce oraz równie pozytywnemu wynikowi naszej reprezentantki udział Telewizji Polskiej w Eurowizji 2016 jest tylko formalnością. Pierwsze kroki zresztą TVP już poczyniła uwzględniając konkurs w planach programowych na 2016 przesłanych dla KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaciekawił temat transmitowania konkursu poza Europą, z tego co wiem na tą chwilę :

 

Chiny - Hunan TV transmituje półfinały i finał, to duża telewizja, druga pod względem oglądalności w Chinach po CCTV1

http://en.wikipedia.org/wiki/Hunan_Television

 

Kanada - Out TV transmituje polfinaly i final, to telewizja gejowska ale z tego co wyczytałem to jest "must carry" u operatorów pay tv w Kanadzie więc o sporym zasięgu

http://en.wikipedia.org/wiki/OutTV

 

Nowa Zelandia BBC UKTV - pokazuje polfinaly i finał , jest m.in w naziemnej pay tv w NZ

http://en.wikipedia.org/wiki/BBC_UKTV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie coś podpowiada że wygra Polska ;)

Ale teraz prezentuję swój top 10 na Finał (tym razem bez uwzględnienia Polski):

 

Czarnogóra - 1 punkt

Albania - 2 punkty

Grecja - 3 punkty

Włochy - 4 punkty

Słowenia - 5 punktów

Estonia - 6 punktów

Gruzja - 7 punktów

NORWEGIA - 8 punktów

HISZPANIA - 10 punktów

ARMENIA - 12 punktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co podczas głosowania ostateczne rezultaty z naszego kraju przedstawi Ola Ciupa - z tego wyboru ucieszą się nie tylko fani Eurowizji ale i widzowie programy Celebrity Splash. Dodatkowo Cleo i Michał Wiśniewski zrezygnowali z członkowstwa w jury - w zamian za nich będzie Tomasz Żąda oraz Natalia Szroeder. Więcej o tym tutaj: http://eurowizja.org/?p=10428

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...