Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat tak jak pisze WojtekSzcz, jako jedyny z tych trzech to Poznań poprawnie nadaje. Gorzów i Warszawa szerokie rozciągnięte twarze i tak samo loga
Ale jak już ktoś powinien coś poprawiać, ulepszać to Gorzów i Warszawa, a nie Poznań.

 

Nie wiem, jak jest z Gorzowem, ale akurat Warszawa nic nie musi ulepszać, bo też nadaje bez zastrzeżeń. To michalx1974 ma źle skonfigurowany sprzęt. Podczas nadawania programów w 4:3 flaga WSS w TVP Warszawa jest wyłączana i od widza zależy, w jaki sposób takie programy będą wyświetlane na ekranie. Jeśli ktoś ma prawidłowo ustawiony format w telewizorze lub w dekoderze, obraz będzie z pasami po bokach i z właściwymi proporcjami, a jeśli ktoś ma złe ustawienia, wtedy ogląda rozciągnięty obraz i pogrubionych ludków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekSzcz - może, może, sugerowałem się tym co pokazał michalx1974, chociaż też mi się wydawało, że co jak co, ale Warszawa powinna mieć dobrze ustawione. Czyli Warszawa nadaje całkowicie prawidłowo, Poznań poprawnie, ale w sztywnym 16:9 i Gorzów całkowicie niepoprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, to prawda, wielu ludzi ma nieprawidłowo ustawione i jeszcze się kłóci że tak powinno być, bo skoro ma telewizor panoramiczny to każdy program MUSI być na całym ekranie. W pubach, barach ,często to samo. Takiego myślenia nie wytępimy, jak się komuś tak podoba to nic nie poradzimy, głupota nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy masz ustawiony dobrze czy źle to tak naprawdę nie ma znaczenia. Tylko mnie zastanawia tylko dlaczego w Poznaniu na tym samym TV jeden kanał idzie w sztywnym 16:9 (TVP Poznań) a drugi już nie (TVP Gorzów). Tutaj nic nie zmieniałem w ustawieniach i obydwa kanały odbieram na tej samej antenie, bezpośrednio na telewizorze. Zresztą podobnie macie w TVP Stream.

 

A to czy ktoś ma nieprawidłowo ustawione, to tak naprawdę mało znaczy. Kiedyś w kablu TVP SERIALE też sztywno ustawienia były wyłącznie 16:9 i też pasy przy starszych filmach obraz był obcięty, teraz zmienili na dynamiczny i przy starszych filmach jest 4:3.

 

 

A chodzi mi o to że skoro TVP REGIONALNA jest jakby nie patrzeć tworem wspólnym to chyba wszystkie kanały powinny być pokazywane tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Poznań to Poznań, a Gorzów to Gorzów. Każdy ośrodek nadaje oddzielnie. Nie ma właśnie niestety jedności. To nie TVP 1, TVP 2, TVP Info itp . Tamte telewizje nadają z jednego miejsca, a ośrodki regionalne nadają od siebie. Każdy robi po swojemu, a jedynie nadaje pod wspólną nazwą telewizji regionalnej. Każdy ma swoją grafikę, swoje logo, jedna większe, drugie mniejsze. Nigdy nie było spójności, jednolitości tej telewizji. Taka TVP Lublin nie ma pojęcia jaką grafikę, logo itp. ma TVP Gdańsk. Nawet tu TVP nie rozesłała szablonów, nie zadbała o podobieństwa. Każdy robi swoje pod wspólną nazwą i to wszystko. To jest tak jak w sporcie - wszystkie drużyny grają w danej lidze, ale każdy ma inny stadion, innych piłkarzy i inne finanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od września bez zmian długości pasma własnego

 

Dla mnie TVP REG to kupa śmieciowych programów jak np. te nowości (ach, te nazwy...):

ŚMIECIŃSCY

środa, godz. 17:00

 

Spotkanie z czteroosobową rodziną Śmiecińskich, z którą będzie można uczyć się prawidłowej segregacji odpadów, a także dowiedzieć się jak to, co nazywamy potocznie śmieciami, może być pełnowartościowym surowcem wtórnym.

 

 

HONOR INŻYNIERA

czwartek, godz. 17:00 (dwa razy w miesiącu, od połowy września)

 

Prezentacja innowacyjnych rozwiązań stosowanych w budownictwie, najnowszej myśli technicznej oraz najbardziej zaawansowanych technologicznie budowli, które powstają przy udziale polskich inżynierów i techników.

 

 

WOKÓŁ RYB

poniedziałek, godz. 17:15 (emisja od października)

 

Cykl prezentuje inwestycje w polskim rybołówstwie, rybactwie, hodowli i przetwórstwie ryb dzięki wykorzystaniu unijnych środków z programu operacyjnego PO RYBY 2007-2013 i wcześniej. To podsumowanie siedmioletniego okresu przebudowy floty bałtyckiej, portów i przystani, bazy hodowlanej i przetwórczej, rybactwa jeziornego. Część rybaków i armatorów zakończyła swą działalność, inni wzmocnili się i osiągnęli sukces. Jak wykorzystali dotacje? Czym, jako Polska, możemy się pochwalić?

 

 

 

 

 

Kto to ogląda? Kto wydaje tak bezsensownie kasę na wmawianie ludziom, że jest dobrze....

Lata 90., jeśli chodzi o sposób prezentacji tematow w TVP REG wiecznie żywe

Nie mówiąc że co sezon kompletny zawrót jeśli chodzi pory emisji magazynów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na razie mogę podsumować dość ogólnie (bardziej rozpisane podsumowanie może będzie napisane przeze mnie w późniejszym czasie, nie obiecuję):

* jak na program, który można legalnie odbierać na całym świecie (z wyjątkiem obu Ameryk) bez kombinacji z IP - nie można narzekać na ramówkę (choć mogłaby być lepsza)

* TVP Olsztyn - drobna poprawa (ale wiadomości z Elbląga wciąż niezbyt wiele, w odróżnieniu od np. regionu Wielkich Jezior)

* TVP Gdańsk - nadal najlepszy (być może Kraków jest porównywalny)

* wciąż dziwi mnie brak oferty HbbTV z TVP Regionalną u dużych operatorów satelitarnych i kablowych (na wszystkie regiony z satelity, mimo teoretycznej możliwości, na razie nie liczę)

* Studio Lotto faktycznie mogłoby pomóc temu kanałowi (a tak jest nadal na TVP Info, na którym pasuje jak wół do karety)

* Stacje regionalne przed rozdziałem między TVP Regionalną i TVP Info były w tak katastrofalnym stanie, że lepszego rozwiązania (niż to, co się stało rok temu) i tak nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425 - bynajmniej :/

To już piszę, dlaczego podkreśliłem to zdanie w moim wcześniejszym poście - przed rozdziałem na TVP Info i TVP Regionalna od 6. października 2007 był jeden kanał - TVP Info z pasmami regionalnymi. Przez prawie 6 lat sytuacja była patowa dla obu stron (czyli dla ogólnopolskiego TVP Info i regionalnych ośrodków TVP) - TVP Info ze względu na pasma regionalne nie mogła skutecznie konkurować z konkurencją (np. TVN24 czy Polsat News; oglądalność TVP Info była wyższa niż konkurencji tylko ze względu na szeroką dostępność tego kanału), jak i ośrodki regionalne nie mogły rozwijać się ze względu na TVP Info (za krótkie pasma regionalne). Obecna sytuacja ośrodków regionalnych to skutek tego rozwiązania, które już nie obowiązuje od roku (a obowiązywało przez, moim zdaniem, za długi okres).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...